gediminas vitkus

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gediminas vitkus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gediminas vitkus“.

Laukia lemtingi metai: mato krizę tarp Europos ir JAV

2019 metai pasaulio politikoje bus neramūs ir nervingi. Pasak „The Economist“ analitikų, kitais metais populistai užims dar daugiau aukštų postų, visame pasaulyje vyks demokratijos išbandymai rinkimais, o prekybos karas tarp JAV ir Kinijos dar labiau įsisiūbuos. Didžioji Britanija, tikėtina, paliks Europos Sąjungą, kuri kentės nuo demokratijos krizės ir vis klampesnių santykių su JAV. Rusija, žinoma, nesnaus ir mėgins įtvirtinti savo, kaip lygiavertės pasaulio galingosios statusą.

Gediminas Vitkus: ką Briuselio įsikišimas reiškia Lenkijai?

Europos Komisija pirmą kartą Europos Sąjungos istorijoje nusprendė inicijuoti teisės viršenybės principo laikymosi valstybėje narėje stebėjimo procedūrą. Toks yra Europos Komisijos atsakas į didžiulio tarptautinio dėmesio susilaukusius Lenkijos naujosios valdžios sprendimus dėl Konstitucinio Teismo ir visuomeninių transliuotojų valdymo.
2016-01-18

Profesorius G. Vitkus: Europa neauga, bet ji vis tiek pasaulio centras

Privačios žvalgybos kompanijos „Sratfor“ įkūrėjui Georgui Friedmanui svarbiausiu 2014-ųjų geopolitiniu įvykiu įvardijus tebesitęsiantį Europos smukimą, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Gediminas Vitkus „Žinių radijui“ sakė sutinkąs su šia nuomone, tačiau pabrėžia, kad Europa vis tiek išlieka itin svarbiu regionu pasauliui.
Aktualijos 2014-12-30

Globalizacija – didelės baimės akys (I)

Globalizacijos procesas – vieni jo bijo, kiti vertina kaip savaime suprantamą reiškinį, kuris turi nemažai teigiamų bruožų. Šis procesas pasireiškia įvairiose politinio, socialinio ir kultūrinio gyvenimo sferose, o pagrindiniai jo požymiai – tarptautinių ryšių intensyvėjimas, aktyvesnis žmonių judėjimas tarp valstybių, gyvenimo tempo greitėjimas. Globalizacijos procesas turi ir ypatingų geopolitinių bruožų, kuriuos čia bus bandoma aptarti.
2013-09-09

P.Gylys: Jei B.Obama kviečia Lietuvą, važiuokime į Prahą visi (atnaujinta 15:37)

„Gerbiama Lietuva, kviečiame jus į JAV prezidento rengiamą iškilmingą vakarienę Prahoje“, - tokiu sakiniu galėtume iliustruoti prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovų aiškinimus, esą B. Obama į susitikimą Čekijoje kvietė ne pačią prezidentę. Prezidentūra JAV prezidento laišką ar jo laiško pastraipą, kur nurodoma, kas ir kur kviečiamas, paviešinti kategoriškai atsisako.

G. Vitkus: Lisabonos sutartis – ne prioritetinė, bet ir ne pamiršta

Pasaulinės ekonominės krizės bei karinio konflikto Gruzijos ir Rusijos fone Lisabonos sutarties ratifikavimo problemos nublanko ir artimiausiu metu proveržio šia kryptimi nereikėtų tikėtis. Tačiau Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Gediminas Vitkus komentuodamas Lisabonos sutarties ratifikavimo galimybes kartu pažymėjo, kad „Lisabonos problemos“ ilgalaikėje Europos Sąjungos darbotvarkėje išlieka.

Gediminas Vitkus: Ar kas nors pasikeitė po narystės Europos Sąjungoje?

Žmonės įvairiai reaguoja į permainas. Vieni jų pageidauja, tikėdamiesi, kad viskas pasikeis į gera; kiti jų bijo, nes mano, jog bus dar blogiau negu buvo. Ne išimtis šiuo požiūriu ir Lietuvos narystė Europos Sąjungoje. Vieni su ja siejo dideles viltis ir gražias svajones, kiti žvelgė skeptiškai ir tvirtino, kad nieko gero iš to nebus. Bet štai dabar jau baigia įpusėti antri Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metai, tad pažvelkime, kur link viskas krypsta.
2006-04-07

Gediminas Vitkus: Ar Lietuva neištirps Europos Sąjungoje?

Natūralu, kad žmonėms kyla įvairių keistų idėjų. Svarbu tik, kad nebūtų skubama su jomis sutikti, prieš tai išsamiau jų neapsvarsčius. Vieną tokią keistą idėją, susijusią su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje, pagvildenkime ir mes. Tenka pažymėti, jog kai kurie mūsų piliečiai vis dar baiminasi, kad Lietuvai įsijungus į Europos Sąjungą nutautėsime, prarasime savo nacionalinį tapatumą ir ilgainiui nebekalbėsime lietuviškai.
2006-04-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų