europos lengvosios atletikos čempionatas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „europos lengvosios atletikos čempionatas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „europos lengvosios atletikos čempionatas“.

Europos čempionato perspektyvoje – gausi Lietuvos lengvaatlečių rinktinė

Liko lygiai 100 dienų iki Europos lengvosios atletikos čempionato, kuris birželio 7–12 d. vyks Romoje (Italija). Jau 26-tas Senojo žemyno čempionatas po 50 metų pertraukos sugrįš į Italijos sostinę, kurioje projektuojama didelė Lietuvos komanda. Lengvoji.lt kviečia susipažinti su naujausia reitingų (Road to Rome) informacija ir apžvelgti patekimo į čempionatą scenarijus.
2024-02-27

Kilty su sezono rekordu pateko į Europos čempionato finalą

Stambule (Turkija) vykstančiame Europos uždarų patalpų čempionate penktadienį moterų trišuolio rungties kvalifikacijoje startavo net trys lietuvės. Geriausiai tarp mūsiškių pasirodė Dovilė Kilty. Ji paskutiniu – trečiu – bandymu pasiekė 13,83 metro rezultatą (13,28 – 13,48 – 13,83) ir taip „įšoko“ į finalinį aštuonetą. 7-ą vietą užėmusi D.Kilty dar ir pasiekė asmeninį sezono rekordą.
2023-03-03

Lietuvos lengvaatlečiai nekantriai laukia startų Europos čempionate

Jau ketvirtadienį prasidės Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Stambule (Turkija) vyksiančiame čempionate Lietuvai atstovaus 6 lengvaatlečiai – Jogailė Petrokaitė, Juozas Baikštys, Urtė Baikštytė, Dovilė Kilty, Aina Grikšaitė ir Diana Zagainova.
2023-02-28

Auksines ašaras pasauliui pademonstravęs Jusis: „Per metus toks didelis šuolis, o sporte tokių retai būna“

Sekmadienį iš Europos lengvosios atletikos čempionato vykusio Miunchene (Vokietija) į Lietuvą sugrįžo Lietuvos lengvosios atletikos ir disko metimo rungties Europos čempionas Mykolas Alekna. Kartu su sportininku į Lietuvą parvyko ir jį išugdęs treneris Mantas Jusis.  Jei būtų kaupiama prizininkų trenerių statistika, Mykolą išugdęs 29-erių Mantas Jusis, ko gero, tarp jų irgi galėtų pretenduoti į jauniausiojo titulą.
79
2022-08-21

Europos čempionas sugrįžo į Lietuvą: „Pajutus tokį jausmą, norisi laukti kitų metų ir vėl užimti aukštą vietą“

Sekmadienį iš Europos lengvosios atletikos čempionato vykusio Miunchene (Vokietija) į Lietuvą sugrįžo Lietuvos lengvosios atletikos ir disko metimo rungties dabartis ir ateitis Mykolas Alekna. Europos čempionate 19-metis disko metikas tapo čempionu ir iškovojo aukso medalį.  Legendinio Virgilijaus Aleknos sūnus Mykolas per itin trumpą laiką padarė tokį šuolį, kokio nesitikėjo ir pats tėtis.
219 2022-08-21

Įspūdingo atrankos rezultato pakartoti nepavyko: Jasiūnaitė Europos čempionato finale užėmė šeštą vietą

Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate šeštadienio vakarą startavo paskutinė Lietuvos atstovė – Liveta Jasiūnaitė, kur užėmė šeštą vietą. 28-erių sportininkė moterų ieties metimo finale neparodė tokio gero rezultato, kaip atrankoje. Lietuvė su 58,95 metro (57,39 – 58,73 – 56,53 – 58,95 – X – X) užėmė 6-ą vietą tarp 12-os finalo dalyvių. Ketvirtadienį L. Jasiūnaitė įspūdingai pasirodė atrankoje.
2022-08-20

Europos lengvosios atletikos čempionato ėjimo rungtyje Žiūkas – dvyliktas, Mastianica – šešioliktas

Miunchene (Vokietija) tęsiasi Europos lengvosios atletikos čempionatas. Priešpaskutinę jo dieną pradėjo vyrų 20 km sportinio ėjimo rungtis. Tarp 30 lenktynių dalyvių buvo ir du lietuviai – 30-metis Arturas Mastianica bei 37-erių Marius Žiūkas. Šį kartą geriau sekėsi pastarajam atletui. Kartą teisėjų įspėtas M. Žiūkas distanciją įveikė per 1 val. 24 min. 58 sek., pagerino savo sezono rekordą ir finišavo 12-as.
2022-08-20

Medalį iškovojusi Palšytė pasiuntė žinutę kritikams: „Tikiuosi, nenuvyliau“

„Tikiuosi, nenuvyliau“, – su bronza ant kaklo žurnalistus sutiko Airinė Palšytė. Glazge (Škotija) vykusį Europos uždarų patalpų čempionatą šuolininkė į aukštį gali pakilti aukštai iškelta galva. Po dvejų metų pertraukos lietuvė vėl užlipo ant pjedestalo: peršokusi 197 cm, ji užėmė trečią vietą, nusileidusi rusei Marijai Lasickienei (201 cm) ir ukrainietei Julijai Levčenkai (199 cm). Škotijoje mūsiškė gynė prieš dvejus metus iškovotą Europos uždarų patalpų čempionės titulą.
2019-03-04

Negalią turinčių atletų čempionate S. Kurutis laimėjo bronzą

Trečiadienį, antrąją IPC Europos lengvosios atletikos čempionato dieną Simonas Kurutis dalyvavo šuolio į tolį rungtyje (T47). Nušokęs 6.24 m Simonas iškovojo bronzos medalį. Aukso medalį šioje rungtyje laimėjo Graikijos sportininkas Kostakis Georgios (6.50 m), sidabro - Bulgarijos atstovas Hristov Mihail (6.29 m), teigiama pranešime spaudai.
2014-08-20

Niekas medalių už dyką nedalija, o „krūmo“ metodas toli nenuves

„Labai liūdna, iš savęs tikrai tikėjausi ne to“, - po Europos čempionato kalbėjo 13-a (190 cm) likusi šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė. „Tragedija, gėda“, – sakė 10-ą vietą (60,82 m) užėmęs disko metikas Andrius Gudžius. Tokie ir panašūs mūsų šalies atletų komentarai pasiekė Lietuvą iš Ciuricho, kur praėjusią savaitę vyko Europos lengvosios atletikos čempionatas. Rekordinė net 34 sportininkų delegacija į Ciurichą vyko itin gerai nusiteikusi.