anemija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „anemija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „anemija“.

Nekaltas nuovargis išduoda klastingą ligą: susirūpinkite laiku

Į energijos stoką, nuovargį ir dirglumą žmonės dažnai numoja ranka, mano, kad tai persidirbimo ar pasikeitusių orų pasekmė. Tačiau už to gali slypėti daug rimtesnė priežastis – mažakraujystė, kurią dažniausiai lemia gyvybiškai svarbių mikroelementų trūkumas.   Apie tai, kaip atpažinti šią klastingą ligą ir kaip jos išvengti komentuoja budinčios „Benu“ vaistinės vedėja vaistininkė Laura Kairiūkštienė ir „Eurovaistinės“ farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė.
2024-06-24

Sveikatos būklė, kurią lietuviai mėgsta kentėti: kai to nebegali, tai eina pas psichiatrus

Lėtinis nuovargis, atrodo ne toks akivaizdus ir pavojingas, kaip, tarkim, kojos lūžis, vis tik jis iš esmės blogina žmonių gyvenimo kokybę ir savijautą, o ilgainiui gali prasidėti ir daugybė kitų ligų.
2024-04-29

Noras valgyti smėlį ar ledus išduoda skaudžią ligą: ji smogia dažnam

Mažakraujystė – viena labiausiai pasaulyje paplitusių pasaulyje sveikatos būklių, ligų. Pagrindinė anemijos priežastis yra ne bet kas kitas, kaip geležies trūkumas. Sužinokite, ką reikėtų daryti norint užkirsti kelią mažakraujystės atsiradimo rizikai. Mažakraujystė arba kitaip vadinama anemija, yra ir būklė, ir liga, rodanti, kad žmogaus organizme trūksta raudonųjų kraujo kūnelių – eritrocitų.
2023-02-27

Nuolatinis nuovargis išduoda klastingą ligą: susirūpinkite laiku

Į energijos stoką, nuovargį ir dirglumą žmonės dažnai numoja ranka, mano, kad tai persidirbimo ar pasikeitusių orų pasekmė. Tačiau už to gali slypėti daug rimtesnė priežastis – mažakraujystė, kurią dažniausiai lemia gyvybiškai svarbių mikroelementų trūkumas. Mažakraujystė, dar vadinama anemija, dažniau užklumpa moteris, tačiau neaplenkia ir vyrų. Ši liga nesirenka ir amžiaus, tačiau laiku diagnozuota ir gydoma gali nekenkti gyvenimo kokybei.
2022-10-21

Pažvelkite į savo kojų nagus: jie gali išduoti jūsų sveikatą

Tekstūros bei nago spalvos pokyčiai yra labai svarbūs bendros sveikatos ženklai. Jungtinės karalystės medicinos mokslų daktarė Dina Gohil apibūdino pagrindines sveikatos problemas, kurias gali signalizuoti kojų nagų išvaizda. Aukštas gliukozės kiekis kraujyje asocijuojamas su rimtomis komplikacijomis tarp diabetu sergančių žmonių, o pėdos ypač atsiduria pavojuje. Nagų pageltimas gali atsirasti dėl įvairių gyvenimo būdo įpročių, įskaitant rūkymą ir mitybą.
2021-08-15

Šią ligą dažnai nurašo nuovargiui: paskubėkite išsitirti laiku

Energijos trūkumas, bloga nuotaika, išsiblaškymas – tai požymiai, į kuriuos dažniausiai numojate ranka manydami, kad jie praeis savaime? Taip daryti tikrai nereikėtų, mat tokia savijauta gali signalizuoti apie anemiją (mažakraujystę), kurią svarbu laiku diagnozuoti ir gydyti, nes įsisenėjusi liga gali ne tik varginti, bet ir sukelti dar didesnių sveikatos problemų.
2021-03-26

12-metei sunki liga diagnozuota atsitiktinai: mama neatpažino simptomų

Mergaitė, kuri laukė kaulų čiulpo transplantacijos, paskutinę minutę buvo išprašyta iš ligoninės, kai jai pasakė, kad atrinktas donoras nebėra tinkamas. Libby Cotts iš Essexo spalį buvo diagnozuota sunki aplazinė anemija – liga, kai organizmo kaulų čiulpai negamina pakankamai naujų kraujo ląstelių 12-metei mergaitei kas savaitę buvo perpilamas kraujas ir trombocitai, tačiau mergaitei reikėjo persodinti kaulų čiulpus. Tikram Kalėdų stebuklui prilygo žinia, kad pavyko rasti tinkamą donorą.
2021-01-10

Prismaigstė į obuolį vinių: rezultatas pranoko lūkesčius!

Tauragės rajono gyventoja Jolanta kreipėsi į redakciją norėdama pasiūlyti skaitytojams natūralią priemonę, padėsiančią išsigydyti mažakraujystę.  Ji pasidalijo savo patirtimi sakydama, kad kai jos hemoglobinas buvo itin mažas, jai medikai patarė valgyti obuolius. Tačiau ne šiaip juos graužti, tačiau ypatingu būdu.  Jolanta sako, kad reikia gerai nuplauti ir dezeinfekuoti kelias vinis ir susmaigstyti jas į nuplautą obuolį.
2017-11-01
REKLAMA
REKLAMA

Anemijos kilpa: kai pavojingą ligą maskuoja solidus amžius

Toli gražu ne visada reikėtų kaltinti metų naštą, jei stipriau plaka širdis, svaigsta galva, prasideda virškinimo sutrikimai, apima depresija ar blogėja atmintis. Tokius negalavimus sukelia ir anemija (mažakraujystė). Ji iš lėto atima gyvenimo jėgas, būna sunkių ligų palydovė. Dar daug kas mano, kad į anemijos gniaužtus dažniausiai pakliūna tik jaunos moterys ir vaikai. Tačiau ir vyresni žmonės yra šios klastingos ligos rizikos grupėje.
2017-04-14

Slaptas geležies stygius: kai anemija artėja keturmyliais žingsniais

Jei atkopiant saulei bei šylant orui sumažėjo darbingumas, jaučiate bendrą kūno silpnumą, esate dirglesni, neskubėkite to priskirti įprastam pavasariniam nuovargiui ar metų naštai. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų gyvybinių jėgų kaip kilpa neveržia anemija, paprastai vadinama mažakraujyste. Sekina visą organizmą Kai kraujas pradeda silpti dėl geležies, vitamino B12 ar folio rūgšties stokos, jis vis mažiau gali pernešti organams gyvybiškai svarbaus deguonies.
2016-04-13

Reikalinga Tavo pagalba kovotojui Kasparui

Shin klubas labai prašo pagalbos Karate Kyokushin šeimos nariui, mažajam KOVOTOJUI Kasparui: Mūsų 8 metų sūnui Kasparui diagnozavo sunkią aplastinės anemijos formą. Paskirtas gydymas neveiksmingas - kraujo rodikliai toliau krenta žemyn. Kad gyvenimo ir pasveikimo prognozės būtų palankios, jam reikia kuo skubiau atlikti kamieninių kaulų čiulpų ląstelių transplantaciją.

Anemija išsekina jėgas

Aušrinė Šėmienė VL žurnalistė Vakarų Lietuvoje nėščios moterys net penkis kartus dažniau serga anemija nei Vidurio Lietuvoje. Specialistai mano, jog taip galėtų būti dėl to, kad jos su maistu negauna pakankamai geležies. Skiriasi kartais Prieš dvejus metus Lietuvoje atlikus tyrimą nustatyta, kad nėščiųjų, sergančių anemija, dar vadinama mažakraujyste, per devynerius metus sumažėjo per pusę – nuo 24,7 proc. 2001 m. iki 12,7 proc.
2014-01-11

Dilgėlės padeda sergantiesiems anemija

Mažakraujystė (arba anemija) – tai viena iš tų ligų, kuri nelaikoma labai rimta, tik trumpalaikiu negalavimu. Mažakraujystė išsivysto mažiems vaikams, gali prasidėti dėl skrandžio ar žarnyno opaligių, nuolat kraujuojant. Iš pradžių gali nebūti jokių simptomų, tik žmogus tampa blyškesnis, sausėja oda. Susirgęs anemija žmogus greičiau pavargsta, jaučia bendrą silpnumą, skundžiasi mirgėjimu akyse, galvos spengimu.
2011-04-07

Pavasarinė anemija

Pavasarį daugelis vaikų ima dažniau sirgti, nes jų organizmui labai trūksta vitaminų. Kaip to išvengti? Pirmiausia į vaiko mitybos racioną reikėtų įtraukti “gyvų vitaminų", esančių daržovėse bei vaisiuose. Ypač greipfrutų ir apelsinų - juose daug vitamino C. Rekomenduojama rytą pradėti nuo šviežių sulčių stiklinės. Išspauskite greipfrutą, truputį atskieskite sultis vandeniu, kad nesuerzintų skrandžio gleivinės, ir duokite gerti vaikui, kol jis dar nevalgęs. Tai puiki “mankšta" jo imunitetui.
2011-03-10

Simonas Monjackas ir Brittany Murphy mirė nuo to paties

Los Andželo (Kalifornijos valstija, JAV) apygardos koroneriai patvirtino, kad scenaristas, režiserius bei prodiuseris Simonas Monjackas (†40) mirė nuo to paties, kaip ir jo žmona, aktorė Brittany Murphy (†32). S. Monjackas buvo rastas negyvas poros namuose, Holivudo kalvose, praėjus penkiems mėnesiams po B. Murphy mirties tame pačiame name. Abu sutuoktiniai mirė nuo ūmaus plaučių uždegimo ir sunkios anemijos.
2010-07-27
Į viršų