• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per praėjusius metus Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) nagrinėjo 222 skundus dėl galimos diskriminacijos - 58 daugiau nei per 2007 metus.

REKLAMA
REKLAMA

Tai ketvirtadienį pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

LGKT patarėjas ryšiams su visuomene Valdas Dambrava BNS ketvirtadienį sakė, kad išnagrinėjus skundus, yra taikomas vienas iš devynių galimų sprendimų: arba kaltinamas asmuo įspėjamas, arba jam taikoma bauda, arba skundas atmetamas ir kiti.

REKLAMA

„Sankcijos daugiau simbolinės. Pagrindinė bausmė yra tų diskriminacijų paviešinimas žiniasklaidoje“, - kalbėjo V.Dambrava, pridūręs, kad bauda gali siekti nuo 100 iki 2 tūkst. litų. Didžiausia LGKT taikyta bauda, jo žiniomis, buvo 500 litų.

Jis taip pat nurodė, kad iš 222 gautų skundų neištirtas liko apie ketvirtadalis.

Per antrą 2008 m. pusmetį, įsigaliojus Lygių galimybių įstatymo pataisoms ir išplėtus diskriminacijos pagrindų sąrašą naujais pagrindais dėl kalbos, gyvenamosios vietos, socialinės padėties, skųstasi 160 kartų. Per pirmą pusmetį gauta kone trigubai mažiau skundų - 62. Dėl naujų pagrindų - kalbos, gyvenamosios vietos, socialinės padėties - gauti 82 skundai.

REKLAMA
REKLAMA

„Skundų statistika parodė, kad Lygių galimybių įstatymų pakeitimai buvo labai reikalingi žmonėms, nes jiems atsirado naujų galimybių gintis nuo įvairesnių diskriminavimo formų“. - pranešime cituojama Lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė.

Čia pat pažymima, kad daugiausia skundų nagrinėta dėl socialinės padėties (55), lyties (41) ir etninės priklausomybės (28).

Sumažėjo skundų dėl amžiaus, seksualinės orientacijos, lyties, o padaugėjo dėl etninės priklausomybės, negalios, religijos ir įsitikinimų, seksualinio priekabiavimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiais metais moterys skundėsi dažniau nei vyrai - atitinkamai 77 ir 71 kartą, kitais atvejais lytis nebuvo nustatyta (juridinių asmenų bei anoniminiai skundai). Per visus tarnybos gyvavimo metus visada kiek dažniau skųsdavosi moterys, išskyrus 2000 m., kai vyrų skundų gauta daugiau, nei moterų.

Skundai nagrinėti dėl visų įstatymu priskirtų diskriminacijos rūšių: socialinės padėties, lyties, etninės priklausomybės, kalbos, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos, religijos, įsitikinimų, seksualinio priekabiavimo.

REKLAMA

Pranešime teigiama, kad 21 atveju nebuvo galima atlikti išsamaus tyrimo, nes skundai nepriklausė tarnybos kompetencijai. Tokiais atvejais tarnyba besiskundžiančiam asmeniui nurodė kompetentingą instituciją - dažniausiai policiją, prokuratūrą, teismą.

Netiriamų skundų dalis sumažėjo: praėjusiais metais tokių buvo 9 proc. nuo visų skundų, o 2007 m. - 25 proc.

Daugiausiai skundų 2007 m. pateikta dėl galimų pažeidimų darbo santykių, valdžios ir valdymo institucijų veiklos, prekių ir paslaugų, švietimo įstaigų veiklos.

REKLAMA

Per 2006 m. nagrinėti 135 galimi diskriminacijos atvejai.

Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas įsigaliojo 1999 m. Tais pačiais metais Seimas įsteigė jam atskaitingą Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, kuri 2003 m. buvo pavadinta Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Tais pačiais metais buvo priimtas Lygių galimybių įstatymas. Praėjusiais metais įsigaliojo Lygių galimybių įstatymo pataisos, išplėtusios diskriminacijos sąrašą pagrindais dėl kalbos, gyvenamos vietos, socialinės padėties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų