grybas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „grybas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „grybas“.

Šį grybą žolininkas vadina aukso gysla: jo nauda neįtikėtina

Juodasis beržo grybas, dar vadinamas beržo juodgrybiu ar čaga, daugelio laikomas aukso gysla organizmui – jis pasižymi daugybe naudingų savybių. Žolininko Ramūno Vaičiūno teigimu, šiuose grybuose gausu unikalių veikliųjų medžiagų: chromogenų; ląstelienos; steroidinių junginių; lignino; organinių rūgščių; laisvųjų fenolių; flavonoidų; silicio oksido; geležies; aliuminio; kalcio; magnio; natrio; kalio; cinko; vario.
2024-04-17

Atėjęs į mišką Saulius negalėjo patikėti, kokį grybą rado: parodė visiems

Ar kada nors esate matę kraterį? Dažniausiai kraterį suprantame kaip piltuvo ar taurės pavidalo ugnikalnių įdubimą, o ar patikėtumėte, jog sumažintą jo formą galima pamatyti ir Lietuvoje, tik ne uolienų pavidalu, o grybo! Tai krateriškasis taurūnis (Urmula craterium), vienas ankstyviausių ir keisčiausių Lietuvos grybų.
2024-03-26

Šis grybas pribloškė šimtus lietuvių: paaiškino, kas tai

Grybai yra ne tik maisto šaltinis, bet ir gamtos stebuklai, dažnai sugebantys mus stebinti savo įvairove ir spalvingumu. Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo nuotrauka, kurioje samanų paklotėje matosi ryški „liepsnelė“ . Neapsigaukite, ją paėmę rankų nenudegsite – tai įdomiai atrodantis grybas.
2023-09-15

Žemaitijos miškuose – išskirtinis radinys: to matę dar nebuvo

Lietuvos miškai rudenį apdovanoja gausiais grybų laimikiais. Tačiau šiemet Žemaitijos miškai nustebino – aptikta čia dar nematyta grybų rūšis. Tad grybautojai raginami nepraeiti pro šalį, o radę šį grybą ne tik pasidžiaugti, bet ir pranešti apie augimo vietą. Kaip praneša Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Žemaitijos nacionaliniame parke esančiame Babrungėnų miške rasta daug raudonojo auksabaravykio įvairaus augumo vaisiakūnių.
2023-09-14

Išėjusi grybauti Inga neteko žado: negalėjo patikėti, ką mato

Lietuvos gamta kupina pačių įdomiausių radinių – čia tūno įvairiusiomis formomis ir išvaizda stebinantys augalai bei grybai. Vieną jų pavyko rasti ir nufotografuoti panevėžietei Ingai Gotoveckaitei. Į jos akiratį pateko itin retas, į Lietuvos Raudonąją knygą įtrauktas grybas. Grybautojų grupėje socialiniuose tinkluose pasidalinusi moteris juokavo: „Kas kepenis padžiovė?“ Ji Panevėžio rajono miškuose rado Ąžuolinę kepeną (lot.
2023-09-13

Natalijos rastas grybas užminė mįslę: paaiškino, kas tai

Lietuvos gamta grybautojus apdovanoja ne tik gardžiais valgomais grybais, bet ir įdomiai atrodančiais radiniais. Išėjusi į mišką Natalija aptiko įspūdingą, baltos spalvos ir tarsi krauju besisunkiantį grybą. Grybautojų grupėje nuotrauka pasidalinusi moteris pasidžiaugė, kad pavyko aptikti šį neįprastai atrodantį grybą.
2023-09-05

Grybaudamas miške Andrius atrado įspūdingą radinį: to matęs dar nebuvo

Vienoje grybautojų grupėje Andrius pasidalino grybo, kuris sukėlė jam susidomėjimą, nuotraukomis. „Sveiki, grybautojai. Na, kokios jūsų  nuomonės apie šį grybą?“, – klausė jis. Atsakydami į Andrius klausimą kiti grybautojai ėmė tvirtinti, kad nuotraukose yra matomas violetinis nuosėdis.  „Tai – violetinis nuosėdis. Valgomas grybas ir man ganėtinai skanus, kaip ūmėdė, tik žymiai tvirtesnis“, – rašė viena moteris.
2023-08-30

Laura iš miško grybus nešė kibirais: atskleidė, kur grybavo

Vasara jau visai į pabaigą, tad plūstančių į miškus ieškoti grybų – vis daugiau. Itin sekasi tiems, kurie jau daugybę metų turi savo žinomas vietas, kuriose grybauja. Žinomos vietos nenuvylė ir Lauros – ji iš miško grįžo su pilnais kibirais grybų. Nors savaitgalis buvo itin karštas, miškuose buvo pilna grybautojų – jų neišgąsdino didelė kaitra. Šeštadienį grybauti išsiruošė ir Laura, kuri pastebi, kad nors ir kaitino saulė, ieškančiųjų grybų buvo pilnas miškas.
2023-08-22

Rasti grybai pribloškė Vilmą: tokio dydžio matė pirmą kartą

Lietuvoje auga įvairiausi grybai – ir visiems puikiai pažįstami, ir tie, kuriuos pamačius atvimpa žandikaulis. Vieną tokių grybų rado raseiniškė Vilma, sutikusi pasidalinti nuotrauka ir su tv3.lt naujienų portalo skaitytojais. Įspūdingą radinį Vilma aptiko neįprastoje vietoje – ji ir pati sako negalinti patikėti, kad šie didžiuliai grybai auga Raseinių bažnyčios teritorijoje. „Aplamai tokio dydžio matau ir aš, ir vyras pirmą kartą“, – nuostabos neslepia moteris.
55 2023-08-16

Aušra iš miško grįžo pilnomis pintinėmis grybų: atskleidė sėkmės vietą

Lietuviai – tikri grybavimo mylėtojai, kiekvienais metais nekantriai laukiantys, kada gi pradės dygti grybai. Lietuvos miškuose jų jau yra ir kai kuriuose visai nemažai, tik vieniems jų rasti nepasiseka, o kiti grįžta pilnomis pintinėmis. Štai, Aušra iš miško parsinešė nemenką kiekį voveraičių. Alytaus rajone įsikūrusi moteris grybauti patraukė į Varėną ir pasigailėti neteko – rado įspūdingą laimikį. Ji pasakoja, kad šiemet grybauti išsiruošė jau trečią kartą.
2023-08-09
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų