dailusis čiuožimas

Dailusis čiuožimas

Tai sportas, derinantis grakštumą, techninį meistriškumą ir muzikinę interpretaciją ant ledo. Sportininkai atlieka sudėtingus suktukus, šuolius, piruetus ir čiuožimo sekas individualiai, porose arba grupėse šokiuose ant ledo. Vertinama ne tik techninė programos dalis, bet ir artistinis pasirodymo aspektas. Dailusis čiuožimas yra žiūrimiausias žiemos olimpinių žaidynių sportas ir turi platų gerbėjų ratą dėl savo vizualinio patrauklumo.

Neįtikėtinas finalas: amerikietis pagerino pasaulio rekordą, Europos čempionas atliko draudžiamą salto ir iškovojo bronzą

Monrealyje (Kanada) vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate šeštadienį buvo išdalinti medaliai ir vyrų varžybose, kur triumfavo amerikietis. Naujuoju pasaulio čempionu tapo 19-metis amerikietis Ilja Malininas. Po trumposios programos jis buvo trečias, bet laisvojoje programoje surengė dar niekad neregėto lygio pasirodymą. I.Malininas pelnė net 227,79 balo. Tai – naujas pasaulio rekordas. Iš viso per varžybas amerikietis surinko 333,76 balo. „Aš vis dar šoke.
2024-03-24

Monrealyje pagrindinį savo tikslą įvykdę Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed: „To mes ir troškome“

Monrealyje (Kanada) vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate šeštadienį įvyko svarbiausių Lietuvai šokių ant ledo varžybų finalas, kuriome Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pračiuožė be klaidų ir užėmė rekordiškai aukštą 6-ąją vietą. 200,96 balo iš viso surinkusi pora taip aukštai planetos pirmenybėse dar niekada nebuvo. „Esame laimingi. Gera užbaigti sezoną čiuožimu be klaidų. To mes ir troškome“, - „Golden Skate“ sakė S. Ambrulevičius.
298 2024-03-24

Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pasaulio čempionate užėmė rekordiškai aukštą 6-ąją vietą

Monrealyje (Kanada) vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate šeštadienį įvyko Lietuvai svarbiausios šokių ant ledo varžybų finalas. Finale Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed už savo laisvąją programą buvo įvertinti 119,97 balo. Bendroje įskaitoje Lietuvos pora finišavo su 200,96 balo ir užėmė 6-ąją vietą, o tai yra geriausias šios poros rezultatas tokio lygio turnyre. Praėjusiais metais Lietuvos pora pasaulio čempionate užėmė 7-ą vietą.
1294 2024-03-23

Inspekcija atidėjo Čiuožimo federacijos bylos dėl neteisėto įdarbinimo nagrinėjimą

Valstybinei darbo inspekcija (VDI) atidėjo šią savaitę turėjusį vykti Lietuvos čiuožimo federacijos bylos dėl neteisėto įdarbinimo per čempionatą Kaune nagrinėjimą. Inspekcija dar kovą konstatavo du nelegalaus darbo atvejus Europos dailiojo čiuožimo čempionate sausį bei konstatavo, kad Lietuvos čiuožimo federacijos vadovas Vytautas Jasutis neužtikrino tinkamo asmenų įdarbinimo.
2024-03-23

Po puikaus pasirodymo pasaulio čempionate Allison Reed apėmė dviprasmiški jausmai: „Šiek tiek liūdna“

Monrealyje (Kanada) vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate penktadienį prasidėjo Lietuvai svarbiausios šokių ant ledo varžybos.  Šių metų Europos čempionato bronzos medalininkai – Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed – startavo sėkmingai. Lietuvos pora pelnė 80,99 balo už ritminę programą ir vos nepagerino karjeros rekordo (81,19).  S. Ambrulevičius ir A. Reed ritminį šokį atliko netgi sėkmingiau nei bronziniame čempionate Kaune (80,73) bei įsitaisė 6-oje vietoje.
58 2024-03-22

Per žingsnį nuo rekordo likę Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius po ritminio šokio rikiuojasi 6-oje vietoje

Monrealyje (Kanadoje) tęsiasi pirmadienį prasidėjęs Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas, o šiandien ant ledo lipo ir dvi Lietuvos poros.  Šiandien ant Monrealio ledo savo ritminį šokį parodė Europos čempionato bronzos medalininkai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius. Lietuvai atstovaujančią porą net ir tolimoje Kanadoje palaikė gausus būrys žiūrovų.  Teisėjai Lietuvos porą įvertino 80.99 balo. A. Reed ir S. Ambrulevičiaus karjeros ir sezono rekordas yra 81.19 balo.
96 2024-03-22

Už Kanadą čiuožianti amerikietė sukūrė istoriją: tapo vyriausia visų laikų dailiojo čiuožimo čempione

Kanadoje vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate vietinių sirgalių palaikoma amerikietė Deanna Stellato-Dudek tapo vyriausia moterimi, kada nors laimėjusia titulą šio sporto pasaulio pirmenybėse. Su savo partneriu kanadiečiu 32-ejų Maxime`u Deschampsu laisvojoje programoje čiuožusi sportininkė surinko 144,08 balo ir liko antri, tačiau bendroje įskaitoje surinko 221,56 balus ir iškovojo čempionų titulą. „Aš nesigėdiju dėl savo amžiaus, didžiuojuosi tuo, ką pasiekiau.
2024-03-22

Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate debiutavusi 16-metė lietuvė neišvengė klaidų

Kanados mieste Monrealyje šiandien startavusiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate debiutavo 16-metė kaunietė Meda Variakojytė. Pirmoji iš lietuvių moterų trumpojoje programoje pasirodžiusi sportininkė surinko 40,04 balo.  Surinkti geresnį balą lietuvaitei sutrukdė klaidos Čiuožėja gerai pradėjo pasirodymą, tačiau kartą krito, o vėliau po vieno iš šuolių sunkiai išsilaikė ant pačiūžų.
91 2024-03-20

Persigalvojo: dėl Kamilos Valijevos suspendavimo pykę rusai patys išbraukė sportininkę iš rinktinės

Rusijos dailiojo čiuožimo rinktinė atsisakė suspenduotos čiuožėjos Kamilos Valjevos, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi Rusijos sporto ministerija. Sausio pabaigoje K. Valieva gavo ketverių metų draudimą dėl dopingo vartojimo, todėl iš Rusijos olimpinio komiteto (ROK) beveik po dvejų metų nuo varžybų buvo atimtas 2022 m. Pekino žiemos olimpinių žaidynių aukso medalis komandinėje rungtyje.
2024-03-08

Dailiojo čiuožimo varžybose Ruminijoje – per žingsnį nuo medalio likusi Aleksandra Golovkina

Lietuvė Aleksandra Golovkina Rumunijoje vykusiose dailiojo čiuožimo „Bellu Memorial“ varžybose liko per žingsnį nuo medalio. Iš viso 25-erių lietuvė surinko 150,15 balo ir užėmė ketvirtą vietą. Po savo trumposios programos A. Golovkina buvo trečia su 55,59 balo. Visgi sportininkei nepavyko išvengti klaidų laisvosios programos metu ir ji buvo penkta (94,56 balo). Galiausiai bendroje įskaitoje lietuvei atiteko ketvirtoji vieta.