galina zagrebnevienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „galina zagrebnevienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „galina zagrebnevienė“.

Kauno mokslininkai kuria vaistus nuo raupų: viena priemonė – stebinanti

Kauno mokslininkai kuria vaistus nuo raupų. Dabar tyrinėja vabzdžiais mintančius plėšriuosius augalus – purpurines saracėnijas. Aiškėja, kad ne tik šiuose augaluose, bet net ir vynuogėse randamos medžiagos naikina pavojingą ligą – raupus. O tokie vaistai reikalingi, mat pažabota liga šiemet vėl sugrįžo. Ateitis kelia nerimą, juolab, kad rizikos grupėms priklausantys asmenys neskuba skiepytis nuo šios ligos.

Lietuvos gėjų lygos pirmininkas: turėtų būti suteikta galimybė nuo beždžionių raupų skiepytis profilaktiškai

Pirmieji skiepai nuo beždžionių raupų jau Lietuvoje. Iš viso 1400 vakcinos dozių. Jomis bus skiepijami tie, kurie turėjo kontaktą su sergančiaisiais. Visuomenės sveikatos specialistai individualiai vertins kiekvieną didelės rizikos atvejį. Dažniausiai šia liga suserga daug lytinių santykių turintys homoseksualūs, biseksualūs vyrai. Dėl to Lietuvos gėjų lyga prašo valdžios nupirkti daugiau vakcinų ir leisti jomis profilaktiškai skiepyti visus norinčiuosius.
2022-08-24

Aiškėja daugiau apie beždžionių raupų atvejus Lietuvoje

Visi trys Lietuvoje beždžionių raupais sergantys vyrai neseniai grįžo iš Vokietijos. Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, sąlytį su jais iš viso turėjo 7 žmonės. Visuomenei patariama nepanikuoti, o pastebėjus ligos simptomus – bėrimus ir ant žaizdelių susidarančius šašus, kreiptis į medikus. Nors mūsų specialistai to nesako, bet Pasaulio sveikatos organizacija siunčia perspėjimą gėjų bendruomenei – prašo riboti lytInių partnerių skaičių, mat raupai esą plinta praktiškai tik tarp jų.
2022-08-05

Lietuvoje – pirmasis beždžionių raupų atvejis: jie plinta lėčiau nei kovidas

Lietuvoje – pirmasis beždžionių raupų atvejis. Užsikrėtė iš užsienio grįžęs vyresnis nei keturiasdešimties vyras. Kontaktą su juo turėjo penki asmenys. Visgi infekcija nėra taip užkrečiama kaip kovidas, tad didesnės rizikos visuomenei pirmasis Lietuvoje atvejis esą nekelia. Pasaulyje beždžionių raupai dažniausiai plinta tarp homoseksualių vyrų, tačiau nuo sergančio žmogaus gali užsikrėsti ir kiti kartu gyvenantys žmonės, ypač jei naudojasi ta pačia patalyne, rankšluosčiais.

Darbas dėl darbo? Einant į parduotuves reikės galimybių pasų, bet netikrins žmogaus tapatybės

Nuo rugsėjo 13 dienos bus pradėti taikyti griežti ribojimai nepasiskiepijusiems asmenims, tačiau verslai gali pradėti juos taikyti jau dabar. Tai sukėlė daug klausimų dėl kaukių dėvėjimo ir galimybių paso. Prekybininkų atstovė Rūta Vainienė sako, kad pokyčiams rimtai ruošiasi ne tik prekybvietės, bet ir saugos tarnybos, kurioms teks tikrinti privalomus dokumentus.

Tokių „lauktuvių" nesitikima: iš kelionių parsiveža mirtinų virusų ir parazitų

Svajodami apie nepamirštamus atostogų įspūdžius lietuvaičiai vis dažniau išsiruošia ir į pačius egzotiškiausius kraštus. Ieškodami iššūkių jie leidžiasi keliauti į džiungles, nardo koralų rifuose, kopia į viršukalnes. Tačiau gydytojai įspėja – ir ne tokia ekstremali turistinė išvyka gali baigtis liūdnomis pasekmėmis sveikatai. Garsaus Lietuvos infektologo prof. dr.
Aktualijos 2019-08-23

Kūdikių apsigimimus sukeliantis Zika virusas: kaip gali išplisti Lietuvoje

Uodų pernešamas Zika virusas plinta po pasaulį – juo užsikrėtę yra apie 1,5 mln. žmonių, o Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad iki metų pabaigos šis skaičius išaugs iki 5 mln. Pavojingiausias jis nėščiosioms: uodui jas užkrėtus Zika virusu, labai padidėja tikimybė, kad kūdikis gims su mažesne galva ir neišsivysčiusiomis smegenimis. Dar daugiau nerimo kelia tai, kad Didžiojoje Britanijoje užfiksuotas vienas atvejis, kuomet Zika virusu užsikrėtęs vyras perdavė jį ir savo žmonai.

S. Jakeliūnas: informacinė infekcija plito daug greičiau nei „agurkų virusas“

Ketvirtadienį 20.25 val. BTV laidoje „Karštas vakaras“ buvo nagrinėjama ES žemės ūkio produkcijai nuostolius nešanti infekcijos problema. Laidos dalyviai sutiko, kad problema yra perdėta.  „Mes, medikai, iš pat pradžių labai suabejojome, kodėl žiniasklaida paskelbė apie užkrėstus agurkus iš Ispanijos. Jau protrūkio pradžioje ispanai tyrė savo produkciją, bet sergamumo - jokio, ir jokio užsikrėtimo Ispanijoje.
2011-06-02
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų