eurai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „eurai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „eurai“.

Euro zonos valstybių biudžetų deficitas pirmąjį metų ketvirtį sudarė 3,2 proc. BVP

Euro zonos valstybių biudžetų deficitas pirmąjį šių metų ketvirtį sudarė 3,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), pirmadienį skelbia Eurostatas. Per paskutinius tris praėjusių metų mėnesius šis santykis buvo 4,0 procento. Neskaitant Graikijos, Italijos ir Kipro, kurių duomenų Eurostatas nepateikia, nustatyta 3 proc. BVP deficito riba per pirmus tris šių metų mėnesius buvo viršyta penkiose bendros valiutos bloko narėse: Belgijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Slovakijoje ir Suomijoje.
2024-07-22

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu laikosi arti dešimties savaičių aukštumų

Rinkose stiprėjant lūkesčiams, kad Jungtinės Valstijos ir Europa labiau suderins savo pinigų politiką, euro kursas antradienį laikosi maždaug 1,089 JAV dolerio lygyje, t. y. arti aukščiausio per 10 savaičių lygio, rodo portalo „Trading Economics“ skelbiami duomenys. Manoma, kad Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį kartu su naujausiomis prognozėmis paskelbs ir apie bazinės palūkanų normos sumažinimą 25 baziniais punktais.
2024-06-04

Nenustebkite: 1,5 (pusantro) euro moneta pasirodo apyvartoje Lietuvoje

Nuo trečiadienio mūsų šalyje bus galima atsiskaityti neįprasto nominalo – 1,5 euro – monetomis. Tiesa, tik tais atvejais, jeigu nebus gaila už jas išleistų įprastų 2,5 euro. Lietuvos bankas praneša gegužės 22 d. į apyvartą išleidžiantis kolekcines monetas, skirtas pasakai „Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių“ iš serijos „Mano pasakos“. To paties dizaino monetos dviejų nominalų – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio.
2024-05-21

Oficialu: grąžą parduotuvėse atiduos kitaip – smulkių centų neliks

Ketvirtadienį Seimas galutinai, pritarė Atsiskaitymų grynaisiais pinigais sumų apvalinimo įstatymo projektui ir lydimųjų teisės aktų pakeitimams, kurie nuo 2025 m. gegužės 1 d. įpareigos atsiskaitant už prekes ar paslaugas grynaisiais pinigais apvalinti bendrą mokėtiną sumą.
2024-03-28

Šarūnas Stepukonis lieka suimtas: teismas pratęsė terminą mėnesiui

Vilniaus apylinkės teismas penktadienį sprendė, ar pratęsti kelių dešimčių milijonų eurų neteisėtu pasisavinimu įtariamo buvusio „BaltCap“ infrastruktūros fondo partnerio Šarūno Stepukonio suėmimą. Europos prokuroras Darius Karčinskas dar ketvirtadienį kreipėsi į Vilniaus teismą su prašymu pratęsti suėmimą mėnesiui. Posėdis vyko nuotoliniu būdu. Š. Stepukonio suėmimas turėjo baigtis šeštadienį, jis prieš tai buvo suimtas dviem savaitėms.

Per internetinę investavimo platformą iš vyro išviliota 43,1 tūkst. eurų

Per internetinę investavimo platformą sukčiai iš vyro išviliojo 43,1 tūkst. eurų. Kaip pranešė Policijos departamentas, ketvirtadienį, 13.56 val., į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 37 metų vyras. Jis pranešė, kad nuo 2023 metų gruodžio 12  iki šių metų vasario 7 dienos nenustatyti asmenys per internetinę investavimo platformą apgaulės būdu iš jo išviliojo 43 tūkst. 119 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Lietuvos įmonė nukentėjo nuo sukčių – žala siekia 201,3 tūkst. eurų

Du keltuvus iš Austrijos įmonės nusprendusi įsigyti Lietuvos įmonė nukentėjo nuo sukčių – į suklastotą sąskaitą buvo pervesta 201,3 tūkst. eurų. Kaip pranešė Policijos departamentas, trečiadienį, 13.23 val., Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo bendrovės pranešimą, kad sausio 29-31 dienomis už planuojamus įsigyti du keltuvus iš Austrijos įmonės, į pateiktą suklastotą sąskaitą atlikti 100 tūkst. ir 101,3 tūkst. eurų pavedimai.

Vilniuje iš buto pavogtas seifas su 200 tūkst. eurų

Vilniuje iš buto pavogtas seifas su 200 tūkst. eurų ir auksiniais juvelyriniais dirbiniais. Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienį, 16.38 val. Vilniuje, L. Asanavičiūtės gatvėje, pastebėta, kad iš buto, nesant įsilaužimo žymių, pavogtas seifas. Jame buvo 200 tūkst. eurų ir auksiniai juvelyriniai dirbiniai. Nusikaltimu padarytas nuostolis siekia 201 tūkst. 400 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Patekusi į sukčių pinkles, moteris prarado 50 tūkst. eurų

Investavimo galimybe internetu susidomėjusi moteris prarado 50 tūkst. eurų, pranešė policija. Teisėsaugos duomenimis, sausio 22 d. 10 val. 48 min. į Kauno apskr. VPK Kauno r. PK kreipėsi moteris (gim. 1971 m.), kuri pareiškė, kad nuo 2023 m. rugsėjo 21 d. nenustatyti asmenys per internetinę investavimo platformą iš jos išviliojo 50 000 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Organizacija „Oxfam“: per 10 metų pasaulyje gali atsirasti pirmasis trilijonierius

Tarptautinė labdaros organizacija „Oxfam International“, atlikusi kasmetinį turtinės nelygybės pasaulyje vertinimą, pirmadienį pareiškė, kad per dešimtmetį pasaulyje gali atsirasti pirmasis trilijonierius. Ataskaitos paskelbimas sutampa su Šveicarijos slidinėjimo kurorte Davose prasidėjusiu politikos ir verslo elito susitikimu.
2024-01-15
REKLAMA
REKLAMA

Kalinys užsiprašė 50 tūkst. eurų: tikina, kad patyrė infarktą ir 4 val. nesulaukė pagalbos

Nuteistasis Andrejus D. kreipėsi į teismą prašydamas priteisti jam 50 tūkst. eurų kompensaciją. Tokią žalą jis teigia patyręs, nes esą sutrikus širdies veiklai kelias valandas nesulaukė reikiamos pagalbos. Ieškovas nurodė, kad, atlikdamas bausmę Šiaulių tardymo izoliatoriuje (toliau – Šiaulių TI), 2021 m. vasario 27 d. apie 15 val. pajautė didelius skausmus krūtinės srityje, tačiau niekaip negalėjo išsikviesti pagalbos dėl tam skirto pagalbos mygtuko kameroje nebuvimo. Galiausiai 17 val.

Atsiuntus suklastotą sąskaitą, iš bendrovės pasisavinta 60 tūkst. 248 eurai

Į elektroninį paštą atsiuntę suklastotą sąskaitą, sukčiai iš Klaipėdos regione veikiančios bendrovės pasisavino 60 tūkst. 248 eurus. Kaip skelbia Policijos departamentas, pranešimą apie šį nusikaltimą ketvirtadienį, 10.36 val., gavo Klaipėdos rajono policijos komisariatas. Bendrovė pareigūnams pranešė, kad suklastota sąskaita buvo siųsta pirmadienį ir antradienį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl stambaus masto sukčiavimo.
Kriminalai 2023-12-22

Sukčiai iš vyro kriptovaliutos piniginės apgaule išviliojo 72,5 tūkst. eurų

Dar vienas asmuo Lietuvoje nukentėjo per investavimo platformą – sukčiai iš vyro kriptovaliutos piniginės apgaule iš vyro išviliojo 72,5 tūkst. eurų. Kaip pranešė Policijos departamentas, trečiadienį Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 45 metų vyro pareiškimą. Jis pranešė, kad nuo liepos 18 iki gruodžio 4 dienos investavimo platformoje nepažįstami asmenys iš jo kriptovaliutos piniginės apgaule išviliojo pinigines lėšas. Nuostolis – 72 tūkst.

Už automobilį 95 tūkst. eurų sumokėjusi bendrovė jo taip ir negavo

Į policiją kreipėsi bendrovė, kuri nurodė pervedusi automobilio pardavėjui 95 tūkst. eurų, tačiau transporto priemonės taip ir negavusi. Policijos departamento duomenimis, trečiadienį bendrovė pranešė, kad pirko automobilį „Mercedes-Benz G400D“ ir lapkričio 2-20 dienomis į automobilio pardavėjo sąskaitą pervedė minėtą pinigų sumą, tačiau automobilio negavo. Surinkta medžiaga dėl sukčiavimo.

Vilniaus rajone sukčiai iš vyro išviliojo 17 tūkst. eurų

Vilniaus rajone sukčiai iš vyro išviliojo 17 tūkst. eurų. Kaip antradienį pranešė Vilniaus apskrities policija, pirmadienį 1963 metais gimęs vyras pranešė, kad lapkričio 13 dieną ir lapkričio 16 dieną Vilniaus rajone nepažįstami asmenys, paskambinę telefonu, apgaule išviliojo elektroninės bankininkystės duomenis, iš jo banko sąskaitos pasisavino 17 440 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Nori didinti baudas elektroninių cigarečių perpardavinėtojams: grėstų iki 500 eurų

Seimas spręs, ar elektroninių cigarečių bei jų pildyklių perpardavinėtojams padidinti baudas iki 140-500 eurų. Taip siekiama pažaboti šių rūkalų nelegalią prekybą tarp gyventojų, o ypač nepilnamečių.  Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti tokias Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas, kurias parengė parlamentinė Priklausomybių prevencijos komisija. Už balsavo 91 Seimo nariai, prieš, o du susilaikė.

Suklastotą sąskaitą atsiuntę sukčiai iš Vilniaus įmonės išviliojo 23 tūkst. eurų

Suklastotą sąskaitą atsiuntę sukčiai iš Vilniaus įmonės išviliojo 23 tūkst. eurų, pranešė policija. Ketvirtadienio vakarą, apie 17.12 val., Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate gautas pranešimas, kad spalio 30 dieną, apie 11.56 val., Vilniuje, Smėlio gatvėje, į įmonės elektroninį paštą buvo atsiųsta suklastota sąskaita. Į ją įmonė atliko 23 tūkstančių 83 eurų pavedimą. Pareigūnai surinko medžiagą dėl sukčiavimo.

Vilniuje iš dviejų moterų sukčiai išviliojo 700 ir 6 tūkst. eurų

Vilniuje iš dviejų moterų sukčiai išviliojo 700 ir 6 tūkst. eurų. Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, trečiadienio vakarą, apie 19.45 val., Vilniuje, paspaudus SMS žinute gautą aktyvią nuorodą ir suvedus elektroninės bankininkystės duomenis, iš 58 metų moters banko sąskaitos apgaule išviliota 700 eurų.  Dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Paskambino telefonu Taip pat Vilniaus apskrities policija gavo 41 metų moters pranešimą, kad antradienį, apie 12 val.

Valstybės paslaugų skaitmeninimui – 20 mln. eurų

Vidurio ir vakarų Lietuvos regionuose veikiantys valstybės informacinės sistemos ar registro valdytojai ir tvarkytojai galės pretenduoti į 20 mln. eurų paramą išmaniems technologijų ir skaitmenizavimo sprendimams, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad ateityje daugiau valstybės paslaugų bus galima pasiekti internetu. „Daugybę viešųjų paslaugų Lietuvos piliečiai gauna jau dabar, pavyzdžiui, internetu gali užsiregistruoti pas gydytoją ar įkurti įmonę.
2023-10-25

Iš namo Naujojoje Akmenėje dingo 18,1 tūkst. eurų ir juvelyriniai aukso dirbiniai

Vagims patekus per išdaužtą langą, iš namo Naujojoje Akmenėje dingo 18,1 tūkst. eurų ir juvelyriniai aukso dirbiniai. Kaip pranešė Policijos departamentas, ketvirtadienio rytą, apie 7.42 val., į Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 45 metų moteris. Ji pranešė, kad laikotarpiu nuo trečiadienio 19.21 val. iki  ketvirtadienio 7.39 val., Naujojoje Akmenėje, Vilties gatvėje, patekus į namą per išdaužtą langą, buvo pavogti 18,1 tūkst.
Kriminalai 2023-10-20

Idėja atsisakyti 1 ir 2 centų monetų skinasi kelią, bet kelia klausimą: apvalinimas gali kelti kainas?

Parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį iš esmės pritarė Lietuvos banko (LB) iniciatyvai apvalinti prekių ir paslaugų krepšelio galutinę sumą ir taip pamažu atsisakyti 1 ir 2 centų monetų.  Tačiau komitetas nutarė, kad išsamus apvalinimo atvejų, išimčių ir kitų taisyklių reglamentavimas bus nustatytas ne Euro įvedimo įstatyme, kaip yra dabar, o atskiru įstatymu, kaip siūlo Finansų ministerija ir Vyriausybė.
2023-10-18

Vienoje Europos šalyje – tūkstančiai padirbtų eurų monetų: „Mes imame netikrus pinigus, duodame netikrus pinigus“

Kosovą užplūdo tūkstančiai padirbtų eurų monetų – daugiausiai dviejų eurų vertės. Vieni verslininkai jau pavargo tyrinėti, kuri moneta tikra, o kuri – padirbta, o kiti griežtai atsisako bet kokiu atveju imti monetas. Kosovo policija teigia, kad padirbtos monetos kartais tokios kokybiškos, kad sunkiai atskiriamos nuo tikrų. Vienoje kavinėje Kosovo sostinėje Prištinoje besidarbuojantis Endritas beria suneštus klientų pinigus ir rėžia tiesiai.

„Pareigūnas“ įtikino kaunietę, kad ateis pas ją paimti 3 tūkst., o ji atidavė visus 10 tūkst. eurų

Kaune į namus atėjusiam sukčiui garbaus amžiaus moteris atidavė 10 tūkst. eurų. Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienį, apie 15.10 val., į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 89 metų moteris. Ji pareiškė, kad tą pačią dieną, apie 14.30 val., Kaune, būnant namuose, telefonu paskambino vyras. Jis pasakė, kad policijos pareigūnas ateis į namus paimti 3 tūkst. eurų, kad nebūtų prarastas užstatytas butas.

Apsimetę policijos ir banko darbuotojais, sukčiai iš sostinės gyventojos išviliojo beveik 5 tūkst. eurų

Telefoniniai sukčiai iš vilnietės išviliojo 4,9 tūkst. eurų, pranešė policija. Ketvirtadienį Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo gautas 74 metų moters pranešimas. Ji teigė, kad savaitės pradžioje, pirmadienį, Vilniuje, nepažįstami asmenys, paskambinę ir prisistatę policijos bei banko darbuotojais, apgaule išviliojo elektroninės bankininkystės duomenis ir iš jos banko sąskaitos pasisavino 4 tūkst. 940 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.
Kriminalai 2023-09-22

Už šį radinį miške galite gauti 30 eur: siunčia žinią visiems

Afrikinis kiaulių maras vis dar nėra suvaldytas ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių. Lietuvoje šiais metais liga nustatyta 346 šernams, Latvijoje – 671 Lenkijoje – 3399, Vokietijoje –800, Estijoje – 48 Siekiant mažinti afrikinio kiaulių maro plitimą mūsų šalyje, mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas. Radus šerno gaišeną reikia apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) arba jos teritoriniam padaliniui.
2023-09-19

Vilniuje iš seifo dingo 18 tūkst. eurų

Vilniuje iš seifo neaiškiomis aplinkybėmis dingo 18 tūkst. eurų. Kaip pranešė Policijos departamentas, pirmadienį, apie 12.46 val., į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 50-metė moteris. Ji pranešė, kad liepos-rugsėjo 3 dienomis, Naujamiesčio rajone, Šaltinių gatvėje, namuose, iš seifo neaiškiomis aplinkybėmis dingo 18 tūkst. eurų. Dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kriminalai 2023-09-19

Iš moters Vilniuje sukčiai išviliojo 146,4 tūkst. eurų

Iš moters Vilniuje sukčiai per kelis mėnesius išviliojo 146,4 tūkst. eurų. Kaip pranešė Policijos departamentas, antradienį, 19.16 val., į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 56 metų moteris. Ji pareiškė, kad nuo birželio 26 iki rugpjūčio 28 dienos, Vilniuje, Manufaktūrų gatvėje, iš savo banko sąskaitų atliko keliasdešimt bankinių pavedimų ir taip apgaulės būdu prarado 146 tūkst. 450 eurų. Policija dėl sukčiavimo surinko medžiagą.

Teniso subtilybės: nė seto nelaimėjęs Balazsas uždirbo apvalią sumą

Niujorke (JAV) tęsiasi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „US Open“ teniso turnyras, kurio pirmajame rate vengras Attila Balazsas 1:6, 1:6, 0:6 nepasipriešino Daniilui Medvedevui. 34-erių vengras šiuo metu tikrai nėra tokios sportinės formos, kuri jam leistų būti konkurencingam teniso korte. ATP reitinge jis jau neklasifikuotas, tačiau naudojasi „apsaugoto reitingo“ taisykle ir tokiu būdu vis dar gali patekti į aukšto lygio turnyrus.
2023-08-29

Iš šiauliečio pažįstamas išviliojo 57 tūkst. eurų

Iš šiauliečio pažįstamas vyras išviliojo 57 tūkst. eurų. Kaip pranešė Policijos departamentas, ketvirtadienį, 9.43 val., į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 20-metis vyras. Jis pareiškė, kad per dvi dienas, nuo balandžio 18 iki balandžio 20 dienos, pažįstamas vyriškis apgaulės būdu iš jo išviliojo pinigus. Kaip apgaulė buvo nurodytas naujo verslo pradėjimas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo.

Žiemelio laimėjimas: Valančiūnas investavo į „Wolves“ klubą valdančią bendrovę

Į Vilnių persikeliančios BC „Wolves“ organizacijos veikla patraukė ilgamečio NBA žaidėjo, Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kapitono Jono Valančiūno dėmesį. Vienas geriausių visų laikų šalies krepšininkų įsigijo BC „Wolves“ valdančios uždarosios akcinės bendrovės „Basketball Holding Company“ akcijų ir tapo vienu iš klubo investuotojų.
2023-08-17

Paaiškėjo, kad vyrai dažniau naudojasi grynaisiais: pirmenybę kortelėms dažniau teikia moterys

Daugiau nei penktadalis Lietuvos gyventojų ketina ir toliau teikti pirmenybę atsiskaitymui grynaisiais pinigais, rodo naujausias tyrimas.  Apsaugos ir inkasavimo paslaugų įmonės „Eurocash1“ valdytojos „CHS Investment Group“ užsakymu pavasarį atliktos Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenimis, atsiskaityti grynaisiais pinigais ir toliau linkę 22 proc. Lietuvos, 18 proc. Latvijos bei 13 proc. Estijos apklaustųjų.
2023-08-10

Suskaičiuota, kokio dydžio premiją Meilutytė gaus iš Lietuvos valstybės

Rūta Meilutytė jau trečiadienį grįžta į Lietuvą. Pasaulio čempionę Vilniuje pasitiks ne tik gerbėjai, bet ir solidžios valstybės premijos. Lietuvos įstatymuose už aukšto meistriškumo sportininkų pasiekimus numatytos premijos. Remiantis įstatymais, Nacionalinė sporto agentūra (NSA) R. Meilutytei išmokės apie 35 tūkstančių eurų premiją. Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad 26-erių lietuvė iš planetos plaukimo čempionato organizatorių susižėrė maždaug 100 tūkstančių JAV dolerių.
195 2023-07-31

Šilutėje ir Tauragėje rasta padirbtų eurų banknotų

Vakarų Lietuvos rajonuose vėl nustatyti eurų padirbinėjimo atvejai, pranešė Tauragės apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas. Liepos pabaigoje buvo gautos Lietuvos banko grynųjų pinigų departamento ekspertizės ir techninio skyriaus specialisto išvados, jog bankomatuose buvę 100 eurų nominalo ir 20 eurų nominalo banknotai – padirbti.
Kriminalai 2023-07-31

Tauragėje iš bankomato išimtas padirbtas 500 eurų banknotas

Tauragėje iš bankomato išimtas padirbtas 500 eurų nominalo banknotas, penktadienį pranešė Tauragės apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas. Padirbtas banknotas buvo išimtas iš bankomato Dariaus ir Girėno gatvėje birželio 28 dieną, nurodoma pranešime. Praėjusią savaitę gauta Lietuvos banko grynųjų pinigų departamento ekspertizės ir techninio skyriaus specialisto išvada, kad jis yra padirbtas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pinigų padirbinėjimo.
Kriminalai 2023-07-28

Keturi gyventojai dėl sukčiavimo patyrė 124,3 tūkst. eurų nuostolį

Keturi Lietuvos gyventojai pakliuvo į sukčiautojų pinkles ir patyrė bendrą 124,3 tūkst. eurų žalą. Ketvirtadienį į Alytaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 54 metų vyras. Jis pareiškė, kad nuo liepos 20 iki liepos 24 dienos nežinomi asmenys apgaulės būdu išviliojo 60 tūkst. eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo labai didelės vertės svetimą turtą, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.
Kriminalai 2023-07-28

Bankų asociacijos vadovė: solidarumo įnašo mokėjimo tvarka vis dar neaiški

Lietuvos komerciniams bankams iki rugpjūčio pabaigos teks sumokėti pirmąjį laikinojo solidarumo įnašo įmoką, tačiau jie vis dar tiksliai nežino, kaip ji bus apskaičiuota, sako Lietuvos bankų asociacijos (LBA) vadovė. Finansų ministerija tikina, kad mokesčio skaičiavimo ir mokėjimo tvarka yra aiški. Avansinį įnašą pagal gegužę Lietuvoje įteisintą mokestį bankai turės sumokėti iki rugpjūčio 31 dienos.
2023-07-26

Skolinimosi augimas euro zonoje birželį atvėso iki kukliausio per 7 metus

Euro zonos šalių privataus sektoriaus, apimančio namų ūkius ir nefinansines privačias įmones, skolinimosi augimas praėjusį mėnesį sumenko iki kukliausio nuo 2016-ųjų rugpjūčio – iki 2,0 proc., rodo Europos Centrinio Banko paskelbti duomenys. Namų ūkių skolinimas birželį augo lėčiausiai nuo 2016-ųjų gegužęs – 1,7 procento. Verslo kreditavimas didėjo 3,0 proc., tačiau visgi augimo tempas sulėtėjo iki kukliausio nuo 2021 metų lapkričio.
2023-07-26

Dabartinius eurus pakeis – nuspręskite, ką vaizduoti ant naujų: paukščius, upes, pastatus ar rankas

Europos Centrinis Bankas (ECB) kviečia Europos piliečius išsakyti savo nuomonę apie siūlomas kitos serijos eurų banknotų temas. Iki rugpjūčio 31 d. kiekvienas bet kurios euro zonos šalies gyventojas gali dalyvauti ECB interneto svetainėje paskelbtoje apklausoje, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.
68 2023-07-12

Rusijos rublio vertė nukrito žemiausiai nuo karo pradžios – iki beveik 100 rublių už eurą

Rusijos rublio kursas Maskvos biržoje trečiadienį nukrito žemiausiai nuo Kremliaus pradėtos plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios – iki beveik 100 rublių už eurą.
2023-07-05

Vilniuje pavogta 15 tūkst. eurų ir papuošalų

Vilniuje pirmadienį pastebėta, jog iš namo pavogta 15 tūkst. eurų ir papuošalų. Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, vagystė Pilaitės Sodų 6-ojoje gatvėje esančiame name pastebėta popietę. Pinigai ir auksiniai papuošalai pavogti iš namo, išlaužus langą ir sugadinus rėmo mechanizmą. Nuostolis siekia apie 16 tūkst. eurų, pradėtas vagystės ikiteisminis tyrimas.
Kriminalai 2023-06-27

Jonavoje iš parduotuvės pavogta beveik 19 tūkst. eurų

Jonavoje iš parduotuvės pavogta beveik 19 tūkst. eurų. Kaip pranešė Policijos departamentas, nusikaltimas trečiadienio naktį, apie 1.10 val., Žemaitės gatvėje. Į parduotuvę patekta suvedus įėjimo į patalpas ir seifo signalizacijos kodus, dingo 18 tūkst. 916 eurų. Objektą saugo apsaugos tarnyba. Dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Seimas spręs, ar leisti elektrą gaminančiam verslui jos perteklių apskaityti eurais

Seimas spręs, ar keisti apskaitos modelį verslo įmonėms, savo reikmėms gaminančioms elektrą. Pagal naują tvarką („net billing“) įmonių į tinklą patiekta perteklinė energija būtų apskaitoma eurais, o ne kilovatvalandėmis (kWh).  Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti tai numatančias Atsinaujinančių išteklių energetikos bei Elektros energetikos įstatymų pataisas: už ta tai balsavo 58 parlamentarai, o susilaikė 15. Toliau pataisas Seimas svarstys rudenį.
2023-06-08

Pabradėje iš namo paslaptingai dingo 100 tūkst. eurų

Švenčionių rajone, Pabradėje, iš namo neaiškiomis aplinkybėmis dingo 100 tūkst. eurų. Kaip pranešė Policijos departamentas, vagystė pastebėta antradienio vakarą, apie 18 val. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vyras negavo visų pinigų už parduotą automobilį

Į Marijampolės policiją kreipėsi didžiosios dalies pinigų už parduotą automobilį negavęs vyras. Ketvirtadienį, 10.17 val., į Marijampolės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 55 metų vyras. Jis pranešė, kad balandžio 14 dieną su bendrove sudarė pirkimo – pardavimo sutartį dėl parduodamo 2009 metais pagaminto automobilio „Lexus LS600H“. Pareiškėjas skundėsi negavęs 10 tūkst. 300 eurų iš 14 tūkst. 300 eurų. Policija dėl sukčiavimo surinko medžiagą.
Kriminalai 2023-06-02

Vilniaus policija ieško, kas pametė 1 tūkst. eurų: juos praeivis rado šalia daugiabučio laiptinės

Vilniaus policija jau antra savaitė ieško, kas pametė tūkstantį eurų. Šią pinigų sumą į policijos komisariatą atnešė Vilniaus gyventojas, pinigus radęs besimėtančius šalia daugiabučio laiptinės. Tačiau kol pareigūnai laukia tikrojo savininko, ne visi kalbinti gyventojai radę svetimus pinigus iškart kreiptųsi į policiją. Kai kurie net radę solidžias pinigų sumas jas įsidėtų į kišenę.

Skelbia, kas kovą mokėjo daugiausiai: keturi darbuotojai gavo po 44,4 tūkst. eurų

Estijos kapitalo pramoginių renginių organizatorė „Live Nation Lietuva“ kovą mokėjo didžiausias algas Lietuvoje – keturiems darbuotojams išmokėta po 44,4 tūkst. eurų iki mokesčių, rodo atviri „Sodros“ duomenys. JAV privataus kapitalo investicinių fondų valdytoja „Schonfeld Strategic Advisors“ septyniems darbuotojams išmokėjo po 30,2 tūkst. eurų, vieno turtingiausių Lietuvos žmonių Nerijaus Numos ir Igno Staškevičiaus kontroliuojama „Vilniaus prekyba“ (11 darbuotojų) – po 30,1 tūkst. eurų.
2023-05-05

Vilniuje iš senjoro sukčius išviliojo net 110 tūkst. eurų

Vilniuje, Spindulio gatvėje, sukčius šeštadienį iš senjoro išviliojo 110 tūkst. eurų. Kaip pranešė Policijos departamentas, iš 1936 gimusio vyro minėta pinigų suma išviliota, sukčiui prisistačius įmonės atstovu.

Kaune sukčius išviliojo 25 tūkst. eurų

Kaune sukčius iš vyro išviliojo 25 tūkst. eurų. Kaip pranešė policija, ketvirtadienį, apie 14.16 val., į 61 metų vyro mobilųjį telefoną paskambino nepažįstamas vyras. Jis apgaulės būdu iš nukentėjusiojo išviliojo 25 tūkst. eurų. Policija surinko medžiagą dėl sukčiavimo.

Amunicijai įsigyti per dešimtetį planuojama skirti daugiau kaip 3,1 mlrd. eurų

Per ateinantį dešimtmetį Krašto apsaugos ministerija karinėms atsargoms įsigyti planuoja skirti daugiau kaip 3,1 mlrd. eurų. Kaip ketvirtadienį pranešė ministerija, didžiausia dalis, apie 90 proc. kaupiamų karinių atsargų, sudarys amunicija, o likusi dalis – įvairios inžinerinės priemonės ir sprogstamosios medžiagos. Reikiama įvairaus kalibro amunicija kasmet sudarytų ne mažiau kaip po 12 proc. viso gynybos biudžeto –  penktadaliu daugiau nei buvo planuota iki šiol.
Aktualijos 2023-04-27

Lietuvos bankas ragina gyventojus išsikeisti 1 ir 2 centus

Lietuvos bankas rengia akciją „Būk taupus – iškeisk centus!“. Gyventojai raginami išsikeisti smulkiąsias monetas – vieno ir dviejų centų – ir taip jas grąžinti į apyvartą. Šeštadienį ta proga dirbs istorinių Lietuvos banko Kauno rūmų kasos. „1 ir 2 euro centų monetos atsiskaitant dažniausiai panaudojamos tik vieną kartą. Gavus grąžą jos pametamos ar nugula gyventojų taupyklėse, automobilių salonuose, fontanuose“, – teigiama Lietuvos banko pranešime.
2023-04-22
Į viršų