Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
„Sveikas rytojus“ (nuotr. Organizatorių)

Statistiniai duomenys iškalbingi – beveik trečdalis moterų po gimdymo susiduria su nevalingai pratekančio šlapimo problema, beveik ketvirtadalis jaučia nepasitenkinimą savo lytinių santykių kokybe, o daugiau nei pusė moterų, susiduriančių su intymiomis sveikatos problemomis, kenčia dėl prastesnės emocinės savijautos ar nepasitikėjimo savimi.

8

Statistiniai duomenys iškalbingi – beveik trečdalis moterų po gimdymo susiduria su nevalingai pratekančio šlapimo problema, beveik ketvirtadalis jaučia nepasitenkinimą savo lytinių santykių kokybe, o daugiau nei pusė moterų, susiduriančių su intymiomis sveikatos problemomis, kenčia dėl prastesnės emocinės savijautos ar nepasitikėjimo savimi.

REKLAMA

Apie intymias moterų problemas bei jų sprendimo būdus bus kalbama medicinos aktualijų ir sveikatos laidoje „Sveikas rytojus“, plastikos chirurgo med. m. dr. Vyginto Kaikario rubrikoje „Sveikas grožis“.

„Šiuolaikinės moterys yra drąsios ir nebijančios spręsti iškilusias problemas, net ir intymias. Viena iš tokių – sumažėjęs makšties sienelės elastingumas. Ši bėda gali atsirasti dėl daugybės priežasčių, tačiau svarbiausia, kad šiuolaikinė medicina, galinti labai daug, jau žino, kaip šią bėdą nesudėtingai išspręsti“ , – pasakos V. Kaikaris.

REKLAMA

Intymios problemos gali kaip reikiant sumenkinti gyvenimo kokybę. Gydytojas akušeris-ginekologas Artūras Šalaševičius atskleidžia, jog sumažėjęs makšties sienelės elastingumas sukelia daug nemalonių pojūčių.

„Pirmiausia, atsiranda lytinio gyvenimo diskomfortas. Lytinių santykių metu patenka oro, nejaučiamas orgazmas, poroje pastebima, kad visiškai pasikeitė lytinis gyvenimas. Maudantis vonioje ar baseine į makštį patenka vandens, tai sukelia diskomfortą. Visos šios problemos priverčia moteris kreiptis į gydytojus“, – laidoje pasakos „Fi Clinica“ gydytojas akušeris-ginekologas A. Šalaševičius.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas pastebi, kad neretai moters vizitas pas ginekologą tampa žygdarbiu, kadangi gydytojui reikia patikėti itin asmenines bėdas.

„Džiugu, kad dabar situacija keičiasi. Ankščiau moterys kentėdavo ir ignoruodavo, bet šiuolaikinės moterys nori gyventi taip, kaip joms atrodo ir kreipiasi pagalbos. Viena iš galimų problemų yra šlapimo nelaikymas. Tai jau yra medicininė problema. Kita problema – makšties laisvumas“, – laidoje pasakos gydytojas akušeris-ginekologas A. Šalaševičius.

Šiuolaikinių technologijų dėka, makšties siaurumo bėdą galima išspręsti greitai, saugiai ir neskausmingai. Lazerinė procedūra skirta moterims, kurioms po gimdymo patirtų traumų ar dėl įgimtų patologijų dingsta makšties audinių elastingumas ir tonusas.

„Dažniausiai tai būna moterys virš 35 metų, pagimdžiusios norimą vaikų skaičių. Nors ši procedūra yra tinkama ir toms moterims, kurios dar planuoja gimdymą. Lazerinės procedūros

nepalieka randų, lyginant su operaciniu gydimu“, – laidoje apie makšties siaurinimo procedūrą lazeriu pasakos gydytojas akušeris-ginekologas A. Šalaševičius.

REKLAMA
REKLAMA

Procedūra atliekama be chirurgo įsikišimo. Lazerio skleidžiami spinduliai veikia makšties sienelę, skatindami kolageno ir elastino, atsakingo už makšties sienelių stangrumą, atsinaujinimą.

„Šiuolaikinėje medicinoje yra galimybė jau ne tik operuoti, bet ir panaudoti šiuolaikines technologijas, kaip lazerį, kuris gali susiaurinti makštį, sutvarkyti šlapimo nelaikymą, atlikti makšties atjauninimo procedūras. Naudojant lazerį pogleivėje gaminasi daugiau kolageno, atsiranda daugiau kraujagyslių, pagerėja makšties aprūpinimas krauju, jos elastingumas, padidėja drėgnumas. Visi šie lazerio efektai skatina moteris kreiptis ne tik dėl operacinio gydymo, bet ir dėl lazerio procedūrų, kurios nereikalauja jokio specialaus pasiruošimo. Joms nereikalinga nei narkozė, nei nuskausminimas, nei operacinė. Moterys atvyksta ir po 10-15 minučių procedūra jau atlikta, jos vėl grįžta į savo įprastinį gyvenimą“, – apie lazerines procedūras laidoje pasakos gydytojas A. Šalaševičius.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš didžiausių šio gydymo privalumų yra tai, kad nėra pažeidžiamas gleivinės paviršius. Jis išlieka vientisas, nėra pjūvio ar surandėjimo.

„Lazerinę procedūrą galima daryti esant ir kitiems sveikatos sutrikimams, kurie apsunkintų pačią operaciją. Ypač tinka ir vyresnio amžiaus moterims, kurios nenori operacijos, o turi problemų, pavyzdžiui, su makšties slinkimu“, – laidoje kalbės ginekologas A. Šalaševičius.

Procedūros metu atstatoma natūrali makšties drėgmė, susiaurinamas jos spindis, grąžinamas makšties jautrumas lytinių santykių metu bei sustangrinamos vidinės lytinės lūpos. Tiesa, procedūrą reikia kartoti.

„Kai pasiekiamas pirmos bangos rezultatas, tada po 30-40 dienų procedūra kartojama, kad užtikrinti efektą. Efektas išlieka metus, kitoms ir iki pusantrų ar dviejų metų. Tada procedūrą reikia kartoti“, – pasakos gydytojas akušeris-ginekologas A.Šalaševičius.

Po procedūros pagerėja lytinio gyvenimo kokybė, nebejaučiamas skausmas lytinių santykių metu, makštis tampa stangresnė ir ne tokia laisva, dingsta stresinis šlapimo nelaikymas.

REKLAMA
REKLAMA

Intymios moterų problemos ir jų sprendimo būdai, sveiki svorio metimo būdai, pėdų masažo galia visam organizmui ir sąnarių sveikatos puoselėjimo būdai – visa tai jau šį sekmadienį, 12 valandą medicinos aktualijų ir sveikatos laidoje „Sveikas rytojus“!

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų