gripas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gripas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gripas“.

Per savaitę – dar 10 mirčių nuo COVID-19: įvardijo, kuriame mieste pasiektas epideminis sergamumas

Lietuvoje spalio 14–20 d. (42-ąją savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga rodiklis buvo 1252,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Prieš savaitę jis buvo šiek tiek mažesnis – 1210,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo rodiklis registruotas Utenos apskrityje, didžiausias išliko Vilniaus apskrityje.

Per savaitę – 6 mirtys nuo COVID-19: įvardijo, kur serga daugiausiai

Lietuvoje spalio 7–13 d. bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis buvo 1210,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, prieš savaitę jis buvo mažesnis – 1181,5 atvejo 100 tūkst.

Susirgę COVID-19 šių simptomų nesitikėkite: šeimos gydytoja įvardijo, kas vis dar kelia nerimą

Nors institucijos skelbia, kad sergamumo COVID-19 ir kitomis peršalimo ligomis skaičiai kiek stabilizavosi, gydytojai konstatuoja, kad skaičiai nuosekliai toliau tik auga. Tiesa, nepaisant to, kad sergančiųjų daug ir iškrenta ištisi kolektyvai, į ligonines priversti atgulti tik kai kurie pacientai.

Pacientams šį rudenį – ne viena nauja nemokama sveikatos paslauga: štai kas gali pasinaudoti

Šį rudenį įsigaliojo ne viena naujovė pacientams. Prieinamais tapo daugiau vaistų ir medicinos priemonių, praplėstos nemokamai skiepijamų žmonių grupės. Taip pat žadama, kad atsivers daugiau galimybių atlikti reikiamus tyrimus pas šeimos gydytojus. Portalas tv3.lt primena, apie kokias naujoves šį rudenį svarbu žinoti pacientams.

Per praėjusią savaitę – 4 mirtys nuo COVID-19

Nors praėjusią, 40-ąją metų savaitę prasidėjo oficialus gripo sezonas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) fiksuoja sergamumo sumažėjimą. Lyginant su ankstesne, 39-ąją metų savaite, susirgimų skaičius sumažėjo nuo 1 216 iki 1 182 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Epideminis sergamumo lygis kol kas nebuvo registruotas nė vienoje savivaldybėje. Aukščiausias sergamumo rodiklis buvo pasiektas Vilniaus apskrityje (1 380 atv. 100 tūkst. gyv.), mažiausias – Telšių apskrityje (886 atv.

Įspėja apie „dviejų virusų grėsmę“: ragina vienu metu pasiskiepyti į skirtingas rankas

Prasidėjęs ruduo atneša ne tik vėsesnius orus, bet ir įvairias ligas, iš kurių pačios pavojingiausios – gripas ir COVID-19. Pasak gydytojų, ypač suskubti pasiskiepyti nuo šių ligų turėtų priklausantys rizikos grupėms gyventojai. Jiems siūloma abiem skiepais vakcinuotis to paties vizito metu.
REKLAMA
Skiepai  Skiepai

Gripo sezonas artinasi: įspėja apie atėjusį metą pasiskiepyti

Vos spėjus prasidėti rudeniui, vis daugiau žmonių skundžiasi pirmaisiais peršalimo ligų ir virusinių infekcijų simptomais. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė atskleidžia, kodėl šiuo sezonu mes lengviau susergame, bei primena, jog dabar yra pats tinkamiausias metas pasiskiepyti nuo gripo. Kodėl šaltuoju sezonu daugėja gripo atvejų? „Sergamumas gripu šaltuoju sezonu išauga dėl keleto priežasčių.
2024-09-24

Pristato naują nemokamą medicinos paslaugą Lietuvoje: skubėkite pasinaudoti

Nuo šių metų rudens gripo skiepai nemokami vaikams nuo dvejų iki septynerių metų, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Iki šiol minėti skiepai nemokami buvo tik rizikos grupėms priklausantiems žmonėms. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) skaičiuoja, kad kasmet nuo sezoninio gripo pasiskiepydavo apie 2 proc. vaikų. „Du procentai paskiepytų vaikų tikrai nesudaro tos tokios apsaugos nei kitiems, kurie galimai negali skiepytis, nei kad apskritai ta liga neplistų.
2024-09-19

Prasideda pavojingų virusų sezonas: štai ką būtina žinoti

COVID-19 sergamumo lygis Jungtinėse Amerikos Valstijose yra aukštas ir vis didėja, gripo sezonas taip pat sparčiai artėja, o RSV (respiracinio sincitinio viruso) atvejų jau pradeda daugėti. JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) prognozės rodo, kad šis kvėpavimo takų ligų sezonas bus panašus į praėjusių metų sezoną, kurio piko metu per vieną savaitę 100 tūkst. gyventojų teko daugiau nei 20 hospitalizacijų, ir gerokai prastesnis nei priešpandeminiais metais.
2024-09-19

Šiemet stebi neįprastus COVID-19 simptomus: gydytoja išskyrė ir naują rizikos grupę

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) skelbiant apie šio sezono vakcinacijos nuo gripo ir COVID-19 pradžią, gydytojai pažymi jau matantys gerokai daugiau pacientų. Be to, išskiriami ir būdingi kitokie ligos simptomai. Nors už lango dar vasariškas oras, gydytojai kelintą savaitę skaičiuoja išaugusį sergamumą COVID-19. „Šeimos gydytojai pastebi, kad daugėja COVID-19 viruso atvejų, turime besikreipiančių pacientų jau apie tris savaites, kas yra neįprasta, nes ruduo tik prasideda.
REKLAMA
REKLAMA

Atvejų skaičiai auga kaip ant mielių: pasakė, ko laukti rudenį ir kaip saugotis

Lietuvoje startuoja naujas peršalimo ligų, gripo ir COVID-19 sezonas. Šalį jau pasiekė naujoms atmainoms pritaikyti skiepai, tad didžiausios rizikos gyventojai raginami paskubėti skiepytis. Pasiskiepyti nuo abiejų ligų galima ir vienu kartu, bet naujovė ta, kad vakciną nuo gripo nemokamai galės gauti ir 2–7 metų amžiaus vaikai.

Paskelbė, nuo ko dažniausiai miršta 25–44 metų amžiaus žmonės: pirmauja ne liga

Pagrindinės 25–44 metų amžiaus vyrų ir moterų mirties priežastys yra išvengiamos. Palyginti su 15–24 metų amžiaus grupėmis, šiame sąraše matyti daugiau lėtinių ligų.
2024-09-15

Jau netrukus – nauja nemokama sveikatos paslauga: štai kam priklausys

Nors už lango dar vasariški orai, sveikatos specialistai konstatuoja, kad įsibėgėjant rudeniui laikas pradėti galvoti apie kasmetinę vakcinaciją nuo gripo. Be to, šiemet laukia naujovė – nemokamai pasiskiepyti nuo gripo galės ir 2–7 m. amžiaus vaikai.
REKLAMA
Skiepas nuo tymų (nuotr. SCANPIX) Skiepas nuo tymų (nuotr. SCANPIX)

Užkrečiamosios ligos, nuo kurių galime saugotis: kam ir nuo ko patariama pasiskiepyti?

Užkrečiamosios ligos vis dar kelia didelę grėsmę žmonių sveikatai visame pasaulyje. Medicinos specialistai ragina gyventojus nenumoti ranka į ligų keliamą riziką ir laiku pasiskiepyti, kad vėliau netektų skaudžiai gailėtis. Be to, primenama, kad kai kurie skiepai yra ir nemokami. Dėl globalizacijos, didelio žmonių mobilumo, nenoro skiepytis šiais laikais kai kurių ligų plitimas kelia didelį susirūpinimą.
2024-09-09

Perspėja apie naujos pandemijos grėsmę – paaiškėjo, kokie virusai gali ją sukelti

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė atnaujintą sąrašą, kuriame nurodo, kad patogenų, galinčių sukelti kitą pandemiją, skaičius išaugo iki daugiau nei 30. Į sąrašą įtrauktas A gripo virusas, dengė virusas ir beždžionų raupai.
2024-08-17

Naujoviškos kovos su virusais tyrimo autoriai: tokių vakcinų jūs norėsite

Skiepai jums tikriausiai asocijuojasi su adata, įsmeigta į peties raumenį, dėl kurios po skiepijimo daug valandų (ar net dienų) jaučiate erzinantį raumenų skausmą. Tradiciškai dauguma skiepų atliekami tokiu būdu: į raumenis.
2024-08-09

Mokslininkai jau ruošia ypatingą vakciną nuo gripo – užteks vieno skiepo visam gyvenimui

Vakcina nuo gripo, kuri leistų atsisakyti kasmetinių pakartotinių skiepų ir atlaisvintų mokslininkus nuo užduoties numatyti, kokios atmainos dominuos kiekvieną sezoną, visada buvo vienas didžiausių šiuolaikinės medicinos mokslinių tyrimų tikslų. Kuriama daugybė skirtingų metodų, pradedant vakcina, sumaišyta iš 80 tūkst.
2024-07-23

Skelbia gripo sezono pabaigą: mirė 27 žmonės, beveik pusė sirgusių – vaikai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad praėjusią savaitę baigėsi 2023–2024 metų gripo sezonas. Kaip rašoma pirmadienį NVSC išplatintame pranešime, vertinant daugiametę sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) dinamiką, vaikų sergamumas sudarė apie 50 proc. visų registruotų atvejų. 2023–2024 metų sezoną vaikai sudarė 45 proc. visų gripo atvejų ir 49 proc. visų ŪVKTI atvejų.
Aktualijos 2024-05-20

Gripas nesitraukia: dėl klastingos ligos mirė du žmonės

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, balandžio 15–21 dienomis sumažėjo sergančiųjų gripu ir COVID-19 liga skaičius, o ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) – padidėjo. Pasak NVSC, praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis išliko panašus ir siekė 937,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, kai praėjusią savaitę buvo 934,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.
Aktualijos 2024-04-22

Gydytojai skelbia aukštą pavojaus lygį: sparčiai plinta naujas virusas – simptomai panašūs į COVID-19

Gydytojai paskelbė apie didelį pavojų dėl paslaptingos į gripą panašios ligos, taip pat primenančios COVID-19, dėl kurios Argentinoje kritiškai serga žmonės. Tarptautinė visuomenės sveikatos priežiūros sistema „ProMed“ balandžio 17 d. paskelbė perspėjimą po to, kai Buenos Airėse buvo pranešta apie 60 nežinomos ligos atvejų. Tai ta pati duomenų bazė, kuri pirmą kartą įspėjo valdžios institucijas apie COVID-19 dar 2019 m. pabaigoje.
2024-04-19

Paskutinis pasispardymas: gripas į ligonines paguldė daugiau žmonių

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvoje balandžio 1–7 d. (14-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo iki 815,6 atvejo 100 tūkst. Lietuvos gyventojų. Kovo 25–31 d. (13-ąją savaitę) jis siekė 1218,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Sergamumas gripu, COVID-19 sumenko, peršalimo ligomis – ūgtelėjo

Praėjusią savaitę fiksuotas sumenkęs sergamumas gripu, koronavirusu, tačiau ūgtelėjo sergamumas peršalimo ligomis, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Bendras sergamumas šiomis ligomis siekė 1240,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę jis buvo kiek didesnis – 1029,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Dviejose savivaldybėse – Marijampolės ir Vilniaus miesto – sergamumas vėl peržengė epideminį slenkstį.
2024-03-25

Per sezoną – jau 25 mirties atvejai: praėjusią savaitę gripas pražudė dar 2 žmones

Lietuvoje sergamumas gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) mažėja penkta savaitė iš eilės, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).  Kovo 11–17 d. (11-ąją savaitę) sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 rodiklis sumažėjo iki 1029,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų (kovo 4–10 d. jis siekė 1125,1 atvejo 100 tūkst.

Gripas vis dar rodo savo nagus – per savaitę pražudė 3 lietuvius

Lietuvoje kovo 4–10 d. (10-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis, palyginus su ankstesne savaite, dar sumažėjo ir siekė 1125,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC). Vasario 26 d. – kovo 3 d. (9-ąją savaitę) jis siekė 1216,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

COVID-19 išnaikino vieną gripo atmainą: planuojama keisti gripo vakcinų sudėtį

Jau 10 metų amerikiečiai gali skiepytis nuo gripo, kuris apsaugo nuo keturių viruso atmainų: dviejų A ir dviejų B atmainų. Tačiau nuo šio rudens visi Jungtinėse Valstijose platinami skiepai nuo gripo bus tik trijų atmainų (trivalenčiai), o šis pakeitimas iš dalies įvyko dėl COVID-19, skelbia CNN.
2024-03-10

Gripas nepasiduoda: pasiglemžė dar vieną gyvybę, 73 žmonės paguldyti į ligonines

Lietuvoje vasario 26 d. – kovo 3 d. (9-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo iki 1216,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC). Vasario 19–25 d. (8-ąją savaitę) jis siekė 1363,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Sergančiųjų visomis ligomis (gripu, ŪVKTI, COVID-19 liga) skaičius sumažėjo.

Lietuviai plūsta į vaistines: štai ką labiausiai šluoja iš lentynų

Nors kalendorinis pavasaris – jau čia, lietuviai vis dar nepaliauja vaduotis iš peršalimo ligų. Apie tai byloja iš vaistinių šluojami vaistiniai preparatai. Gyventojus taip pat aktyviai atakuoja žarnyno infekcijas sukeliantis rotavirusas ir kiti jam giminingi virusai.

Popiežius Pranciškus išvežtas į ligoninę: aiškėja, kodėl

Popiežius Pranciškus vėl negaluoja. Atšaukęs visus viešus šeštadienio ir pirmadienio susitikimus, trečiadienį jis susitiko su tikinčiaisiais, tačiau iškart po to išvyko į ligoninę. Medikams nerimą sukėlė niekaip nepraeinantys gripo simptomai. Šįryt į kassavaitinę popiežiaus audienciją susirinkę tikintieji pasitiko pontifiką gausiais plojimais. Audiencijos jis neatšaukė, tačiau iškart prisipažino, kad nelabai gerai jaučiasi, tad nusprendė pamokslo neskaityti.
2024-02-28

Gera žinia – nuo klastingo viruso Lietuvoje nemokamai galės pasiskiepyti daugiau žmonių

Valstybinė ligonių kasa jau sudarė pirkimo sutartį dėl 240 tūkst. keturvalentės vakcinos dozių 2024-2025 m. gripo sezonui. Tai net 55 tūkst. dozių daugiau, nei praėjusį sezoną buvo pristatyta į gydymo įstaigas. Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokami skiepai skirti žmonėms, priklausantiems rizikos grupėms. Jų šiais metais padaugėjo: jau šį rudenį pirmą kartą nemokama gripo vakcina galės pasiskiepyti ir 2–7 metų vaikai.

Lietuvoje – dar trys mirtys nuo gripo, į ligonines atgulė beveik 100 žmonių

Lietuvoje vasario 19–25 d. (8-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis dar šiek tiek sumažėjo ir siekė 1363,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Per savaitę gripas nusinešė dar 3 žmonių gyvybes. Vasario 12–18 d. (7-ąją savaitę) jis siekė 1422,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Popiežius Pranciškus atšaukė vizitus dėl lengvų gripo simptomų

Popiežius Pranciškus pirmadienį atšaukė savo viešus susitikimus dėl besitęsiančių lengvų gripo simptomų, pranešė Vatikanas. Viešus pasirodymus 87-erių metų popiežius dėl tos pačios priežasties buvo atšaukęs ir šeštadienį, tačiau sekmadienį jis, kaip įprasta, pasirodė „Viešpaties angelo“ maldai. „Lengvi gripo simptomai išlieka, nekarščiuojama. Tačiau atsargumo sumetimais šio ryto audiencijos atšaukiamos“, – sakoma Vatikano pirmadienio pareiškime.
2024-02-26

Gripas Lietuvoje nusinešė jau 16 gyvybių: pastebėkite simptomus laiku

Gripo sezonas Lietuvoje pareikalavo jau 16 gyvybių. Pranešta, kad vien per praėjusią savaitę nuo gripo mirė 4 asmenys. Ši liga pavojinga dėl sukeliamų sunkių komplikacijų, todėl svarbu nenumoti ranka į simptomus. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informavo, kad praėjusią savaitę užfiksuoti dar 4 mirties atvejai, 126 paguldyti į ligonines.
2024-02-20

Skaudi žinia: per savaitę gripas pražudė 4 žmones, dar 126 paguldyti į ligonines

Lietuvoje vasario 12–18 d. (7-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis sumažėjo, palyginus su ankstesne savaite, ir siekė 1422,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Nuo gripo mirė dar 4 žmonės, arti 130 paguldyta į ligonines. Vasario 5–11 d. (6-ąją savaitę) jis siekė 1809,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Lietuviai uoliai gydosi augalais ir kitais netradiciniais būdais: mokslininkė atskleidė, kas išties veikia prieš virusus

Gydydamiesi ne tik peršalimą, bet ir kitas ligas lietuviai noriai atsigręžia į tradicinį paveldą, konstatuoja farmakognostė dr. Gabrielė Balčiūnaitė-Murzienė. Pasak jos, Lietuva net atsiduria tarp pirmaujančiųjų pagal suvartojamų vaistinių augalų kiekį. Mūsų paveldas – mūsų turtas, pažymi mokslininkė, bet įspėja, kad juo naudotis reikia protingai.

2024 metais – nauja galimybė nemokamai pasiskiepyti nuo dviejų ligų

Siekdama užtikrinti pakankamą gyventojų apsaugą nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų bei valdyti šių ligų plitimą visuomenėje, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino Nacionalinę imunoprofilaktikos programą 2024–2028 metams. Tarp naujovių – nemokami skiepai nuo erkinio encefalito 50–55 m. amžiaus gyventojams ir gripo skiepai 2–7 m. vaikams.

Ligoninėse atsidūrus virš 100 lietuvių skubiai įspėja: pastebėkite šiuos simptomus laiku

Lietuvoje gripas per šį sezoną pražudė jau 12 žmonių, praėjusią savaitę į ligonines paguldyta daugiau nei 100 lietuvių. Ši liga pavojinga dėl sukeliamų sunkių komplikacijų, todėl svarbu pastebėti simptomus laiku ir nenumoti į juos ranka.
2024-02-14

Gripas įsišėlsta: pražudė dar vieną žmogų, 137 paguldė į ligonines

Lietuvoje vasario 5–11 d. (6-ąją savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo iki 1809,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, sausio 29 d.–vasario 4 d. (5-ąją šių metų savaitę) jis siekė 1783,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC). Susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius išliko panašus, o COVID-19 ligos – sumažėjo.

Net ir nekaltas peršalimas gali komplikuotis į plaučių uždegimą: kaip jį atpažinti laiku?

Deja, šaltuoju metų laiku išvengti peršalimo ar kitų kvėpavimo takų susirgimų dažnai nepavyksta. Tiesa, paprastai tokios ligos žymesnių sveikatos problemų nesukelia ir pasirūpinus tinkamu jų gydymu greitai praeina. Visgi, numoti ranka į jas nederėtų – pasak Kauno „InMedica“ klinikos šeimos gydytojos Giedrės Viganauskienės, svarbu prisiminti, kad virusų arba bakterijų infekcijos gali komplikuotis ir sukelti plaučių uždegimą, dar vadinamą pneumonija.
2024-02-07

Mirus nė 50 m. neturėjusiam lietuviui skubiai įspėja: pastebėkite šiuos simptomus laiku

Įsisiautėjęs gripas šį sezoną pareikalavo jau 11 gyvybių, praėjusią savaitę gripas pražudė ne 50 m. neturėjusį asmenį. Epideminis sergamumo lygis pasiektas 34-ose savivaldybėse ir sergančiųjų tik daugėja, todėl atkreipkite dėmesį į šiuos simptomus ir juos pajutę nenumokite ranka. Anksčiau naujienų portalui tv3.lt šeimos gydytojas Irmantas Aleksa pasakojo, kokie simptomai išduoda gripą.
2024-02-06

Dar 3 gripo aukos: vienam nebuvo 50-ies, virusas apima vis daugiau Lietuvos

Lietuvoje sausio 29 d.– vasario 4 d. (5-ąją šių metų savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo ir siekė 1783,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC). Ankstesnę savaitę jis buvo mažesnis –1609,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Pastarosiomis savaitėmis sergančiųjų gripu ir ŪVKTI skaičius didėjo, o COVID-19 liga – mažėjo.

Gripas guldo lietuvius: pasakė, kur serga labiausiai ir kada skelbtų epidemiją

Per pastarąsias savaites (palyginus 3-osios ir 4-osios šių metų savaičių duomenis), Lietuvoje išaugo ir gripo, ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) atvejų skaičiai, primena Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis auga, taip pat daugiau asmenų dėl gripo patenka į ligonines, tačiau toks sergamumo pakilimas yra įprastas šiam metų laikui. Situacija atidžiai vertinama ir kol kas nėra jokių rodiklių, kurie verstų sunerimti.

Nuo gripo mirus vos virš 40 m. lietuviui įspėja visus: laiku pastebėkite šiuos simptomus

Įpusėjęs gripo sezonas Lietuvoje pareikalavo jau aštuonių gyvybių, pranešta, kad nuo gripo mirė ir 40-49 m. grupei priklausantis asmuo. Ši liga pavojinga dėl sukeliamų sunkių komplikacijų, todėl svarbu nenumoti ranka į simptomus. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informavo, kad praėjusią savaitę užfiksuoti du mirties nuo gripo atvejai, asmenys priklausė 40–49 m. ir 70–79 m. amžiaus grupei, nebuvo skiepyti nuo sezoninio gripo.
2024-01-31

Profesoriaus Čaplinsko žinia augant gripo atvejams: pasakė, kas padės atskirti, koks virusas užpuolė

Intensyviai plintant kvėpavimo takų infekcijas sukeliantiems virusams visuomenės sveikatos specialistai ragina prisiminti per pandemiją aktyviai taikytas priemones – laikytis higienos, vėdinti patalpas, užsidėti kaukę ten, kur viešose vietose nėra galimybės išlaikyti atstumo. Profesorius Saulius Čaplinskas savo ruožtu primena, kokie simptomai galėtų padėti atskirti, kokiu virusu užsikrėtėme.

Įspėja saugotis: gripas įsišėlsta, pražudė vos virš 40 metų žmogų

Lietuvoje sausio 22–28 d. (4-ąją šių metų savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo ir siekė 1609,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Sausio 15–21 d. (3-iąją savaitę) jis buvo mažesnis – 1309,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Sergančiųjų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 liga – sumažėjo.
Aktualijos 2024-01-29

Lietuvoje siaučiant pavojingam virusui įspėja: „Neigiamas testo atsakymas nereiškia, kad nesergame“

Gripas, COVID-19 ar kiti vadinamąjį peršalimą sukeliantys virusai įgauna pagreitį. Ypač kylant sergamumui gripu dar nesiryžtama prognozuoti, ar pikas jau pasiektas. Tiesa, specialistai skuba raminti, kad sergamumas iš esmės yra sugrįžęs į priešpandeminį ir kol epidemijos skelbti nemato reikalo.

Lietuvoje sparčiai plinta užkrečiama liga: per savaitę pražudė 2 žmones, arti 100-to pateko į ligonines

Lietuvoje sausio 15–21 d. (3-ąją šių metų savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo ir siekė 1309,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų (2-ąją metų savaitę buvo 1200,9 atvejo 100 tūkst.
REKLAMA
Unikauskas patarė, kaip įveikti pokovidinį sindromą: prireiks kantrybės  Unikauskas patarė, kaip įveikti pokovidinį sindromą: prireiks kantrybės

Unikauskas patarė, kaip įveikti pokovidinį sindromą: prireiks kantrybės

Šiuo metų laiku serga daugelis lietuvių. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas atskleidė, kad dažniausiai pasitaiko virusinės COVID-19 ir gripo infekcijos. Laidos vedėjas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene patarė, kaip elgtis persirgus koronavirusu ir greičiau atgauti jėgas.
2024-01-22

Skubiai perspėja tuos, kurie gydosi peršalimą: dėl šių klaidų galima atsidurti net reanimacijoje

Gydytojai įspėja – nusprendę savarankiškai gydytis peršalimą ar gripą galite prisidaryti daugiau bėdos, nei galbūt pati liga sukeltų komplikacijų. Pacientai raginami tiek atidžiau vartoti įvairius karštus gėrimus, tiek purškalus nuo slogos. Nesilaikant vaistininko ar gydytojo nurodymų savigyda gali sukelti ir labai rimtų sveikatos problemų, dėl kurių patenkama net į reanimaciją.

Situacija rimtėja: per savaitę – dvi mirtys nuo gripo, arti 70 žmonių atgulė į ligonines

Lietuvoje sausio 8–14 d. (2-ąją šių metų savaitę) sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis padidėjo, palyginus su ankstesne savaite, ir siekė 1200,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų (1-ąją metų savaitę buvo 1063,1 atvejo 100 tūkst. gyventojų, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis (NVSC). Sergančiųjų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 liga – sumažėjo.

Kaip gauti „biuletenį“ nuotoliniu būdu? Bijodami piktnaudžiavimo gydytojai pasitiki ne visais

Dar lapkričio pradžioje pradėjus augti sergamumui ūmiomis kvėpavimo takų ligomis, supaprastinta nedarbingumo pažymėjimų išdavimo tvarka – numatytais atvejais gydytojas jį gali išduoti nuotoliniu būdu. Vis tik patys medikai pataria nepiktnaudžiauti, mat pacientai gali būti iškviesti ir gyvai atvykti į gydymo įstaigą.
Į viršų