aušrinė burneikienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aušrinė burneikienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aušrinė burneikienė“.

Lietuviai daugiausia skundžiasi dėl lyties diskriminacijos

Lietuvoje žmonės 2012 m. daugiausia skundėsi dėl lyties, socialinės padėties ir amžiaus diskriminacijos, – teigiama Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) ataskaitoje, kurią antradienį svarstys Seimas. LGKT pernai nagrinėjo 203 diskriminacijos atvejus: buvo pateikti 189 skundai bei atlikta 14 tyrimų savo iniciatyva. 2011 m. nagrinėta 170 diskriminacijos atvejų – 157 skundai bei 13 tyrimų savo iniciatyva.

A. Burneikienė: vyrai aktyviau kovoja už savo teises

Lygių galimybių kontrolierės tarnyba pernai gavo 61 proc. vyrų bei 39 proc. moterų skundų. Kaip antradienį iš Seimo tribūnos sakė šios tarnybos vadovė Aušrinė Burneikienė, skundų statistika parodė, kad vyrai atsikrato senų stereotipų ir aktyviau kovoja už savo teises. Jie nebemano, kad diskriminaciją patiria tik moterys ir kad vyrams lygios galimybės visai neaktualios.

Lietuvių pasakų kol kas nedegins

Savaitės žmogus - lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė, žaibiškai pradėjusi tirti anoniminį skundą dėl Užgavėnių eilėraščio-dainelės apie “už pavogtą paršiuką mušamą čigoniuką”, nors šioje milijoną litų iš biudžeto per metus gaunančioje tarnyboje - kalnai socialinę nelygybę patyrusių piliečių nusiskundimų.

Daugėja skundų dėl rasinės diskriminacijos

Lietuvos gyventojai vis mažiau skundžiasi diskriminacijos seksualinės orientacijos pagrindu, tačiau daugėja skundų dėl rasinės ir etninės diskriminacijos, metinėje ataskaitoje skelbia Lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė. Joje rašoma, kad 2008 m. tyrimai dėl diskriminacijos seksualinės orientacijos pagrindu sudarė 4 proc. visų tyrimų, o 2007 m. - 11 proc.

Lygių galimybių kontrolierė apgynė „Olialia“

Seksualus ir šmaikštus, „Olialia“ projekto idėją atspindintis, „Olialia“ picerijos reklamos vaizdo klipas kai kurių vyrų nuomone žemina moteris. Tokį skundą Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai praėjusių metų lapkritį pateikė Justinas Kalpokas.   Jo nuomone, moteris žeminanti reklama iš nufilmuotų vaizdų, jaunuolių pokštavimo su padavėja, leidžia suprasti, kad ne tik padavėjos, bet ir visos moterys tėra tik seksualinis objektas.
2009-02-27

Skundų dėl diskriminacijos vis daugėja

Per praėjusius metus Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) nagrinėjo 222 skundus dėl galimos diskriminacijos - 58 daugiau nei per 2007 metus. Tai ketvirtadienį pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. LGKT patarėjas ryšiams su visuomene Valdas Dambrava BNS ketvirtadienį sakė, kad išnagrinėjus skundus, yra taikomas vienas iš devynių galimų sprendimų: arba kaltinamas asmuo įspėjamas, arba jam taikoma bauda, arba skundas atmetamas ir kiti. „Sankcijos daugiau simbolinės.

Gėjų skundas buvo atmestas

Dėl savo teisių kovojantys Lietuvos gėjai pasijuto skriaudžiami ir žada teisybės ieškoti Strasbūro teisme. Lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė nutarė nenagrinėti Lietuvos gėjų lygos skundo dėl Vilniaus mero Juozo Imbraso, savivaldybės administracijos ir Vilniaus tarybos veiksmų, pranešė „Lietuvos rytas“. Neslepiantis nusivylimo A.Burneikiene Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko ketina šį kontrolierės sprendimą kuo greičiau apskųsti teisme.

Virš Karo akademijos – lyčių karo liepsnos

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai pakilo į kovą su merginų privilegijomis šioje aukštojoje mokykloje. Būrys Karo akademijos kariūnų pasirašė skundą dėl nevienodų fizinių normatyvų merginoms ir vaikinams. Tai, jų nuomone, sudaro merginoms palankesnes sąlygas įstoti į šią aukštąją mokyklą, rašo „Lietuvos rytas“. Tuo tarpu kariūnės įsitikinusios, kad besiskundžiantys vaikinai tiesiog neišlaiko konkurencijos, nes merginų mokslo rezultatai kur kas geresni.

Lygūs ar lygesni?

Parlamentarai po ilgų diskusijų bei ginčų antradienį nutarė padaryti pertrauką ir nepriėmė jokio sprendimo priimant lygias galimybes užtikrinti turintį įstatymą. Prieš balsavimą registravosi 60 Seimo narių, nors priimant įstatymus reikia bent 71 jų dalyvavimo. Tuo tarpu priimant ankstesnį teisės aktą, uždraudusį politinę reklamą per radiją ir televiziją, posėdyje registravosi 94 Seimo nariai. Kaip naujienų portalui „Balsas.

Lygių galimybių įstatymas nejuda iš mirties taško

Parlamentarai po ilgų diskusijų bei ginčų antradienį nutarė padaryti pertrauką ir nepriėmė jokio sprendimo priimant lygias galimybes užtikrinti turintį įstatymą. Prieš balsavimą registravosi 60 Seimo narių, nors priimant įstatymus reikia bent 71 jų dalyvavimo. Tuo tarpu priimant ankstesnį teisės aktą, uždraudusį politinę reklamą per radiją ir televiziją, posėdyje registravosi 94 Seimo nariai.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų