naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
Simona Burbaitė

Žiemą žmonės dažnai pamiršta pasirūpinti savo pėdų ir kojų sveikata. Svarbu suvokti, kad pėdos yra labai svarbi kūno dalis, nes jos yra pagrindas, ant kurio mes stovime. Nešiodami netinkamą avalynę ar skirdami per mažai dėmesio pėdų priežiūrai, galime iššaukti rimtus pėdos sutrikimus, kurie gali paveikti mūsų mobilumą. 

5

Žiemą žmonės dažnai pamiršta pasirūpinti savo pėdų ir kojų sveikata. Svarbu suvokti, kad pėdos yra labai svarbi kūno dalis, nes jos yra pagrindas, ant kurio mes stovime. Nešiodami netinkamą avalynę ar skirdami per mažai dėmesio pėdų priežiūrai, galime iššaukti rimtus pėdos sutrikimus, kurie gali paveikti mūsų mobilumą. 

REKLAMA

Žinoma nuomonės formuotoja, didžėjė Simona Burbaitė sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ atskleidė visai nesenai supratusi, kaip svarbu yra prižiūrėti savo kojas, pėdas ir pasirinkti tinkamą avalynę.

Pasak moters, didžiausius pėdų skausmus ji pradėjo jausti dalyvaudama naujame šokių projekte „Tangomanai“ Argentinoje, kuris iš jos pareikalavo didelės fizinės ištvermės. 

„Argentinoje buvo tikrai sunku. Repetuodavome kiekvieną dieną po 12 valandų, o oro temperatūra būdavo beprotiškai aukšta. Tai buvo didelis ir intensyvus iššūkis, ne tik mano kūnui, bet ir kojoms. Nors prieš išvykstant į Argentiną specialiai siuvausi šokių batelius, jie nepadėjo išvengti didelio kojų ir pėdų skausmo. Jaučiau, kaip mano pėdos tiesiog degė“, – pasakojo S. Burbaitė. 

REKLAMA

Žinoma nuomonės formuotoja atviravo, kad jaučiamą skausmą ji bandė numalšinti įvairiomis priemonėmis. 

„Dėl jaučiamo skausmo negalėjau avėti net sportbačių. Pirmas dalykas, kurio norėdavau vos grįžusi į viešbutį, tai pėdų masažas. Šie masažai padėdavo atsipalaiduoti, pasijusti geriau ir sumažindavo skausmą. Projekto filmavimo metu patyriau ir šonkaulių traumą. Norėdama nuslopinti visus šiuos skausmus, išbandžiau šildomus tepalus, kurie padėjo ne tik mano pėdoms bet ir patirtai traumai gydyti“, – skausmo mažinimo metodais dalinosi Simona.

REKLAMA

Anot S. Burbaitės, pradėjus užsiiminėti sportu ji atrado ir dar vieną paprastą metodą, padedantį atsipalaiduoti.

„Esu girdėjusi, kad pėdose yra labai daug jautrių taškų, kuriuos spaudžiant atsipalaiduoja ir kitos įsitempusios kūno vietos. Kadangi laisvalaikiu daug sportuoju tiek salėje, tiek bokso treniruotėse, esu atradusi labai veiksmingą dalyką, padedantį atpalaiduoti išvargusį kūną. Tai – masažinis kamuoliukas. Pavyzdžiui, kai jaučiu stresą, pėdų skausmą arba mano kūnas yra įsitempęs, šis masažinis kamuoliukas yra puikus dalykas, padedantis man ir mano kūnui pailsėti“, – pasakojo moteris.

REKLAMA

Simona atskleidė, kad neseniai atrado ir dar vieną unikalų pėdų atpalaidavimo būdą.

„Nesenai gavau dovanų masažines šlepetes su akmenukais. Šios šlepetės ne tik gražiai atrodo, bet yra labai naudingos pėdoms. Šlepetėse esantys akmenukai yra natūralus, tad jie puikiai stimuliuoja pėdas ir suintensyvina jautriuosius pėdų taškus“, – apie masažines šlepetes kalbėjo S. Burbaitė.

Pasak moters, kiekvienas turėtų atidžiai rūpintis pėdų bei kojų sveikatą.

„Mes skiriame per mažai dėmesio kojoms ir pėdoms. Kadangi esu didžėjė ir dažniausiai dirbu naktimis, visada turiu stovėti, o kartais net po 7 ar 8 valandas su petraukomis. Šis mano darbas tikrai neprisideda prie geros mano kojų ir pėdų sveikatos. Kai po darbų grįžtu namo, stengiuosi palepinti savo pėdas, uždėdama ant jų kaukes arba avėdama masažines šlepetes. Visos šios priemonės iš karto suteikia mano pėdoms lengvumo jausmą ir sumažina skausmą. Svarbu suvokti, kad kojos mus neša per gyvenimą, tad turėtumėme būti joms labai dėkingi“, – pėdų ir kojų sveikatos gerinimo paslaptimis dalinosi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Laidoje kalbėjusi gydytoja, masažo specialistė ir „Masažo miesto“ vadovė Renata Mingilė atskleidė, kokie žmonės dažniau susiduria su kojų ir pėdų nuovargiu bei skausmu.

„Dažnausiai nuo pėdų funkcijų sutrikimų kenčiantys žmonės yra tie, kurie dirba sėdimą darbą, mažai juda, neteisingai sportuoja arba nešioja netinkamą avalynę, pavyzdžiui, aukštakulnius. Svarbu suvokti, kad pėdos, ypatingai jos skliautas, laiko visą mūsų kūno svorį. Pėdos skliaute yra daugybė raiščių, raumenų, sausgyslių ir kitų darinių. Kitas svarbus niuansas yra mūsų pirštai, kurie yra atsakingi už pusiausvyrą. Kai mes vaikštome, pirštai tarsi įsikabina į žemės pagrindą ir taip prisideda prie mūsų kūno svorio laikymo. Svarbu pabrėžti, kad mūsų pėdoje ir čiurnoje yra 33 sąnariai, iš kurių tik 20 yra paslankūs. Jei naudojame netinkamą avalynę, tų 20–ies sąnarių funkcionavimas gali žymiai sumažėti“, – pasakojo R. Mingilė.

REKLAMA

Masažo specialistė atskleidė, kad prie kojų ir pėdų sveikatos gerinimo, prisidėti gali ir gydomoji masažo programa. Pasak moters, šis būdas padeda pagerinti įvairias organizme atliekamas funkcijas ir pėdos skliauto raumenis. 

„Klasikinio gydomojo pėdų masažo metu yra gerinama medžiagų apykaita, kraujotaka ir audiniuose yra geriau įsisavinamas deguonis. Visų šių funkcijų puoselėjimas yra labai svarbus pėdos skliauto raumenims. Jei patiriate didelį fizinį krūvį, rekomenduotina yra daryti visos galūnės masažą, tačiau padėti gali ir paprasti raumenų tempimai. Nors komerciniais tikslais pėdų ir kojų masažas yra išskiriamas į skirtingas kategorijas, fiziologiškai to daryti nereikėtų, nes mūsų audiniai, sausgyslės ir raiščiai – viena didelė bendra sistema“, – kalbėjo specialistė.

REKLAMA

Naujausi tyrimai rodo, kad masažuojant pėdas gali sustiprėti mūsų imuninė sistema ir sumažėti jaučiamas pėdų skausmas. Dėka pėdų masažo savybės stimuliuoti yra sutvarkomos tos organizmo dalys, kuriose yra sutrikęs energijos tekėjimas. Jis padeda atgauti pusiausvyrą ir subalansuoja visas organizmo sistemas. 

Masažo specialistė R. Mingilė atskleidė, kad pėdos turi jautriuosius savo taškus, tačiau paprastam žmogui juos atrasti yra sudėtinga.

„Pėdose yra daug biologiškai aktyvių taškų, kurie neurorefleksiniu būdu veikia vidaus organus. Judindami pėdas padedame veniniui kraujui grįžti į širdį ir tai lemia mūsų geresnę savijautą ir kojų bei pėdų būklę. Tačiau pačiam žmogui aptikti jautriuosius pėdų taškus yra ganėtinai sudėtinga, todėl tam yra pasitelkiamos įvairios priemonės, kaip masažinės šlepetės, ar dygliuoti kamuoliukai“ , – apie jautriuosius pėdų taškus pasakojo masažo specialistė. 

REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja R. Mingilė išskyrė masažines šlepetes ir teigė, kad jose esantis taškinis pėdų atpalaidavimo mechanizmas buvo sukurtas vienoje iš Azijos šalių. 

„Taškinio masažo mokslas atkeliavo iš pačios Kinijos, kurioje vyksta be galo daug atradimų. Masažinės šlepetės, padengtos akmenukais, yra skirtos kraujo ir kraujotakos stimuliavimui. Kuo geresnis deguonies įsisavinimas ir audinių mityba, tuo mūsų raumenys, raiščiai bei kitos dalys tampa sveikesnėmis“, – kalbėjo moteris.

REKLAMA

Šias žinias šiuolaikiniai mokslininkai sugebėjo pritaikyti žmogaus savipagalbai. Remdamiesi senovės kinų mokslu, jie sukūrė specialią avalynę, kuri sujungia kinų masažo ir moderniosios terapijos principus. Ši sukurta avalynė – rankų darbo šlepetės su natūraliais akmenimis, kurie yra skirti pėdų taškams stimuliuoti. 

Šlepetėms sukurti yra naudojamas ne tik baltasis marmuras, bet ir nefritas, sudarytas iš cinko, magnio, geležies ir kitų gyvybiškai svarbių medžiagų, o juodasis bazaltas sukuria magnetinį lauką, skleidžiantį neigiamo krūvio elektronus, kuriais yra įkraunamas organizmas.

REKLAMA

R. Mingilė pabrėžė, kad pėdų priežiūra turėtumėme rūpintis kiekvienas, nes jos yra svarbios ne tik bendrai žmogaus sveikatai, bet ir mūsų estetiniam grožiui.

„Pėdos yra unikalus organas, kuris yra atsakingas ne tik už gerą sveikatą, bet ir už estetinę išvaizdą. Aktyvindami pėdų kraujotaką ir limfotaką, mes padedame limfai nutekėti ir taip geriname savo odos būklę bei mažiname celiulitą. Taip pat, judinant pėdas, mes aktyviname ir blauzdos raumenis, geriname jų kraujotaką. Iš blauzdos raumenų informacija yra perduodama į šlaunų sritį, kurioje yra gerinama mūsų odos būklė. Taigi, pėdų masažas gali turėti įtakos ne tik sveikatai, bet ir grožiui“ , – pasakojo specialistė.

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų