Norfolko ir Norwicho universitetinės ligoninės konsultantas Martinas Phillipsas teigia, kad nuolat auga jaunų moterų, sergančių kepenų ciroze, kiekis, rašoma www.bbc.co.uk.
„Per penkioliką metų moterų, besiskundžiančių kepenimis ir turinčių cirozės komplikacijų amžius sumažėjo beveik dešimtmečiu,“ - perspėja gydytojas.
2011 metais daugiau kaip milijonas žmonių buvo paguldyta į reanimacijos ir kitus ligoninių skyrius Anglijoje dėl būsenos, sukeltos nesaikingo alkoholio vartojimo. Jauniausias žmogus, kurį pačiam daktarui Phillipsui yra tekę gydyti per pastarąjį laikotarpį, buvo vos devyniolikos metų amžiaus.
„Britai geria daugiau nei bet kada anksčiau. Žmonės net nesupranta, kaip smarkiai sau kenkia girtaudami paauglystėje arba vos sulaukę dvidešimties,“ - perspėja gydytojas Phillipsas.
"Vos prieš trisdešimt metų buvo nepriimtina pamatyti gatvėje girtą nesusitvarkiusią moterį. Vaikinams tai buvo įprasta ir leidžiama, tačiau dabar taip elgiasi ir merginos. Tačiau dėl biologinių skirtumų vyrų ir moterų organizmas skirtingai skaido alkoholį.
Skrandyje išsiskiriantis proteinas, kuris skaldo alkoholio molekules, moterų organizme ne toks aktyvus, kaip vyrų organizme, todėl moterims gręsia patirti kur kas didesnės žalos dėl nesaikingai vartojamo alkoholio," aiškina gydytojas.
Be to, jis perspėja: „Jeigu lauksite iki kol jausitės tikrai blogai, ir tik tuomet gulsitės į ligoninę, tuomet gali būti jau per vėlu ir gal tai bus paskutinis kartas, kai į ją atvyksite.“
Norwiche įsikūrusi labdaringa alkoholikų globos organizacija NORCAS paantrina gydytojo skelbiamoms išvadoms, teigdama, kad į organizaciją per pastaruosius penkerius - dešimt metų kreipiasi vis daugiau moterų alkoholikių.
„Daugeliui jaunų moterų ir vyrų vakarėliai, kuriuose nusigeriama, tapo priimtinu gyvenimo būdu. Tačiau mintis apie tai, kokią įtaką tasai girtavimas gali turėti jų sveikatai, jiems svetima,“ - liūdnai pastebi Andrew Clevelandas, NORCAS organizacijos vadovas.