gediminas storpirštis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gediminas storpirštis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gediminas storpirštis“.

Garsūs žmonės kreipėsi į prezidentą: prašo sustabdyti galimybių paso veikimą

Grupė žinomų žmonių trečiadienį įteikė prezidentui Gitanui Nausėdai peticiją dėl galimybių paso veikimo stabdymo. Anot peticijos iniciatorių, per savaitę ją pasirašė daugiau kaip 133 tūkst. asmenų, tačiau atlikus patikrą pasirašiusiųjų skaičius sumažėjo iki 112 tūkstančių. „Peticija yra pilietinė iniciatyva. Šiais 112 tūkst.
2021-12-29

Serialo „Gaujų karai“ ketvirtojo sezono pradžia – jau šįvakar: pristatys dar visai neseniai Lietuvoje egzistavusią realybę

Šiandien vakare naujos kartos televizijos „Go3“ žiūrovai jau galės mėgautis pirmąja originalaus serialo ,,Gaujų karai” naujausio sezono „Šešėliai” serija. Tikrais įvykiais įkvėpta 12-os serijų kriminalinė drama šįkart palies vieną svarbiausių nelegalaus verslo sričių - narkotinių medžiagų tranzitą per Lietuvą. Kiekvieną pirmadienio vakarą „Go3” žiūrovai išvys po naują „Gaujų karai.
2021-09-13

Kviečiame nemokamai žiūrėti: iki ašarų prajuokinanti komedija „Grąžinti nepriklausomybę“

Vasario 16-osios proga išskirtinė naujienų portalo tv3.lt skaitytojams ir TV3 žiūrovams pamatyti nuotaikingą komediją „Grąžinti nepriklausomybę“. „Grąžinti nepriklausomybę“ – debiutinė komiko Olego Šurajevo juosta nepriklausomybės šimtmečio proga. Komedija pasakoja linksmą istoriją apie keturis draugus – Basanavičių, Smetoną, Stulginskį ir Klimą – sugrįžusius į Lietuvą po šimto metų.
2020-02-16

Kazlauskaitei – nauji išbandymai: gal kišu nosį ten, kur man nederėtų

Žinoma lietuvių teatro ir kino aktorė, Kristina Kazlauskaitė, 2020-uosius metus pradėjo su netikėta žinia. Pasirodo, ji ketina išbandyti ir režisierės amplua. „Visi turi principus. Ir principai – svarbu. Visais laikais buvo, yra, ir, turbūt, bus. Tačiau kartais principai virsta absurdiškai komiškomis situacijomis ir išprovokuoja dramatiškus konfliktus. Ypač riboti, buki, beprasmiški, ne vietoje ir ne laiku rodomi principai. Tuomet komedija virsta tragedija.
2020-01-08

Šerėno išlydėjime – šilti kolegų prisiminimai

Penktadienio pavakarę per šalį nuvilnijo liūdna žinia. Netikėtai, sustojus širdžiai užgeso vienas didžiausių Lietuvos televizijos titanų – Vytautas Šerėnas. Džentelmenas, jautrus, kuklus, darbštus, intelektą derinęs su humoru, žmogus, kurį prisimins visa Lietuva. Taip apie netikėtai anapalin iškeliavusi „Dviračio šou” kūrėją, aktorių ir vedėją Vytautą kalba jo bičiuliai, kolegos ir jo kūrybos gerbėjai.
2019-05-14

Brazausko anūkė apie viešumo kainą: bijojo pridaryti gėdos

Renkantis profesiją nueiti tėvų pramintomis pėdomis – tai lengviausias pasirinkimas ar kaip tik didelis išbandymas? Juk visada būsi lyginamas su savo profesijoje ar net šalies lygmeniu žinomu tėvu, mama, prireiks papildomų pastangų išlysti iš gimdytojų šešėlio, užtvirtinti gebėjimais vardą, nesuteršti dinastijos karūnos. Tėtis, mama, dėdė, močiutė – akušerės ginekologės Andrės Amšiejienės aplinkoje medikų buvo per akis.
2019-01-14

Solveiga Mykolaitytė pasidalijo nuotrauka su anapilin išėjusiu Storpirščiu: skyrė jautrius žodžius

Šiandien pasirodė liūdna žinia – mirė žinomas tearo ir kino aktorius Arūnas Storpirštis. Vyras ėjo 69-uosius metus. Tai BNS patvirtino brolis aktorius Gediminas Storpirštis. Pasak jo, A. Storpirštis mirė antradienį, po ligos. Aktorius dar tą pačią dieną dirbo, įgarsino filmą. „Jis sirgo, bet ir dirbo iki paskutinės dienos – dar vakar garsino filmą. Jis negulėjo ligos patale, o iškeliavo garbingai“, – sakė G. Storpištis.
2018-11-07

Mirė teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis: iškeliavo garbingai

Eidamas 69 metus mirė žinomas teatro ir kino aktorius Arūnas Storpirštis. Tai BNS patvirtino brolis aktorius Gediminas Storpirštis. Pasak jo, A. Storpirštis mirė antradienį, po ligos. Aktorius dar tą pačią dieną dirbo, įgarsino filmą. „Jis sirgo, bet ir dirbo iki paskutinės dienos – dar vakar garsino filmą. Jis negulėjo ligos patale, o iškeliavo garbingai“, – sakė G. Storpištis.

Neįprastai trumpą filmą pristatęs O. Šurajevas: „Nusprendėme pagailėti žiūrovo“

Sausio 15 dieną humoristas Olegas Šurajevas pakvietė į renginį. Vilniaus kino centre „Vingis“ žinomas vyras pristatė savo kurtą filmą „Grąžinti nepriklausomybę“. Renginio kaltininkas į filmo peržiūrą pakvietė ne vieną pramogų pasaulio atstovą. Susirinkusiems filmo kūrėjai pažadėjo, kad šiems nuobodžiauti neteks, čia – nė vieno fakto. Vietoj to juostoje gausu gero humoro, stereotipų ir visiems suprantamų kasdienių situacijų.
2018-01-15

Aktorė Gražina Baikštytė atvirai: vyrus lengviau prakalbinti negu moteris

Šį šeštadienį, artėjančios vasaros proga, laidoje „Pasaulis pagal moteris“ žinomos pašnekovės kalbės apie tai, kas išlaisvina: laisvalaikio pomėgius, atostogų planus, kūrybą. Pirmoji pašnekovė, aktorė Gražina Baikštytė, papasakos ne tik apie dar vieną savo aistrą – rašymą, bet ir atskleis su ja susijusių istorijų. Nedrįso net pasvajoti, kad taps kino aktore „Visada labai domėjausi kinu. Skaičiau žurnalus, sekiau naujienas, kiekvieną pirmadienį skubėdavau į kino salę. Tiesiog tuo gyvenau.
2017-05-25
REKLAMA
REKLAMA

Jubiliejinis „Purpurinis vakaras“: vakaro koncertas tapo trijų dienų muzikos ir kūrybos festivaliu

Prieš dešimt metų, priešpaskutinę rugpjūčio dieną po žvaigždėtu dangumi gimusi bardų festivalio idėja ištvėrė laiko išmėginimus. Rugpjūčio 17-19 dienomis Anykščiuose vyks jubiliejinis, dešimtasis Nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“. „Tai buvo nuostabus sumanymas, kurį privalėjome užauginti, puoselėti ir leisti kitiems pajusti stebuklingas akimirkas“, - naktį prieš dešimtį metų prisimena viena iš festivalio organizatorių, „Bardai LT“ kultūros projektų vadovė Alina Semionova.
2017-05-12

Į paskutinę kelionę išlydimas kovą vėžiui pralaimėjęs Dalius Mertinas

Šeštadienį Lietuva atsisveikina su ryškų pėdsaką kultūroje palikusiu aktoriumi Daliu Mertinu. Eidamas 56-uosius metus vyras pralaimėjo kovą sunkiai ligai ir ketvirtadienį mirė. Netikėta žinia sukrėtė artimus draugus, kolegas ir talentingo vyro gerbėjus, kurie su amžinatilsį iškeliavusiu žmogumi atėjo atsisveikinti į laidojimo namus Vilniuje.

„Purpurinio vakaro“ pasaka – nemari

Net kelias savaites merkęs lietus užsuko savo čiaupus, kai virš Dainuvos slėnio Anykščiuose nusileido devintasis „Purpurinis vakaras“. Nacionalinis bardų festivalis, organizuojamas VšĮ „Bardai LT“, buvo atidarytas jau ketvirtadienį, pačiame Anykščių centre suskambus lietuviškoms ir ispaniškoms natoms: svajingosios „Baltos varnos“ scena dalijosi su temperamentingosiomis viešniomis iš Ispanijos Maria Rozalen bei Rocio Ramos.
2016-08-21

Aštuntasis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ – kultūros gurmanų šventė

 Anykščiuose purpurinė nuotaika pasiekė atomazgą – diena, kupina gero kino bei teatro ir finalinis nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ koncertas. Aštuntasis nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“ kaip ir kasmet vyko Anykščiuose, Dainuvos slėnyje rugpjūčio 13-15 dienomis. „Festivalis šiemet sukvietė virš 9 tūkst.
2015-08-16

Įžanginis vakaras į nacionalinį bardų festivalį „Purpurinis vakaras“

Geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ kviečia Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ mylėtojus į įžanginį koncertą muzikinio baro „Artistai“ vasaros terasoje rugpjūčio 6 d. 20 val. Du draugai, du aktoriai, du bardai – Aidas Giniotis ir Gediminas Storpirštis - susitiks vienoje scenoje. Koncerte pamatyti vaizdai ir išgirstos dainos bus dovana ir staigmena klausytojams.
2015-08-03

Kauno ir Vilniaus savivaldybių tarybose – garsūs meno ir sporto žmonės

 Po sekmadienį vykusių savivaldybių tarybų rinkimų Vilniaus ir Kauno miesto tarybos turėtų pasipildyti žinomais meno ir sporto žmonėmis. Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys, sostinės tarybos nariais išrinkti aktoriai Violeta Podolskaitė ir Gediminas Storpirštis, kūrybinių industrijų centro „Menų spaustuvė“ Vilniuje direktorius Audronis Imbrasas, žurnalistė Aušra Maldeikienė.
Aktualijos 2015-03-02

G. Storpirštis: dainuojamoji poezija yra sunkus žanras

Geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ ir svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ kviečia atvykti į pirmąjį koncertų ciklo „Pažaislio Liepų alėjos vakarai“ susitikimą Pažaislio vienuolyno Karietų aikštėje. Pirmasis susitikimas su muzika įvyks liepos 16 d. 19 val. Du draugai, du aktoriai, du bardai – Aidas Giniotis ir Gediminas Storpirštis – susitiks vienoje scenoje. Koncerte pamatyti vaizdai ir išgirstos dainos bus dovana ir staigmena klausytojams.
2014-07-14

Birželio 1 d. Šalčininkuose vyks antrasis tarptautinis gyvos muzikos festivalis „Iš širdies į širdį“

Birželio 1 d. - Tarptautinę vaikų gynimo dieną bei pirmąją kalendorinės vasaros dieną, Šalčininkų miesto parke startuos antrasis tarptautinis gyvos muzikos festivalis „Iš širdies į širdį“. Penkių šalių atstovai susitiks vienoje scenoje ir savo dainomis džiugins miesto gyventojus bei svečius iš visos Lietuvos. Vilniaus teritorinės muitinės prisistatymas, prekybininkų ir amatininkų mugė bei penkių valandų koncertas po atviru dangumi įkvėps naujiems startams vasaros pradžiai. Nuo 12 val.
2014-05-26

Renkamos lėšos vėžiu sergančių vaikų kasdienybei praskaidrinti

Onkologiniai ligoniukai kitais metais turės daugiau kūrybingo laisvalaikio, kuris padės jiems bent trumpam pamiršti baisią ligą. Šiam tikslui Vytauto Kernagio fondas drauge su pagrindiniu rėmėju „Čili pica“ pradėjo rinkti lėšas. Jos bus skiriamos vėžiu sergančių vaikų užimtumui ligoninėse organizuoti ir tam reikalingoms priemonėms pirkti. „Ligoninėje nuo vėžio gydomi mažieji džiugių akimirkų patiria nedaug. Didžiausias dėmesys skiriamas jų gydimui.
2014-01-02

D. Auželis: vieną įsimintiniausių filmo „Vardas tamsoje“ frazių pasiskolinau iš tikro gyvenimo

Naujas Agnės Marcinkevičiūtės filmas „Vardas tamsoje“, sukurtas pagal to paties pavadinimo Renatos Šerelytės romaną, jau rodomas Lietuvos kino teatruose. Daugelį filmą mačiusių žiūrovų maloniai nuteikė ironija, kuria nuspalvinti daugelis filmo personažų ir neretai sarkastiškas požiūris į filme rodomą laikotarpį.
2013-10-15

Į filmo „Vardas tamsoje“ premjerą J. Jurkutę-Širvaitę atlydėjo vyras Rytis

Lietuviško kino gerbėjai turi kuo džiaugtis – trečiadienio vakarą įvyko ryški ir pompastiška detektyvo „Vardas tamsoje“ premjera. Raudonuoju kilimu „Forum Cinemas“ kino teatre Vilniuje žengė ne tik filmo režisierė Agnė Marcinkevičiūtė ir aktoriai Neringa Varnelytė, Gediminas Storpirštis, Gintaras Liutkevičius, Elvyra Žebertavičiūtė, Kristina Kazlauskaitė, Rimantė Valiukaitė, Aistis Mickevičius, Algirdas Dainavičius, Darius Auželis, bet ir specialiai iš Sankt Peterburgo atvykusi nuovados sekretor...
2013-10-09

Į filmo „Vardas tamsoje“ premjerą specialiai iš Sankt-Peterburgo atvyks J. Jurkutė-Širvaitė

Naujas lietuviškas detektyvas „Vardas tamsoje“ didžiuosiuose Lietuvos kino ekranuose pasirodys spalio 11 d., o filmo nacionalinė premjera ir raudono kilimo renginys įvyks jau šį trečiadienį, spalio 9 d. Pagal Renatos Šerelytės bestselerį pastatytame filme pirmą didelį vaidmenį kine sukūrė ir viena garsiausių Lietuvos moterų Jurgita Jurkutė-Širvaitė. „Pasiūlymą filmuotis „Vardas tamsoje“ gavau kitą rytą po aktorystės studijų diplomo įteikimo.
2013-10-07

Lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ muzikos įrašymams pakviestas visas orkestras

Spalio 11 d. šalies kino teatruose pasirodysiančio pirmo po daugiau nei 25 metų pertraukos lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ kūrėjai deda visas pastangas, kad ši Lietuvos kinui svarbi data išties taptų įsimintina. Šįsyk iš kūrėjų stovyklos atkeliavo puikių žinių apie filmo garso takelio kūrimą ir įrašymą.
2013-09-25

Lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ pristatymas užsienyje apipintas kriminalinių istorijų

„Žinau, skamba, neįtikėtinai, bet... gyvenimas kupinas netikėtumų. Vieni jų būna ne itin malonūs,“ – paslaptingai šypsodamasi kalbėjo spalio 11 d. šalies kino teatruose pasirodysiančio pirmo po daugiau nei 25 metų pertraukos lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ prodiuserė Živilė Gallego. Pasirodo, su nusikaltėliais jai teko susidurti ne tik filmavimo aikštelėje, bet ir realiame gyvenime. Ir tas lemtingas susitikimas taip pat susijęs su pristatomu filmu.
2013-09-16

Filmo „Laiškai Sofijai“ autorius R. Mullanas kitąmet pristatys naują, Lietuvoje filmuotą juostą „Gitel“

Lietuvai naują tautos genijaus, dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gyvenimo ir meilės istorijos interpretaciją filme „Laiškai Sofijai“ pristatęs britų kino kūrėjas Robertas Mullanas turi kino mėgėjams gerų naujienų. Scenaristas ir režisierius su komanda jau baigė naujojo filmo, istorinės dramos „Gitel“ filmavimus.
2013-09-04

Jau šį ketvirtadienį – festivalio „Saulėtosios naktys“ pradžia

Rugpjūčio 22-25 dienomis palydėti vasarą Gataučių kaime kviečia draugiškas ir nekomercinis festivalis „Saulėtosios naktys“. Melomanus džiugins puiki muzika, o įkurtose amatų ir kūrybinių dirbtuvių zonose savo meninius sugebėjimus galės išbandyti visi norintys. Kinas po žvaigždėtu dangumi, sporto varžybos, įdomios ir netradicinės paskaitos ir daugybė kitų pramogų. Festivalio organizatoriai prižada, kad kiekvienas ras sau mėgstamą veiklą.
2013-08-20

Festivalio „Saulėtosios naktys“ organizatoriai atskleidžia, kokios pramogos laukia šiais metais

Rugpjūčio 22–25 d. Gataučiuose (Joniškio r.) vyksiančio nekomercinio muzikos ir meno festivalio „Saulėtosios naktys“ misija suburti visus norinčius pasidalyti savo kūryba ir pasisemti naujos patirties bendraujant, bendradarbiaujant ir dalijantis savo idėjomis bei vizijomis. Svarbu, kad visiems dalyvaujantiems festivalyje liktų geri ir neužmirštami prisiminimai.
2013-08-02

Prasideda Žagarės vyšnių festivalis

 Ketvirtadienio vakarą Joniškio rajone, Žagarėje, prasideda tradicinis Vyšnių festivalis, kurio šūkis šiemet "Renkasi geriausieji". Per keturias dienas vyks įvairūs koncertai - nuo dainuojamosios poezijos iki roko, tradicinis turgelis, naktinės filmų peržiūros, kaliausių šou, žirgų lenktynės, futbolo varžybos ir kita.
Lietuva 2013-07-18

Festivalis „Saulėtosios naktys“ – kūrybos, geros nuotaikos ir energijos užtaiso kokteilis

Šeštus metus iš eilės su trenksmu palydėti vasarą kviečia nekomercinis muzikos ir meno festivalis „Saulėtosios naktys“. Prieš paskutinį rugpjūčio savaitgalį Gataučiuose (Joniškio raj.) rinksis ne tik geros muzikos mylėtojai, bet ir kūrybingi žmonės, norintys pasidalinti savo talentu, idėjomis ir siekiantys asmeninio tobulėjimo. Festivalis, užgimęs keturių artimų draugų rate, kiekvienais metais įgauna vis didesnį pagreitį.
2013-06-25

Garsus tėvas – Dievo dovana ar gyvenimo mestas iššūkis?

Galima tikėti patarle, kad obuolys nuo obels - netoli rieda. Galima tikėti, kad talentas paveldimas. Taip pat galima manyti, kad išskirtinėje aplinkoje užaugę vaikai tiesiog „užsikrečia“ meniškomis profesijomis. Tačiau kartais galima išgirsti, kad talentingų menininkų vaikams nelengva pasiekti aukštumų, nes pernelyg smarkiai slegia žinomų tėvų šešėlis.
2012-06-03

Pirmoji jaunimo teatro premjera ‒ „Skrydis virš gegutės lizdo“

Rugsėjo 30 d. ir spalio 1, 2 d. Valstybiniame jaunimo teatre įvyks režisieriaus Valerijaus Griško premjera  ‒ „Skrydis virš gegutės lizdo". Tikriausiai daugeliui šis pavadinimas asocijuojasi su garsiuoju filmu apdovanotu ne vienu "Oskaru". Kaip bebūtų, filmas pastatytas remiantis amerikiečių rašytojo Keno Kezio (Ken Kesey)  to paties pavadinimo romanu, susilaukusio ypatingos sėkmės, kuri nenusileidžia ir nepaprastai populiariai Deilo Vasermano (Dale Wasserman) sceninei adaptacijai.
2011-09-27

G.Storpirštis: mes turime tiek progų džiaugtis

Eidama į susitikimą su aktoriumi, bardu Gediminu Storpirščiu mąsčiau, kokie talentingi turi būti tėvai, užauginę du sūnus – artistus. Bet Gediminas, gardžiuodamasis popietine kava, tik nusijuokė: „Mūsų tėvai – paprasti mokytojai.“ Ir apskritai, jo manymu, nėra netalentingų žmonių, tereikia atkreipti dėmesį į tai, ką gebame padaryti geriausiai, ir šioje srityje lavintis. Teatralų apsuptyje Gediminas sunkiai kabinosi į šį pasaulį.
2010-09-04

Kauno dainuojamosios poezijos festivalyje – aktorių dainos

Kauno Senamiesčio kiemeliuose, vasaros metu skambanti gitaros muzika, jau ketvirtus metus asocijuojasi su dainuojamosios poezijos festivaliu „Senamiesčio žiogas“. Garsiausi Lietuvos bardai, po atviru dangumi eksponuojamos parodos, jaunieji dainuojamosios poezijos žanro atlikėjai ir klausytojų šypsenos - neatsiejama festivalio dalis. Patį vidurvasarį, liepos 15 dieną, 19 val.
2010-06-29

18 Gedimino Storpirščio akimirkų Radviliškyje

Tęsiant dainuojamosios poezijos koncertų tradicijas Radviliškyje ir naujaisiais 2010 metais laukiame klausytojų šiltuose vakaruose. Sausio 14 d. 18 val. kviečiame visus pasiilgusius prasmingų, gražių ir įkvėpiančių akimirkų į aktoriaus, bardo Gedimino Storpirščio koncertą.
2010-01-11

Andriui Kulikauskui įteikta Vytauto Kernagio vardo gitara

Vakar, spalio 25 – osios vakarą, dainuojamosios poezijos mėgėjai rinkosi Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, kur didžiuoju koncertu baigėsi Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis ,,TAI-AŠ“. Šio koncerto metu buvo įteiktas ir bene svarbiausias Lietuvoje dainuojamosios poezijos atlikėjams skirtas prizas –AGATA Vytauto Kernagio vardo gitara. Lietuvos gretutinių  teisių asociacijos (AGATA) įsteigtas prizas šiemet atiteko žinomam Lietuvos bardui Andriui Kulikauskui.
2009-10-26

Dainuojamosios poezijos palėpėje Gedimino Storpirščio naujojo albumo pristatymas

Vienų labai, kitų tiesiog be proto laukta ir pasiilgta, Dainuojamosios poezijos palėpė grįžta iš trumpų atostogų ir jau rugsėjo 16 d. 19 val. Kauno valstybiniame dramos teatre atveria  duris trečiajam sezonui, kurį pradės bardų judėjimo atgaivintoju ir puoselėtuoju tituluojamas Gediminas Storpirštis su grupe, koncerte pristatysiantis savo naująjį albumą.
2009-09-10

Grįžta Dainuojamosios poezijos palėpė

Vienų labai, kitų tiesiog be proto laukta ir pasiilgta, Dainuojamosios poezijos palėpė grįžta iš trumpų atostogų ir jau rugsėjo 16 d. 19 val. Kauno valstybiniame dramos teatre atveria  duris trečiajam sezonui, kurį pradės bardų judėjimo atgaivintoju ir puoselėtuoju tituluojamas Gediminas Storpirštis su grupe, koncerte pristatysiantis savo naująjį albumą.
2009-08-17

Respublikinis bardų festivalis Žeimių dvare

Rugpjūčio 8 dieną, 16-23 val. Žeimių dvaro sodyboje, bendradarbiaujant su Jonavos kultūros centru, bus pristatomas respublikinis bardų festivalis „Samtis“. Festivalio metu pasirodys Jonavos bardai, Pagulbis, Loreta Zabalujeva, Vaidotas Mineikis, Gediminas Storpirštis, Dangutė, Birutė ir Vytautas, Vilija Urbonienė bei Vytautas Babravičius. Koncertas atviras visuomenei ir kiekvienam bus suteikta galimybė ne tik klausytis, bet ir dainuoti bei muzikuoti.
2009-08-04

Spektaklio „Vargšai. Aristokratai“ premjera

Valstybiniame jaunimo teatre gegužės 22 ir 23 d. 18 val. žiūrovai kviečiami susipažinti su spalvingu ir šmaikščiu  XIX a. italų dramaturgo Eduardo Scarpetta‘os kūriniu  „Vargšai. Aristokratai“ (originalus pavadinimas „Miseria e nobiltà”). Eduardo Scarpetta  (1853-1925) buvo italų aktorius ir dramaturgas kilęs iš Neapolio, vienas žinomiausių šio krašto komediografų.
2009-05-21

Panevėžyje – jubiliejinis festivalis

Į Panevėžį jau dešimtąjį kartą atkeliaus Didysis Atgimimo, Vilties, Jaunystės, Meilės ir Muzikos festivalis „Laisvės pavasaris“. Tradiciškai festivalio atidarymas miesto Muzikiniame teatre vyksta Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, baigiasi šventiniu Kovo 11-osios koncertu, skirtu Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui paminėti. Renginį organizuoja VšĮ „Camerata“ kartu su partneriu Panevėžio muzikiniu teatru.
2009-02-13

Vasario 16-ąją – susitikimas su V. V. Landsbergiu

2009 m. vasario 16 d., pirmadienį, Šiaulių „Aušros“ muziejus Ch. Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) organizuoja Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios –  paminėjimą. Ta proga miesto bendruomenė kviečiama į šventinę popietę – susitikimą su garsiu režisieriumi, rašytoju, dainų autoriumi Vytautu V. Landsbergiu bei vaidybinio filmo „Kai aš buvau partizanas“ pristatymą.  Renginio pradžia – 15 valandą.
2009-02-11

Filmo „Kai aš buvau partizanas“ premjera

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 15 d. 21.15 val. Lietuvos televizijoje – režisieriaus Vytauto V. Landsbergio filmo „Kai aš buvau partizanas“ premjera. Lietuvos žiūrovams šis filmas buvo pristatytas 2008 m. balandžio mėn. tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“. Visi bilietai į premjerinį seansą buvo išpirkti.
2009-02-09

Savaitgalio kronika (spalio 16-19): Nuo stringų iki J. Erlicko (2 video)

Erotiškais ir poetiškais renginiais gausus savaitgalis primena vasarą ir tik liaudiškos varžytuvės grąžina mus atgal į rudeninį ir tamsų miestą, arogantiškai teigia savaitgalio ekspertas Laurynas Dapšys. Spalio 16 - 18 d. 23 val., klubai „Metelica“, Vilnius, Kaunas, Klaipėda. Daug žmonių nekantraudami laukia antrojo rinkimų turo į Lietuvos Respublikos Seimą. Yra tokių aistringų balsuotojų, kurie nuo ankstyvo ryto, besistumdydami eilėse, aptarinėja kandidatų biografijas ir politines pažiūras.
2008-10-16

A. Baricco „Šilkas“ – teatro kalba

Spalio 30, 31 ir lapkričio 19 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – spektaklio „Šilkas“ pagal Alessandro Baricco romaną premjeriniai spektakliai (pirmą kartą spektaklis buvo parodytas gegužės 23 d.). Romaną iš italų kalbos vertė Pranas Bieliauskas, inscenizacijos autorė ir režisierė Birutė Mar. Pasak rašytojo Alessandro Baricco, „Šilkas“ – ne romanas ir ne apsakymas. „Tai – istorija.
2008-10-14

Pažadas rašyti šviesiau

Vilniaus mokytojų namų svetainėje įvyko ketvirtosios poeto Rimvydo Stankevičiaus eilėraščių knygos „Laužiu antspaudą“ pristatymas, rašo „Respublika“. Rudeniškai žvarbų vakarą į svetainę rinkosi Rimvydo poezijos gerbėjai, draugai, artimieji, scenoje be jo pasirodė poetai Aidas Marčėnas, Arnas Ališauskas, bardai Gediminas Storpirštis, Domantas Razauskas, dainininkai Rokas ir Aistė Radzevičiai, aktorius Andrius Bialobžeskis ir kiti. Velnio malonumas Kelios minutės po šešių valandų vakaro.
2008-09-23

Vasara baigsis „Purpuriniu vakaru“ Anykščiuose

Nors Lietuvoje kasmet vyksta tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“, iki šiol trūko tikro lietuviško bardų festivalio. Bardų vakaras – ne toks jau retas reiškinys Lietuvoje. Tačiau paprastai jie rengia autorinius vakarus, kartais – koncertuoja keliese. Tačiau jau seniai trūko renginio, kuris suburtų visus dainuojamosios poezijos meistrus į vieną vietą. Respublikinis bardų festivalis – kaip tik tai, ko reikėjo.
2008-08-28

Purpurinis bardų vakaras Anykščiuose

„Purpurinis vakaras varva, lyg aplietas aviečių sultimis...“ - tikriausiai ne vienam mintyse kartais suskamba šios D.Saukaitytės eilėraščio, virtusio populiariosios Vytauto Kernagio dainos tekstu, eilutės. Prieš kelis dešimtmečius sukurtas „Purpurinis vakaras“ tapo ne tik puikia kelionės daina, bet ir tyliu himnu pralekiančiai vasarai, laikui...Turbūt neatsitiktinai šį pavadimą pasirinko ir Respublikinio bardų festivalio, įvyksiančio rugpjūčio 30d., 18val., Anykščiuose, rengėjai.
2008-08-26

Gruzinų giesme ir lietuvių dainomis palaikyta Gruzija

Pirmadienio vakarą Vilniaus gatves užplūdo žmonės, susirinkę į besitęsiančias karo agresijos nukamuotos Gruzijos palaikymo akcijas. Sostinės rotušės aikštėje vyko pilietinė akcija-koncertas "Gruzija - Lietuva: draugai visuomet kartu". Gruzijos žmonėms palaikyti skirtame koncerte dalyvavo dainininkė Gintarė Skėrytė, folkloro atlikėja Veronika Povilionienė, dainininkai Rosita Čivilytė, Česlovas Gabalis, Donatas Montvydas, solistė Julija Karaliūnaitė, taip pat aktorė ir Brodvėjaus miuziklų atlikė...
Aktualijos 2008-08-19

Keistuolių teatras inicijuoja koncertą „Už Gruzijos ir mūsų laisvę!“

Rugpjūčio 18 d. (pirmadienį) 20 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje Keistuolių teatro iniciatyva bus rengiamas koncertas „Už Gruzijos ir mūsų laisvę!“. Jo metu vienon draugėn po atviru dangumi susirinkę žymūs šalies atlikėjai ir aktoriai savo muzika bei dainomis palaikys nukentėjusią Gruziją. Koncertas bus nemokamas. Jo metu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija rinks aukas, kurios po koncerto bus pervestos į specialią sąskaitą, skirtą paremti nukentėjusiems nuo karinių veiksmų Gruzijoje.
2008-08-13

Klaipėdoje – mergaitės, mėgstančios dainuoti

Rugpjūčio 7 d. 19 val. Kultūrpolio Meno kieme (Daržų 10 / Bažnyčių 4, Klaipėda) dainuojamosios poezijos vakare svečiuosis mėgstančios dainuoti merginos: Ieva Narkutė ir grupė „Rezervuota“ (Klaipėda). Ieva Narkutė – kylanti dainuojamosios poezijos žvaigždė. Turbūt esate girdėję dainą „Raudoni vakarai“: „Aš atgulsiu, tu pareisi, bus raudoni vakarai.“ Vilniuje studijuojanti psichologiją mergina viename interviu prisipažįsta: „Aš – ne profesionalė, tik mėgėja, entuziastė.
2008-07-29
Į viršų