augalas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „augalas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „augalas“.

Radinys Lietuvos žemėje nustebino net specialistus: to išvysti nesitikėjo

Lietuvos gamtoje pasirodė išskirtinis augalas – miškinė gluosvė, pasižyminti ypatingomis savybėmis. Kaip matyti iš Pagramančio regioninio parko socialiniuose tinkluose pasidalintos nuotraukos, šis augalas išties keistas, mat neturi nė krislelio žalumos. Aptiko išskirtinį augalą Beje, jį pamačius, ko gero, galima sumaišyti ir su grybu – nors tai nėra grybas, bet turi glaudų ryšį su grybiena.
2024-07-18

Ši piktžolė – aukso gysla: padeda mesti svorį

Bene kiekvienas iš mūsų esame savo sode ar darže radę žliūgę, apsiraizgiusią ir išsikerojusią ir be gailesčio ją išrovėme, nė nesusimąstydami, kad žliūgė, jei ją tinkamai panaudojame, gali virsti ir vaistu, ir maistu. Kuo naudinga žliūgė mūsų organizmui ir ką moksliniai tyrimai skelbia apie jos medicininį poveikį ir naudą, kviečiame skaityti toliau.
2024-07-15

Pražydo viena rečiausių Lietuvos orchidėjų: pamatykite, kaip atrodo šis grožis

Šiuo metu žydi rečiausia ir paslaptingiausia Neries regioninio parko gėlė – smulkiažiedė svila arba smulkiažiedė gegužraibė (lot. Neotinea ustulata). Pernai parko specialistų nusivylimui nebuvo rastas nei vienas žydintis augalas, o štai šiemet rasti net 9 žydintys augalai. Ši orchidėja – tarsi vaiduoklis: vasarą suaugus žolynams be žiedų jos tiesiog neįmanoma pastebėti. Jos itin retos visoje Lietuvoje, žinomos vos 3 vietos, kuriose dar auga.
2024-07-08

Lietuvoje pražydo vienas nuodingiausių augalų: įspėja šiukštu jo neliesti

Per Jonines Labanoro girioje pražydo viena puošniausių ir įspūdingiausių gėlių – didžiažiedė rusmenė (Digitalis grandiflora). Socialinio tinklo „Facebook“ Labanoro regioninio parko puslapyje pranešama, kad ši gražuolė gėlė, su savo stambiais gelsvais žiedais, kurie primena antpirščius, yra tikra miškapievių ir pakelių puošmena. „Ji nemėgsta nei saulės, nei pavėsio, todėl aptinkama miškapievėse, pakelėse.
2024-06-30

Ragina sode pasisodinti šį augalą: jo uogos – aukso gysla organizmui

Sveiki atvykę į pasaulį, kuriame dominuoja spalvingas ir daugialypis augalas – ožerškis (Lycium)! Šis bulvinių šeimos krūmas, yra išsibarstęs po visą Rytų Europą, Aziją, Pietų Ameriką ir Pietų Afriką, turi apie 80 rūšių, tačiau didžiausią įvairovę aptiksime Pietų Amerikoje. Ožerškis (Lycium) dažnai išauga iki 2–3 metrų aukščio, dygliuotomis šakomis ir linijiškais arba lancetiškais lapais.
2024-06-13

Išdavė geriausius azalijų priežiūros patarimus: užsirašykite

Azalija (Azalea) – tai mažas, bet ryškiai žydintis krūmelis iš rododendrų šeimos. Galvojat apie tobulą augalą savo sode ar balkone? Azalija čia kaip tik! Šie žaismingi krūmai, su spalvingais ir džiugiais žiedeliais, kilę tiesiai iš Azijos ir Šiaurės Amerikos. Kai azalija atkeliavo į Europą XIX a. iš tolimosios Kinijos, žmonės įsimylėjo ją iš pirmo žvilgsnio.
2024-06-07

Žolininkė ragina nepraeiti pro 1 augalą: suteiks neįtikėtiną naudą

Kiaulpienė, daugelio laikoma tiesiog paprasta piktžole, iš tiesų yra nepaprastai vertingas augalas, kurio nauda sveikatai buvo žinoma jau nuo seniausių laikų. Šis augalas, dažnai matomas pievose ir soduose, yra tikras natūralios medicinos lobis, turintis gausybę naudingų savybių.  Socialio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“ rašoma apie kiaulpienės svarbą: „Jau tiek apie ją prirašyta, išgarbinta, apdainuota, bet vistiek nešioja nekenčiamiausių piktžolių pravardę.
2024-06-05

Ragina prisirinkti šio augalo: jis – aukso gysla organizmui

Kam gyslotis, o kam trauklapis – kalbėsime apie vieną ir tą patį augalą. Tikriausiai nusibrozdinus kelį atlėkdavo močiutė su gysločio lapu ir uždėdavo ant žaizdos – klasikinis vaizdelis. Bet gysločio naudos nereikia apriboti tik kraujavimo stabdymu – tai nuostabi priemonė sveikatai gerinti, jeigu naudosite jo lapus ar sėklas arbatai bei maistui.
2024-05-10

Šis aliejus padeda nuo nagų grybelio: išbandykite

Raudonėlis labiausiai žinomas kaip aromatingas prieskoninis augalas. Tačiau jis tinka ne tik picai ir makaronams pagardinti. Raudonėlio eterinis aliejus turi daug naudingų žmogaus sveikatai savybių – mažina kosulio ir peršalimo simptomus, dezinfekuoja, slopina uždegiminius procesus. Jis naudojamas ir kūno priežiūros produktuose, parfumerijoje bei aromaterapijoje. Šiame straipsnyje papasakosime apie raudonėlio eterinio aliejaus teikiamus privalumus ir jo naudojimo būdus.
2024-04-24

Įspėja žmones, raunančius augalą nuo šimto ligų: gresia baudos

Atšilus orams, lietuviai plūstelėjo į miškus rinkti sužaliavusių meškinių česnakų. Juos vadina vaistu nuo šimto ligų – gamina užpiltines, ruošia ir šaldo įvairius pagardus, valgo šviežius. Mokslininkai patvirtina, kad meškiniai česnakai turi gausybę naudingų medžiagų. O girininkai su nerimu stebi plūstančius žmones, nes kai kurie niokoja plantacijas, augalus rauna ir pardavinėja. Aplinkos ministerija įspėja apie atsakomybę ir svarsto vėl griežtinti apsaugą.
REKLAMA
REKLAMA

Pamatę šį augalą skubiai praneškite: kitaip gali baigtis skaudžiai

Grigiškių seniūnija pasidalino įspėjimu – pamatę šį grėsmę keliantį augalą praneškite seniūnijai. „Sosnovskio barščiai – piktžolė, kelianti grėsmę tiek augalams, tiek žmogui! Prašome gyventojų pagalbos identifikuojant jų augimo vietas Grigiškių seniūnijos teritorijoje“, – rašo savo socialinio tinklo paskyroje.
2024-04-18

Šiukštu nesodinkite šio augalo sode: gresia didelės baudos

Atėjus pavasariui, daugelis nori dažniau pasipuošti namus. Aplinkos ministerija siūlo savo erdvių puošybai pasirinkti natūralias, tvarias dekoracijas. O ypač gerą darbą gamtai galima padaryti tam panaudojant invazinius augalus, pavyzdžiui, šluotinį sausakrūmį. „Sausakrūmis dar nežydi, tačiau ir pasimerkę puokštę skaisčiai žalių sausakrūmio stiebų namuose sukursime pavasarišką nuotaiką.
2024-04-03

Ragina pasisodinti šį augalą sode: apdovanos įspūdingais žiedais

Lanksvos (Spiraea) – nuostabūs krūmai sodininkams, kurie nori pailsinti nugaras po sėjos. Iš tiesų, jos nereikalauja daug priežiūros, o apdovanoja jūsų sodą įvairiaspalviais sniego ar purpuro spalvos žiedais. Be to, lanksvos labai greitai auga. Kas gali būti geriau. Aptarsime, kaip jas auginti ir prižiūrėti. Lanksvų veislės jau dešimtmečius yra mėgstamos kraštovaizdžio puoselėtojos. Lanksvos būna įvairių dydžių, spalvų ir formų.
2024-03-20

Šiukštu neskinkite šio augalo: jis – saugomas

Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas vykdė neeilinio augalo – pelkinės uolaskėlės – apsaugos darbus, nes jų radaviečių Lietuvoje nėra itin daug. Todėl ir patys pamatę šį geltonai žydintį augalą jo neskinkite – jis saugomas. Socialiniuose tinkluose Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas dalinosi, kad šis rezervatas yra vienintelė pelinės uolaskėlės radavietė Lietuvos pietvakariuose. Pelkinės uolaskėlės žydi rugpjūčio pabaigoje, rugsėjį.
2024-03-05

Norite, kad jūsų orchidėjos sukrautų tiek žiedų? Štai, ką reikia daryti

Iš visų kambarinių augalų orchidėjoms priežiūros reikia mažiausiai, tačiau jei norite, kad jos žydėtų, gali kilti keblumų. Orchidėjos paprastai žydi kas 8-12 mėnesių, tačiau yra keletas būdų, kaip priversti jas žydėti vėl ir vėl. Apšvietimas, temperatūra ir genėjimas – tai tik keletas veiksnių, galinčių turėti įtakos orchidėjų žydėjimo ciklui. Tačiau viena moteris įrodė, kad laistymas ir trąšos čia vaidina svarbų vaidmenį.
2024-01-20

Jokiu būdu nedarykite to savo hortenzijoms: galite nesulaukti žiedų

Hortenzijos – sodininkų itin mylimos gėlės, tačiau ne vienam jų augintojui kyla klausimas, kada genėti šiuos augalus. Vieno sodininko teigimu, norint, kad hortenzijos žydėtų kasmet, jas reikia genėti kasmet tuo pačiu metu. Taigi, kada atlikti šį darbą? Vienas iš sunkumų, su kuriais susiduria hortenzijų augintojai – jų genėjimas. Šiam darbui svarbiausia parinkti tinkamą laiką. Jei genėjimas atliekamas netinkamu laiku, tais metais žiedų gali būti mažiau arba jų galite visai nesulaukti.
2024-01-03

Šį augalą laiko be reikalo nuvertintu: turi ypatingų savybių

Paprastasis amalas (lot. Viscum album) – pusiau parazituojantis daugiametis visžalis amalinių (Viscaceae) šeimos augalas, nuodingas puskrūmis, augantis ant medžių. Amalas maitinasi medžio šeimininko sultimis ir jose ištirpusiomis mineralinėmis medžiagomis, tačiau organines medžiagas pasigamina pats žaliuose lapuose ir stiebuose. Amalo lapija paprastai būna iki 1 m skersmens. Stiebai dichotomiškai šakoti, žalsvi, nenumetantys storokų šviesiai žalių (netgi gelsvai žalių) lapelių visą žiemą.
2023-12-28

Raskite pasislėpusius 2 paukčius: pavyks atidžiausiems

Nors Niujorkas gali būti laikomas natūralios gmatos priešingybe, mieste vis dar galima rasti daugybę laukinių gyvūnų. Tarp jų ir du paukščiai, pasislėpę šioje miesto peizažo optinėje iliuzijoje. Paveikslėlyje vaizduojamas vaizdingas žydintis kėnis ir Manhatano Morningside Heights rajone esantis Brodvėjaus kampas – augalas yra priešais didingą seną mūrinį pastatą su puošniomis akmeninėmis atodangomis.
2023-09-29

Padarykite tai savo orchidėjoms: apdovanos įspūdingais žiedais

Išskyrus kai kurias orchidėjas, sodininkai paprastai augina šiuos kambarinius augalus tikrai ne dėl lapų. Tačiau gali apimti didžiulis nusivylimas, kai kasdien žiūrite į orchidėją ir laukiate, kol ji sukraus žiedus, o jie taip ir nepasirodo. Laimei, sodininkai pasidalijo vienu pigiu sprendimu. Nors vyrauja nuomonė, kad orchidėjas prižiūrėti gali būti sudėtinga, tačiau jos yra vieni populiariausių kambarinių augalų namuose.
2023-09-14

Atėjusi į mišką Gintarė negalėjo patikėti, ką mato: rado išskirtinį radinį

Lietuvos gamtoje aptiktas retas augalas – karpuotoji meškapėdė (lot. Peltigera aphthosa). Ši rūšis laikyta išnykusia, tačiau ji vėl rasta praėjus beveik 100 metų.  Džiugia naujiena apie išskirtinį radinį socialiniuose tinkluose pasidalinusi gamtosaugininkė Gintarė Grašytė dalinosi, kad viskas prasidėjo dar prieš 11 metų, kai dirbdama Labanoro regioniniame parke aptiko neįprastai atrodančią mėškapėdę.
2023-08-08

Ragina pasisodinti šį augalą sode: erkių neliks nė kvapo

Nors žengiame į paskutinį vasaros mėnesį, darbų sodyboje, darže ir sode kol kas nemažėja. Pjauname žolę, rauname piktžoles iš gėlynų, darže ir sode renkame gėrybes. Visų mūsų darbų ištikimiausi palydovai – įvairūs kraujasiurbiai. Sodiečiai, išbandę įvairiausias priemones, dalijasi patarimais, kurie sprendimai kovoje su uodais, mašalais ir erkėmis jiems pasiteisino labiausiai.
2023-08-03

Vilnietės hortenzijų sodas raibsta akyse: atskleidė naudingus patarimus

Vilnietės Astos Teri sode auga 40 pačių įvairiausių hortenzijų sodinukų. Apie 5-6 metus besirūpinanti jų priežiūra, sodininkė sutiko pasidalinti su tv3.lt skaitytojais, ką būtina žinoti apie hortenzijų auginimą, norint, kad šios sukrautų didžiulį kiekį žiedų. Asta pasakoja, kad prieš maždaug šešerius metus ją apžavėjo daugumos lietuvių pamėgtas augalas – hortenzija. Moteris tikina, kad šiuo metu jos sode auga jau net apie 20 skirtingų hortenzijų rūšių.
2023-08-02

Pamačius, ką kieme padarė kaimynas, kėdainiškė pakraupo: „Sakiau, kad eitų man iš akių“

Vienus grožis ramina, įkvepia, suteikia džiaugsmo, kitus – erzina ir pykdo. Todėl jie stengiasi ne jį kurti, o naikinti. Taip atsitiko ir su Kėdainiuose, Didžiosios gatvės daugiabučio kieme, ilgiau nei du dešimtmečius augusiu medėjančiu bijūnu. Uždarame kieme kiekvieną pavasarį 24-ojo ir 26-ojo namų gyventojus savo grožiu ir kvapu džiuginęs bijūnas vieną rytą buvo išlaužytas ir suniokotas.
2023-06-13

Pasisodinkite šį augalą sode: džiugins įspūdingais žiedais

Jeigu manote, kad azalija – tik kambario arba oranžerijos augalas, klystate. Esama žiemos šalčiams atsparių rūšių, apie kurias čia ir papasakosime. Azalijos priklauso rododendrų šeimai. Daugelis indiškųjų azalijų rūšių – kambariniai augalai, jie šalčių nepakelia. Tačiau visžalės japoninės (Azalea japonica) ir kai kurios vasaržalės (žiemą numetančios lapus) azalijos gali peržiemoti ir lauke. Priežiūra Tai gana kaprizingas augalas.
2023-06-02

Padarykite tai savo hortenzijoms: džiugins įspūdingu žiedų kiekiu

Dauguma sodininkų yra pamilę hortenzijas dėl vieno paprasto aspekto – jos nereikalauja didelės priežiūros. Vis dėlto, visas šio augalo grožis slypi hortenzijos žieduose. Sužinokite, ką turite padaryti, jeigu norite savo sode matyti įspūdingą kiekį žiedų sukrovusį įspūdingą krūmą. Pastaraisiais metais daugumos sodininkų tarpe išpopuliarėjo hortenzijos. Daugumą jų šie augalai sužavėjo savo lengva priežiūra.
2023-05-07

Padarykite tai savo hortenzijoms: sukraus įspūdingą kiekį žiedų

Hortenzija – vienas populiariausių ilgamečių augalų, kuris auga dažno lietuvio sode. Pastaraisiais metais išpopuliarėję krūmai pavergė sodininkų širdis dėl savo itin paprastos priežiūros ir kvapą atimančių žiedų vaizdų. Tačiau nereikėtų apsigauti, kad hortenzijų prižiūrėti niekaip nereikia. Vienas svarbiausių darbų, kurį būtina daryti rudens gale arba pavasario pradžioje – jų šakų genėjimas.
2023-02-05

Ši populiari kalėdinė gėlė išsilaikys ir po švenčių: išdavė, ką daryti

Puansetija yra vienas ryškiausių Kalėdų simbolių. Sodrus ir dailus puansetijos (Euphorbia pulcherrima) augalas pasižymi ryškiais žiedlapiais su smulkiais žaliais ir geltonais žiedeliais viduryje. Puansetijų būna įvairiausių spalvų – nuo baltos iki oranžinės, tačiau pati populiariausia yra raudonųjų puansetijų rūšis. Puansetijos augalas yra kilęs iš Centrinės Amerikos – actekai jį naudodavo puošybos ir gydymo tikslais, rašoma ftd.com.
2022-12-15

Seimas linkęs išplėsti pluoštinių kanapių auginimą Lietuvoje

Seimas nusiteikęs išplėsti pluoštinių kanapių auginimą Lietuvoje leidžiant sodinti daugiau šių augalų veislių, o taip pat palengvinti jų gaminių tiekimą rinkai. Seimas po svarstymo antradienį pritarė tokioms Vyriausybės inicijuotoms Pluoštinių kanapių įstatymo pataisoms. Už balsavo 39 Seimo nariai, prieš buvo 16 ir susilaikė 15. Galutinis balsavimas Seime turėtų įvykti iki Kalėdų.
2022-12-07

Šis augalas apsaugo nuo daugybės ligų: nepraeikite pro šalį

Pastaruoju metu vaistiniai augalai užima vis svarbesnę vietą sprendžiant sveikos gyvensenos problemas. Vienas tokių augalų – didžioji nasturtė. Tai vaistinis, maistinis, prieskoninis ir dekoratyvus augalas, kuris ne tik puošia aplinką, bet ir gerina emocinę būklę bei nuotaiką. Didžioji nasturtė (Tropaeolum majus L.) – tai nasturtinių šeimos vienmetis augalas su pliku, apvaliu, labai šakotu, žalsvu, mėsingu, lanksčiu, iki 3 m ilgio antžeminiu šliaužiančiu stiebu.
2022-10-07

Patręškite hortenzijas šiuo būdu: sukraus neregėta skaičių žiedų

Hortenzijos – nuostabios gėlės, kurios namų sodo aplinkoje grožiu apstulbina ne vieną svečią. Vis dėlto, jų priežiūra reikalauja tam tikro dėmesio, todėl norint, kad jos sukrautų didžiulį kiekį gražių žiedų, reikia padirbėti. Dalinamės keliais natūraliais tręšimo būdais, kurie padės užsiauginti augalą nuostabiais žiedais. Hortenzijos žydi vasarą bei pavasarį ir yra laikomos krūmais. Yra net keturių tipų hortenzijos: Didžialapė hortenzija.
113 2022-07-30

Panevėžiečių šeimos hortenzijų parkas gniaužia kvapą: patarė, kaip jas prižiūrėti

Netoli Panevėžio esančiame Kakūnų kaime gyvenančios Rūtos Čepukonytės ir Mariaus Bilkio medelyną galima vadinti tikru hortenzijų rojumi. Čia auga ne tik daugiau nei dešimt skirtingų augalo veislių, tačiau ir kiekvieną vasarą sugūžėja kartais net ir tūkstantis lankytojų per dieną. Visai netoli Panevėžio gyvenanti Rūta Čepukonytė pasakoja, kad kartu su vyru jau daugiau nei dešimtmetį užsiima augalų pardavimu, turi savo medelyną.
2022-05-19

Pasodinkite šį augalą savo sode: jis – aukso gysla organizmui

Niekas neabejoja graikinių riešutų maistinėmis ir vaistinėmis savybėmis mūsų organizmui. Būtent todėl kasmet privačiuose soduose randasi vis daugiau graikinių riešutmedžių. Jeigu šį pavasarį dar nespėjote jų pasisodinti, rankoves raitokite rudeniui, nes tada pats palankiausias laikas juos sodinti. Tačiau jei norite skanių ir kokybiškų riešutų, medelyne nepasikuklinkite paprašyti, kad pardavėjas ne tik parodytų motininį medį, bet ir duotų paskanauti jo vaisių.
2022-05-16

Pamirškite ruduojančias tujas: pasakė, kaip jas išgydyti

Tikriausiai dažname lietuvio namo arba sodybos kieme galima aptikti augančią tują. Šis augalas neretai formuoja gyvatvorę arba būna suformuotas kaip dekoro elementas. Tačiau, nors augalas ir nelepus, visgi, reikia žinoti, kokių geriau klaidų nedaryti ir kaip tinkamai jį pasodinti savo kieme. Apie tai naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti VDU Botanikos sodo Medelyno vadovas Saulius Galvanauskas.
2022-05-10

Pasodinkite šį augalą savo sode: jo uogas vadina aukso gysla

Nereikli, greitai auganti, derlinga, skanias bei itin vertingas uogas nokinanti medlieva vėl grįžta į sodus. Nors šie uogakrūmiai daugiau buvo auginami senelių soduose, šiandieną medlievos savo sode pageidauja dažnas sodininkas. Uogakrūmis, kurio prisirpusias uogas dažnai prisimename iš vaikystės, vis dažniau savo vietą atranda šiandienos soduose. „Buskų medelyno“ atstovė Loreta Buskienė pastebi, kad užklausų ir pageidavimų įsigyti būtent šį vaiskrūmį kasmet vis daugiau.
2021-11-10

Alytiškių augintos gėlės tapo tikru Kalėdų hitu: prieš šventes išdavė geriausius patarimus

Lapkričiui persiritus į antrąją pusę ir prasidėjus gruodžiui, daugelio namuose jau įsivyrauja kalėdinė nuotaika – namuose kvepia sausainiais ir atsiranda vis daugiau su Kalėdomis susijusių dekoracijų. Jau ilgą laiką lietuvių namuose stovi ne tik žaisliukais puošta eglutė, vis dažniau namų puošmena tampa puansetijos, dar vadinamos Kalėdų žvaigždėmis.
2021-11-05

Atskleidė 1 būdą, kaip laikyti pelargonijas žiemą: išbandykite

Norintiems išlaikyti nenuvytusias pelargonijas žiemos metu, britų sodininkystės ekspertas Alanas Titchmarshas dalinasi neįprastu būdu. Kad jūsų augalas liktų gyvas, jums prireiks tik laikraščio.  Dažnai britų televizijos ekranuose pasirodantis Alanas Titchmarshas yra ir puikus sodininkystės ekspertas.
2021-10-15

Kiaulpienės – ir vaistas, ir maistas

Pievose akį traukia įstabus geltonas kiaulpienių kilimas, o žolininkai ragina jomis ne tik grožėtis. Šios geltonžiedės – ir vaistas, ir maistas. Jas galima kramsnoti tik nuskintas, dėti į patiekalus, džiovinti ar šaldyti. Kiaulpienės tikros stebukladarės – organizmą veikia nuo kojų pirštų iki plaukų galiukų, o ypač tinka moterims.

Žmonės dalijasi savo atradimu: jei nenuskinsite žalios paprikos, ji „virs“ į geltonąją ar net raudonąją

Pakalbėkime apie paprikas. Galima pagalvoti, kad nėra čia ką diskutuoti apie šiuos augalus. Naujausias vienos tinklaraštininkės atradimas apie Capsicum genties paprikas sukėlė ant kojų socialinius tinklus – žmonėms sužinojus, kad stora maža uoga (taip, uoga) yra daug daugiau, nei jūs galvojote. Viskas prasidėjo, kai „Twitter“ socialinėje platformoje vartotoja Amy, stiliaus ir gyvenimo būdo tinklaraštininkė, paskelbtame įraše pasidalino savo paprikiniu atradimu. Pasirodo, tai... yra tiesa.
2021-05-24

Lietuvoje augantis invazinis augalas vyro odą nudegino iki skausmų: įspėja kitus

Paul McGeachin, 40-metis virtuvės šefas iš Glasgow miesto, pereitą antradienį neatsargiai prisilietė prie Sosnovskio barščio, pavojingiausio augalo Britanijoje. Dėl skausmų jis negalėjo net stovėti ir jam teko kreiptis į ligoninės priimamąjį. „Susiruošiau pažvejoti, dėvėjau kelnes iki pusės blauzdų. Niekada nebuvau girdėjęs apie šį augalą kol neišbėrė mano kojų. Maniau, kad nieko rimto, tačiau man greitai pablogėjo“, − pasakojo Paul dienraščiui Daily Record.
2021-04-07

Išrinko lietuviškiausią metų vaistinį augalą: įsidėmėkite jo naudą

Siekiant puoselėti tradicijas, gilinti visuomenės žinias apie gamtoje esančius vaistinius augalus ir tinkamą jų vartojimą, prieš pat Lietuvos valstybės atkūrimo šventę išrinktas lietuviškiausias metų vaistinis augalas. „Eurovaistinės“ iniciatyva vykdomų rinkimų nugalėtoju šiais metais išrinkta didžioji dilgėlė. Praėjusiais metais tai buvo vaistinė ramunė.
2021-02-15

Šis ruduo Kaune – išskirtinis: nepraleiskite tokio grožio

Kaune įsikūrusiam Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodui šių metų ruduo – išskirtinis:  paprastojo putino (Viburnum opulus L.) kolekcijoje šakos linksta nuo gausaus vaisių derliaus. Šie augalai ne tik puošia aplinką, bet ir yra labai vertingi: juose rasti dideli kiekiai įvairių biologiškai aktyvių, stipriomis antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčių junginių, savo verte putinų vaisiai nenusileidžia vertingiausioms miškų ir sodų uogoms.
2020-09-09

Internautai pašėlo dėl vaizdo įrašo – nesupranta: augalas ar vabzdys

Internautus suklusti privertė įdomus vaizdo įrašas, šie nesupranta, kas užfiksuota – vabzdys ar augalas. „Twitter“ socialiniame tinkle internautus sužavėjo neeilinis vaizdo įrašas, kuriame sunku suprasti, kas užfiksuota. Vieni rašė, kad tai augalas, tačiau kiti buvo užtikrinti, kad tai yra vabzdys. Spalvotas ir nematytas kūrinys sužavėjo tūkstančius. Vis tik, tai yra vabzdys, kurio išvaizda labai primena gėlę. Taip pat vaizdo įraše akivaizdžiai šis kūrinys juda.
2020-07-20

Moteris įspėja kitus: šio augalo sultys – ypač nuodingos

Gyvūnų augintojai pasidalijo sukrečiančia žinia visiems, kurie mėgsta gėles ir augintinius. Prancūzų buldogą auginusi šeima išgyveno tragediją – šuniuko sveikata netikėtai pašlijo ir šis nugaišo. Kaip paaiškėjo, šuniuką nunuodijo dažnuose namuose esantis augalas. Kate Wagner pasidalijo istorija, kaip svarbu yra puikiai išmanyti augalų ir gyvūnų santykius. Namuose atsiradus sago palm augalui, vieną dieną prancūzų buldogė Lily sumanė pakramtyti augalo lapus.
2020-06-01

Neįtikėtinas reginys Kaune – pražydo itin nuodingas augalas iš Hario Poterio knygos

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode pražydo daugybe legendų ir mistiškų istorijų apipintas augalas – vaistinė mandragora (Mandragora officinarum Bertol.). Pagausėjus populiariųjų žinių ir moksliniais tyrimais nepagrįstų rekomendacijų apie kai kurių vaistinių augalų stebuklingąsias galias, dalijamės Vaistinių ir prieskoninių augalų mokslo sektoriaus vedėjos, vyresn. mokslo darbuotojos prof. habil. dr. Onos Ragažinskienės įžvalgomis.
2020-04-07

Moteris 2 metus augino dirbtinį augalą: pasidalijo neįtikėtina istorija

Auginti augalus nėra taip paprasta. Juos nuolat reikia laistyti, prižiūrėti ir laikyti jiems tinkamoje šviesoje. Tačiau visi šie rūpesčiai tampa bereikšmiais, kuomet jis pradeda žydėti ir puošti kambarį ar lauką. Užsienyje gyvenanti moteris papasakojo apie neįtikėtiną istoriją, kurios metu suprato, kad 2 metus ji rūpinosi dirbtiniu augalu. Caelie Wilkes feisbuke pasidalijo neįtikėtina istorija, kuri ją privertė susimąstyti, kad viskas yra netikra.
2020-03-06

Pražydo nuodingiausias Lietuvos augalas: specialistai perspėja dėl grėsmės

Dėl šiltos žiemos pražydo vienas iš 5 nuodingiausių augalų Lietuvoje – paprastasis žalčialunkis (Daphne mezereum). Biologai griežtai įspėja jo neliesti, nesinešti į namus. Ne veltui daugelyje Europos šalių jo pavadinimas siejamas su vilku, miško našlaičiu ar miško alyvomis. Negalima liesti Tai nedidelis ūksmingų miškų krūmelis, turintis dvi ar tris plonas šakutes. Atviroje vietoje jis gali užaugti iki 1–1,5 metrų aukščio, gausiai žydėti ir derėti.
2020-02-05

Ši žolė auga be jokių pastangų: veikia lyg brangus vaistas

Šiais, globaliais laikais buvome primiršę, jog esame gamtos vaikai. Tačiau klimato kaita žadina mūsų protus. Liepia gyventi santarvėje su medžiais, augalais… Nors išvystyta cheminių vaistų ir preparatų rinka, bet didėja domėjimasis vaistiniais augalais. Tiriamos įvairių augalų galios. Štai neseniai buvo paskelbta, jog Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai sukūrė, ištyrė ir patentavo saugų ir veiksmingą antiaritminį preparatą iš kvapniosios aniužės žolės.
2020-01-04

Šis augalas – neišsemiama sveikatos gysla: padeda lieknėti ir gydo opas

Ciberžolė natūraliojoje medicinoje naudojama jau daugiau nei 4 tūkstančius metų. Ciberžolių šaknyse yra polifenolių, kurie slopina uždegimą ir net gali padėti nuo tokių ligų kaip osteoartritas ir reumatoidinis artritas. Įdomu tai, kad ciberžolės arbatą labai mėgsta Japonijos Okinavos regione, o šio regiono gyventojų gyvenimo trukmė yra ilgiausia pasaulyje. Jie labai retai serga tokiomis ligomis kaip Alzheimeris, artritas, vėžys ar širdies ligos.
2019-11-10

Šis patvorio augalas gydo dešimtis ligų: dabar geriausias laikas skinti

Jei jus vargina egzema, turėtumėte neskubėti bandyti vaistų. Visų pirma, pagalvokite, kokios natūralios priemonės galėtų įveikti šią ligą.  Žolininkė Dominika Balčiūnė sako, kad egzemai gydyti idealiai tinka Lietuvoje augantis ir paplitęs žolinis augalas, pavadinimu triskiautis lakišius. Šis augalas taip pat skatina prakaitavimą,  šlapinimąsi, gerina virškinimą, aktyvina medžiagų apykaitą, stabdo kraujavimą.
2019-09-29

Šiandien prisirinkite šių augalų: jie slepia neįtikėtiną naudą

Rugpjūčio viduryje švenčiama Žolinė – ne vien krikščioniška šventė. Šią dieną lietuviai nuo seno atsisveikindavo su želmenimis ir gėlėmis, rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo žemei už derlių ir grožį. Tad žolininkams tai – ypatinga šventė. Jų teigimu, per Žolinę surinkti augalai sukaupia savyje stiprią saulės energiją, o iškart po Žolinės prasideda sėklų ir šaknų metas. Žolininkas-vaistininkas Marius Lasinskas sako, jog jam Žolinė asocijuojasi su žolininkų švente.
2019-08-15
Į viršų