Kaip rašo guardian.co.uk, nieko nenustebino, kad 2012 m. vyrų aprangoje vyraus sportinė tematika. Bet, nepaisant to, Prancūzijos sostinėje vykusiuose madų šou ateinančiam pavasariui buvo galima išvysti šviesių, nematytų, idėjų. Taigi, ko naujo išmokome?

Naujasis britų dizaineris iš „Louis Vuitton“ mados namų – puikus

Kim Jones, naujas vyrų stiliaus ir studijos direktorius prabangiuosiuose prancūzų mados namuose, vadovaujamuose Marc'o Jacobs'o, pristatė debiutinę vyriškų drabužių kolekciją, kurią visi, tąkart buvę Paryžiuje, sutiko be galo entuziastingai. Dizaineris, baigęs „Central Saint Martins“ dailės ir dizaino kolegiją Londone ir dirbęs su „Umbro“, „Topman“, bei, visai neseniai – „Dunhill“ mados namais, pristatė iki pirštų galiukų precizišką, šiuolaikinę, kelionių įkvėptą kolekciją vyrams su sportišku „cinkeliu“. K. Jones teigė, kad jį įkvėpė „pasiturintys žmonės, ypač – Amerikos aristokratija ir tai, kaip pastarieji keliaudavo šešiasdešimtaisiais bei septyniasdešimtaisiais“.

REKLAMA

Paryžiaus vyrų mados savaitė(guardian.co.uk nuotr.) (nuotr. Gamintojo)Paryžiaus vyrų mados savaitė(guardian.co.uk nuotr.) (nuotr. Gamintojo)

Dizaineris elementų kūrybai pasisėmė iš „Ivy League“ (sporto asociacija, vienijanti aštuonias privačias aukštąsias mokyklas šiaurės rytų JAV), kuriuos sumaišė su prabanga bei specializuota sportine apranga. K. Jones'o kolekcijoje taip pat buvo justi afrikietiški prieskoniai – dizaineris ten praleido savo vaikystę ir buvo įkvėptas žymaus menininko Peter Beard, įamžinusio rytų Afriką bei laukinį gyvenimą dokumentinėse juostose, knygos „The End of The Game“.

Visa ši patirtis susipynė į puikų languotą audinį, primenantį tradicines masajų gentyje vyraujančias raudoną ir mėlyną spalvas, sumaišytas su „Louis Vuitton“ namų ženklu tapusiais „Damier“ langeliais. Tai buvo žavus kolekcijos akcentas, gebąs tapti bet kuo: pradedant marškinėliais, baigiant didžiuliu šaliku, apmuturiuojančiu dėvintįjį smėlio spalvos kostiumu.

Kiti nauji prisilietimai: puikūs „Varsity“ stiliaus švarkai bei didžiuliai krepšiai, ant kurių puikavosi logotipas iš baltos, mėlynos, juodos bei raudonos spalvų. Žavūs buvo ir aksesuarai, ypač – sandalai.

John Galliano toliau plėtoja teismo salės įvaizdį

J. Galliano teismo ansamblį sudarė švarkais bei liemenėmis vilkintys vyrai su šalikais, nedėvintys jokių marškinių. Praėjus kelioms dienoms po kolekcijos pristatymo, šis naujas įvaizdis sugadino naujos dizainerio kolekcijos įspūdį prancūziškame „Salomon de Rothschild“ viešbutyje. Ar marškinių nebuvimas – tai logiška progresija, sekanti po prieš tai buvusių marškinėlių itin plačiais kaklais?..

Paryžiaus vyrų mados savaitė(guardian.co.uk nuotr.) (nuotr. Gamintojo)Paryžiaus vyrų mados savaitė(guardian.co.uk nuotr.) (nuotr. Gamintojo)

Balta – ateinančių metų tendencija

Nuo galvos iki kojų švytinti balta. Šį įvaizdį siūlė net trys mados namai: „YSL“, „Comme des Garçons“ ir „Givenchy“. Nepaisant to, jog gaivi balta karštą vasaros dieną yra tikras išsigelbėjimas, baltos, kone permatomos kelnės, rodos šiek tiek juokinga ir nepraktiška idėja. Bet taip jau būna su mada: kuo daugiau tam tikrų variantų matome, tuo labiau prie jų įprantame ir, galiausiai, imame jų norėti.

REKLAMA

Tuo tarpu „Hermès“ mados namai pristatė kolekciją, gausią laisvų, dryžuotos baltos medžiagos kostiumų, plačiomis kelnių klešnėmis ir neįliemenuotais švarkais. Tačiau ši kolekcija privertė nusivilti, kadangi „Hermès“ mados namai visais laikais kūrė tik pasiturintiems ir norintiems gerai atrodyti žmonėms, tuo tarpu šie plazdantys kostiumai priminė tai, ką galima nesunkiai pasisiūdinti pačiam.

Visi susitelkę ties 2012-ųjų olimpinėmis žaidynėmis Londone

Sportas – tai svarbiausia tendencija, vienijanti visus ateinančio sezono vyriškus drabužius, tačiau kolekcijos patrauklumu itin skyrėsi viena nuo kitos. Ko gero, Dries Van Noten buvo tas dizaineris, kurio kolekcijoje – daugiausiai geidžiamų drabužių. Pastarieji pasižymėjo itin minimalistine sportinės aprangos išraiška. Sportinė striukė 2012 m. greičiausiai bus tas drabužis, kurį įsigyti – privalu, o vyraujančios spalvos buvo vandenyno, drėgme alsuojančios rudos bei irzlios geltonos.

Kiti su sportu susiję pastebėjimai: „Givenchy“ pasiūlė klostytus teniso sijonėlius ir žalią sportinį „Wimbledon“ viršutinį drabužį; Margaret Howell priminė senus regbio šortus; Martinas Margiela – raudoną, nailoninį apsiaustą. Tuo tarpu bent pusė Paryžiaus mados savaitės priekinių eilių žiūrovų buvo apsiavę „old-school“ sportbačius („Nike“ arba „New Balance“ firmų) be jokių kojinių.

Trumpi kostiumai ir dvieiliai švarkai

Tiek trumpi kostiumai, tiek ir dvieiliai švarkai nepraranda populiarumo jau kelis pastaruosius sezonus ir vis dar išliks madingi. Dizainerės Margaret Howell kolekcijos pristatymo metu šie variantai vyravo pigesnėje „MHL“ drabužių linijoje, kuri, anot dizainerių komandos, šį sezoną buvo labai populiari ir, nepaisant panašių modelių pasikartojimo, buvo puikiai parduodama.


Rašyti komentarą...
h
hm
2011-07-01 18:18:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
vyru ar geju?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų