• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per karaliaus Karolio III ir jo žmonos Camillos karūnavimą buvo pastebėtas šiurpą keliantis vaizdas, kuriuo ėmė dalytis socialinių tinklų naudotojai. 

Per karaliaus Karolio III ir jo žmonos Camillos karūnavimą buvo pastebėtas šiurpą keliantis vaizdas, kuriuo ėmė dalytis socialinių tinklų naudotojai. 

REKLAMA

Didįjį renginį stebėję žmonės suskubo „Twitter“ tinkle dalytis paslaptingos giltinės vaizdo įrašu, skelbė walesonline.co.uk.

Joe Greenas pasidalijo įrašu iš ceremonijos, kuriame prie Vestminsterio abatijos durų ėjo kažkas panašaus į giltinę, vilkinti kultiniais tamsiais personažo drabužiais ir daiktu, panašiu į dalgį.

Vienas žmogus teigė taip pat pastebėjęs figūrą, nes rašė: „Ačiū. Maniau, kad išprotėjau.“

Antrasis teigė: „Taip! Maniau, kad tai ragana!“

Sutrikęs gerbėjas negalėjo patikėti savo akimis ir klausė: „Ar kažkas tai tiesiog sumontavo, ar tai iš tikrųjų buvo praeinantis žmogus?“

REKLAMA
REKLAMA

Šis vaizdo įrašas surinko daugiau nei 1,7 mln. peržiūrų.

Karūnacija

Ceremonijoje taip pat vyravo aplinkosaugos tema, įskaitant veganišką patepimo aliejų ir perdirbtus apeiginius drabužius, kurie atspindi Karolio III puoselėjamas tvarumo ir biologinės įvairovės idėjas.

REKLAMA

Karūnavimo ceremonijos organizatorius Norfolko kunigaikštis grafas maršalas Edvardas Ficalanas Hovardas pavadino šį renginį pasididžiavimo akimirka šalies istorijoje.

„Per karūnaciją karalius prisieks prieš Dievą ir tautą tarnauti mūsų šaliai kaip valstybės vadovas, laikytis mūsų įstatymų ir palaikyti teisingumą visiems“, – sakė jis šią savaitę žurnalistams.

Jam antrino premjeras Rishi Sunakas, pavadinęs šeštadienio iškilmes nepaprasto nacionalinio pasididžiavimo akimirka.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai mūsų šalies charakterio demonstravimas ir galimybė mums visiems pažvelgti į ateitį bei tarnystės, vilties ir vienybės dvasią“, – penktadienį sakė jis televizijai „Sky News“.

Kaina

Londonas tikėjosi, kad karūnavimas parodys geriausią Britanijos įvaizdį ir šiek tiek pataisys šalies tarptautinę reputaciją, kurią pakirto išstojimas iš Europos Sąjungos.

Tarp 2 300 svečių buvo Prancūzijos ir Vokietijos prezidentai, ES aukšto rango vadovai ir pasaulio karališkųjų šeimų atstovų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau prabangus brangakmenių, karūnų ir paauksuotų karietų demonstravimas nelabai dera su daugelio britų sunkumais dėl išaugusių pragyvenimo išlaidų ir plačiai paplitusių streikų dėl geresnio darbo užmokesčio.

Bekingamo rūmų atstovas spaudai sakė: „Tokia nacionalinė proga, kaip ši, didelė valstybinė šventė, sulaukia didžiulio pasaulinio susidomėjimo, kuris su kaupu atperka su ja susijusias išlaidas.“

JK profesinė organizacija „UKHospitality“ teigė, kad karūnavimo savaitgalis, įskaitant nedarbo diena paskelbtą pirmadienį, gali atnešti 350 mln. svarų sterlingų (400 mln. eurų) pajamų svetingumo sektoriui, įskaitant užeigas.

REKLAMA

Nepaisant penktadienį praūžusių liūčių ir prognozuojamo lietingo savaitgalio, karališkosios šeimos gerbėjai stovyklavo palei kelią, vedantį į Bekingamo rūmus, kad užsitikrintų geriausią vietą stebėti pravažiuojančius Karolį III ir Camillą.

Pompastika

Didžiausiam per pastaruosius dešimtmečius britų pompastikos ir puošnumo reginiui, pranokstančiam karalienės valstybines laidotuves praėjusį rugsėjį, buvo pasitelktos visos priemonės.

Iš viso minučių tikslumu surepetuotame parade dalyvaus apie 7 000 kariškių – nuo raitelių iki žygiuojančių orkestrų.

REKLAMA

Sekmadienį visoje Jungtinėje Karalystėje vyko kaimynų gatvės vakarėliai – „Didieji karūnavimo pietūs“.

Vakare į vakarus nuo Londono esančioje Vindzoro pilyje vyko koncertas, kuriame dalyvo apie 10 000 žmonių. Jame, be kita ko, pasirodė Katy Perry, Lionelis Richie, „Take That“ ir Andrea Bocelli.

Pirmadienis paskelbtas nedarbo diena. Karališkoji šeima paragino britus imtis savanoriavimo savo bendruomenėse.

Karūna

Skirtingai nei karališkosios vestuvės, karūnavimas yra valstybinis renginys – vyriausybė už tai sumoka ir parenka svečių sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby karaliui Karoliui lll ant galvos uždėjo 1661 m. šv. Edvardo karūną. Tai ikoninė auksinė karūna iš Londono Tauerio brangakmenių, nusagstyta 444 spalvotais brangakmeniais, įskaitant rubinus, granatus, safyrus ir turmalinus, užpildyta purpuriniu aksomu ir papuošta kailiu. 

Karūną monarchas dėvi tik paties karūnavimo metu, iš dalies dėl to, kad ji sveria 2,23 kg. Pagal taisykles, šią karūną monarchas nešioja po karūnavimo valstybiniame parlamento atidaryme ar kituose oficialiuose iškilminguose renginiuose.

REKLAMA

Be šv. Edvardo karūnos, naujajam karaliui buvo įteiktas karūnavimo žiedas, vadinamas Anglijos žiedu, kuris yra mūvimas ant monarcho dešinės rankos bevardžio piršto.

Kur gyvens karalius?

Karalius Karolis lll ir karalienė Camilla nusprendė nesikelti iš savo Clarence House rezidencijos, kurioje šiuo metu gyvena. Karalienė Elžbieta II turėjo keletą rezidencijų, įskaitant Bekingemo rūmus, Balmoralą ir Vindzoro pilį. Buvo tikimasi, kad naujasis monarchas gyvens Bekingemo rūmuose, kuriuos karalius laiko svarbiu monarchijos simboliu. 

Karūnacijos ceremoniją kviečiame stebėti straipsnio viršuje.

Praėjo kažkas persirengęs,aiškiai matosi kad tai žmogus,gal piaro truko,o jeigu ženklas tegul susimąsto Karolis,gal ne jam ši vieta
Tiktokerių paradas.
Šiaip vargu ar beje kas būtų prasmukęs pro apsaugą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų