Šiomis dienomis pasaulio žiniasklaida trimitavo, kad savaitgalį Kanuose praūžusio kino festivalio pagrindinį prizą – „Auksinę palmės šakelę“ – laimėjo austrų režisierius Michaelis Haneke už savo naujausią filmą „Meilė“ („Amour“).

Tiesa, ta pati smalsioji žiniasklaida kažkodėl nepaminėjo fakto, kad intelektualaus kino meistro M. Haneke naujausioje juostoje pagrindinį vaidmenį atliko beveik prieš dešimtmetį per buitinį konfliktą Vilniaus senamiestyje nužudytos prancūzų kino žvaigždės Marie Trintignant tėvas Jean Lui Trintignant.

Išpopuliarino „Pakvaišę žaidimai“

Socialines temas, keblius žmonių tarpusavio santykius savo filmuose narpliojantis režisierius M. Haneke pirmąsyk Kanų kino festivalio Didįjį prizą laimėjo 2009 metais už filmą „Baltas kaspinas“.

Naujausioje savo juostoje „Meilė“ režisierius vaizduoja jautrią istoriją, kurioje gvildenama dviejų senstančių žmonių meilės ir išėjimo istorija.

Režisieriaus M. Haneke vardas Lietuvos kino gerbėjams labiausiai žinomas po 2008 metais nufilmuotos siaubo dramos „Pakvaišę žaidimai“.

Čia pasakojama apie du jaunuolius, kurie įsiveržia į užmiesčio sodybą šalia vandenyno, kurioje jaukiai įsikūrusi sutuoktinių pora ir jų mažametis vaikas.

Šiame meistriškai sukurtame trileryje vaizduojami vienos nakties dramatiški įvykiai, kaip populiaraus TV3 serialo „Melo teorija“ žvaigždė Timas Rothas kovoja su dviem jaunais įsilaužėliais, sadistais, kurie terorizuoja jo šeimą.

REKLAMA

Pastaraisiais metais minėtą kraują stingdančią kino dramą rodė ne vienas komercinis šalies televizijos kanalas.

Konfliktas viešbutyje prie Aušros vartų

Naujausios M. Haneke dramos „Meilė“ pagrindinio aktoriaus J. L. Trintignant dukters Marie žūtis Vilniuje iki šiol prisimenama.

2003-iųjų liepos 26-ąją Lietuvos sostinėje buvo baigiami filmuoti keturių dalių dramos „Colette“ kadrai. Pasibaigus filmavimui, visa kūrybinė grupė gurkšnojo vyną ant Neries kranto, šalia Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto.

Vėliau vakarėlio dalyviai prisiminė, kad tą lemtingą vakarą aktorė M. Trintignant tiesiog švytėjo. Visą laiką nuo jos nė per žingsnį neatsitraukė prancūzas roko muzikantas Bertrandas Cantat.

Pasibaigus filmavimo komandos vakarėliui, pora sėdo į taksi ir nuvažiavo į apartamentus viešbutyje „Domina Plaza“, esančiame tik keli žingsniai nuo Aušros vartų.

Netrukus šio viešbučio 35-ajame numeryje tarp M. Trintingant ir B. Cantat įsiplieskė konfliktas. Manoma, kad poros kivirčą įžiebė tai, kad tą vakarą į aktorės mobilųjį telefoną atskriejo jos vyro režisieriaus Samuelio Benchetrit žinutė, kurios paskutinis žodis buvo „bučkis“.

Po kurio laiko viešbučio darbuotojai išgirdo grumtynes, šauksmus.

Kai paryčiais M. Trintignant sutinusiu, kraujosruvomis nusėtu veidu buvo išgabenta į Vilniaus universitetinės greitosios pagalbos ligoninę, viešbučio kambaryje likęs B. Cantat bandė nusižudyti raminamaisiais vaistais ir alkoholiu.

Tačiau netrukus atvykus policijai buvo suimtas ir pasodintas į areštinę.

Po kelių dienų merdinti M. Trintignant buvo išgabenta į Paryžių.

2003 m. rugpjūčio 1 d. aktorė taip ir neatsigavusi mirė. Ji buvo palaidota Per Lašezo kapinėse.

Į atsisveikinimą su M. Trintignant atvykę artimieji, draugai ir kolegos vilkėjo baltus drabužius.

Prisiminimai iš Lukiškių suguls naujame albume

Dėl tragiškai pasibaigusios meilės istorijos roko atlikėjas B. Cantat buvo nuteistas aštuoneriems metams kalėjimo už netyčinę žmogžudystę.

Vilniaus apygardos teisme vykusiuose teismo posėdžiuose prancūzą roko dainininką atstovavo dabartinis Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Virginijus Leonas Papirtis.

REKLAMA

2004-ųjų rugsėjo pabaigoje atlikėjas advokatų prašymų iš Lukiškių kalėjimo buvo perkeltas į laisvės atėmimo vietą Prancūzijoje.


Rašyti komentarą...
s
stai
2012-05-29 22:49:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaip teisingumas triunfuoja-vieno nera,o kitas ...
Atsakyti
0

A
Ausra Krasnickaite
2012-05-29 23:21:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar vienas irodymas teismu absurdo, ar tai LT, ar tai FR...Nuzudes jauna moteri, atsédéjo tik 4 metus!Kas yra tir 4 metai zmogaus gyvenime? O ka turi iskenteti nuzudytosios artimieji, giminés.Ne viena karta teko girdét Marie tévo pasakymus, kad atsikelia ir gulasi su tuo paciu negestanciu skausmu, kad daznai atsisako dalyvauti ar tai koncertuose, ar tai kt. renginiuos, nes tek dalyvauja dukters zudikas.O Kantat sau toliau kuria daineles, gastroliuoja ir daro is saves nukentejusi.Baisu.Visada ir visur nusikaltéliais labjau rupinamasi, nei nukentejusiais ir nepagydomi sielos skausmai, sudauzyti gyvenimai artimuju niekam nesvarbus. Viva teisingumas!!!
Atsakyti
0

b
bankininkas
2012-05-30 16:56:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
netycine zmogzudyste, taip gali daznam girtam atsitikti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų