Vilniuje koncertuosiantis klasikas A. Rieu: mes esame susituokę – aš ir mano orkestras

Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis valsų karaliumi tituluojamas André Rieu į Vilnių atvyks su paties įkurtu Johano Štrauso orkestru, kuris yra neatsiejama muzikanto gyvenimo dalis ir bene didžiausias bei svarbiausias jo gyvenimo kūrinys.

„Mes esame susituokę – aš ir mano orkestras, – kalbėdamas apie prestižinį orkestrą, kurio veikla skaičiuojama dešimtmečiais, juokauja A. Rieu. – Aš nieko negaliu daryti be jų, kaip ir jie negali be manęs. Išties, kai mes keliaujame, mums labai smagu drauge. O tai yra labai svarbu kartu dirbant. Jeigu būti kartu nėra smagu ir nėra harmonijos, kaip galima tikėtis žiūrovams dovanoti gražius koncertus?“

André Rieu Johano Štrauso orkestrą įkūrė 1987 metais. Po šešis mėnesius trukusių repeticijų orkestras buvo pasirengęs pirmajam savo koncertui. Nors orkestro istorija prasidėjo jam teturint 12 narių, šiandiena jų – jau pusšimtis, o kartais scenoje jų įsitaiso ir daugiau kaip 60, jei koncertas vyksta labai didelėje salėje.

„Aš gerbiu savo orkestrą, bet parodau, kad visgi aš čia esu bosas. Negali diriguoti ar vadovauti orkestrui, kai pats nežinai, ko iš jo nori ir kur nori su juo nueiti. Be abejo, kad jį suvaldytum turi būti griežtas, tačiau turi būti ir teisingas. Man atrodo, kad mano orkestro nariai yra patenkinti tuo, kaip aš su jais elgiuosi. Kad ir ką bedarytume, mums svarbiausia, kad viskas būtų daroma aukščiausiu lygiu, kiek įmanoma kokybiškiau“, – atskleidžia muzikas.

REKLAMA

Susijungus dviem neįtikėtiniems kūrėjams – smuiko virtuozui ir dirigentui André Rieu bei nuostabiajam jo orkestrui – klasika ir didingojo valso garsai virto po pasaulį keliaujančiu koncertiniu turu, kuris populiarumu nenusileidžia didžiųjų pop ar roko muzikos artistų koncertams. Valso muzikos atgimimas, kuris dabar neatsiejamas nuo A. Rieu pavardės, pastarajam prilipdė etiketę – muzikas pelnytai vadinamas valso karaliumi. „Aš tikrai nemeluoju, sakydamas, jog mano orkestras – geriausias orkestras pasaulyje. Kai žiūrovai klausosi mūsų muzikos, kai jie ateina į mūsų koncertus, jie pajaučia, kad scenoje orkestras žiūrovams atiduoda visą savo meilę, visą entuziazmą“, – gerų žodžių orkestrui negaili A. Rieu.

A. Rieu su savo orkestru jau pasirodė didingiausiose Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos, Japonijos scenose, susižėrė ne vieną apdovanojimą – du kartus triumfavo Pasaulio muzikos apdovanojimuose, daugybę kartų skirtingose šalyse jų įrašai buvo pripažinti auksiniais ir platininiais.

Birželio 3 d. A. Rieu su Johano Štrauso orkestru pirmą kartą pasirodys ir Lietuvos žiūrovams. Atlikėjas savo pirmąjį koncertą šalies publikai surengs Vilniaus „Siemens“ arenoje. Bilietus į išskirtinį koncertą platina „Tiketa“.  


Rašyti komentarą...
S
SUSIZAVEJUSI
2014-01-14 15:15:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
TAI NEPAKARTOJAMA
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų