alvydas laiškonis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „alvydas laiškonis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „alvydas laiškonis“.

Ekspertas apie panaikintus judėjimo ribojimus: „Vyriausybė žaidžia tokį žaidimą“

Naktį iš antradienio į trečiadienį panaikinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimai. Visgi sveikatos apsaugos ministras kalba, kad netrukus visa šalis gali įžengti į juodąjį scenarijų, o ekspertų prognozės rodo, kad netrukus pasiekti galime ir virš tūkstančio užsikrėtimų per dieną. Ir nors pandeminė situacija neina geryn, ekspertai pažymi, kad judėjimo ribojimai jos nepataisytų, o didžioji naštos dalis krenta ant žmonių sąmoningumo.

Genytė atskleidė, kaip rūpinasi savo sveikata: „Rytą pradedu nuo stiklinės vandens“

Žinoma dainininkė ir TV laidų vedėja Vaida Genytė tvirtina, jog su bėgančiais metais vis labiau ima rūpintis savo sveikata. Ir nors moteris spinduliuoja neblėstančia jaunyste, grožiu ir moteriškumu, Vaida sako paslapties didelės neturinti – svarbiausia mokėti įsiklausyti į organizmo poreikius. Virškinimo sistemos ligos yra vienos dažniausiai pasitaikančių žmogaus gyvenime. Visuomenės sveikatos centro duomenimis, net kas dešimtas pacientas turi bėdų su virškinamuoju traktu.
2020-11-15

Antroji COVID-19 banga: specialistai perspėja – ruduo bus tik įžanga

Vėl ūgtelėjus sergančiųjų COVID-19 skaičiui Lietuvoje, daugėja svarstančių, ar tai jau prasidėjusi antra viruso banga, kurią specialistai įsivaizdavo ateisiant tik rudeniui įsibėgėjus. Nors mokslininkai taip vertinti neskuba, tačiau kalbinti specialistai vieningai pabrėžia, kad iššūkiai toli gražu laukia ne tik spalio ar lapkričio mėnesiais.  VUL Santaros klinikų gydytojo infektologo prof.

Medikai perspėja – nesame apsaugoti nuo infekcinių ligų protrūkių

Nors visų infektologų ir kitų specialistų akys pastaruoju metu nukreiptos į pasaulį apėmusią koronaviruso pandemiją, tai nesumažino kitų infekcinių ligų plitimo grėsmės visuomenėje. Medikų teigimu, jau kuris laikas prognozuotas infekcinių ligų pakilimas pasaulyje turėtų versti tiek valdžios atstovus dėlioti kitokius sveikatos politikos prioritetus, tiek keisti visuomenės požiūrį į jų prevencijos svarbą.

Lietuva buvo pamiršusi pavojingas infekcijas: tvarka gydymo įstaigose keisis ilgam

Nors karantinas jau atšaukiamas, gydymo įstaigos teigia dar negreitai galėsiančios grįžti į įprasto darbo vėžes. „Mūsų ligoninės nepritaikytos formuoti atskirus pacientų srautus, o visos Lietuvos problema, kad neturime pakankamai gydytojų infektologų“, – pabrėžė VUL Santaros klinikų direktoriaus medicinai pavaduotoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui Jolita Jakutienė.

Rizikos grupei priklausantis dirigentas Katkus: nereikia ligų iškelti į viešumą, reikia tyliai savimi rūpintis

Šalyje jau antrą mėnesį besitęsiantis karantinas neabejotinai pakeitė daugelio žmonių kasdienybę. Kol vieni skundžiasi apribotomis laisvėmis, kiti mėgaujasi pagaliau galėdami daugiau laiko skirti sau ar šeimos nariams. Vienas jų – dirigentas, prof. Donatas Katkus. Jam karantino laikotarpis – nuostabus metas užsiimti knygos rašymu, pakeisti gyvensenos įpročius, siekiant sustiprinti imunitetą ir net patinginiauti, rašoma pranešime spaudai.
2020-05-10

Įspėja dėl atostogų viešbučiuose – galite patekti į koronavirusu „užkrėstą“ kambarį

Kylant neaiškumų dėl galimybės vasarą išvykti į užsienį, tautiečiai vis garsiau svarsto apie poilsį Lietuvoje. Čia jų laukia ir šalies kurortai, kurių viešbučiai jau atveria duris svečiams. Tačiau medikai įspėja, kad viešbučiai yra puiki terpė sklisti virusui, o ir poilsiautojai gali net nenujausti, kad yra viruso nešėjai. Nuo gegužės pradžios Lietuvos kurortai naikina draudimą teikti apgyvendinimo paslaugas.

Velykos su karantino ženklu: draudimas važiuoti pas gimines naudingas ne tik kovai su virusu

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį pareiškė, kad per Šv. Velykas keliauti pas giminaičius į kitus miestus ar miestelius nebus galima, o apribojimai reikalingi tam, kad galėtume suvaldyti plintantį koronavirusą, kai Velykos gali būti lūžio tašku. Šiam žingsniui pritaria ir prezidentas, pabrėžęs, kad tai turėtų būti vienkartinis reiškinys.

Poliklinikas pasiekė pirmosios gripo vakcinos – sužinokite kainas

Paskelbus oficialią gripo sezono pradžią kilo subruzdimas: nors laukiama itin agresyvus iš Australijos atkeliaujančio viruso, pasirodo, nemokamos gripo vakcinos gydymo įstaigas greičiausiai pasieks tik mėnesio pabaigoje. Tačiau gera žinia yra – daugelį poliklinikų šią savaitę jau pasiekė mokamos vakcinos. Portalas tv3.lt nusprendė pasidomėti, kiek gali šiemet tekti pakloti norint gauti skiepą nuo gripo.
Aktualijos 2019-10-05

Medikas apie gripą: kada geriausia skiepytis ir kodėl vengti alkoholio

Artėjant peršalimo ligų ir gripo sezonui, suskumbama aiškintis, ne tik kada geriausias laikas pasiskiepyti, bet ir kiek šiemet siekia vakcinos kaina. Ne mažiau aktualus klausimas – skiepo kokybė, mat pastaraisiais metais Valstybinei ligonių kasai (VLK) teko išgirsti nemažai tiek visuomenės, tiek medikų kritikos, kodėl nemokamą vakciną gaunantys gyventojai neaprūpinami daug veiksmingesnę apsaugą garantuojančia keturvalente, o ne trivalente vakcina.
REKLAMA
REKLAMA

Vykstantiems į Lenkiją – didžiulė rizika parsivežti mirtiną bakteriją

Prieš keletą metų į Lenkijos ligonines įsisukusi bakterija „Naujasis Delis“ (lot. Klebsiella pneumoniae NDM) spėjo virsti tikra epidemija. Teigiama, kad šiuo metu ji yra apėmusi penkiolika ligoninių, o didžiausias epicentras – šalia Lietuvos sienos esantis Palenkės regionas ir Mazovijos vaivadija. Oficialiais duomenimis Palenkės regione bakterija užsikrėtė arti septynių šimtų žmonių, o Mazovijos vaivadijoje su sostine Varšuva fiksuota apie 2,3 tūkst. susirgimų.

Kūdikių apsigimimus sukeliantis Zika virusas: kaip gali išplisti Lietuvoje

Uodų pernešamas Zika virusas plinta po pasaulį – juo užsikrėtę yra apie 1,5 mln. žmonių, o Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad iki metų pabaigos šis skaičius išaugs iki 5 mln. Pavojingiausias jis nėščiosioms: uodui jas užkrėtus Zika virusu, labai padidėja tikimybė, kad kūdikis gims su mažesne galva ir neišsivysčiusiomis smegenimis. Dar daugiau nerimo kelia tai, kad Didžiojoje Britanijoje užfiksuotas vienas atvejis, kuomet Zika virusu užsikrėtęs vyras perdavė jį ir savo žmonai.

„Yra kaip yra“: skiepai - žmonijos baubas ar būtinybė?

Neseniai Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis užsimojo į darželius ir kitas ikimokyklinio ugdymo įstaigas nebeįleisti nepaskiepytų vaikų. Šią iniciatyvą palaiko dauguma medikų, tačiau ne visi tėvai nori skiepyti savo vaikus.
2014-03-10

Vaistai mirštančiajam – slepiama valstybės paslaptis

Lietuvoje vaistų nuo mirtinos ligos galbūt yra tik Valstybės rezerve, bet kas jame saugoma – valstybės paslaptis. Kauno klinikų Reanimacijos skyriuje nuo praėjusio šeštadienio guli komos ištiktas 61 metų kaunietis Raimondas Stankus. Jį pakirto stabligė. Ar žmogus liks gyvas, niekas nežino, rašo „Lietuvos rytas“. Kauno klinikų medikai iškart nustatė diagnozę ir suleido dozę Valstybės rezerve pirkto serumo, skirto stabligei gydyti.

Kaip apsisaugoti nuo infekcijų?

Dabar, kai visuomenę gasdina meningokokinės infekcijos, difterijos, tuberkuliozės, tymų pasireiškimai ir infekcinių ligų plitimo nebestabdo valstybių sienos, o lemia ir tokie veiksniai, kaip visuomenės senėjimas, didžiulė gyventojų migracija, ŽIV plitimas, nepakankama besigydančių ligonių kontrolė, paskutinį tašką turi padėti mūsų pačių sąmoningumas įvertinant savo sveikatą.
2011-10-14

A. Laiškonis: E.coli infekcija – pamoka manantiems, kad bakterijos išnyko

Vokietiją ir kitas Europos šalis privertusiai sunerimti bakterija E.coli 0104: H4 – atspari antibiotikams, todėl užsikrėtus sunku išvengti labai skaudžių pasekmių. Ši infekcija – ir pamoka galvojantiems, kad pavojingi mikroorganizmai išnyko. Jie gyvuoja, matuoja, darosi atsparesni ir sukelia infekcijas. Kartu su jomis – milijardinius nuostolius, Eltai sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos profesorius habil. dr.
2011-06-19

SAM: baimintis AIDS centro pertvarkos nereikia

Pasklidus nuogąstavimams, esą po Lietuvos AIDS centro pertvarkos šaliai gresia žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) protrūkis, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skuba raminti visuomenę - ŽIV prevenciją ir gydymo prieinamumą infekuotiesiems bei jau sergantiems AIDS ketinama tik stiprinti.

Lietuvoje bandoma vakcina nuo paukščių gripo

Beveik šimtui lietuvių suleista eksperimentinė vakcina nuo paukščių gripo. Šalies mokslininkų teigimu, visi šio tyrimo dalyviai - savanoriai, penktadienį rašo dienraštis „Kauno diena“. Kauno medicinos universiteto Infekcinių ligų klinikos profesorius Alvydas Laiškonis, vienas medikų, atliekančių tyrimus Lietuvoje, prasitarė, kad apie šį tyrimą negali daug pasakoti. Viešai leidžiama pasakyti tik tiek, kad vakcina atkeliavo iš Austrijos.

Ligos atsparios pažangai

Nė viena liga, kuria sirgo žmonės antikos laikais, neišnyko. Kiekviena jų gali atsinaujinti ir XXI amžiuje, rašo „Kauno diena“. Medikai geria antibiotikus Ligos nemiršta, tik žmonės miršta nuo jų. Nuo difterijos – ligos, apie kurią dauguma mūsų nieko nebežinome, Kauno medicinos universiteto klinikose mirė 61 metų moteris. Tai paaiškėjo po ligonės mirties, Klinikų laboratorijoje atlikus tyrimus. Ar šia sunkia infekcine liga neužsikrėtė mirusiosios šeimos nariai, paaiškės šiandien.
2008-01-29
Į viršų