bendra valiuta

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bendra valiuta“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bendra valiuta“.

Paranoja dėl euro

Pagrindinė tema, dėl kurios pamišusi didžioji dalis Lietuvos, – euro įvedimas. Taip, nuo sausio mėnesio turėsime bendrą Europos valiutą – tai yra faktas, tačiau Lietuvą ne veltui esu ne sykį vadinusi stebuklų šalimi: vis dar atsiranda tokių nuo realybės atsilupusių veikėjų, kurie sugeba kliedėti, kad prieštarauja euro įvedimui ir žada priešintis. Suprantat, – priešinsis? Rašydama negaliu sulaikyti juoko, tačiau šie egzemplioriai apie tai kalba rimtu veidu.

Didžiosios Britanijos kaltinimai: Vokietija priešina ES nares

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Williamas Hagueas per politikos forumą Berlyne sakė, kad Vokietija atstumia daugelį nuo Europos Sąjungos (ES) idėjų, nes per daug atkakliai reikalauja didesnės integracijos, rašo „The Local“. Pasak ministro, dėl spaudimo plėsti bankų sektoriaus ir nacionalinių biudžetų derinimą ir taip kovoti su euro zonos finansų krize ES didėja susiskaldymas ir nepasitikėjimas.
2012-10-23

TVF: Europos krizė dar nesibaigė, bet euru reikia pasitikėti

Vienas iš keturių Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovės pavaduotojų Zhu Minas antradienį sakė, kad euro zonos skolų krizė dar toli gražu nesibaigė ir kad Europa turi ir toliau tikėti bendros valiutos ateitimi. „Iš esmės manau, kad krizė dar nesibaigė. Dabar ji įpusėjusi, ir mums dar yra ką nuveikti, tačiau judame teisinga linkme, o tai labai svarbu. Turėtume įgauti daugiau pasitikėjimo ir tikėti euru“, - sakė Zhu Minas per Pasaulio ekonomikos forumo renginį Kinijoje.
2012-09-11

Bulgarija atsisako ilgalaikių planų įsivesti eurą

Bulgarija atsisako ilgalaikių planų įsivesti eurą. Kaip paskelbė šios šalies valdžios atstovai, Bulgarija įšaldo ilgalaikes iniciatyvas įsivesti bendrą valiutą. Online.wjs.com skelbia, kad neturtingiausia ES narė nutarė, jog bendra valiuta ne tik kad neatneš pelno, bet bus nuostolinga šaliai. Šalies vadovai pabrėžė, kad sprendimas neįsivedinėti euro yra logiškas, nes pastaruoju metu bendros valiutos krizė ES tampa vis labiau matoma.
2012-09-04

ECB pasirengęs daryti viską, kad išsaugotų eurą

Europos centrinis bankas pasirengęs daryti viską, ko prireiks, kad išsaugotų eurą, pareiškė banko vadovas Mario Draghi. Toks jo pareiškimas iš karto išjudino Europos akcijų biržas ir sustiprino eurą. Tai taip pat sumažino obligacijų pelningumą. Ispanijos 10 metų trukmės obligacijų pelningumas, kuris anksčiau pasiekė rekordinius 7,6 proc., vėl nukrito iki 7 proc. Obligacijų pelningumas parodo palūkanų normą, kurią valstybė turės sumokėti už pasiskolintas lėšas, praneša BBC.
2012-07-26

Analitikas: pirmieji euro atsisakys suomiai

D. Britanijos analitikas įsitikinęs, kad Suomija pirmoji atsisakys euro. Ekonomikos ekspertas Metju Linnas Suomiją pavadino maža šalimi su stipria ekonomika, kas padės jai lengvai atsisakyti bendros ES valiutos, rašo dv.ee, su nuoroda į Suomijos šaltinį. Ekonomisto manymu, Suomijai, skirtingai nei kitoms šalims, nereikia jaudintis, kad šios valiutos atsisakymas paveiks ES. Eksperto įsitikinimu, suomių pasitraukimas paskatins ir kitas ES nares atsisakyti bendros valiutos.
2012-06-17

Čekijos prezidentas: euro išsaugojimas tik sustiprins krizę ES šalyse

Euro kaip bendros Europos valiutos išsaugojimas dar labiau sustiprins krizę ES šalyse, pareiškė Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas, atvykęs į Jungtines Valstijas su darbo vizitu. „Graikijos problemos - tai milžiniško ledkalnio viršūnė. Europa išgyvena sisteminę krizę, kurią sukėlė bendros valiutos, jungiančios šalis su nevienodu ekonominio išsivystymo lygiu, egzistavimas“, - pastebėjo jis.
2012-05-22

Švedija ilgam atidėjo planus įsivesti eurą

Švedija ilgam atidėjo planus prisijungti prie euro zonos, nes skolų krizė valiutos sąjungos narėse šalies gyventojams daro itin nemalonų poveikį, pareiškė Švedijos finansų ministras Andersas Borgas. Pasak A. Borgo, euras funkcionuoja „ne taip, kaip mes tikėjomės“. „Problemos pasirodė daug sudėtingesnės“, - pridūrė jis. Kartu finansų ministras pabrėžė, kad jis nėra euroskeptikas ir neatmetė galimybės, kad ilgalaikėje perspektyvoje Švedija įstos į valiutos sąjungą.
2011-12-07

J. Stiglitzas: kas galėtų išgelbėti eurą?

Kuomet jau atrodė, kad padėtis tiesiog nebegali pablogėti, paaiškėjo, kad erdvės situacijos prastėjimui vis dar pakankamai. Netgi kai kurios neva „atsakingos“ euro zonos valstybės susidūrė su netikėtu palūkanų normos augimu. Tad dabar viso pasaulio ekonomistai diskutuoja ne vien apie tai, ar euras išgyvens, bet ir apie tai, ką reikėtų daryti, kad toks potencialus euro zonos žlugimas sukeltų kuo mažiau sumaišties.

Vokietija: euro zonos narių skaičiaus mažinimas nėra tikslas

Vokietijos vyriausybė nėra užsibrėžusi tikslo mažinti euro zonos narių-šalių skaičių, jos politika siekiama vien tik stabilizuoti valiutų sąjungą apskritai, ketvirtadienį sakė Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas. Pasak jo, Vokietijos politikos tikslas - šalinti problemas, trukdančias stabilizuoti bloką.
2011-11-10
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų