Kenijos atstovas Kelvinas Kiptumas Čikagoje pagerino vyrų maratono pasaulio rekordą ir daugiau nei 30 sekundžių aplenkė iki tol buvusį pasaulio rekordininką tautietį Eliudą Kipchoge.

23-ejų metų K.Kiptumas finišavo per 2 val. 35 sek., o 2022 m. rugsėjį Berlyne pasiektas rezultatas buvo 2 val. 1 min. 9 sek.

„Jaučiuosi labai laimingas, apie pasaulio rekordą šiandien negalvojau“, – sakė K.Kiptumas.

K.Kiptumui tai buvo trečioji pergalė per tiek pat startų 26,2 mylios distancijoje. Praėjusių metų gruodį jis triumfavo debiutiniame maratone Valensijoje, o balandį pasiekė trasos rekordą ir laimėjo Londono maratoną.

Čikagoje taip pat bėgikė Sifan Hussain pasiekė antrą greičiausią moterų laiką maratono istorijoje – 2 val. 13 min. 44 sek. ir atsiliko tik nuo etiopės Tigst Assefa, kuri praėjusį mėnesį Berlyne distanciją įveikė per 2 val. 11 min. 53 sek.