genovaitė petronienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „genovaitė petronienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „genovaitė petronienė“.

Psichoterapeutė G. Petronienė apie tai, kaip tvarkytis su karantino padariniais psichikos sveikatai

Mėnesius besitęsęs karantinas paveikė ne tik mūsų kasdienį gyvenimą, bet ir mūsų psichinę sveikatą. Tyrimai fiksavo panikos ir nevilties bangas, pakilusius pykčio ir streso lygius. Kaip susitvarkyti su besitęsiančiu stresu, o gal net ir pirmaisiais depresijos požymiais, klausiame psichoterapeutės Genovaitės Petronienės.

Jaunavedžiai turėtų suskubti: dar gali susituokti ypatingiausiomis vasario dienomis

Svajojantys žiedus Vilniuje šiemet sumainyti ypatingomis vasario dienomis, – 20, 22 ar 29 – savo progos dar nepraleido. Vilniaus miesto Civilinės metrikacijos skyriuje šios datos nėra visiškai užpildytos. „Šiai dienai tomis datomis tikrai po vieną kitą vietą turime. Nes prašymus paduoda prieš 1–1,5 metų, čia jau kam kaip išeina jaunavedžiams.

Justina myli kitaip: su vienu gyvena, su kitu – susitikinėja

Lietuvoje populiarėja nauja santykių forma – poliamorija. Ją praktikuojantys atvirai džiaugiasi ne vieno, o kelių partnerių meile. Pasak daug partnerių vienu metu sėkmingai mylinčių poliamorų – taip jie elgiasi tikrai ne vien dėl nepažabojamos aistros. Poliamorinius santykius propaguojanti mergina vardija tokių santykių pliusus ir minusus. Tuo metu psichologai sako, kad tokius neįprastus tarpusavio santykius renkasi žmonės, greičiausiai turintys užslėptų baimių.

Vyrų apsipirkimai rodo, kad riba su moteriškumu tirpsta

Įpročių ir elgesio prekybos centruose tyrimas atskleidžia, kad atėjo laikai, kai parduotuvėse vyrai ne ką retesni svečiai, nei moterys. Pastaraisiais metais stipriosios lyties atstovai vis ilgiau užtrunka rinkdamiesi prekes. Vieni psichologai šią tendenciją sieja su šiuolaikiškų vyrų noru būti stilingais, kiti gi tikina, kad ribos tarp moteriškumo ir vyriškumo tirpsta, tad dažnai į parduotuves vyrukai priversti kulniuoti paliepti valdingų damų. Su pirkinių krepšiu po parduotuve zujanti moteris.

Psichologai įvardijo problemas, su kuriomis susiduria moterys karjeristės

 Šiais laikais vis daugiau moterų šeimą palieka antrame plane, o visą savo laiką, pastangas ir jėgą skiria darbui. Karjeristės – moterys, kurios pasiryžusios darbe siekti pačių geriausių rezultatų. Kartais jos net aukoja savo šeimos laiką tam, kad darbe galėtų sužibėti. Apie tai, kodėl moterys tampa karjeristėmis ir ar įmanoma suderinti karjerą su šeiminiu gyvenimu, Žinių radijo laidoje „Apie tave“ diskutavo gerai žinoma psichologė Genovaitė Petronienė ir psichologas Andrius Jančiauskas.
2017-09-22

Būrelių bumas: kenčia ir vaikai, ir tėvai

Pirmadienį – muzikos mokykla ir dailė, antradienį – krepšinis ir teatras, trečiadienį – vėl muzikos mokykla ir dailė. Tai – eilinė mokinio diena, kuris po pamokų lekia į būrelius, grįžta namo apie 20 val. vakaro ir po to sėda daryti namų darbų. Psichologai sako, kad tėvai iš vaikų nori padaryti jaunuosius genijus, o po to kenčia ir vaikai, ir tėvai.
Aktualijos 2016-09-18

Psichologė: negalima ignoruoti vairavimo baimės

Baimė vairuoti kamuoja ne vieną, kuriam vairavimas būtų naudingas. Psichologė Genovaitė Petronienė sako, jog nereikėtų ignoruoti šios baimės ir nurodo, kaip galima su tuo susidoroti. Kokie žmonės bijo vairuoti? Psichologės teigimu, vairuoti bijo tie žmonės, kurie ir šiaip yra bailūs, turi įvairių fobijų, jiems nėra patogu daryti kažką kitų akivaizdoje. Pavyzdžiui, kalbėti prieš auditoriją, važiuoti kalnų slidėmis ar panašiai.
2016-07-28

Moters nerimas: vyras ir pinigus uždirba, ir valgyti gamina, ir namus tvarko – ar tai blogai?

Anksčiau, mūsų senelių laikais, viskas būdavo aišku – moterys sukdavosi prie puodų, o vyrai uždirbinėdavo pinigus. Dabar viskas keičiasi: dažniausiai dirba ir vyrai, ir moterys, o kartais atsitinka ir taip, kad vyras ir buityje daugiau visko daro. Internautė Ona (vardas pakeistas) prisipažįsta, kad vyras dirba ir darbe daugiau, ir namuose, ir nežino, ar jai reikėtų pasikeisti.
2016-07-01

Merginos skundas: vaikinas verkia, kai sutemsta, kai būnu griežta ar kai vėluoju susitikti

Moterys, kaip dauguma žino, yra jautresnės už vyrus – turi daugiau empatijos, tačiau ir pravirksta žymiai greičiau. Visgi taip būna ne visada. Visgi Miglė (vardas pakeistas) nebeapsikentė – jos vaikino jautrumas ją ima vesti iš proto. „Ką daryti – ar palikti tokį vaikiną? Tiesą sakant, jis man jau atsibodo. Vakarais, kai sutemsta – verkia. Jei kažką pasakai, ar šiek tiek griežčiau ar pikčiau, vėl verkia. Jei vėluoju 15 minučių susitikti – verkia.
2016-06-25

Energetiniai vampyrai: kaip apsisaugoti nuo žmonių, atimančių iš jūsų energiją

Turbūt kiekvienas yra susidūręs su žmogumi, su kuriuo pasikalbėjus vėliau apima jausmas, tarsi iš tavęs paėmė visą energiją – jautiesi pavargęs, išsunktas, nusiminęs. Energetiniai vampyrai veikia manipuliuodami, kritikuodami bei agresyviai elgdamiesi. Tačiau yra būdų, kaip save nuo tokių žmonių apsaugoti. Tv3.lt skaitytoja pasidalino, kad ji kaip tik ir yra energetinė vampyrė ir sako nieko negalinti dėl to padaryti.
2016-06-01
REKLAMA
REKLAMA

Desperacijos apimti žmonės patiki ekstrasenų galia: kas meluoja, o kas sako tiesą?

Be žinios dingo artimas žmogus, nesiseka meilėje, darbe ar asmeniniame gyvenime, o gal reikia priimti svarbų sprendimą. Vienu ar kitu atveju žmonės vis dažniau kreipiasi į ekstrasensus, aiškiaregius, būrėjus, astrologus. „Lietuvos ryto“ televizijos nuomonių laidos „Nusikaltimas ir bausmė“ kūrėjas Kristupas Krivickas juokauja, kad žmonės net metinius abonementus pirktų, jei prireikus bet kada galėtų kreiptis patarimo į pranašus. Jau šiandien 22.00 val.
2013-11-28

Atsargiai: XXI amžiaus lovos maras

Pasaulyje vis plačiau plinta paslaptingos ligos, vadinamos chroniško nuovargio sindromu („vadybininko sindromu“, „verslininkų gripu“, „XXI amžiaus lovos maru“), epidemija. Medicina kol kas negali tiksliai nustatyti jos kilmės priežasčių. Aiškinant šią patologiją, kalbama, kad įtakos gali turėti ir ekologija, ir padidėjusi radiacija, virusinių infekcijų pasekmės, imuninės sistemos sutrikimai, chroniškos stresinės situacijos.
2011-11-14

Dviese ant šiaudo

Krizė tampa šeimos tvirtumo išbandymo testu. Nekeista, kad per krizę padaugėja skyrybų. Keisčiau, kad kai kurie būtent per krizę nutaria susituokti. „Taip, mes skiriamės. Tai vyksta Astos iniciatyva. Nors man šeima yra didelė vertybė“, – sako verslininkas Laimutis Pinkevičius. O 21 metais jaunesnė jo žmona Asta vedybas pavadino klaida. Vos pusmetį ištvėrusi santuoka subyrėjo kaip tik tuo metu, kai vyras susidūrė su rimtais finansiniais sunkumais.
2010-04-01

Genovaitė Petronienė: Eiti pas psichoterapeutą ar medituoti?

Vieni savo problemų eina spręsti pas psichoterapeutus, psichoanalitikus, kiti į jogos centrus, budistinės, kinietiškos, Ošo meditacijos grupes ir tt. Kodėl taip vyksta? Ką pasirinkti? Medituotojai dažnai primena nesveikų keistuolių bendrijas, neišskiriant ir jų vadovų. Dažnai tai žmonės, kuriems trūksta socialinės realizacijos, humoro jausmo, sveiko proto, gyvo domėjimosi mokslinėmis- kultūrinėmis alternatyvomis.
2007-05-25
Į viršų