Spektaklis „Dugne“ prieššventiniu laikotarpiu tapo improvizuota akcija, į aktyvų veiksmą įtraukusia ir susirinkusius žiūrovus. Įprastai minimalistinis stalas šį kartą buvo nukrautas maistu, kuris, kartu su Kalėdine tematika, tapo jungtimis, jungiančiomis spektaklio aktorius ir publiką.

Aktoriams pavyko visiškai ištrinti ir taip menką ribą, skyrusią juos nuo žiūrovų. Maistas ir gėrimai tapo materija, visiškai panaikinusi tą ribą bei sujungusi aktorius ir žiūrovus. Iki šiol „Dugne“ aktoriai kviesdavo žiūrovus kartu pakelti tik stiklines, tačiau šį kartą kvietė kelti ir lėkštes. Ir netgi ne tuščias – lėkštėse puikavosi žiemiškosioms šventėms įprasti patiekalai: silkė, žuvis, pupos, kisielius, grybai. Beje, maisto ruošimas prieš spektaklį aktoriams tapo dar viena improvizuota laboratorija.

Nors ir paremtas neplanuotomis improvizacijomis, spektaklis-akcija tapo labai organišku ir natūraliai besivystančiu reiškiniu. Aktoriai leido sau „žaisti“ scenoje, taip kuriant betarpišką ryšį su žiūrovu. Kalėdinis stalas tapo ne atrakcija po spektaklio, o visaverte veiksmo dalimi.

REKLAMA

Spektaklio-akcijos kulminacija bei paveikiausiu momentu tapo scena, kuomet aktoriai garsiai dainuoja ar netgi bliauna, krauna žiūrovams į lėkštes maistą bei pildo stiklines, šventinė nuotaika pasiekia apogėjų, o tuo tarp vienas spektaklio veikėjų klykdamas praneša, jog Aktorius pasikorė. Čia žiūrovai tampa pilnaverčiais spektaklio veikėjais: sėdi, rankose turi pilną lėkštę maisto, žiūri į ją sutrikusiu veidu ir nežino ką toliau daryti. Staiga šventinis Kalėdų stalas tampa šermenų stalu.

Sulig paskutiniu Aktoriaus monologu vakaras nesibaigė. Tuomet aktoriai „išsinėrė“ iš savo kostiumų bei dalyvavo susitikime su žiūrovais. Kita vertus, gana sudėtinga nusakyti vietą, kuomet baigėsi spektaklis-akcija ir prasidėjo susitikimas.

Spektaklyje-akcijoje „Dugne“ vaidino-dalyvavo aktoriai Dainius Gavenonis, Darius Gumauskas, Rasa Samuolytė, Darius Meškauskas, Rytis Saladžius, Nelė Savičenko, Julius Žalakevičius, Jonas Verseckas, Tomas Žaibus, Giedrius Savickas ir septyniasdešimt veikėjų kitoje stalo pusėje. „Spektaklis „Dugne“ – tai laboratorija, kurioje bandomieji esame mes patys“, - teigia režisierius Oskaras Koršunovas, pats dalyvavęs šventiniame spektaklyje bei pabuvojęs tuo „bandomuoju“ kartu su aktoriais ir žiūrovais.

Nuotraukų galerijoje – akimirkos iš šventinio „Dugne“ spektaklio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų