Lilija Vanagienė apie iššūkius dailiajame čiuožime: taip žlugdomas olimpinis sportas

Lietuvos atletai iš Pekino olimpinių žiemos žaidynių parsiveža neįkainojamą patirtį. Visgi ne visi sportininkai varžybose galėjo pademonstruoti savo meistriškumą, mat vienai sportininkei nebuvo suteikta mūsų šalies pilietybė. Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė dar prieš olimpines žaidynes įvertino tokį Prezidentūros atstovų veiksmą, taip pat papasakojo, kokius sunkumus tenka spręsti šioje sporto virtuvėje.

Lietuvių pasirodymai Pekino žiemos žaidynėse – daug debiutų, pradžiuginusi estafetė ir neprisijaukinti kalnai

Nors iki Pekino žiemos žaidynių uždarymo ceremonijos liko dar trys dienos, tačiau Lietuvos olimpiečiams varžybos jau baigėsi. Kai kurie iš jų jau paliko Kiniją ir sugrįžo namo, kiti tą padarys artimiausią dieną. Lietuva šiose žiemos žaidynėse turėjo rekordinę, 13 sportininkų rinktinę.  Apie medalius prieš žaidynes kalbama tikrai nebuvo, tačiau iš kai kurių sportininkų buvo galima tikėtis kiek geresnių rezultatų.

Jaunosios žiemos žaidynių debiutantės – apie neįkainojamą patirtį ir Lietuvos gimtadienį

Trečiadienį žiemos olimpinėse žaidynėse savo pasirodymą Pekine užbaigė debiutantės, slidininkės 17-metė Eglė Savickaitė ir 16-metė Ieva Dainytė. Jos startavo komandiniame sprinte klasikiniu stiliumi, tačiau varžovių buvo aplenktos ratu ir distancijos nebaigė bei į finalą nepateko. Varžybose varžėsi iš viso 27 šalių rinktinės, išskirstytos į du pusfinalius. Į finalą pateko po keturias pirmąsias vietas užėmusios komandos ir dar dvi užfiksavusios geriausius laikus.

Komandinis sprintas išsunkė slidininkų jėgas: „Tokia savijauta, kad norisi tik kristi ant žemės“

Trečiadienį žiemos olimpinėse žaidynėse Pekine savo paskutinėje rungtyje startavo ir slidininkai Tautvydas Strolia ir Modestas Vaičiulis. Lietuviai komandinio sprinto rungties pusfinalyje užėmė 24 vietą ir už nugaros paliko vieną varžovų duetą. 32-ejų M. Vaičiulis 26-erių T. Strolia pasirodė pirmajame pusfinalyje. 9 km distanciją jie drauge nušliuožė per 22 min. 17,79 sek. ir aplenkė korėjiečius Kvalifikacijoje iš viso kovojo 24 šalių rinktinės, išskirstytos į du pusfinalius.

Vasario 16-osios proga – patriotiški sportininkų sveikinimai iš olimpinių žaidynių

Vasario 16-oji ypatingai svarbi lietuviams visame pasaulyje. Sportininkai – ne išimtis. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga geriausi mūsų šalies žiemos sporto atletai siunčia sveikinimus ir linkėjimus iš Pekino olimpinių žaidynių. „Kaskart matant plazdančią mūsų nepriklausomos valstybės vėliavą apima pasididžiavimo jausmas. Kiekvienas prisidėkime, kad mūsų valstybė būtų matoma, girdima ir gerbiama. Su švente, Lietuva!“ – sveikino biatlonininkas Vytautas Strolia.
Į viršų