evakuacija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „evakuacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „evakuacija“.

Prekybos centras „Mega“ evakuotas dėl sistemos klaidos

Naujienų portalas lrytas.lt penktadienio vakarą pranešė, kad vyksta prekybos centro „Mega“ evakuacija. Portalo skaitytojai dalijosi žiniomis, kad evakuacija kilo, neva, dėl gaisro pavojaus. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budintis pareigūnas Eltai nurodė, kad dėl incidento į pareigūnus kreiptasi nebuvo. Tą patį patvirtino ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnas – apie gaisro pavojų pranešta nebuvo, rašoma portale.

Aktualu visiems: rudenį – masinės evakuacijos pratybos

Rudenį Lietuvoje ketinama surengti nacionalines gyventojų evakuavimo pratybas, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. „Mūsų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) kartu su savivaldybėmis rengia masinio evakuavimo scenarijų. Vėliau iš jo atsiras planas“, – trečiadienį po susitikimo su sostinės meru Valdu Benkunsku žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

JT „pasibaisėjusios“ dėl naujų Izraelio raginimų Gazos gyventojams evakuotis

Jungtinės Tautos (JT) pareiškė esančios sukrėstos naujų Izraelio kariuomenės raginimų civiliams Gazos Ruože evakuotis. JT Žmogaus teisių biuras „pasibaisėjęs“, kad Gazos miesto gyventojai vėl buvo paraginti trauktis į kitas teritorijas, sakoma antradienį paskelbtame pareiškime. Izraelio pajėgos pirmadienį kelių centrinių Gazos kvartalų gyventojus paragino palikti savo namus. Nuo birželio pabaigos jau būta dviejų panašių raginimų – iš miesto išvyko dešimtys tūkstančių gyventojų.
2024-07-09

Vyko Seimo evakuacija ir paaiškėjo spragos: ne tik per mažai vietos, bet ir trūksta atsargų

Seime – neeilinės pratybos, imituojant pavojų iš oro. Politikai, jų padėjėjai ir kanceliarijos darbuotojai per pratybas skubiai leidosi į Seimo rūsyje įrengtą priedangą, o iš ten, per parlamento užkaborius, evakavosi laukan. Pratybų metu paaiškėjo nemažai spragų – pirmuose Seimo rūmuose aliarmo sistema neskambėjo, priedangoje visi seimūnai net netilptų, joje nėra maisto ir vandens.

Rusai pradėjo naują puolimą, Charkivo srityje evakuota šimtai žmonių

Maskvai pradėjus naują puolimą Ukrainos šiaurės rytiniame Charkivo regione, iš teritorijų netoli Rusijos sienos šeštadienį buvo evakuota šimtai žmonių, pranešė regiono gubernatorius. „Iš viso evakuoti 1 775 žmonės“, – socialiniuose tinkluose parašė gubernatorius Olehas Synjehubovas. Pasak jo, per pastarąją parą Rusijos artilerija ir minosvaidžiai atakavo 30 regiono gyvenviečių. Rusijos pajėgos padarė nedidelę pažangą pasienio teritorijoje, iš kurios buvo išstumtos beveik prieš dvejus metus.
2024-05-11

Daugiabutyje Kaune sprogo stiklinis indas: dėl cheminių medžiagų pavojaus evakuoti gyventojai

Naktį į sekmadienį Kaune, daugiabučio namo laiptinėje, sprogo stiklinis indas. Dėl įtarimų, kad į aplinką pasklido cheminės medžiagos, buvo evakuoti namo gyventojai, pranešė Policijos departamentas. Teisėsaugos duomenimis, sekmadienį, apie 0.15 val., Birželio 23-iosios gatvėje esančio daugiabučio namo laiptinėje sprogo stiklinis indas. Įtarta, kad į aplinką galimai pasklido cheminės medžiagos. Iš dviejų namo aukštų buvo evakuoti gyventojai. Įvykio metu žmonės nenukentėjo.

Vilkaviškyje dėl gaisro iš namo buvo evakuota 14 žmonių

Vilkaviškyje antradienio rytą dėl gaisro iš namo buvo evakuota 14 žmonių, vienas žmogus galimai apsinuodijo dūmais. Kaip pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, pranešimas apie gaisrą dviejų aukštų bendrabučio tipo name, V. Pietario gatvėje, buvo gautas 7.08 val. Pranešta, kad dega butas antrame aukšte. Atvykus ugniagesiams, bute antrame aukšte buvo matoma atvira liepsna. 7.17 val. buvo pradėta gyventojų evakuacija, evakuota 14 gyventojų.
Kriminalai 2024-03-20

Dėl Ukrainos atakų iš Belgorodo srities planuojama evakuoti 9 tūkst. vaikų

Iš Rusijos Belgorodo srities, besiribojančios su Ukraina, planuojama evakuoti 9 000 vaikų, nes iš Ukrainos pusės padaugėjo mirtinų apšaudymų, antradienį pranešė srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas. Nuo praėjusios savaitės per Kyjivo atakas šioje teritorijoje žuvo 16 žmonių, o apšaudymas suintensyvėjo artėjant Rusijos prezidento rinkimams, teigia valdžios institucijos.
2024-03-19

Dėl dujų nuotėkio bute Kėdainiuose evakuoti septyni žmonės

Pirmadienį ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į vieną iš Kėdainių daugiabučių. Vienoje jo laiptinių dėl dujų nuotėkio buvo evakuoti septyni žmonės, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Anot PAGD, pranešimo apie incidentą sulaukta apie 7.09 val. ryto. Pirminiais duomenimis, į Šėtos gatvėje esantį daugiabutį atvykus ugniagesiams, laiptinėje buvo jaučiamas stiprus dujų kvapas. Paaiškėjo, kad viena iš gyventojų buvo pusiau atsukusi dujinės viryklės rankenėles.
Kriminalai 2024-03-19

Bilotaitė paaiškino, kodėl dalis gyventojų negavo perspėjimo žinučių

Pirmadienį šalyje vyksta valstybinio lygio civilinės saugos pratybos ,,Krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai, įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“. 10 val. buvo  tikrinama ir Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema – šalies gyventojai girdėjo sirenų gausmą.
REKLAMA
REKLAMA

Šarūnas Jasiukevičius apie valdžios apleistą civilinę saugą ir slėptuves: tai yra kolaboravimas su priešu ir aplaidus neveiklumas

Pagalbą ukrainiečių kariams į priešakines fronto linijas vežiojantis ir karo žiaurumą iš arti matantis visuomenininkas Šarūnas Jasiukevičius stebisi mūsų valdžios aplaidumu ir vadina tai kolaboravimu su priešu. Esą mes visiškai nesirūpiname naujų slėptuvių statymu ir įrengimu, o negana to, nepasirūpiname kaip išvešime žmones iš sostinės, kuri yra neapginama ir neevakuojama.  Apie tai Š. Jasiukevičius kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Vilniečiai girdėjo sirenas ir gavo perspėjimus: štai, kas vyko

Dalis vilniečių pirmadienį girdėjo sirenas ir į mobiliuosius įrenginius gavo pranešimus. Vilniaus Antakalnio mikrorajone buvo atliktas gyventojų perspėjimo sirenos testavimas.  Kaip teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, finansuojant Norvegijai tokių sirenų 17-oje Lietuvos savivaldybių iš viso bus įrengta beveik 200. „Poros metų perspektyvoje kartu su Norvegų projektu ketiname įdiegti apie 500 sirenų. Projekto vertė būtų apie 10 mln. eurų.

Izraelio kariuomenė pateikė „planą evakuoti“ Gazos Ruožo civilius

Izraelio kariuomenė pasiūlė planą, kaip evakuoti civilius iš „kovų zonų“ Gazos Ruože, pirmadienį paskelbė premjero Benjamino Netanyahu biuras. Prieš tai B. Netanyahu pareiškė, kad sausumos invazija į palestiniečių teritorijos pietinį Rafos miestą būtina. Užsienio vyriausybės ir pagalbos organizacijos ne kartą pareiškė nuogąstavimus, kad įsiveržimas į Rafą pareikalaus masinių civilių aukų. Daugiau nei 1,4 mln.
2024-02-26

Savivaldybės atskleidė, kaip evakuos gyventojus, jei prasidės karas: štai ką pataria padaryti iš anksto

Rusijos karui prieš Ukrainą tęsiantis jau beveik du metus, Lietuvoje vis daugiau kalbama apie grėsmes, kylančias didžiųjų miestų gyventojams. Nors šiuo metu didinamas priedangų skaičius, kai kurie ekspertai pastebi, jog plataus masto karo atveju bus būtina Vilniaus ir kitų miestų gyventojų evakuacija. Savivaldybės teigia, jog yra paruošusios evakuacijos planus, tačiau jų turiniu viešai nesidalina.

DIENOS PJŪVIS. Kaip Lietuva ruošiasi konfrontacijai su Rusija – ar gyventojams verta nerimauti?

Pirmadienį spaudos konferencijos metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir PAGD Civilinės saugos valdybos viršininkas Edgaras Geda pristatė civilinės saugos pokyčius. Priimtas naujasis krizių valdymo modelis numato parengties pareigūnų buvimą kiekvienoje savivaldybėje, tolimesnį priedangų tinklo steigimą. A. Bilotaitė taip pat atsakė, kaip bus ruošiamasi galimai gyventojų evakuacijai.

Šiauliuose kilus gaisrui daugiabutyje, evakuoti 10 žmonių, nukentėjo viena moteris

Šiauliuose antradienį kilus gaisrui daugiabutyje, nukentėjo viena moteris, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). PAGD duomenimis, 11 val. 13 min. pranešta apie gaisrą Vilniaus gatvėje esančiame daugiabutyje gyvenamajame name. Atvykus ugniagesiams, degė butas antrame aukšte. Iš daugiabučio namo evakuota 10 gyventojų. Bute degė tualeto patalpa. Gaisro metu apdegė patalpa ir aprūko visas dviejų kambarių butas bei laiptinė. Gaisro metu nukentėjo moteris.
Kriminalai 2024-02-14

Dėl milžiniško gaisro Vilniaus daugiabutyje evakuoti 55 žmonės – bijoma, kad pasikartos tragedija

Vilniuje daugiabutyje kilo didžiulis gaisras: liepsnose paskendo butas penktame aukšte. Evakuota daugiau kaip pusšimtis gyventojų, kelis žmones teko gelbėti nukeliant kopėčiomis. Architektų gatvėje Vilniuje – švyturėlių jūra. Kiek prieš 21 valandą pranešta apie didžiulį gaisrą aštuonių aukštų name. Atvažiavus ugniagesiams iš buto penktame aukšte veržėsi liepsnos.

Vilniaus prekybos centre pripurškus pipirinių dujų buvo evakuoti žmonės

Vilniaus centre esančiame prekybos centre pripurškus pipirinių dujų buvo evakuoti žmonės. Kaip pranešė Policijos departamentas, incidentas įvyko ketvirtadienio pavakare, po 16 val., Gedimino prospekte esančiame prekybos centre. Vyras pripurškė galimai pipirinių dujų, jos pasklido po prekybos centrą. Dėl šio veiksmo buvo sutrikdyta prekybos centro veikla ir evakuoti žmonės. 36 metų neblaivus (1,40 prom.) įtariamasis uždarytas į areštinę.

Vilniaus centre prekybos centre G9 tarnybų sujudimas: po dujų atakos evakuoti žmonės

Ketvirtadienį pavakare Vilniuje, į Gedimino pr. esančiame prekybos centrą suvažiavo specialiosios tarnybos. Dabar jau paaiškėjo, kad važiuodamas eskalatoriumi vienas vyras papurškė dujų. Prekybos centre pasklidus aitrioms dujoms buvo pradėti evakuoti žmonės. Atvažiavo gausios ugniagesių gelbėtojų pajėgos, medikai. Pirminiais duomenimis, evakuojant pastatą niekas nenukentėjo.

Marijampolėje dėl gaisro naktį iš namo buvo evakuoti šeši žmonės

Marijampolėje dėl penktadienio naktį kilusio gaisro iš namo buvo evakuoti šeši žmonės. 00.26 val. buvo gautas pranešimas, kad gaisras kilo Vytauto gatvėje esančiame daugiabučiame gyvenamajame name – pranešta, kad dega namas, daug dūmų, bet liepsnos nesimato. Kaip pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, atvykus ugniagesiams, pro medinio namo pirmo aukšto langus veržėsi dūmai, degė medinė laiptinė. Dviejų aukštų pastate įrengti penki butai, du šiuo metu nenaudojami.

JAV pareigūnai: 7 valstijų įstatymų leidžiamosios valdžios pastatai evakuoti dėl grasinimų

Septynių JAV valstijų įstatymų leidžiamosios valdžios pastatai trečiadienį buvo evakuoti dėl grasinimų susprogdinti bombas, pranešė pareigūnai. Viena iš jų teigė, kad imtis veiksmų dėl saugumo užtikrinimo paskatino išsiuntinėtas elektroninis laiškas.
2024-01-04

JT: Izraelis nurodė evakuoti daugiau pagrindinio miesto Gazos Ruožo pietuose rajonų

Izraelis trečiadienį nurodė evakuotis žmonėms iš didelių pagrindinio miesto Gazos Ruožo pietuose teritorijų, pranešė Jungtinės Tautos. Pasak JT humanitarinės pagalbos agentūros OCHA, Izraelis paskelbė žemėlapius su naujais evakuotinais rajonais, sudarančiais apie 20 proc. Kan Juniso miesto. Prieš karą tuose rajonuose gyveno daugiau kaip 110 tūkst. žmonų, nurodė OCHA. Pažymėtoje teritorijoje taip pat yra 32 prieglaudos, kur prisiglaudė daugiau kaip 140 tūkst.
2023-12-21

Visagino daugiabutyje kilus gaisrui buvo evakuota apie 40 gyventojų

Visagine šeštadienio vėlų vakarą kilus gaisrui devynių aukštų daugiabutyje buvo evakuota apie 40 gyventojų. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, gaisras kilo apie 23.01 val. Kosmoso gatvėje. Atvykus ugniagesiams trečio aukšto koridoriaus patalpoje atvira liepsna degė sukrauti įvairūs gyventojų daiktai, viso daugiabučio patalpos buvo stipriai uždūmintos. Gaisro metu išdegė patalpoje buvę įvairūs gyventojų sukrauti daiktai, apdegė, aprūko laiptinės sienos.
Kriminalai 2023-12-18

Priminė, kaip saugiai evakuotis iš pastato: šias taisykles žino ne visi

Pastaruoju metu įvairios institucijos ir specialiosios tarnybos nemažai dėmesio privalėjo skirti saugiai evakuacijai, kas tapo dar vienu priminimu, jog ruoštis įvairioms ekstremalioms situacijoms būtina nuolat. Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, ypač aktuali evakuacija iš viešųjų pastatų: mokyklų, darželių, prekybos centrų, valstybinių įstaigų.
Aktualijos 2023-12-13

Kauno rajono degė namas, evakuoti keturi žmones, tarp jų vaikas

Kauno rajone pirmadienio vakarą degė namas, iš jo evakuoti keturi žmonės, tarp jų vaikas. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, apie 22.19 val. buvo gautas pranešimas, kad Ringaudų kaime dega individualus gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų pastato stogas degė atvira liepsna.  Siekiant numalšinti gaisrą nuardyta apie 120 kv. metrų stogo, sulietos patalpos. Dūmų detektoriaus name nebuvo.
Kriminalai 2023-11-14

Rusija: iš Gazos Ruožo į Egiptą evakuota daugiau kaip 70 piliečių

Rusija iš Gazos Ruožo evakavo dešimtis piliečių, sekmadienį pranešė šalies gelbėjimo tarnybos, po to, kai Maskva šią savaitę pasmerkė ilgą laukimo laiką. Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pareiškė esanti sukrėsta Izraelio pareigūnų pareiškimo, kad Rusijos piliečių evakuacija gali užtrukti iki dviejų savaičių, atsižvelgiant į tai, kad išvykti nori apie 500 rusų.
2023-11-12

Naujausia žinia apie gaisrą senelių namuose: tiriamos dvi nelaimės priežastys

Po gaisro ketvirtadienio vakarą senelių namų „Senevita“ padalinys Vilniuje, Balžio gatvėje, kol kas negali būti naudojamas – pastatas aprūkęs, supiltas vandeniu, per senelių evakuaciją buvo išdaužyti jo langai. „Nežinau, kiek laiko jį tvarkysime, jį įmanoma atstatyti, bet tai užtruks“, – BNS penktadienį sakė „Senevitos“ direktorius Petras Jurgilas.

Bidenas: iš Gazos Ruožo evakuoti 74 amerikiečiai

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį pranešė, kad iš Gazos Ruožo į Egiptą evakuoti 74 dvigubą pilietybę turintys JAV piliečiai, tęsiantis Izraelio ir islamistų grupuotės „Hamas“ karui. „Geros naujienos, šiandien išsivežėme 74 amerikiečius, turinčius dvigubą pilietybę“, – sakė J. Bidenas Ovaliajame kabinete priimdamas Dominikos Respublikos prezidentą Luisą Abinaderą.
2023-11-02

Kauno geležinkelio stotyje buvo evakuoti keleiviai, sustabdytas traukinių eismas

Dėl Kauno geležinkelio stotyje palikto įtartino daikto sekmadienį buvo evakuoti keleiviai, stabdytas traukinių eismas, tačiau policija pavojingų ar sprogstamų medžiagų nerado.  „Planas „Skydas“ atšaukimas. Pavojingų ar sprogstamų medžiagų nebuvo rasta“, – BNS informavo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Odeta Vaitkevičienė. Kaip informavo Lietuvos geležinkeliai, šiek tiek po 20 val.

Prancūzijoje dėl atakų grėsmės evakuoti šeši oro uostai, sako šaltinis policijoje

Prancūzijoje dėl gautų elektroninių laiškų su grasinimais įvykdyti atakas trečiadienį buvo evakuoti šeši oro uostai, naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis policijoje. Evakuacija Lilio, Liono, Nanto, Nicos, Tulūzos ir Bovė netoli Paryžiaus oro uostuose sudarys sąlygas pareigūnams „išsklaidyti bet kokias abejones“, sakė šaltinis.
2023-10-18

Žydų mokykla Romoje buvo evakuota vykdant pratybas, sako policija

Romos policija, pranešusi, kad iš Italijos sostinės centre esančio žydų mokyklos komplekso dėl grasinimo susprogdinti bombą trečiadienį buvo evakuoti žmonės, vėliau nurodė, kad tai buvo saugumo pratybos. Atstovė naujienų agentūrai AFP sakė, kad prie mokyklos atvyko policininkų, kinologų ir sprogmenų neutralizavimo specialistų. Gatvės aplink mokyklą buvo uždarytos, pranešė naujienų agentūros AFP reporteris.
2023-10-18

Kariuomenė: Izraelio valstybės viduje perkelta apie pusė milijono gyventojų

Per 10 dienų nuo tada, kai „Hamas“ surengė kruviniausią išpuolį šalies istorijoje, buvo evakuota ir perkelta apie 500 tūkst. izraeliečių, antradienį pranešė Izraelio kariuomenė. „Šiuo metu yra apie pusė milijono šalies viduje perkeltų izraeliečių“, – trumpojoje spaudos konferencijoje vaizdo ryšiu sakė kariuomenės atstovas Jonathanas Conricusas. Jis nurodė, kad buvo evakuotos visos bendruomenės aplink Gazos Ruožą, taip pat daugiau kaip 20 bendruomenių palei Izraelio šiaurinę sieną su Libanu.
2023-10-17

JAV: Izraelis ir Egiptas sutarė leisti amerikiečiams išvykti iš Gazos Ruožo

Amerikiečiams Gazos Ruožo ir Egipto sienos perėjimo punktas galėtų būti atidarytas jau šiandien, praneša aukšto rango JAV pareigūnas.  Egiptas ir Izraelis susitarė šeštadienį leisti JAV piliečiams išvykti iš Gazos Ruožo per Rafacho perėją, izraeliečiams tęsiant smūgius palestiniečių islamistų grupuotei „Hamas“, pranešė vienas amerikiečių pareigūnas. Abu JAV sąjungininkai susitarė, kad vienintelė sienos perėja prie Egipto ir Gazos Ruožo sienos bus atidaryta nuo 12 val. iki 17 val.
2023-10-14

„Gazoje nėra saugios vietos“: dalis palestiniečių atsisako palikti šiaurės regioną

Nuo Izraelio įspėjimo milijonui šiaurinės Gazos Ruožo gyventojų persikelti į pietus, praėjo daugiau kaip 24 val. Paskutinė Izraelio gynybos pajėgų žinia – evakuaciniais koridoriais sudaryta galimybė išlieka iki 16 val. Įtampa visame Gazos Ruože auga, tačiau kai kurie palestiniečiai tvirtina nė neketinantys apleisti namų, nes netiki, kad dar egzistuoja saugi vieta.
2023-10-14

Karas Izraelyje. Izraelio pajėgos: kariai baigia ruoštis didelio masto antžeminei operacijai

Izraelio gynybos pajėgos (IDF) pranešė, kad šiuo metu yra beveik pasiruošta pradėti antžeminę operaciją Gazos Ruože. Svarbiausi šeštadienio įvykiai: 23:46 | „Hamas“ teroristų lyderis susitiko su Irano atstovu „The Guardian“ skelbia, kad Irano užsienio reikalų ministras Hosseinas Amirabdollahianas Kataro sostinėje Dohoje šeštadienį vakare susitiko su „Hamas“ teroristų lyderiu Ismailu Haniyeh.
2023-10-14

Arabų Lyga: priverstinis Gazos Ruožo gyventojų perkėlimas yra nusikaltimas

Izraelio įsakymas palestiniečiams evakuotis iš šiaurinės Gazos Ruožo dalies yra priverstinis perkėlimas ir prilygsta nusikaltimui, penktadienį sakė Arabų Lygos vadovas Ahmedas Abul Gheitas.
2023-10-13

Šimtai šalies mokyklų ir darželių sulaukė grasinimų dėl sprogmenų: policija ėmėsi veiksmų, vyksta evakuacijos

Šimtai šalies švietimo įstaigos penktadienį masiškai sulaukia pranešimų apie sprogmenis. Kai kuriose vyksta evakuacijos. „Vyksta evakuacija kai kuriose Trakų rajono švietimo įstaigose. Gavus pranešimus, kad kai kuriose Trakų rajono švietimo įstaigose galimai yra sprogmuo, jose pradėta evakuacija ir informuotos specialiosios tarnybos. Manytina, kad tai gali būti klaidingi pranešimai, tačiau užtikrinant visų saugumą imtasi veiksmų.

Kariuomenės „Spartan“ antruoju skrydžiu iš Izraelio į Turkiją atgabenti 42 žmonės

Lietuvos kariuomenės orlaiviu „Spartan“ iš Izraelio į Turkiją atgabenti 42 žmonės, didžioji dalis jų – Lietuvos piliečiai. Apie tai penktadienio naktį BNS patvirtino kariuomenės atstovas majoras Jurgis Norvaiša. Iš Turkijos evakuotieji grįš į Lietuvą kitais būdais. „Spartan“ iš Tel Avivo Ben Guriono oro uosto pakilo kiek po 21 valandos vietos ir Lietuvos laiku, o Antalijoje nusileido po vidurnakčio. Pasak J. Norvaišos, tarp keleivių buvo septyni vaikai ir vienas kūdikis.

Ukraina teigia evakuavusi vaikus iš kelių pietinių miestų

Ukrainos pareigūnai trečiadienį pranešė, kad evakavo visus vaikus iš kelių miestų ir kaimų, esančių netoli fronto linijos pietinėje Zaporižios srityje, kuri yra Kyjivo kontrpuolimo židinys. Birželį Kyjivas pradėjo kontrpuolimą, siekdamas susigrąžinti okupuotas teritorijas, tačiau Rusijos pajėgos įnirtingai priešinasi, o Ukraina įsakė žmonėms evakuotis iš kelių sričių.
2023-09-27

Armėnija pareiškė nesirengianti masinei evakuacijai iš Kalnų Karabacho

Ketvirtadienį Armėnija pareiškė nesirengianti masinei civilių evakuacijai iš Kalnų Karabacho, prieš tai Azerbaidžanas pareiškė, kad atgavo visišką ginčijamo regiono kontrolę. „Armėnų vyriausybė nekėlė armėnų evakuacijos iš Kalnų Karabacho klausimo ir mano, kad turi būti garantuota Kalnų Karabacho armėnų teisė gyventi savo namuose, saugiai ir oriai“, – ministro pirmininko Nikolo Pašiniano pareiškimą citavo valstybinė žiniasklaida.
2023-09-21

Iš Kalnų Karabacho armėnų bendruomenių evakuota daugiau kaip 10 tūkst. žmonių

Iš Armėnijos bendruomenių Kalnų Karabacho regione evakuota daugiau kaip 10 tūkst. žmonių, trečiadienį pranešė separatistų pareigūnas. „Šiuo metu daugiau kaip 10 tūkst. žmonių yra evakuoti iš savo gimtųjų bendruomenių ir priversti ieškoti prieglobsčio kitose (Karabacho) gyvenvietėse, kur gali būti užtikrintas santykinis saugumas“, – socialiniuose tinkluose pareiškė separatistų administracijos teisių ombudsmenas Geghamas Stepanianas.
2023-09-20

Ukraina įsakė evakuoti civilius Chersono regione

Ukrainos pareigūnai ketvirtadienį nurodė evakuoti civilius gyventojus iš pietinio Chersono regiono, kurį iš dalies kontroliuoja Rusijos pajėgos ir kuris yra nuolat apšaudomas. „Chersono srities gynybos taryba nusprendė priverstinai evakuoti šeimas su vaikais iš vietovių, kurias nuolat apšaudo priešas“, – „Telegram“ tinkle pranešė regiono gubernatorius Oleksandras Prokudinas.
2023-09-15

Gaisrų niokojamos Tenerifės gyventojai neslepia ašarų: išgyvenome tikrą pragarą

Tenerifę ir toliau niokoja gaisrai – išdegė tūkstančiai hektarų gausia augalija ir gyvūnija garsėjančios salos ploto. Daugiausia Nacionaliniame parke. Gaisrai plinta toliau.  Atostogautojų pamėgta Tenerifė liepsnoja nuo trečiadienio. Tai – didžiausias gaisras Kanarų salose per pastaruosius 40 metų. Suvaldyti jį mėgina net 250 ugniagesių, tačiau kol kas to padaryti nepavyksta. Liepsnas kursto ir sausra, ir gūsingi vėjai, ir beveik 40 laipsnių siekiantis karštis.

Įsijungus priešgaisrinei sistemai, evakuotas sostinės verslo centras

Gavus pranešimą apie pavojų gyvybei, pirmadienį evakuotas sostinėje esantis verslo centras „Link“, BNS pranešė Vilniaus policija ir ugniagesiai. Pirminiais duomenimis, pranešimas apie įsijungusią priešgaisrinę perspėjimo sistemą gautas apie 12.56 valandą.  Įvykio vietoje budi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei policijos pareigūnai. Pasak PAGD, dūmų nefiksuota, ugniagesiai vykdo žvalgybą. BNS žiniomis, iš pastato evakuota apie 200 žmonių.

Pragaras turistų pamėgtoje Tenerifėje: dėl miškų gaisrų evakuota per 26 tūkst. žmonių

Apie 26 tūkst. žmonių galėjo būti priversti evakuotis dėl Tenerifėje – Ispanijos atostogų saloje – siaučiančio didžiulio miškų gaisro, šeštadienį pranešė gelbėjimo tarnybos. „Preliminariais skaičiavimais, galėjo būti evakuota per 26 tūkst. žmonių“, – pranešė tarnybos socialiniame tinkle „X“ (buvusiame „Twitter“), remdamosi surašymo duomenimis. Vėlų penktadienio vakarą atnaujintame pranešime valdžios institucijos teigė, kad nuo antradienio vakaro, kai kilo gaisras, buvo evakuota apie 4,5 tūkst.
2023-08-19

Kaune dėl sprogusio dujų vamzdžio iš namo evakuota 20 žmonių

Dėl sprogusio dujų vamzdžio Kaune iš namo savaitgalį evakuota 20 žmonių. Kaip antradienį pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, pranešimas apie įvykį Jėgainės gatvėje gautas 22.49 valandą sekmadienį. Pranešta, kad prie namo sprogo dujų įvado į namą vamzdis, iš jo veržiasi dujos. Atvykus ugniagesiams, jautėsi stiprus dujų kvapas. Iš dviejų aukštų 12 butų namo ugniagesiai evakavo gyventojus ir budėjo, kol atvyko avarinė dujų tarnyba.
Kriminalai 2023-08-15

Paryžiuje dėl pranešimo apie sprogmenį iš Eifelio bokšto evakuoti žmonės

Šeštadienį dėl pranešimo apie sprogmenį iš Paryžiaus centre esančio Eifelio bokšto – ryškiausio Prancūzijos simbolio – buvo kelioms valandoms evakuoti žmonės. Milijonus lankytojų kasmet pritraukiantį bokštą valdanti įstaiga SETE pranešė, kad sprogmenų nukenksminimo ekspertai ir policija patikrino bokštą, įskaitant viename iš aukštų esantį restoraną. „Tai įprasta procedūra tokioje situacijoje, kuri vis dėlto pasitaiko retai“, – sakė įstaigos atstovė spaudai.
2023-08-12

Vokietijoje aptikus Antrojo pasaulinio karo laikų bombą teko evakuoti 13 tūkst. žmonių

Vokietijos vakariniame Diuseldorfo mieste apie 13 000 žmonių buvo liepta laikinai palikti savo namus, nes buvo rasta Antrojo pasaulinio karo laikų JAV bomba, pirmadienį pranešė ugniagesiai. Jungtinėse Valstijose pagaminta vienos tonos bomba turėjo būti nukenksminta per naktį, kai buvo aptikta dirbant teritorijoje netoli miesto zoologijos sodo, sakė ugniagesiai.
2023-08-08

Panevėžyje dėl prakirsto dujotiekio vamzdžio buvo evakuoti 42 žmonės

Panevėžyje dėl prakirsto dujotiekio vamzdžio praeitą savaitę trumpam buvo evakuoti 42 žmonės. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, incidentas įvyko penktadienį prieš vidurdienį. Miesto pakraštyje esančioje Matininkų gatvėje kasdami kelininkai pralaužė dujų magistralės liniją. Atvykusios tarnybos rado prakirstą dujotiekio vamzdį, jo skersmuo – 63 mm. Kartu su policijos pareigūnais ugniagesiai gelbėtojai evakavo 42 žmones iš aplinkinių namų.
Kriminalai 2023-07-31

Po sprogimo šaudmenų sandėlyje Graikijos Voloso mieste vyksta evakuacija

Centrinėje Graikijoje, netoli Voloso esančioje bendruomenėje po sprogimo šaudmenų sandėlyje, ketvirtadienį duotas nurodymas evakuotis. Apie tai, šaliai kovojant su miškų gaisrais, naujienų agentūrai AFP pranešė priešgaisrinės tarnybos atstovas. „Dalis šaudmenų sandėlio oro pajėgų kareivinėse Nea Anchialo mieste dega, įvyko sprogimas“, – sakė Joanis Artopijas ir pridūrė, kad nuo trečiadienio degančių gaisrų gesinti atvyko septyni lėktuvai ir trys sraigtasparniai.
2023-07-27
Į viršų