aleksandras sorokinas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aleksandras sorokinas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aleksandras sorokinas“.

Pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas atskleidė šių metų planus – bandys pranokti patį save

„Bėgimas tapo narkotiku, be jo neįsivaizduoju savo gyvenimo – nusijuokė ilgų nuotolių bėgikas, pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas, sulaukęs klausimo, kaip atrodo jo diena. – Bėgti, valgyti, miegoti, kartoti“. Bėgikas atvirai išdėsto savo šių metų planus: svarbiausi akcentai – 100 kilometrų distancija.
2024-05-15

Rekordinis bėgikų būrys jėgas išbandys Kaune, tarp dalyvių – ir tituluoti bėgikai

Sekmadienį Kauno gatves užplūs bėgikai. Laikinojoje sostinėje 12-ąjį kartą vyks Kauno „Akropolio“ maratonas, pritrauksiantis rekordinį dalyvių skaičių – daugiau nei 5 tūkstančius bėgimo entuziastų. Praėjusiais metais Kaune sėkmė lydėjo Lietuvos stajerius: po 10 metų pertraukos mūsiškiams pavyko triumfuoti tiek vyrų, tiek moterų varžybose. Čempionais tapo 42,195 km distanciją per 2 val. 28 min. 30 sek. įveikęs Modestas Dirsė bei šį nuotolį per 2 val. 50 min. 34 sek.
2024-04-25

Ketvirtą kartą metų geriausiu pasaulio ultra bėgiku išrinktas Aleksandras Sorokinas: „Tai nebuvo staigmena“

 „Tai – didelė garbė. Ar to tikėjausi? Taip, nes praėjusieji metai man buvo tikrai geri, juk pavyko pagerinti 100 kilometrų bėgimo rekordą, laimėti 24 valandų bėgimo čempionatą“, – sakė ketvirtą kartą metų geriausiu pasaulio ultra bėgiku išrinktas Aleksandras Sorokinas. 42-ų vilnietis geriausiojo titulu džiaugiesi 2019, 2021 ir 2022-aisiais. Tarptautinės ultra bėgikų asociacijos (IAU) organizuotame balsavime A. Sorokinas surinko 50 proc.
2024-02-19

Aleksandras Sorokinas pripažintas geriausiu 2023 metų pasaulio ultramaratonininku

Pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas išrinktas geriausiu 2023-iųjų ultramaratonininku. Primename, kad lietuvis praėjusiais metais gegužės 14 d. Vilniuje pasiekė naują vyrų 100 km bėgimo plentu rekordą, kai jis distanciją įveikė per 6 val. 5 min. 35 sek. Taip pat gruodį vykusiame pasaulio 24 val. bėgimo čempionate A. Sorokinas (301.790 km) antrą kartą iš eilės tapo planetos čempionu.
426 2024-02-16

Oficialiai patvirtintas Aleksandro Sorokino pasiektas pasaulio rekordas

Praėjusią savaitę tarptautinė lengvosios atletikos federacija „World Athletics“ ratifikavo tris pasaulio rekordus. Vienas iš jų – ultra bėgiko Aleksandro Sorokino pasiektas vyrų 100 km bėgimo plentu rekordas, kai lengvaatletis 2023 m. gegužės 14 d. Vilniuje distanciją įveikė per 6 val. 5 min. 35 sek. Be to, buvo patvirtinti amerikiečio CJ Albertsono (50 km – 2 val. 38 min. 43 sek.) ir norvego Jakobo Ingebrigtseno (2000 m – 4 min. 43,13 sek.) rekordai.
2024-01-10

Lengvosios atletikos sezono uždarymo šventėje – pirmo ryškumo žvaigždės

Sausio 6 dieną Palangoje, „Vanagupės“ viešbutyje, vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) organizuotas 2023 metų sezono uždarymo vakaras. Jame už įvairius pasiekimus buvo apdovanotos lengvosios atletikos bendruomenės asmenybės, kurios prisidėjo prie sporto karalienės garsinimo.
2024-01-08

Metų sporto vadybos apdovanojimuose – Edgaro Stankevičiaus ir futbolo triumfas

Trečiadienio vakarą Vilniuje surengta tradicinė Lietuvos sporto vadybos apdovanojimų ceremonija, kurioje Metų sporto vadybininku paskelbtas Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičius. 36-erių metų kaunietis LFF prezidentu tapo šių metų kovą. Nuo 2018 metų jis ėjo LFF generalinio sekretoriaus pareigas. LFF šiemet didelį dėmesį skyrė bendradarbiavimui su savivaldybėmis, aukštosiomis mokyklomis, nemažai investavo į aikštynus bei stadionus.
2023-12-21

Pasaulį geležine ištverme vėl stebinęs Aleksandras Sorokinas batelius keis į slides – paaiškino, kodėl

Geležinis žmogus. Kitaip ultramaratonininko Aleksandro Sorokino ir pavadinti neįmanoma, kuris gruodžio pradžioje Taipėjuje vykusį pasaulio 24 val. bėgimo čempionata baigė dar viena asmenine pergale. O taip pat ir visos Lietuvos rinktinės triumfu. Penktadienį į Lietuvą kartu su kolegomis grįžęs bėgikas neslėpė – pergalė yra be galo džiugu, o kol kas bėgimo batelius jis norintis keisti į slides. „Pasiilgau namų, pasiilgau sniego. Dabar bėgimo porą savaičių nebus, tai pereisiu ant slidžių.
2023-12-08

Pasaulio čempionu tapęs Aleksandras Sorokinas: „Kam pirmiausia paskambinau? Žinoma, žmonai“

„Nuotaikos labai geros, nes rezultatas puikus. Žinoma, iš pradžių bandėme gerinti pasaulio rekordą, tačiau to padaryti neleido oro sąlygos“, – nusišypsojo pasaulio 24 valandų čempionu Taipėjuje tapęs Aleksandras Sorokinas. Vilnietis per 24 valandas nubėgo 301 km ir 790 m. „Rekordo siekti sutrukdė pakilęs vėjas. Teko „žaisti“ taktiškai. Antroje bėgimo dalyje greitis krito – atviroje vietovėje vėjas pūtė labai stipriai.
2023-12-02

Aleksandras Sorokinas ir Lietuvos rinktinė laimėjo 24 val. bėgimo pasaulio čempionatą

Taipėjuje vykęs pasaulio 24 val. bėgimo čempionata baigėsi lietuvių triumfu. Jame Aleksandras Sorokinas tapo asmeninių varžybų nugalėtoju, o Lietuvos rinktinė nugalėjo komandinėje įskaitoje. Lietuvos rinktinei be A. Sorokino dar atstovavo Andrius Preibys, Ruslanas Seitkalijevas ir Aidas Ardzijauskas. A. Sorokinas per 24 valandas nubėgo 301,8 km ir antroje vietoje likusį graiką Fotiosą Zisimopoulą aplenkė 9,8 km. Tuo tarpu A.Preibys per 24 val.
308 2023-12-02
REKLAMA
REKLAMA

Kas Sorokinui padeda nusiraminti prieš pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatą?

„Emocijos pasiekė piką prieš porą dieną, – pasaulio 24 valandų bėgimo čempionato iškarėse prisipažino pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas. – Paskambinau žmonai, pakalbėjome, pasidarė lengviau morališkai“. Pasak A. Sorokino, žmona Jelena sugebė puikiai nuteikti prieš gruodžio 1-2 dieną Taipėjuje vyksiančias pirmenybes. „Vėliau paskambinau mamai, – nusišypsojo bėgikas. – Po skambučių tikrai atsirado ramybė ir pasitikėjimas savimi“. A. Sorokino startas – penktadienio ankstų rytą (4 val.
2023-11-30

Pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatą pasitinkantis Aleksandras Sorokinas: „Tikiu, kad galiu įveikti 200 mylių“

„Po to, kai nepavyko finišuoti Vilniuje organizuotame bėgime, atsirado tam tikra baimė, bet privalau pasitikėti savo sportine forma“, – sakė ilgų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas, išvykęs į Taipėjuje (Taivanas) gruodžio 1-2 dieną vyksiantį pasaulio 24 valandų bėgimo čempionatą. Tik grįžęs iš treniruočių stovyklos Kenijoje bėgikas džiaugėsi, kad pasisekė įgyvendinti trenerio sudėliotą planą – pavyko netgi pagerinti asmeninį rekordą.
2023-11-21

Naujo rekordo nebus – įpusėjęs 24 valandų bėgimą Sorokinas sustojo: „Įrodžiau, kad esu žmogus“

Šeštadienio vidurdienį pradėjęs 24 valandas truksiantį bėgimą „322km per 24 val. su Vytautas mineralais“ ultrabėgikas Aleksandras Sorokinas siekė pagerinti savo paties rekordą. Deja, įvykiai pasisuko nenumatyta linkme.  Savo socialiniuose tinkluose A. Sorokinas pasidalino žinute, kad prabėgus 12 valandų turėjo sustoti ir savo bėgimo nebetęs.  „Sunku dabar apie kažką galvoti ir kalbėti. Linkiu kuo didžiausios ištvermės bėgantiems varžybose.
218 2023-09-17

Sorokino treneris tiki: šį savaitgalį Vilniuje bus pagerintas 24 valandų bėgimo rekordas

Šeštadienį Vilniaus Vingio parke prasidėjo 24 valandų bėgimas „322km per 24 val. su Vytautas mineralais“, kuriame Aleksandras Sorokinas mėgins pagerinti sau pačiam priklausantį paros bėgimo rekordą. „200 mylių iššūkis? O, vaikyti, tarp ultra bėgikų tai skamba labai grandioziškai. Bet aš tikiu, kad vienintelis vaikinas, kuris tai gali padaryti, yra Aleksandras Sorokinas“, – sakė Lietuvos ultramaratonininko bei pasaulio rekordininko treneris Sebastianas Bialobrzeskis.
2023-09-16

Siekia paminti savo paties rekordą: Sorokinas pradėjo 24 valandų bėgimą

Šeštadienį Vilniuje Vingio parke ultrabėgikas Aleksandras Sorokinas pradėjo 24 valandas truksiantį bėgimą „322km per 24 val. su Vytautas mineralais“. Po dviejų valandų bėgimo A. Sorokinas buvo įveikęs 29,98 km ir 8 min. lenkė numatytą tikslą.  Finišuoti bėgikas turėtų sekmadienį, 12 val.  Šiame bėgime lietuvis stengiasi pagerinti savo paties rekordą.
2023-09-16

Vilniuje per parą 200 mylių įveikti pasiryžęs Sorokinas: „Smagu rekordus gerinti savo gimtame mieste“

 „Meilė 24 valandų bėgimui? Gal būtų tiksliau, jei įvardintume tai prakeiksmu, – nusijuokė pasaulio bėgimo rekordininkas Aleksandras Sorokinas, prabilęs apie naują savo karjeros iššūkį. – Ne vieną kartą esu sakęs, kad nekenčiu varžybų, nes tenka daug kentėti... Bet ir per treniruotes tenka. Bet tikrai myliu visą šitą reikalą“. O varžybos laukia jau visiškai netrukus: rugsėjo 16-17 dienomis Vilniaus Vingio parke vyks „322km per 24 val.
2023-09-05

Olimpinėje dienoje – filmas apie Aleksandro Sorokino išgyvenimus pasaulio čempionate

Kai Aleksandras Sorokinas pradėjo bėgioti, jis net negalėjo įsivaizduoti, kad ateityje vieną po kito gerins pasaulio rekordus, o apie jį bus kuriamas filmas. Jeigu kelyje link pasaulio rekordų jis pats nuolat sunkiai ir kryptingai dirbo, tai gegužės mėnesį pasirodęs kūrėjo Mariaus Antanaičio filmas „Gyvenimas per 24 valandas“ A. Sorokinui buvo netikėta, bet labai maloni staigmena. „Net svajonėse neturėjau minties apie filmą. Dabar taip viskas įsisuko, kad galiu tik pasidžiaugti.
2023-05-31

Visam pasauliui pavyzdžiu tapusio Sorokino rekordo istorija: „Jei kažkas atims iš jo bėgimą, čia bus ne Aleksandras“

Lietuvis Aleksandras Sorokinas – žinomas visame pasaulyje. Ultrabėgikui priklauso 100 km pasaulio rekordas (6 val. 5 min. 35 sek.) ir 24 val. bėgimo pasaulio rekordas (319,6 km). Būtent pastarąjį pasiekimą ir pasiruošimą jam galima pamatyti naujame dokumentiniame filme „Gyvenimas per 24 valandas“ per naujos kartos televiziją Go3. Mariaus Antanaičio dokumentiniame filme A. Sorokinas atskleidė ir parodė, ką reiškia 24 val. bėgimas ir su kokiais sunkumais susiduria jo metu.
2023-05-30

Rekordinis tempas atnešė pergales: „Vilnius 5000“ laimėjo Diana Banienė ir Robertas Vališauskas

Sekmadienį bėgikai varžėsi ne tik Vilniaus gatvėmis, bet ir „Vingio“ stadione. Įkvėpti keliomis valandomis anksčiau pasaulio 100 km rekordą užfiksavusio Aleksandro Sorokino, „Vilnius 5000“ renginyje dalyvavo beveik 120 bėgimo entuziastų, kuriems sėkmės linkėjo ir pats planetos rekordininkas. Visi nugalėtojų titulai šįkart liko Lietuvoje: 5000 m distanciją greičiausiai įveikė Diana Banienė, Robertas Vališauskas bei „Ereliai Squad“ estafetės komanda.
2023-05-15

Savo paties rekordą sieksiantis pagerinti Sorokinas: „Ultrabėgimas – tai kova su savimi“

Antrus metus iš eilės geriausiu pasaulio ultrabėgiku pripažintas ir penkis pasaulio rekordus pagerinęs bėgikas Aleksandras Sorokinas sieks naujo pasaulio rekordo. Gegužės 14 dieną bėgiko organizuojame, Vilniuje vyksiančiame, 100 kilometrų bėgime dalyvaus vieni geriausių Europos sportininkų, taip pat bėgimo profesionalai iš Afrikos ir Japonijos. Sportininkas atskleidžia, kaip vyksta pasiruošimas ir su kokiais psichologiniais iššūkiais susiduria.
2023-05-04

Prieš bandymą gerinti pasaulio rekordą treniruotis į JAV išvykęs Sorokinas: „Man reikia greičio“

 „Amerika yra Amerika, – nusijuokė į Jungtines Amerikos Valstijas treniruotis išvykęs ultra bėgikas Aleksandras Sorokinas. – Spėju, kad man patinka. Pamačiau tik vieną valstiją, o treniruočių stovykloje sukamės tarp čia atvykusių europiečių“. Kovo viduryje į Arizoną išvykęs bėgikas patikslino, kad apie 30 bėgikų iš Europos apsigyveno Flagstaff‘o mieste išnuomotuose namuose. „Nuomojami keturi namai 2 kilometrų spinduliu, – informavo apie savo gyvenimo sąlygas stovykloje A. Sorokinas.
2023-04-07

Pasaulio rekordininkas Sorokinas rengiasi naujam iššūkiui – pristatė unikalų bėgimą ir nerimauja dėl pajėgių varžovų

Net penkis planetos rekordus praėjusiais metais pagerinęs Aleksandras Sorokinas šiemet turi ne ką mažesnių planų. 41-erių lietuvis jau dėlioja metų planus ir pasirengęs naujam iššūkiui. A. Sorokinas 2022-aisiais pagerino šiuos penkis rekordus – 12 valandų, 6 valandų, 100 mylių, 100 km bei 24 valandų bėgimų pasaulio rekordus. Jis taip pat Tarptautinės ultramaratonų asociacijos (IAU) praėjusiais metais buvo pripažintas geriausiu 2022-ųjų pasaulio bėgiku.
2023-03-09

Maratoną Ispanijoje nubėgęs Sorokinas: „Tai trumpa ir maloni distancija“

Sekmadienį Lietuvos maratonininkai Ispanijoje dalyvavo dviejuose World Athletics statusąturinčiuose bėgimuose. XXXVIII Sevilijos maratone geriausias 2022 metų pasaulio ultramaratonininkas Aleksandras Sorokinas „trumpoje“ sau distancijoje užėmė 118 vietą (2:25:33), Vaidas Ramanauskas buvo 292-as (2:38:29). „Įveikta. Maratonas yra trumpa ir maloni distancija“, - rašė A.Sorokinas, įpratęs prie kur kas ilgesnių, kartais net 300 km viršijančių, bėgimų.
2023-02-20

Įspūdingas įvertinimas: penkis planetos rekordus pagerinęs lietuvis pripažintas geriausiu pasaulio bėgiku

Tarptautinė ultramaratonų asociacija (IAU) trečiadienį paskelbė, kad geriausiu 2022 metų sportininku vyru pripažintas lietuvis Aleksandras Sorokinas. Jis tokio pripažinimo sulaukė jau trečią sykį bei antrą – iš eilės. Iš viso balsavimui buvo nominuoti 36 kandidatai. A. Sorokinas surinko 37 proc. balsų. 2022 metai lietuviui išties buvo įsimintini. A. Sorokinas pagerino 12 valandų, 6 valandų, 100 mylių, 100 km bei 24 valandų bėgimų pasaulio rekordus.
388 2023-02-15

2022-ųjų Lietuvos lengvosios atletikos apžvalga: rekordų gerinimas ir puikūs pasirodymai tarptautinėse varžybose

2022-ti metai iš pradžių buvo pažymėti nacionalinių rekordų gerinimu, o vėliau šalies lengvaatlečiai savo pasirodymais džiugino ir tarptautinėse varžybose. Kviečiame chronologine tvarka prisiminti sportininkų pasiekimus. Žiemos sezone – rekordų gausa Jau sausio viduryje vykusiame Valmieros (Latvija) lengvosios atletikos čempionate krito 30 metų laikęsis Lietuvos 200 m rungties uždarų patalpų rekordas. Jį pagerino 24-erių sprinteris Gediminas Truskauskas, distanciją įveikęs per 21,25 sek.
2022-12-28

Lietuvos triumfas Italijoje: Sorokinas pagerino jam pačiam priklausiusį pasaulio rekordą, rinktinei – sidabras

Lietuvos bėgikai surengė įspūdingą pasirodymą Veronoje (Italija) pasibaigusiame Europos 24 valandų bėgimo čempionate. Lygų sau neturėjęs Aleksandras Sorokinas tapo Europos čempionu bei pagerino jam pačiam priklausiusį planetos rekordą, o Lietuvos rinktinė, kuriai taip pat atstovavo Andrius Preibys ir Ruslanas Seitkalijevas, komandinėje įskaitoje iškovojo sidabro medalius. Startavę 11 val. šeštadienį, lietuviai be sustojimo judėjo visą parą, kol sekmadienį 11 val.
2022-09-18

Italijoje vykstančiame bėgimo čempionate startavęs Sorokinas yra pasirengęs įvykdyti pasaulio rekordo šturmą

Šeštadienį 11 val. Veronoje (Italija) startavo Europos 24 val. bėgimo čempionatas, kuriame dalyvauja net trys Lietuvos atstovai. Vienas iš jų – Aleksandras Sorokinas – yra nusiteikęs pagerinti sau pačiam priklausantį pasaulio rekordą. Praėjusių metų rugpjūtį jis varžybose Lenkijoje per 24 val. nubėgo 309,399 km. A. Sorokinas taip pat yra 2019 metų pasaulio 24 val. bėgimo čempionas. Jis Veronoje laikomas favoritu laimėti auksą.
2022-09-17

Sorokinas nusiteikęs pakoreguoti istorinius įrašus: „Esu stipresnis nei tada, kai pagerinau pasaulio rekordą“

Tikslai – patys aukščiausi. Pernai pasaulio 24 val. bėgimo rekordą pagerinęs Aleksandras Sorokinas nusiteikęs pakoreguoti istorinius įrašus. Praėjusių metų rugpjūtį Lenkijoje Lietuvos ultra bėgikas per parą nubėgo 309,399 km. Į šiuos skaičius Vilniaus „Cosma“ atletas taikysis ateinantį savaitgalį Italijoje vyksiančiame Europos 24 val. bėgimo čempionate, kuriame bus laikomas favoritu į auksą. „Apie skaičius nenoriu galvoti. Žinoma, noriu parodyti save maksimaliame lygyje, žiūrėsime, kaip bus.
2022-09-14

Aleksandras Sorokinas pagerino dar vieną Lietuvos rekordą

Pasaulio ilgų nuotolių bėgimo žvaigždė lietuvis Aleksandras Sorokinas sekmadienį pagerino dar vieną Lietuvos rekordą. Alytuje vykusiose „Run Alytus 100 km“ renginyje 50 km distanciją jis įveikė per 2 val. 53 min ir 51 sek. Per metus A.Sorokinas 50 km bėgimo šalies rekordą pagerino jau trečią kartą. O sekmadienį jis savo paties rekordą pagerino net 8 minutėmis.   “Specialiai šioms varžyboms nesiruošiau.
2022-07-03

Unikalioje bėgimo šventėje Vilniuje daugiau nei pusantro šimto dalyvių – tarp jų rekordininkai ir olimpiečiai

 Šeštadienį sostinės „Vingio“ stadione vyko trečiosios „Vilnius 5000“ bėgimo varžybos, kuriose jėgas išbandė ne tik tituluoti Lietuvos stajeriai, bet ir elitiniai Ukrainos lengvaatlečiai bei daugkartinis planetos rekordininkas Aleksandras Sorokinas. Bėgimo šventėje, kurią organizavo lengvosios atletikos klubas „Love Streams Running“, varžėsi daugiau nei pusantro šimto dalyvių – profesionalai, mėgėjai ir mažieji „FullGazz“ akademijos auklėtiniai.
2022-05-16

Dar vieną pasaulio rekordą pasiekęs Aleksandras Sorokinas „Galvojau, kad esu per lėtas“

„Perskaitėte teisingai“, – su tokiu prierašu apie Aleksandro Sorokino pagerintą pasaulio rekordą pranešė tarptautinė lengvosios atletikos federacija „World Athletics“. Savaitgalį Lietuvos ultra bėgikas sunkiai suvokiamu greičiu įveikė 100 km, distanciją nubėgęs per 6 val. 5 min. 41 sek. Bedforde (Didžioji Britanija) vykusiose „Camille Herron Centurio Running“ varžybose lengvaatletis nuotolį įveikė vidutiniu 3 min. 39 sek./km tempu! Bėgdamas laukė „lūžio“ „Iš tikrųjų pats iki galo netikėjau.
2022-04-26

Aleksandras Sorokinas pateisino geriausio ultra bėgiko vardą – pagerino pasaulio rekordą!

Lietuvos ilgų nuotolių bėgikas 40-metis Aleksandras Sorokinas Jungtinėje Karalystėje vykusiose varžybose užfiksavo geriausią planetos 100 km distancijos rezultatą. Lietuvis atbėgo per 6 val. 5 min. 41 sek. bei pagerino japono Nao Kazami 2018 m. užfiksuotą pasaulio rekordą (6 val. 9 min. 14 sek.). Šiose varžybose jis taip pat pagerino du Lietuvos rekordus.
2022-04-23

Andrejus Sorokinas – geriausias 2021-ųjų pasaulio ultra bėgikas

Tarptautinė ultra bėgikų asociacija (IAU) paskelbė geriausių 2021-ųjų metų sportininkų rinkimų rezultatus. Geriausiu ultra bėgiku tarp vyrų buvo išrinktas lietuvis Aleksandras Sorokinas, tarp moterų – JAV bėgikė Camille Herron. Balsavime A.Sorokinas sulaukė net 51 proc. visų balsavusiųjų palaikymo. Tai yra antrasis A.Sorokino triumfas IAU rinkimuose – pripažinimo jis sulaukė ir 2019-aisiais. „Visada smagu, kai tave pastebi, ar ne? – nusijuokė bėgikas, prabilęs apie laimėjimą.
2022-04-13

„Supermenas“ realybėje: Aleksandras Sorokinas pagerino du pasaulio rekordus

Pasaulio rekordininkas ultra bėgikas Aleksandras Sorokinas ketvirtadienį Izrealyje vykusiose „Spartanion“ 12 valandų bėgimo varžybose pagerino jam pačiam priklausiusius pasaulio rekordus. Ketvirtadienį A.Sorokinas per 12 valandų nubėgo daugiau negu 175 kilometrus (organizatoriai dar patikslins duomenis). Ankstesnis jo rezultatas – 170,309 kilometrai. Tel Avive vykusių „Spartanion“ varžybų 12 valandų bėgime startavo 16 dalyvių.
2022-01-06

Nepaisant kelionės pagal kino filmo scenarijų, Andrejus Sorokinas medžios 12 valandų bėgimo rekordą

„Viskas klostėsi kaip filme – ne koviniame, o komedijoje“, – nusijuokė ultra bėgikas, pasaulio 12 bei 24 valandų bėgimo rekordininkas Aleksandras Sorokinas, prisiminęs kelionę į Izraelį, kur ketvirtadienį (sausio 6 d.) „Spartanion“ varžybose bandys gerinti savo paties 12 val. bėgimo rekordą. Patvirtinimą, kad galės dalyvauti varžybose, bėgikas gavo dieną prieš skrydį.
2022-01-04

Lietuvos sporto metai: vienintelis medalis Tokijuje, 24 metus lauktas pasiekimas ir netikėtas sugrįžimas

2021-ieji metai nenumaldomai artėja prie pabaigos. Lietuvos sporto pasaulye jie įsimins ir skambiomis pergalėmis, ir skaudžiomis nesėkmėmis, ir visus nustebinusiu sugrįžimu. Lietuvos sportininkai, kaip ir daugelis kitų pasaulio atletų, šiemet po koronaviruso sukelto šoko jau varžėsi svarbiausiose varžybose, tarp kurių buvo ir nukeltos Tokijo žaidynės. Lietuvoje šiemet vyko ir keletas itin aukšto rango varžybų.
2021-12-29

Pasaulio rekordininkas Aleksandras Sorokinas tapo klubo „Cosma“ komandos nariu: „Tai didelė atsakomybė“

„Šiek tiek jaudinuosi“, – prisipažino ultra bėgikas, pasaulio 24 valandų bėgimo rekordininkas Aleksandras Sorokinas, spausdamas skambučio mygtuką prie sporto klubo „Cosma“ būstinės durų. Jaudulys pradingo tik paspaudus ranką klubo prezidentui Martui Skrabuliui. „Tai svarbus žingsnis mano karjeroje, – padėjęs parašą ant sutarties sakė pasaulio čempionas bei rekordininkas A.Sorokinas. – Tapau didelės ir stiprios šeimos dalimi, kuri visada padeda, palaiko ir motyvuoja.
2021-10-11

Aleksandras Sorokinas pradėjo kaip visi, o dabar – sunkiai suvokiamo pasaulio rekordo autorius: „Svajonė išsipildė“

Praėjusį savaitgalį Lenkijoje buvo padaryta tai, kas 24-erius metus laikyta nepajudinama amžiams ir virš žmogaus galimybių ribų. Lietuvis Aleksandras Sorokinas pagerino 24 valandų bėgimo pasaulio rekordą – įveikė 309,399 km. Skamba sunkiai suvokiamai, bet taip, perskaitėte teisingai – lietuvis be poilsio bėgo visą parą ir per šį laiką įveikė beveik 310 kilometrų. Kiekvieną kilometrą jis įveikdavo vidutiniu 4 min. 39 sek. tempu ir šį stabiliai išlaikė beveik viso bėgimo metu.
2021-08-31

Fantastika: Aleksandras Sorokinas pagerino 24 valandų bėgimo pasaulio rekordą

Lietuvos ilgų nuotolių bėgimo žvaigždės Aleksandras Sorokinas dar kartą įrašė savo pavardę į pasaulio rekordų metraščius. Sekmadienį ryte jis Pabianicėse finišavo Lenkijos 24 val. bėgimo čempionate ir pasiekė naują planetos rekordą. Lietuvos sportininkas per parą nubėgo 308,87 km.
2021-08-29

Lietuvos bėgikas per dieną pagerino du pasaulio rekordus

Lietuvos ilgų nuotolių bėgikas Aleksandras Sorokinas įspūdingai triumfavo šeštadienį Didžiojoje Britanijoje vykusiame „Centurion Running Track“ 100 mylių (160,934 km) bėgime ir pagerino net du pasaulio rekordus. Lietuvos sportininkas finišavo per 11 val. 14 min. 55 sek. ir pasiekė naują pasaulio 100 mylių bėgimo rekordą. Per tiek laiko jis buvo nubėgęs 160,934 km. Po to jis dar 45 min pratęsė bėgimą ir pasiekė naują 12 valandų bėgimo planetos rekordą – 168,7 km.
2021-04-24

Mes važiuojame prie jūros, o tu, Aleksandrai, atbėgsi?

Tai tik vienas iš juokelių, kuriuos nuolat girdi Europos 24 valandų bėgimo čempionate bronzos medalį iškovojęs ultramaratonininkas Aleksandras Sorokinas. „Juokauja draugai. Juk žino, kad nubėgčiau ir tą pačią sekundę numirčiau“, - nusišypso bėgikas. „Nuo ko prasidėjo mano draugystė su bėgimu? – žvelgdamas į savo bėgimo batelius manęs perklausia 36-erių Aleksandras. - Aš tik norėjau numesti svorio.
2018-06-20
Į viršų