actekai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „actekai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „actekai“.

Actekų šventovė Meksikoje po metų pertraukos atvėrė duris lankytojams

Actekų 14-ame amžiuje pastatyta šventovė  po metų pertraukos atvėre duris lankytojams.  Šventykla Mayor Meksiko mieste yra viena labiausiai turistų lankomų vietų šalyje. „Mums padėjo tai, kad griuvėsiai yra po atviru dangumi – todėl ir galėjome vėl pradėti veiklą. Žinoma, turėjome šiek tiek pakoreguoti sveikatos protokolą, mat į atvykusiųjų sveikatą žiūrime labai rimta,“ – sakė šventyklos direktorė Patricia Ledezema.
2021-04-30

Akių liga, kuri pražudė net 15 mln. žmonių: mokslininkai tikina supratę priežastis

1545 m. Meksiką užklupo paslaptinga liga, sukėlusi vieną didžiausių pandemijų žmonijos istorijoje. Vos per penkerius metus iki 15 milijonų žmonių – apie 80 procentų gyventojų – mirė siaubinga mirtimi, iškentėjus akių, nosies ir burnos kraujavimą. Praėjus maždaug 550 metų, vokiečių mokslininkų komanda atrado vadinamąją „cococoliztli“ (actekų kalba – maro) epidemiją, kurią sukėlė salmonelės.
2021-02-10

Meksika džiaugiasi atkasusi dar vieną unikalų kultūrinį palikimą

Šalies sostinėje atkasta actekų paslaptis sauganti penkioliktojo amžiaus šventykla. Milžiniškas – net 35-ių metrų ilgio statinys – aptiktas istorinėje Meksiko miesto širdyje. Jau žinoma, kad šventykloje buvo garbinamas actekų vėjo dievas. Archeologai su dideliu džiaugsmu darbuojasi istoriniame Meksiko centre.
2017-06-09

Ypatingai retos, tačiau įspūdingos ginklų rūšys

Mixstuff.ru siūlo pažvelgti į kelis labai retus, jau nebenaudojamus, tačiau išties įspūdingus senovinius ginklus.       Makuahuitlis – actekų ginklas, primenantis kardą. Jo ilgis dažniausiai siekdavo 90-120 centimetrų. Palei medinius ašmenis buvo tvirtinami vulkaninio stiklo (obsidiano) gabalėliai. Šiuo ginklu padarytos žaizdos būdavo siaubingos dėl aštrių kraštų, pakankamų, kad nukirstų priešininko galvą. Paskutinį kartą makuahuitlis minimas 1884 metais.
2013-09-03
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų