bėgikas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „bėgikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „bėgikas“.

Kas Sorokinui padeda nusiraminti prieš pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatą?

„Emocijos pasiekė piką prieš porą dieną, – pasaulio 24 valandų bėgimo čempionato iškarėse prisipažino pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas. – Paskambinau žmonai, pakalbėjome, pasidarė lengviau morališkai“. Pasak A. Sorokino, žmona Jelena sugebė puikiai nuteikti prieš gruodžio 1-2 dieną Taipėjuje vyksiančias pirmenybes. „Vėliau paskambinau mamai, – nusišypsojo bėgikas. – Po skambučių tikrai atsirado ramybė ir pasitikėjimas savimi“. A. Sorokino startas – penktadienio ankstų rytą (4 val.
2023-11-30

Pamatęs policiją vyrukas bėgo kaip bėgikas, o vėliau tupėjo kaip tupikas: viską paaiškino kišenių turinys

Pamatęs policiją bėgo kaip bėgikas. Tada tupėjo kaip tupikas. Pasipurčius – išbyrėjo, bet viskam atsakymus turėjo. Išskirtinės gaudynės – TV3 televizijos laidoje „Farai.“ Išvydęs policijos automobilį, tamsiais daugiabučių kiemais pradeda skuosti jaunas vyrukas. Pareigūnai nedelsdami leidžiasi iš paskos. Automobilių aikštelėje bėglys pradingsta.  Deja, tapti nematomu nepavyksta. Bernelis tupi pasislėpęs už automobilio.
2023-11-25

Laimės ašaros Čikagoje: Kenijos atstovas pagerino vyrų maratono pasaulio rekordą

Kenijos atstovas Kelvinas Kiptumas Čikagoje pagerino vyrų maratono pasaulio rekordą ir daugiau nei 30 sekundžių aplenkė iki tol buvusį pasaulio rekordininką tautietį Eliudą Kipchoge. 23-ejų metų K.Kiptumas finišavo per 2 val. 35 sek., o 2022 m. rugsėjį Berlyne pasiektas rezultatas buvo 2 val. 1 min. 9 sek. „Jaučiuosi labai laimingas, apie pasaulio rekordą šiandien negalvojau“, – sakė K.Kiptumas. K.Kiptumui tai buvo trečioji pergalė per tiek pat startų 26,2 mylios distancijoje.
2023-10-08

Vilniuje per parą 200 mylių įveikti pasiryžęs Sorokinas: „Smagu rekordus gerinti savo gimtame mieste“

 „Meilė 24 valandų bėgimui? Gal būtų tiksliau, jei įvardintume tai prakeiksmu, – nusijuokė pasaulio bėgimo rekordininkas Aleksandras Sorokinas, prabilęs apie naują savo karjeros iššūkį. – Ne vieną kartą esu sakęs, kad nekenčiu varžybų, nes tenka daug kentėti... Bet ir per treniruotes tenka. Bet tikrai myliu visą šitą reikalą“. O varžybos laukia jau visiškai netrukus: rugsėjo 16-17 dienomis Vilniaus Vingio parke vyks „322km per 24 val.
2023-09-05

Lietuvis Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate iškovojo bronzos medalį

Įspūdingu finišu, akimirka aplenktu varžovu ir iškovotu bronzos medaliu savo debiutą Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate pažymėjo 800 m distanciją bėgęs Edvinas Vaičiulis. Pirmą kartą tarptautinėse varžybose dalyvavęs 20-metis klaipėdietis nustebino šaltais nervais, geru pasirengimu ir ištverme. Didžiąją dalį penktas buvęs E. Vaičiulis į lyderius kibo paskutinėje rungties fazėje. Pirmieji du – čempionu tapęs norvegas Tobiasas Allersas-Hansenas (2 min. 00,90 sek.
688 2023-08-25

65-erių lietuvį bėgant Jonavoje ištiko infarktas: viskas vyko žaibiškai

Savaitgalį Jonavoje vykusiame olimpinės mylios bėgime staiga sukniubo bėgikas. Laimei, greita aplinkinių reakcija ir nepasimetimas stresinėje situacijoje padėjo išgelbėti vyro gyvybę.  Susisiekus su bėgiką gaivinti padėjusiu Virginijumi, jis naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad su žmona ir vaiku bėgo olimpinę mylią, jau buvo pasiekę finišą, kai žmona pasakė, kad vienas bėgikas sukniubo.
127 2023-06-05

Olimpinėje dienoje – filmas apie Aleksandro Sorokino išgyvenimus pasaulio čempionate

Kai Aleksandras Sorokinas pradėjo bėgioti, jis net negalėjo įsivaizduoti, kad ateityje vieną po kito gerins pasaulio rekordus, o apie jį bus kuriamas filmas. Jeigu kelyje link pasaulio rekordų jis pats nuolat sunkiai ir kryptingai dirbo, tai gegužės mėnesį pasirodęs kūrėjo Mariaus Antanaičio filmas „Gyvenimas per 24 valandas“ A. Sorokinui buvo netikėta, bet labai maloni staigmena. „Net svajonėse neturėjau minties apie filmą. Dabar taip viskas įsisuko, kad galiu tik pasidžiaugti.
2023-05-31

Pasaulio rekordininkas iš Kenijos suspenduotas dėl dopingo pažeidimų

Kenijos lengvaatletis ir 10 km bėgimo pasaulio rekordininkas Rhonexas Kipruto laikinai suspenduotas už antidopingo pažeidimą, trečiadienį pranešė Lengvosios atletikos sąžiningumo skyrius (AIU). R. Kipruto, kuris 2019 m. pasaulio čempionate taip pat laimėjo 10 000 m bėgimo bronzos medalį, 2020 m. pagerino 10 km lenktynių keliu pasaulio rekordą.
2023-05-17

10 priežasčių, dėl kurių verta šį savaitgalį apsilankyti greičiausiose 100 km lenktynėse

„Tai bus greičiausios 100 kilometrų lenktynės pasaulyje“, – apie gegužės 14 dieną Vilniuje vyksiančias „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ varžybas sako greičiausias visų laikų ultra bėgikas Aleksandras Sorokinas. Pateikiame dešimt priežasčių, dėl kurių verta gegužės 14 dieną apsilankyti Vilniuje vyksiančiame bėgime.
2023-05-13

Tragedija Vilniuje: ant pėsčiųjų tako sukniubo ir mirė bėgikas

Antradienį apie 15 val. Vilniaus medikai gavo pranešimą, kad Nemečinės pl., pėsčiųjų take Saulėtekio link, rastas sukniubęs vyras. Atvykę medikai pamatė ant pėsčiųjų ir dviračių tako gulintį apie 40 m. amžiaus vyrą, bandė jį gaivinti, tačiau nesėkmingai.  Netoli vyro pastebėtas paspirtukas, tačiau manoma, kad jis su nelaime nesusijęs. Įvykio vietoje dirba policija. Įtariama, kad vyras bėgiojo ir sutrikus širdies veiklai sukniubo.
REKLAMA
REKLAMA

Įspūdingas įvertinimas: penkis planetos rekordus pagerinęs lietuvis pripažintas geriausiu pasaulio bėgiku

Tarptautinė ultramaratonų asociacija (IAU) trečiadienį paskelbė, kad geriausiu 2022 metų sportininku vyru pripažintas lietuvis Aleksandras Sorokinas. Jis tokio pripažinimo sulaukė jau trečią sykį bei antrą – iš eilės. Iš viso balsavimui buvo nominuoti 36 kandidatai. A. Sorokinas surinko 37 proc. balsų. 2022 metai lietuviui išties buvo įsimintini. A. Sorokinas pagerino 12 valandų, 6 valandų, 100 mylių, 100 km bei 24 valandų bėgimų pasaulio rekordus.
388 2023-02-15

Negyvas rastas žymus Ukrainos bėgikas – galimai buvo nukankintas

Ukrainiečių maratono bėgikas, šalies rekordininas Serhijus Pronevyčius rastas negyvas. Apie tai socialiniuose tinkluose pranešė nacionalinio rekordų registrų centro vadovė Lana Vetrova. Pranešama, kad 30-mečio maratonininko kūnas rastas Šiaurės Vakarų Ukrainoje esančiame Sumų mieste, iš kurio pasitraukė rusų kariuomenė. Ant vyro kūno aptikti kankinimo ženklai. Galimai vyras buvo surištas virvėmis ir kurį laiką kankintas.
2022-04-06

Kinijoje – baisi tragedija: ultramaratono dalyvius užklupo galinga audra, 21 bėgikas žuvo

Žiauri nelaimė Kinijoje. 100 kilometro ultramaratono dalyvius varžybu metu netikėtai užklupus galingai audrai – žuvo 21 bėgikas. Tarp žuvusiųjų ir geriausi pasaulyje šio sporto atstovai. Vieną jų pažinojęs Lietuvos ultramaratoninkas Gediminas Grinius pasakoja varžybų toje pačioje vietovėje metu, visai neseniai, pats susidūręs su gamtos stichijomis, bet tąkart varžybos buvo laiku nutrauktos.
2021-05-23

Ugniagesys Aidas leidosi į gyvenimo iššūkį: bėgs 30 tūkstančių kilometrų

O dabar apie neeilinį ištvermės iššūkį sau. Kaune į daugiau kaip metus truksiantį bėgimą aplink pasaulį leidosi buvęs ugniagesys. Apibėgti pasaulį – vyriškio gyvenimo svajonė. Tiesa, tūkstančius kilometrų jis bėgs Lietuvoje.    Gaisrinių sirenomis Aidas Ardzijauskas palydimas į savo gyvenimo svajonę – apibėgti pasaulį. Tiesa, Aidas bėga Lietuvoje. Kelerius metus planuotą realią trasą aplink Žemės rutulį dėl pasaulį užklupusios koronaviruso pandemijos teko koreguoti.
Aktualijos 2020-10-03

Bėgikas Bertašius pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą

Penktadienį Lietuvos bėgikas Simas Bertašius Lenkijoje vykusiose varžybose sekunde pagerino sau pačiam priklausiusį 1500 metrų bėgimo rekordą. 26 metų sportininkas distanciją įveikė per 3 min. 38,01 min.  Ankstesnis rekordas 3 min. 39,01 min. buvo užfiksuotas 2018 metais Vilniuje vykusiose varžybose.  Nepaisant visko, naujasis rekordas nepadėjo S. Bertašiui Lenkijoje užlipti ant prizininkų pakilos. Jis liko ketvirtas.
2020-09-11

Kaip kuklus bėgikas iš Kenijos tapo maratono žvaigžde

Sporto pasaulyje Eliudo Kipchoge vardas yra nesupainiojamas su niekuo. Tikra ilgų distancijų bėgimo žvaigždė savo kuklumu, istorija ir pasiekimais pavergusi milijonus aistruolių. Jo sąskaitoje – trys olimpiados medaliai. Auksą laimėjo Rio de Žaneiro žaidynėse 2016 metais, sidabru pasidabino Pekine 2008, o bronzą dar 2004 metais iškovojo Atėnuose. E. Kipchoge yra net aštuonis kartus laimėjęs didžiausius pasaulio maratonus, tarp kurių Londono, Berlyno ir Čikagos.
2020-04-30

Geležinis žmogus – įveikti maratono distancijai neprireikė net 2 valandų

Kenijos sportininkas Eliudas Kipchoge šeštadienį tapo pirmuoju žmogumi, įveikusiu maratono distanciją (42 km 195 metrų) greičiau kaip per dvi valandas per bėgimą Vienoje specialiai parengta trasa. Olimpinis čempionas finišo liniją kirto po starto praėjus 1val. 59 min. ir 40,2 sekundės.
2019-10-12

Pataria, kaip pasiruošti bėgimui: įvertinkite save

Į bėgimo batelius Remigijus Kančys yra įsispyręs nuo pat vaikystės. Jis dalyvaudavo įvairiuose kroso bėgimuose, nuolat atstovaudavo mokyklai bėgimo varžybose, o kai pirmą kartą pastūmėtas kūno kultūros mokytojo dalyvavo rajoninėse bėgimo varžybose, vaikinas suprato – tai tikrasis jo gyvenimo pašaukimas.
2019-05-05

Bolto kelionė UEFA Čempionų lygos link prasideda: sulaukė viliojančio pasiūlymo

Greičiausiu pasaulio žmogumi tituluojamo Usaino Bolto agentas Tonny Rallisas neseniai pareiškė, kad jo atstovaujamu klientu domisi Europos futbolo klubas, kurio vienas pagrindinių tikslų – dalyvauti UEFA Čempionų lygoje. Jis teigė, kad buvusiam olimpiniam ir pasaulio bėgimo čempionui pateiktas pasiūlymas pasirašyti dviejų metų kontraktą.
2018-10-16

Sprinto legenda U.Boltas išpildė svajonę – taps profesionaliu futbolininku

Greičiausias visatos žmogus, pasaulio 100 metrų sprinto rekordininkas ir olimpinė legenda Usainas Boltas pareiškė, jog pasirašė sutartį su viena iš Europos futbolo komandų. Jamaikos sprinteris ne kartą viešai yra užsiminęs apie meilę futbolui ir norą tapti profesionaliu futbolininku. Panašu, jog visos šios kalbos virsta realybe.
2018-02-26

Lietuvos šimtmečio proga šis vyras pasiryžo neįtikėtinam iššūkiui

8000 kilometrų – tiek Lietuvos šimtmečio proga pasiryžęs nubėgti ugniagesys-gelbėtojas iš Kauno Aidas Ardzijauskas. Bėgioti labai mėgstantis pusamžis vyras jau kitą savaitę startuos iš Dakaro ir kitų metų vasario 16-ąją žada finišuoti Vilniuje. Vyras sako nežinantis, kas čia gali nepavykti, nors žmona dėl tokio užmojo ir pyksta. O atstumui įveikti prireiks net aštuonių porų sportinių batelių.
Aktualijos 2017-10-19

Paskelbta paieška: šis bėgikas vos nepražudė nekaltos moters

Londone užfiksuotas akiplėšiškas bėgikas, vos nepražudęs žmogaus. Ristele šaligatviu bėgęs vyras jam kelyje pasipainiojusią, ramiai žingniavusią moterį nustūmė myriop po autobuso ratais.    Per tiltą bėgantis vyriškis staigiu rankos mostu nubloškia šaligatviu žingsniuojančią moterį tiesiai po autobuso ratais ir lyg niekur nieko nubėga toliau. Autobusas metasi į šoną ir spėja sustoti. 33-ejų metų moteris lieka gyva tik per plauką.
2017-08-09

Usainas Boltas įgauna pagreitį – 100 m greičiau nei per 10 sek.

Pirmą kartą šiais metais Usainas Boltas 100 m bėgimo rungtį įveikė greičiau nei per 10 sek. Aštuonis kartus olimpiniam čempionui tai pavyko penktadienio vakarą Monake Deimantinės lygos varžybose Monake. 30-metis jamaikietis nubėgo nuotolį per 9,95 sek. ir išplėšė pergalę Monake. Už garsiojo sprinterio nugaros liko amerikietis Isiah Youngas (9,98 sek.) ir Pietų Afrikos bėgikas Akani Simbine (10,02 sek.
2017-07-22

Tragedija sporte: paauglį bėgiką sudraskė lokys

 Aliaskoje sekmadienį juodasis lokys sudraskė 16-metį bėgiką, dalyvavusį bėgimo varžybose, pranešė pareigūnai. Remiantis naujienų portalu „Alaska Dispatch News“, paauglys, kurio pavardė neskelbiama, dalyvavo Roberto Spurro (Roberto Spero) jaunių kalnų bėgimo varžybose, kurių dalyviai turėjo įveikti tam tikrą atkarpą tarp Ankoridžo ir Gerdvudo. Pasak lenktynių organizatorių, manoma, kad pusę kelio įveikęs bėgikas pasiekė apsisukimo vietą Paukščių Keteros take ir jau leidosi žemyn.
2017-06-19

Neeilinis pavyzdys: senolis bėgiko karjerą pradėjo 61-erių

Vilniečiu save vadinantis, tremtyje gimęs istorikas ir publicistas Stanislovas Buchoveckas bėgimo malonumą atrado tik būdamas 61 metų. Birželio 11 dieną bėgdamas pusmaratonį jis švęs savo 66 gimtadienį. Aktyvus bėgikas atskleidžia, kad per savo trumpą bėgimo karjerą jau spėjo įveikti ir visą maratoną. Kaip paaiškėjo, su 3 lūžusiais šonkauliais. Kviečiame artimiau susipažinti su pavyzdžiu ne vienam jaunuoliui tapusiu bėgiku.
2017-05-05

Už nužudymą kalėjęs bėgikas amputantas Osaras Pistoriusas paleistas į laisvę anksčiau

Pietų Afrikos respublikos atletas parolimpietis 28 metų Oscaras Pistoriusas, nuteistas penkerių metų laivės atėmimo bausme už savo draugės Reevos Steenkamp nužudymą, anksčiau laiko paleistas iš kalėjimo Pretorijoje. Už grotų metus praleidęs sportininkas likusį bausmės laiką praleis pritaikius namų areštą. O. Pistoriusas galės susirasti darbą, tačiau jo judėjimas ir ryšiai su tam tikrais žmonėmis bus apriboti.
2015-10-20

Žmogus, kuris neįtikėtinais pasiekimais garsina Lietuvos vardą

Artūras Anužis, Žinios.lt Į Lietuvą sugrįžo antžmogiškų galių turintis ilgų nuotolių bėgikas Aidas Girdzijauskas. Jis Niujorke per dešimt parų nubėgo daugiau nei tūkstantį kilometrų. Varžybų pradžioje dalyviams bėgti trukdė itin prastas oras. Sunkiai protu įsivaizduojamą nuotolį ugniagesiu dirbantis vyriškis įveikė miegodamas tik po dvi valandas per parą. Varžybose dalyvavo 30 bėgikų iš visų žemynų, tačiau dominavo europiečiai. Daugiausiai buvo rusų – net šeši.
2015-05-03

Lietuvos ambasadoje Stokholme apsilankė lietuvis, ryžęsis apibėgti Baltijos jūrą

Lietuvos ambasadoje Švedijoje rugpjūčio 23-iosios rytą apsilankė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Aidas Ardzijauskas, ryžęsis apibėgti Baltijos jūrą. Kelionę pradėjęs rugpjūčio 1 d. Klaipėdoje, A. Ardzijauskas iki rugsėjo 14 d. tikisi įveikti daugiau kaip 3500 kilometrų distanciją. Kelionės pradžioje karštas oras bei kitos nenumatytos problemos pakoregavo bėgiko planus ir jam teko vytis savo numatytą grafiką.
2013-08-23

Liepojos pusės maratono bėgime A. Meška ir G. Norgilienė finišavo treti

Liepojos pusės maratono bėgime Latvijoje dalyvavo daugiau nei 20 Lietuvos bėgikų. Tarp vyrų Artūras Meška užėmė trečią vietą (1 val. 11 min. 10 sek.), Dainius Šaučikovas - penktą (1:12:36), o Petras Pranckūnas - devintą (1:14:55). Trečia tarp moterų buvo Gytė Norgilienė (1:27:19). Bėgimo nugalėtojais tapo Latvijos bėgikai Valerijus Žolnerovičius (1:09:17) ir Lienė Bernsonė (1:24:26). Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be ra...
2013-07-22

Olimpiadoje maratono bėgikas be pilietybės bėga pats už save

Paskutinę  Olimpinių žaidynių dieną Londone  maratoną bėgs  28-metų Guoras Marialas, kuriam Tarptautinis olimpinis komitetas leido atstovauti ne kuriai nors šaliai, o pačiam sau, praneša BBC. Sportininkas gimė tokioje vietoje, kuri dabar priklauso Pietų Sudanui, o ši šalis nepriklausomybę atgavo tik pernai liepą, tad čia dar nėra įkurto olimpinio komiteto. Prieš dešimt metų, per pilietinį karą Sudane, Guoras Marialas, atsidūrė pabėgėlių stovykloje, o vėliau paliko šalį.
2012-08-12

Pabėgiokime kartu su malūnsparniu – robotu

Bėgikai, kuriems sunku bėgti pastoviu greičiu, greitai galės naudotis robotu kompanionu – mažu keturių sraigtų malūnsparniu. Tai „Joggobot“ sistema, kurią išrado Melburno karališkojo technologijų instituto Australijoje mokslininkai Floydas Muelleris ir Eberhardas Grätheris. Jie siekė sukurti sistemą, kuri leistų vartotojams išmaniojo telefono programėlėje nusistatyti savo pasirinktą bėgimo tempą. Programėlė kontroliuoja robotą, kuris skrenda priešais bėgiką nustatytu tempu.
2012-06-08

Alytiškis bėgikas užsitikrino kelialapį į Londono olimpiadą

Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno stadione – Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Alytiškis, 24 metų amžiaus bėgikas Rytis Sakalauskas, pasiekė Lietuvos rekordą – 100 m nubėgo per 10.18 sek. Šis rezultatas – A lygio normatyvas, sportininkui duris atveriantis į pasaulio čempionatą ir olimpines žaidynes. Dar vieną medalį R. Sakalauskas iškovojo su Lietuvos studentų rinktine, kuri 4 x 100 m distanciją įveikė per 40.55 sek.
titulinis 2011-07-24
Į viršų