Senovėje buvo tikima, kad bet koks mazgas įrištas rūbuose, plaukuose apsaugo žmogų nuo blogio. Apsibrėžus aplink save žiedo formos apskritimą, buvo galima apsisaugoti nuo piktųjų dvasių, kurios nedrįsdavo peržengti šios ribos. Senovėje mūsų protėviai vertino apskritą žiedą – šiandieninį ištikimybės ir santuokos simbolį – pirmiausia, kaip apsaugos ženklą.

Kad nuvytų nuo naujagimio ligas, jį maudant į vandenį įmerkdavo sidabrinį žiedą, o migdant kūdikį – padėdavo žiedą po pagalve. Kad gimdymas praeitų lengvai ir be komplikacijų, gimdyvėms buvo rekomenduojama nenusimauti žiedo visą nėštumo laikotarpį. Taip pat buvo tikima, jog galima susigrąžinti sutuoktinio meilę pažiūrėjus į jį per vestuvinį žiedą. O netekėjusios merginos norėdamos susapnuoti būsimą vyrą, žiedą pasidėdavo po pagalve.

Antikos laikais žiedus galėjo nešioti toli gražu ne kiekvienas – šis aksesuaras buvo ne tik papuošalas, bet ir priklausymo tam tikram visuomenės sluoksniui simbolis. Senovės Romoje auksinius žiedus nešiojo senatoriai, paprastiems miesto gyventojams buvo galima puoštis tik žiedais iš geležies.

Senovės Egipte, taip pat ir Europoje, žiedai buvo šeimos relikvija, su išgraviruotais herbais, kurie tarnavo ir kaip antspaudas. Tokius žiedus nešiodavo ant dešinės rankos rodomojo piršto.

REKLAMA

Vienuolynų ordinų ar slaptų politinių organizacijų nariai naudojo žiedus kaip patvirtinimą apie priklausomybę grupuotei.

Žiedas ant didžiojo piršto buvo nešiojamas kaip talismanas.

Žiedas buvo maunamas ant rankos atsižvelgiant ir į jos funkcijas: dešinioji ranka simbolizavo valdžią, kairioji – širdį. Kairės rankos bevardis pirštas nuo senų laikų simbolizavo meilę ir jausmus, todėl daugumoje šalių vestuvinis žiedas maunamas būtent ant šios rankos ir piršto. Lietuvoje vestuvinis žiedas nešiojamas ant dešinės rankos bevardžio piršto.


Rašyti komentarą...
i
ivy
2012-03-24 20:00:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai grazu. Norejau savo vestuvini zieda puosti deimantuku, bet sios minties atsisakysiu, o ir senoveje nebuvo leidziami jokie papuosimai. grazus straipsnis.
Atsakyti
0

A
Aš to Aš
2012-03-25 00:45:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nemune ledai išplauks...obelys pabals...parymok manęs palauk......... O ilgai laukęs dar palauk....gryšiu iš tiesų :)
Atsakyti
0

A
2012-03-25 01:00:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na tai laukiu, nesulaukiu :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų