• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Svečiai apsilankę SPA salone „Provanso kvapai“ surengtoje eterinių aliejų degustacijoje ir tikrų, organinių aliejinių kvepalų gaminimo pamokoje džiaugėsi kokybiškai praleistu laiku. Vieniems tai buvo pirmas susidūrimas su aromaterapija, kitus galima pelnytai vadinti kvepalų gurmanais. Tačiau svarbiausia, kad kiekvienas iš šio susitikimo išsinešė ne tik pačių sukurtą individualų kvapą, bet ir geras emocijas.

14

Svečiai apsilankę SPA salone „Provanso kvapai“ surengtoje eterinių aliejų degustacijoje ir tikrų, organinių aliejinių kvepalų gaminimo pamokoje džiaugėsi kokybiškai praleistu laiku. Vieniems tai buvo pirmas susidūrimas su aromaterapija, kitus galima pelnytai vadinti kvepalų gurmanais. Tačiau svarbiausia, kad kiekvienas iš šio susitikimo išsinešė ne tik pačių sukurtą individualų kvapą, bet ir geras emocijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas kuria kvepalų vertę?

Žurnalistas, televizijos laidų vedėjas Edvardas Žičkus pripažino, kad domisi kvepalais, jų sudėtinėmis dalimis, kolekcionuoja nišinius kvepalus, netgi yra lankęsis tokioje parfumerijos imperijoje kaip „Amouage“ kvepalų gamykla Omane . Nepaisant to, patirtis, kuriant individualizuotą kvapą, maloniai nustebino ir praturtino. „Pats procesas buvo labai įdomus. Supratau, koks kruopštus, atsakingas, daug žinių reikalaujantis darbas yra kvepalų kūrimas. Lyg juvelyrika ar gero šampano gamyba. Tad nieko keisto, kad milijonus žmonių sužavėsiančiam kvapui sukurti kartais prireikia net 5-10 metų. Naujai įvertinau ir kvepalų vertę, sužinojęs, kad norint išgauti kelis šimtus gramų gryno rožių eterinio aliejaus, reikia tonos žiedlapių ir dar ne bet kokių .“ – įspūdžiais dalijasi pašnekovas.

REKLAMA

Kvapniųjų derinių paieškos

E. Žičkui išties patiko maišyti kvapus, ieškoti maloniausių derinių. Tiesa, jis sako, kad be vakaro šeimininkės aromaterapijos ekspertės Erikos Daugėlaitės patarimų galutinis rezultatas galėjo ir nebūti toks geras. Tačiau galiausiai visas kvapų natas pavyko suderinti ir šiandien pašnekovas džiaugiasi kasdien naujai besiskleidžiančiu savo kurtu kvapu. „Be to, turiu namuose kvapų difuzorių, tad naudinga buvo sužinoti, kokius kvapus tarpusavyje derinti ir kaip, kad išgaučiau raminančią, žadinančią ar kitokią nuotaiką,“ – pasakojimą užbaigia E. Žičkus.

REKLAMA
REKLAMA

Kvepalai kaip muzika

Šiltų atsiliepimų apie kvepalų kūrimo vakarą negailėjo ir kita viešnia Aukė Dransard : „Kvepalai tarsi muzika – su viršutinėmis, vidurinėmis ir apatinėmis natomis. „Provanso kvapų“ šeimininkės Erikos padedami, iš kvapiųjų natų kūrėme savo muzikinius kūrinius ir, supylę į kvepalų buteliukus, parsinešėme namo, kad vėl galėtume jais mėgautis. Buvo nepaprastai smagu, įdomu ir naudinga sužinoti, kaip gaminami kvepalai ir kaip kvepia ingredientai, kokiomis proporcijomis sukuriama kvapų harmonija. Užburiantis vakaras!”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad verslo sandoriai būtų sklandūs

Verslininkė Orinta Eivaitė aromaterapijos pamokoje apsilankė prieš pat išvykdama į Prancūziją. Ji sakė norėjosi susikurti tokį kvapą, kuris suteiktų solidumo, pasitikėjimo savimi, vidinės ramybės jausmą, tvarkant svarbius verslo reikalus svečioje šalyje.

REKLAMA

O. Eivaitei paliko įspūdį tai, kad šis renginys pritraukė būrį skirtingų, bet labai įdomių žmonių. „Nesu gerai susipažinusi su aromaterapija, tačiau E. Daugėlaitė pasakojo taip paprastai ir tuo pačiu įtraukiančiai, kad vakaras nė kiek neprailgo, priešingai, norėjosi, kad tęstųsi kuo ilgiau. Vakaro atmosfera buvo labai jauki,“ – sako O. Eivaitė.

REKLAMA

Dar niekur neuosti kvapai

Fotografas Gediminas Žilinskas natūraliais kvapais domisi jau seniai. „Iki šiol eterinius aliejus naudodavau kiekvieną atskirai, o renginio metu sužinojau daugiau apie jų derinimo galimybes. Nustebino, kokie skirtingi kvapai gali būti išgaunami iš vieno ir to paties augalo, tačiau augančio skirtinguose regionuose, arba surinkto iš skirtingų augalo dalių. Pavyzdžiui, yra ne tik rožių žiedlapių, bet ir rožmedžio eterinis aliejus. Įdomu buvo išmėginti tiek skirtingų kvapų, kurių turbūt nesu niekur kitur uostęs. Galiausiai skonį kvapams reikia lavinti ir tai labai įdomi kelionė. Kvapas, kuris iškart nesužavi, bet visgi intriguoja, pamažu jį prisijaukinus, gali tapti pačiu mėgstamiausiu,“ – pasakojo G. Žilinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu įsiklausyti, ką sako organizmas

Paklaustas, pagal kokius kriterijus kūrė savuosius kvepalus, garsus fotografas sakė neišsikėlęs tikslo, kad kvapas turėtų konkrečią misiją – tonizuoti ar raminti. „Rinkausi intuityviai, klausydamas savo organizmo reakcijos. Bandžiau suprasti, kokie pojūčiai aplanko, kaip vienas ar kitas kvapas subalansuoja ar, priešingai, kyla atmetimo reakcija. Man buvo svarbu, kad kvapų derinį apvainikuotų stabilumo ir harmonijos natos. Švarios galvos, nuraminto proto jausmas, lyg būtum po jogos ar meditacijos. Manau, kad geri organiški kvepalai išties padeda išlaikyti vidinį balansą,“ – sakė G. Žilinskas.

REKLAMA

Kūryba užvaldo

Idėjos sumanytoja aromaterapijos ekspertė, SPA salono „Provanso kvapai“ įkūrėja E. Daugėlaitė džiaugiasi, kad apie vedamus kvepalų renginius dažnai sulaukia teigiamų atsiliepimų. Svečiai dalijasi savo įžvalgomis ir naujai atrastų kvapų potyriais. „Labai smagu ir įdomu, kaip kiekvienas su dideliu atsidėjimu, koncentracija kuria savo kvapą ir po to noriai vieni su kitais dalinasi nuostabiu ir kruopščiai sukurtų kvepalų deriniu,“ – sako ji.

REKLAMA

Kodėl įdomūs kvepalų kūrimo renginiai?

„Dažnas mūsų apie aromaterapiją žinome tik tiek, kad levanda – ramina, arbatmedis – dezinfekuoja, eukaliptas – tinkamas į pirtis ir naudojamas esant peršalus. Tačiau kaip galime jaustis panaudoję bosvelijų, vetiverijų, mirų, balzaminio degmedžio, sibirinio kėnio ar bruknuolių aliejus ir kaip teisingai juos naudoti, tikrai žino retas svečias, – pasakoja E. Daugėlaitė. Renginio metu gaminami tikri, aliejiniai, aromaterapiniai kvepalai, kokiais kvepindavosi senovėje tik išrinktieji – karaliai ir turtingi žmonės, galintys sau leisti įpirkti tokius retus, taurius ir brangius aliejus.

„Leisdamiesi į kvapų pasaulį ir susipažindami su pačiais įmantriausiais kvapais, svečiai kuria savo unikalius kvepalus. Į juos galima sudėti visas savo svajones, norus, mintis. Tikras, organinis kvapas, sukurtas tik mums ir mūsų pačių rankomis suteikia jėgos, ryžo, meilės ir laimės. Juk šie kvepalai pagaminti iš augalų sielų,“ – sako E. Daugėlaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų