naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį socialiniuose tinkluose siautėjo sukčiai. Garsios Lietuvos dizainerės Agnės Kuzmickaitės vardu besinaudoję sukčiai bandė apgauti ir išvilioti asmenų duomenis.

Savaitgalį socialiniuose tinkluose siautėjo sukčiai. Garsios Lietuvos dizainerės Agnės Kuzmickaitės vardu besinaudoję sukčiai bandė apgauti ir išvilioti asmenų duomenis.

REKLAMA

Apie tai dar penktadienį socialiniuose tinkluose pranešė pati dizainėrė. Apsimetėliai, sukūrę identišką drabužių kūrėjos anketą feisbuke, konkurso dalyviams siuntė žinutes, kuriose pageidavo atskleisti savo asmens duomenis.

„Dėmesio! Neapsigaukite! Labai liūdna, tačiau mūsų paskelbtu konkursu ir vėl pasinaudojo sukčiai! Mūsų konkurso rezultatai bus skelbiami tik 05.14 (penktadienį) mūsų originalioje anketoje. O visas žinutes iš netikrų paskyrų prašome ignoruoti ir jokiais būdais nesuteikti jokių savo asmeninių duomenų! Dėkojame už Jūsų supratingumą ir linkime tolimesnės sėkmės konkurse!“ – perspėjo garsi dizainerė.

Apie tai skelbiama ir Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato pranešime. 

Savaitgalį Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės r. policijos komisariate gauti du pranešimai apie galimus bandymus sukčiauti.

REKLAMA

Šeštadienį moteris pranešė, kad socialinialiniame tinkle Facebook sukčiai pasivadinę Agnės Kuzmickaitės vardu sukūrė identišką antrą anketą. Naudojant „Messenger“ programėlę pranešėjai buvo nusiųsta žinutė, kad ji tapo konkursų nugalėtoja, atsiųsta jai nuoroda bei prašoma užeiti ir pateikti savo asmens duomenis. Moteris nenukentėjo, tačiau baimindamasi, kad gali nukentėti kiti asmenys, rado tikrą A. Kuzmickatės anketą, susisiekė ir informavo apie sukčius.

REKLAMA

Sekmadienį apie bandymą išvilioti duomenis pranešė kitas asmuo. Pranešėjas teigė, kad dėl savo parduodamo daikto bendravo su tariamu pirkėju per „WhatsApp“ programėlę. Pirkėjas paprašė suvesti banko prisijungimo duomenis. Tuomet pardavėjas suprato, kad tai ‒ telefoniniai sukčiai ‒ savo duomenų jis neatskleidė, o apie bandymą išvilioti elektroninės bankininkystės duomenis pranešė policija, rašo vilnius.policija.lrv.lt.

Policija primena – niekam neatskleiskite savo asmens bei elektroninės bankininkystės duomenų.

REKLAMA

Keletas pirkimo internete taisyklių:

  • Atlikite savo tyrimą dar prieš pirkdami.
  • Atsiskaitykite tik saugiu būdu; prašoma tiesiogiai pervesti pinigus? Pagalvokite darkart! Galbūt susisiekite su sąskaitos savininku.
  • Mokėkite tik tada, kai esate prisijungę prie saugaus interneto ryšio – venkite nemokamų arba viešųjų bevielių tinklų.
  • Saugokitės reklamų, siūlančių neįtikimas kainas ar stebuklingus gaminius. Jei pasiūlymas skamba per daug gerai, greičiausiai tai sukčiai!
  • Įtarę bet kokius bandymus sukčiauti, praneškite apie juos skubios pagalbos telefonu 112 netgi tuo atveju, jei netapote sukčių auka.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų