algirdas vrubliauskas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „algirdas vrubliauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „algirdas vrubliauskas“.

Byloje kalbėjusi buhalterė: Vrubliauskas pats išlaidų apyskaitų nevesdavo

Piktnaudžiavimu savivaldybės išmokomis kaltinamas buvęs Alytaus rajono savivaldybės tarybos meras, dabar tarybos narys Algirdas Vrubliauskas pats savo išlaidų apyskaitų nepildydavo, teikdavo sąskaitas faktūras už degalus, Kauno apygardos teisme ketvirtadienį liudijo buhalterė. Alytaus rajono savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vyresniąją specialistę Violetą Kaškonienę teismas pakvietė liudyti A. Vrubliausko gynėjo iniciatyva.

Teismas atvertė Vrubliausko piktnaudžiavimo bylą, jis kaltės nepripažįsta

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Alytaus rajono meras ir dabartinis tarybos narys Algirdas Vrubliauskas kaltinamas piktnaudžiavęs savivaldos išmokomis, politikas kaltės nepripažįsta. Proceso dalyviams nepareiškus nušalinimų, prokurorui Dariui Valkavičiui ir politiko gynėjui nepateikus prašymų, byla pradėta nagrinėti iš esmės, teismas pradėjo įrodymų tyrimą.
Aktualijos 2024-05-09

Teisme – buvusio Alytaus rajono mero Vrubliausko byla: kaltinamas sukčiavimu, piktnaudžiavimu

Kauno apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje buvęs Alytaus rajono meras, dabartinis minėtos savivaldybės tarybos narys Algirdas Vrubliauskas kaltinamas sukčiavimu, piktnaudžiavimu, dokumento suklastojimu ir disponavimu suklastotu dokumentu, trečiadienį pranešė prokuratūra. Kaip nurodoma prokuratūros pranešime, A. Vrubliauskas kaltinamas tuo, kad 2019-2022 m., norėdamas įsisavinti savivaldybės tarybos nario veiklai skirtas lėšas, galimai pateikė suklastotus dokumentus.
Kriminalai 2024-03-20

Teisėsauga baigė tyrimą dėl Vrubliausko piktnaudžiavimo gaunant savivaldos išmokas

Teisėsauga skelbia baigusi tyrimą dėl buvusio Alytaus rajono mero ir buvusio tarybos nario Algirdo Vrubliausko galimo piktnaudžiavimo gaunant savivaldos išmokas. Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, Kauno apygardos prokuratūros prokuroras, įvertinęs Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų surinktų duomenų visumą, paskelbė apie ikiteisminio tyrimo pabaigą.

Buvęs Alytaus rajono meras savivaldybei grąžino beveik 20 tūkst. eurų

Teisėsaugos įtarimų dėl neteisėtai pasisavintų savivaldos tarybos nario veiklai skirtų lėšų sulaukęs buvęs Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas į savivaldybės biudžetą grąžino beveik 20 tūkst. eurų. Apie tai politikas sekmadienį paskelbė savo „Facebook“ paskyroje. Pasak A. Vrubliausko, toks sprendimas priimtas paaiškėjus, „kad dėl apmaudžios klaidos“ dalis tarybos nario veiklai skirtų išlaidų sąskaitų buvo įtrauktos į jo individualios veiklos apskaitą.

Po STT pareikštų įtarimų, Algirdas Vrubliauskas stabdo narystę partijoje

Buvęs Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas stabdo narystę Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje po to, kai ketvirtadienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) jam pareiškė įtarimus dėl galimai neteisėtai pasisavintų savivaldybės lėšų. „Taip, jis informavo partiją, kad stabdo savo narystę“, – Eltai patvirtino partijos atstovė žiniasklaidai Raminta Keršytė. Visgi, kuriam laikui A. Vrubliauskas traukiasi iš partijos, kol kas neaišku.

Alytaus rajono eksmerui pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo naudojant išmokas

Tęsiantis teisėsaugos tyrimui dėl Alytaus rajono tarybos narių naudotų kanceliarinių išmokų, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pateikė įtarimus buvusiam rajono merui, dabartiniam tarybos nariui konservatoriui Algirdui Vrubliauskui.  Jis įtariamas dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo bei jų panaudojimo, pranešė STT.

TS-LKD prašys buvusį Alytaus rajono merą Vrubliauską pasiaiškinti dėl išlaidų kurui

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas prašys pasiaiškinti buvusį Alytaus rajono merą Algirdą Vrubliauską dėl jo išlaidų kurui. Tokių veiksmų konservatoriai žada imtis visuomenininkui Andriui Tapinui penktadienį paviešinus informaciją, jog buvęs rajono vadovas degalinėse už vadinamąsias kanceliarines išlaidas kuro vienu kartu pildavosi po 999 litrus.

Politologas perspėja šių Lietuvos rajonų gyventojus: dešimtmečius mero poste – absurdas

30 metų – tiek su pertraukomis Pasvalio rajonui vadovauja konservatorius Gintautas Gegužinskas. Ilgiausiai šalyje valdantis meras kandidatuoja dar vienai kadencijai ir neabejoja turintis dar daug ką naujo pasiūlyti miestui. Virš 20 metų rajonams vadovauja net dar 4 merai. Ką tai rodo – ar regionuose trūksta stiprių politikų? Pasvalio rajonui vadovaujantis G. Gegužinskas į mero postą pirmą sykį išrinktas dar 1990-aisiais. Tuomet politikui buvo vos 29-eri.

Paskiepijo beveik visus gyventojus, bet juoduoja: merai paaiškino, kodėl taip „nesiseka“

Socialiniuose tinkluose apstu nepasitikėjimo vakcinomis, ypač grupėse, vienijančiose skiepų priešininkus. Šįkart skiepų naudą žmonės kvestionuoja pasitelkdami oficialiai prieinamus duomenis. Matyti, kad aukščiausius gyventojų imunizacijos rodiklius turinčios savivaldybės patenka į juodąją sergamumo COVID-19 zoną. Šių savivaldybių merai pasakoja, kad į juodąją zoną savivaldybės pateko susirgus nepasiskiepijusiems asmenims arba padidinus testavimo apimtis.
REKLAMA
REKLAMA

Migrantų stovyklose atsirado besilaukiančių migrančių: dalis jų pastojo jau Lietuvoje

Lietuvą užplūdusių nelegalių migrantų stovyklose verda gyvenimas. Migrantus apgyvendinusios savivaldybės ir seniūnijos pasakoja, kad stovyklose atsirado besilaukiančių moterų. Spėjama, kad dalis jų galėjo pastoti jau patekusios į Lietuvą. Stovyklose migrantams pradėtos dalinti apsaugos nuo neplanuoto nėštumo priemonės, kai kurios migrantės prašo atvežti nėštumo testų. Lietuva šiemet sulaikė daugiau nei keturis tūkstančius nelegalių migrantų.

Prie popierinio galimybių paso nutįso milžiniškos eilės: tiek žmonių nebuvo matyti net per atlaidus

Registrų centro specialistai pirmadienį pradėjo keliones po regionus – atvykę į skirtingas seniūnijas gyventojams nemokamai spausdino galimybių pasus. Seniūnai sako, kad priemonė sulaukė didžiulio gyventojų susidomėjimo – susirinko tiek žmonių, kiek nematyti net per atlaidus. Tokio anšlago nesitikėjo niekas, todėl dalis gyventojų galimybių paso tą pačią dieną gauti nespėjo.

Meras: situacija migrantų apgyvendinimo vietoje Alytaus rajone – suvaldyta ir rami

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas sako, kad situacija Verebiejų kaime esančioje migrantų apgyvendinimo vietoje, kur keliolika užsieniečių pirmadienį surengė protestą, yra suvaldyta ir rami. „Šiandien migrantai pusryčiavo, viskas ramu, visi labai laimingi ir patenkinti“, – BNS antradienį sakė A. Vrubliauskas. Anot jo, 16 protestą kursčiusių migrantų pirmadienio vakarą buvo išvežti kitur. „16 išvežti vakar vėlai vakare, pagrinde – maištaujančiųjų agitatoriai (...) Atvažiavo spec.
Aktualijos 2021-07-27

Alytaus rajone – migrantų protestas: jie reikalauja laisvės

Alytaus rajone, buvusioje Verebiejų mokykloje, apgyvendinti migrantai pirmadienį surengė protestą, kurio metu atsisakė valgyti, neįsileido valytojos ir reikalavo daugiau laisvės, tačiau policija ramina, kad situacija valdoma. „Jie kaip ir protestuoja, tai man neramu, kad gąsdina vietos gyventojus“, – BNS sakė rajono meras Algirdas Vrubliauskas. Jo teigimu, migrantai pirmadienį neįsileido valytojos, atsisakė valgyti, taip pat reikalavo išleisti į laisvę.

Analizė: ilgalaikes darbotvarkes skelbia tik kas penktas meras

Ilgalaikes savo darbotvarkes, leidžiančias matyti susitikimus nuo kadencijos pradžios, skelbia tik kas penktas iš Lietuvos miestų ir rajonų merų, rodo prieš korupciją kovojančios nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus (TILS) analizė. „Mūsų tikslas – padėti žmonėms suprasti, su kuo bendrauja ir kaip sprendimus priiminėja mūsų politikai ir valstybės tarnautojai“, – BNS sakė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

Nausėda apie gaisrą Alytuje: tai buvo didelio masto tragedija

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad sprendimas Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilusį gaisrą pripažinti savivaldybės svarbos įvykiu buvo nepakankamas. Pasak jo, tai įrodė ir Vyriausybės nariai, patys vykę į Alytų stebėti gesinimo darbų.

Lietuvos merai rekordininkai laikosi ant žmonių baimių

Rinkimai nauji, o dalis kai kurių ilgamečių savivaldybių vadovų – valdantys ne pirmą kadenciją, pavyzdžiui, ir visus 25 metus. Tiesa, kol kas tik trys ilgamečiai merai užtikrintai tęs savo vadovavimą savivaldybėms, kitiems trims dėl savo vietos teks pakovoti antrajame rinkimų ture. Į valdžią dešimtmečius grįžtančių, kartais ir teisėsaugos akį patraukusių, merų fenomeną politologai aiškina tuo, kad gyventojai bijo pokyčių.

Šie merai nepalieka savo sosto – valdo ir 25 metus

Jei dalies Lietuvos merų kadencijas prilygintume žmonių amžiui, kelių kadencijos jau būtų perkopusios pilnametystę ar link jos artėtų. Šių metų savivaldos rinkimai nemažą intrigą kels septyniose savivaldybėse, kurių merai jas valdo jau bent penkioliktus metus – ar pavyks šiems vadovams išsilaikyti poste? Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su šių savivaldybių „kunigaikščiais“. Lietuvoje merų kadencijų skaičius nėra ribojamas, nors periodiškai iškyla siūlymų jį apriboti.

Vienos Lietuvos savivaldybės dosnumas – finansuos dalį vairavimo kursų

Alytaus rajono savivaldybė moksleiviams nusprendė finansuoti didžiąją dalį vairavimo kursų kainos. Meras sako, kad tokią dovaną vyresniųjų klasių moksleiviams parengė norėdami, kad jų rajono jaunuoliai turėtų galimybę tapti mobilūs vos sulaukę pilnametystės. Butrimonių miestelyje vienuoliktokai Aidas ir Augustinas su vairavimo instruktoriumi Juozu lipa į automobilį ir pradeda vairavimo pamoką.
Aktualijos 2019-01-14

Alytaus rajono mokyklose rudenį planuojama įrengti stebėjimo kameras

Alytaus rajono mokyklose, darželiuose nuo rudens turėtų pradėti veikti stebėjimo kameros. Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas sako, kad idėją centralizuotai pirkti kameras ir kitą įrangą, reikalingą stebėjimo sistemai, „entuziastingai palaikė“ ir švietimo įstaigų direktoriai, tai dar bus aptariama su mokyklų bendruomenėmis. „Tai daroma dėl saugumo. Vieni direktoriai ėmėsi tvoras tverti, bet vienam vartus išlupo, kitam dar ką. Tad tie vartai ar tvoros nieko negelbėja.
Aktualijos 2018-08-20

Jausminga akimirka: ašaros ir plojimai Lietuvos karių išlydėjime į Malį

Penktadienį Alytaus Rotušės aikštėje vyko Lietuvos kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto trečiosios pamainos karių, išvykstančių į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA, išlydėtuvių ceremonija. Trečiąją Pajėgų apsaugos vieneto pamainą sudaro 32 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Dainavos apygardos 1-osios rinktinės.
Aktualijos 2018-06-01

Konservatoriai skelbia, kas kandidatuos į mero postus ir į laisvą Seimo kėdę

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai (TS–LKD) šeštadienį patvirtino didžiąją dalį kandidatų į merus, kandidatai didmiesčiuose bus tvirtinami rudenį. Iš viso TS–LKD taryba patvirtino 44 kandidatūras. Partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis BNS sakė, kad dalyje savivaldybių kandidatų dar nėra, dalyje nuspręsta rengti atvirus rinkimus, įskaitant tris didmiesčius – Kauną, Klaipėdą ir Vilnių. Planuojama, jog didmiesčių merai bus patvirtinti rudenį.
Aktualijos 2018-04-28

Penkis vaikus turinti alytiškių šeima sulaukė stebuklo – savivaldybė nupirko sodybą

Alytaus rajono savivaldybei nusprendus kaip socialinį būstą šeimoms pirkti sodybas, o ne butus, į tokią sodybą įsikėlė pirmoji gausi šeima, rašo „Lietuvos žinios“. Šeima į savivaldybės nupirktą socialinio būsto statusą turinčią sodybą įsikėlė prieš mėnesį, dar trims šeimoms po tokią sodybą planuojama nupirkti artimiausiu metu. Iš viso į tokį būstą keltis panoro devynios iš pusšimčio socialinio būsto laukiančių šeimų.

Kuo mažesnio rajono meras, tuo prabangesnis jo automobilis

Portalas tv3.lt pasidomėjo, kokiais automobiliais darbo metu naudojasi šalyje dirbantys miestų bei rajonų merai. Paaiškėjo, jog kai kurie automobilių nuomai negaili kone 700 eurų per mėnesį. Tokius mokesčių mokėtojų pinigus leidžia ne didžiųjų šalies miestų vadovai, bet rajonuose dirbanti valdžia. „Kaimiškas“ automobilis už 700 eurų per mėnesį Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, jo patarėjo Ramūno Bielevičiaus teigimu, darbo reikalams naudojasi tik jam skirtu automobiliu.

Alytaus rajono savivaldybė stabdo Simno sinagogos privatizaciją

Alytaus rajono savivaldybė nerengs viešo aukciono, siekiant parduoti prieš pusmetį į Kultūros vertybių registrą įrašytos Simno sinagogos, ketvirtadienį pranešė LRT televizija. Sustabdyti sinagogos privatizaciją savivaldybę ragino paveldosaugininkai, Lietuvos žydų bendruomenė ir Vyriausybės kanceliarija. Alytaus rajono savivaldybė Simno sinagogą norėjo parduoti už maždaug 20 tūkst. eurų kaip sporto salę, kuri šiuose judėjų maldos namuose buvo įrengta sovietmečiu.
Aktualijos 2016-06-30

Alytuje atidaryti pirmieji pusiaukelės namai: nusikaltėliai gyvens geriau nei eiliniai lietuviai

Penktadienį Alytuje atidaryti pirmieji Lietuvoje pusiaukelės namai, skirti 20 nuteistųjų. Pirmieji gyventojai iš netoliese esančių pataisos namų apsigyvens ne anksčiau kaip po mėnesio, juos atrinks speciali komisija, kurią sudarys visuomenės atstovai ir pareigūnai. Kol kas bus apgyvendinti tik Alytaus apskrities gyventojai, jiems bus keliama sąlyga arba susirasti darbą, arba mokytis.
Aktualijos 2016-03-18

Darbui su socialinės rizikos šeimomis - mobilios grupės ir visą parą veikiantys telefonai

Alytaus rajono savivaldybė darbui su socialinės rizikos šeimomis planuoja kurti grupę ir padalinius seniūnijose, kuri reaguotų į smurtą, girtuokliavimą, vaikų nepriežiūrą. Tokios grupės dirbtų visą parą ne tik darbo dienomis, bet ir šeštadieniais, sekmadieniais, per šventes, turėtų visą parą veikiantį telefoną. Jose dirbtų ne tik socialiniai darbuotojai, bet ir seniūnai, mokyklų, kitų įstaigų vadovai ir darbuotojai. Grupės taip pat vykdytų ir prevencinį darbą, skelbia savivaldybė.

Rasa Juknevičienė: konservatoriai Kaune pasirodė geriausiai per dešimtmetį

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) centrinio rinkimų štabo vadovė Rasa Juknevičienė tikino, kad partija neišgyvena dėl jos kandidato į merus Andriaus Kupčinsko pralaimėjimo Kaune Visvaldui Matijošaičiui, nes partija, gavusi miesto taryboje 13 mandatų, jos žodžiais, pasirodė geriausiai per dešimtmetį.

Butrimonių gimnazija žiemos šilčiau

Atnaujinta Butrimonių gimnazija prisistatė bendruomenei ir tiems, kurie padėjo jai atsinaujinti. Lauke sningant ir pučiant žvarbiam vėjui, kabinetuose ir koridoriuose vyravo 18-20 laipsnių šilumos. 1983 metais statytas mokyklos pastatas neatitiko higienos normų, statybos reglamentuose numatytų reikalavimų.
2011-12-12

Alytaus mieste ir rajone krizė baigėsi?

Kai Seimas ir Vyriausybė laužo ietis dėl biudžeto lėšų taupymo, pateikiami daugelį šalies gyventojų ateinančiais metais galintys stipriai nuskurdinti pasiūlymai, Alytaus miesto ir rajono savivaldybėse elgiamasi lyg ekonominio pakilimo laikotarpiu. Alytaus miesto žmonių išrinktieji susidarė galimybes beveik dvigubai daugiau gauti kanceliarinėms išlaidoms, už posėdžiavimą, pasirengimą posėdžiams, o administracijos mažinimą „sužaidė“ tik dėl akių.

Užmaskuotas gydytojų trūkumas

Sveikatos apsaugos ministerija turėtų skambinti pavojaus varpais – po dešimtmečio šalies rajonų sveikatos priežiūros įstaigų darbas gali būti visiškai paralyžiuotas dėl medikų stygiaus. Šiemet medikų emigracijos mastas gali būti pasiekęs naujas aukštumas. Tačiau sveikatos politikos strategai dėl tuštėjančių ligoninių linkę kaltinti savivaldą. Kol kas gydytojų trūkumą užmaskuoja pensinio mažiaus ir keliais etatais dirbantys specialistai.

Aly­taus ra­jo­no mo­ki­ni­ams – ne­mo­ka­mas pie­nas, vai­siai bei dar­žo­vės

Alytaus rajono savivaldybės mokyklų 1-4 klasių mokiniai bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai nemokamai galės gerti pieną ir skanauti jo produktų bei kasdien valgyti šviežių vaisių ir daržovių. Tokia galimybė atsirado rajono mokykloms bendradarbiaujant su VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra, dalyvaujant švietimo įstaigoms skirtose programose „Pienas vaikams" bei „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“, kurias iš dalies finansuoja Europos Sąjunga.
2011-10-26

Darbą pradėjo 44 seniūnaičiai

Užvakar po pietų Alytaus rajono savivaldybėje seniūnaičiams buvo įteikti oficialūs pažymėjimai. Ne vienas kalbėtojas įvykį pavadino istoriniu, mat, Lietuvos savivaldos istorijoje pirmą kartą įsteigta seniūnaičių institucija. Juos rinko gyventojai.

Merui gyventojai dovanojo automobilį

Kad Alytaus rajono meras tarnybinio transporto nenaudotų asmeninėms reikmėms, visuomenininkai nusprendė padovanoti jam automobilį. Tačiau dovanos vakar įteikti nepavyko, nes, pasirodo, meras išėjęs nemokamų atostogų. Už suaukotas lėšas nupirktas ir naujametine girlianda papuoštas "Volkswagen Passat" markės automobilis vakar buvo atvairuotas prie Alytaus rajono savivaldybės administracijos pastato.

Premjeras pažadėjo apsvarstyti savivaldybėms aktualius klausimus

Savivaldybių asociacijos vadovai patikino Ministrą Pirmininką, kad asociacijos valdyba pritaria sunkmečio valstybės ir savivaldybių biudžeto įstatymo projektui, tačiau prašo atsižvelgti į kai kurias švietimo, nedarbo, socialines, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo srities problemas. Penktadienį Vyriausybėje vykusiame susitikime Premjeras pažadėjo apsvarstyti savivaldybėms aktualius klausimus ir dar kartą susitikti su savivaldybių asociacijos vadovybe.

Dzūkijos valdžia sunkmečiu neskursta

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos oficialiai paskelbė visų šalies valdžios institucijų, taip pat Seimo narių, savivaldybių tarybų narių ir jų antrųjų pusių praėjusių metų turto deklaracijas. Šiose nurodyta, kokius turtus, kiek pinigų sukaupę, kiek paskolinę ir pasiskolinę valdžios atstovai. Savo regiono valdžios atstovų turtus skaičiavo Alytaus žurnalistai.

Alytaus rajono meras aplenkė vietos gyventojus

Alytaus rajone Kaniūkų kaime gyvenanti moteris piktinasi, kad sodybos pašonėje kasamas žvyras ir niokojama žemė. Esą sklypas anksčiau priklausė valstybei, o moteris norėjo jį privatizuoti ir šią žemę dirbti. Tačiau jai už akių užbėgo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas. Moteris tikina, kad jauniems ūkininkams neva teikiama pirmenybė, o Alytaus rajono meras tokiu ir laikomas.   Pasak kaimo žmonių, žvyras čia kasamas jau apie metus.

Baudžiava pagal merą A. Vrubliauską

Sena senučiukė, kuriai valdžia nenori sugrąžinti žemės, sugalvoja gudrybę. Dalį savo turto ji testamentu užrašo rajono merui. Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas jau paveldėjo žemę ir statosi joje namą. Jis spėja, kad močiutė turėjo ir tiesioginių paveldėtojų. "Matyt, labai ilgai statysiu, nes gyvenimas nėra lengvas... Bet - taip, aš turiu padovanotą, man testamentu paliktą teritoriją ir po truputį pradėjau statyt", - pradeda aiškinti praturtėjimo aplinkybes A.Vrubliauskas.

Dauguose - karaliaus Mindaugo ir Lietuvos diena

Alytaus rajono savivaldybė dvi dienas šventė svarbius Lietuvos valstybės įvykius - karaliaus Mindaugo karūnavimą ir vardo paminėjimo tūkstantmetį. Stebino gausa reginių ir renginių, kuriems pinigų pasisemta iš europinių aruodų pagal Lietuvos ir Lenkijos valstybių Europos teritorinio bendradarbiavimo projektą. Jo pagrindinis tikslas - saugoti kultūrinį tapatumą. Šis šeštadienį it žiedas išsiskleidė Senovės amatų dienoje Dauguose.

Savivaldybių kišenes ištuštino varguoliai

Kai kurios savivaldybės skambina pavojaus varpais, nes padaugėjus prašančiųjų valstybės paramos ėmė sparčiai tirpti socialinėms išmokoms skirtos lėšos. Pastaraisiais mėnesiais varguolių gerokai pagausėjo. Dalį savivaldybių užplūdo kone dvigubai daugiau paramos prašančių žmonių. Kai kurioms jų tai tapo nepakeliama našta. Į ministerijas kreipęsi savivaldybių atstovai tvirtina nieko paguodžiamo ten neišgirdę. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija LŽ informavo, kad jai ši problema gerai žinoma.

Ežero pakrantė patraukli ir policininkams

Pirmosios po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo policijos nuovados statybas lydi skandalai. Pareigūnai tvirtina, jog būtent iš šios vietos bus geriausiai užtikrinamas gyventojų saugumas, o Daugų miestelio gyventojai piktinasi, kad praras paplūdimį Didžiulio ežero pakrantėje.

Skirtingi seimūnų iš Dzūkijos keliai

2004 metų rinkimus į Seimą Alytaus vienmandatėje rinkimų apygardoje laimėjo socialdemokratas Julius Sabatauskas, o rajono Dzūkijos rinkimų apygardoje - Tėvynės sąjungos (dabar Tėvynės Sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai, TS-LKD) atstovas Algirdas Vrubliauskas. Pastarąjį pernai balandį pakeitė partijos kolega Kęstutis Čilinskas.

Tik dvidešimt kaimiečių jausis saugiau

Vakar Alytaus miesto ir rajono policijos komisariate buvo pristatyti vieno mygtuko pagalbos įrenginiai. Šalyje įgyvendinamas prevencinis projektas „Visuomenės saugumo gerinimas” pasiekė ir Alytaus rajoną. Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos skyrė 10, o Alytaus rajono savivaldybė - 20 tūkst. litų, kad nuošalesnių gyvenamųjų vietovių, vienkiemių gyventojams būtų užtikrintas saugumas, atsitikus nelaimei suteikta operatyvi pagalba.
Lietuva 2008-02-28

Vietiniai iš partijos pašalino, sostinės komitetas grąžino

Papiktino kritika dėl uždarytų mokyklų Praėjusią vasarą Alytaus rajone, vadovaujantis rajono savivaldybės tarybos sprendimu, dėl mažėjančio mokinių skaičiaus ir brangstančio pradinių mokyklų išlaikymo buvo uždaryti devyni vidurinių ar pagrindinių mokyklų pradinio ugdymo skyriai.

Audrius Bačiulis: Rinkimų Alytuje ženklai

Politikai neslepia savo džiaugsmo rinkimų į papildomą Seimo nario vietą Alytuje rezultatais. Juk Viktoras Uspaskichas pralaimėjo! Pagaliau atėjo galas Darbo partijai! Bet ar tikrai jiems yra ko džiaugtis, klausia savaitraščio „Veidas“ apžvalgininkas A. Bačiulis. Vienintelis, kuris gali ir turi džiaugtis rinkimų Alytuje rezultatais, – tai juos laimėjęs teisininkas ir žmogaus teisių gynėjas Kęstutis Čilinskas.

Rinkimus Dzūkijoje laimėjo K. Čilinskas

Suskaičiavus visus 52 Dzūkijos rinkimų apygardos apylinkių rinkėjų balsus, Seimo nario rinkimus laimėjo teisininkas Kęstutis Čilinskas. Preliminariais duomenimis jis gavo 6 596 (55,33 proc.) apygardos rinkėjų balsus. Buvęs Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas rinkimuose surinko 5 094 (42,73 proc.) balsus. Už K.Čilinską balsavo 5377 rinkėjai, paštu jį parėmė dar 1219, V.Uspaskichas atitinkamai gavo 3991 ir 1103 balsus.

Dzūkijoje – politinė K.Čilinsko ir V.Uspaskicho dvikova

Dzūkijos rinkimų apygardoje sekmadienį vyksiančiame antrajame Seimo nario rinkimų ture susirungs konservatorių iškeltas teisininkas Kęstutis Čilinskas ir finansinėmis machinacijomis įtariamas buvęs Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. Antrasis Seimo nario rinkimų turas rengiamas dėl per menko rinkėjų aktyvumo pirmajame, į jį patenka du daugiausiai balsų pirmajame ture surinkę kandidatai. K.Čilinskas pirmajame ture prieš dvi savaites surinko 30,29 proc.

Alytuje paštu balsavo 2,33 proc. rinkėjų

Antrajame Seimo nario rinkimų ture Dzūkijoje baigėsi balsavimas paštu, tokiu būdu savo valią pareiškė 929 rinkėjai arba 2,33 proc. Prieš dvi savaites vykusiame pirmajame rinkimų paštu balsavo 452 rinkėjai (1,13 proc.), o iš viso pirmajame ture paštu ir namuose balsavo 4,22 proc. visų rinkėjų. Alytaus miesto ir rajono gyventojai paštu balsuoti galėjo tris dienas - nuo trečiadienio iki penktadienio. Šeštadienį vyksta balsavimas namuose.

K.Čilinsko ir V.Uspaskicho dvikova - jau šį sekmadienį

Dzūkijos rinkimų apygardoje sekmadienį vyksiančiame antrajame Seimo nario rinkimų ture susirungs konservatorių iškeltas teisininkas Kęstutis Čilinskas ir finansinėmis machinacijomis įtariamas buvęs Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. Antrasis Seimo nario rinkimų turas rengiamas dėl per menko rinkėjų aktyvumo pirmajame, į jį patenka du daugiausiai balsų pirmajame ture surinkę kandidatai. K.Čilinskas pirmajame ture prieš dvi savaites surinko 30,29 proc.

Alytiškiai paštu balsuoja aktyviau nei prieš dvi savaites

Antrajame Seimo nario rinkimų ture Dzūkijoje rinkėjai paštu balsuoja aktyviau nei pirmajame - trečiadienį paštu balsavo 106 žmonės, kurie sudaro 0,27 proc. visų apygardos rinkėjų.Prieš dvi savaites vykusiame pirmajame rinkimų ture pirmąją balsavimo paštu dieną savo valią išreiškė 0,16 proc. visų rinkėjų (62 asmenys), o iš viso paštu ir namuose balsavo 4,22 proc. visų rinkėjų.Alytaus miesto ir rajono gyventojai paštu balsuoti gali tris dienas - nuo trečiadienio iki penktadienio.
Į viršų