• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Nuo senatvės neįmanoma pabėgti, bet galime parodyti jos grožį“, – sako Vilniuje gimusi 84-erių metų Vika, tikra Varšuvos klubų žvaigždė.

33

„Nuo senatvės neįmanoma pabėgti, bet galime parodyti jos grožį“, – sako Vilniuje gimusi 84-erių metų Vika, tikra Varšuvos klubų žvaigždė.

REKLAMA

Ši spalvinga asmenybė neseniai lankėsi Lietuvoje, kai tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ industrijos renginio „Meeting Point Vilnius“ metu įvyko apie ją sukurto režisierės Agnieszkos Zwiefkos filmo „Vika!“ premjera.

Kelių šalių festivaliuose įvertintą dokumentinį miuziklą savo ekranuose jau nuo šiandien gali peržiūrėti visi HBO paslaugos prenumeratoriai.

Wirginia „Vika“ Szmyt – charizmatiška ir stereotipus laužanti didžėja, laiką leidžianti jaunų žmonių apsuptyje.

Ji atsisako pasenti, teigdama, kad amžius tėra skaičius. Tačiau kai jos sveikata staiga ima blogėti, Vika nebegali paneigti bėgančio laiko. Ar ji atras prasmę dalytis gyvenimo džiaugsmu su kitais senjorais, skatindama juos gyventi visavertį gyvenimą?

REKLAMA
REKLAMA

„Vika!“ – tai portretas moters, kuri ketina švęsti gyvenimą iki pat jo pabaigos ir yra tikras įkvėpimas tiek savo bendraamžiams, tiek tiems, kurie ateityje neketina pasenti.

REKLAMA

Įkvėpimas ir vyresniajai kartai, ir jaunimui 

Vika yra vyriausia didžėja Lenkijoje, o gal ir pasaulyje.

Gimusi 1938 m. Vilniuje, pagal išsilavinimą pedagogė, ji dirbo su neįgaliais vaikais ir problemų turinčiu jaunimu, ilgus metus buvo nepilnamečių kalėjimo direktorė, o išėjusi į pensiją tapo sidabrinės kartos aktyviste.

Vika groja ir skirtingas kartas vienijančiuose šokių vakarėliuose, ir madingiausiuose jaunimo klubuose – visada iki ryto ir su aukštakulniais.

REKLAMA
REKLAMA

Savo apranga, elgesiu ir gyvenimo būdu ji laužo stereotipus ir neketina senatvės praleisti „sėdėdama kaip pelargonija lange“.

Ji jautriai reaguoja į poreikius tų, kurių balsas mažiau girdimas, todėl niekada neatsisako progos palaikyti vyresnės kartos atstovų, neįgaliųjų ar LGBTQ+ žmonių. 

Flmo „Vika!“ anonsas:

„Abi su Vika labai džiaugiamės, kad dalyvausime išskirtinėje premjeroje Vilniuje, ypač todėl, kad šiame mieste nufilmavome svarbią sceną – Vikos kelionę į praeitį ir jos prisiminimus apie karą. Tačiau taip pat pažadame, kad jums bus labai smagu, nes mūsų filme gausu gerų emocijų ir, žinoma, muzikos hitų“, – prieš apsilankymą Vilniuje šiemet kalbėjos filmo režisierė Agnieszka Zwiefka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Filmą bendrai prodiusavo „HBO Max“ ir „My Way Studio“.

Pavasarį Latvijoje vykusio „Artdocfest“ festivalio „Baltic Focus“ programoje filmas įvertintas geriausio režisieriaus apdovanojimu, o šių metų Lenkijos kino apdovanojimuose „ORLY“ jis nominuotas geriausio dokumentinio filmo kategorijoje.

Lietuvos žiūrovai filmą „Vika!“ jau nuo šiandien gali išvysti per HBO „Go3“ televizijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų