Sluškų rūmų festivalis – nemokama muzikos, teatro ir kino šventė visiems

Istoriniai Sluškų rūmai Vilniuje, kur įsikūręs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Teatro ir kino fakultetas, atveria savo duris kiekvienam smalsiam žiūrovui ir klausytojui. Gegužės 3-5 dienomis čia vyks Sluškų rūmų meno festivalis - nemokama muzikos, teatro ir kino šventė visiems sostinės gyventojams ir svečiams.

Tado Kosciuškos gatvėje stūksantys Sluškų rūmai, kuriuos kadaise gaubė barokinių rūmų aura, o dar vėliau dengė carinio kalėjimo grotos, yra ne tik dar neatrastas architektūrinis Vilniaus paminklas, bet ir daugelio jaunų ir talentingų menininkų antrieji namai. Pasak rengėjų, festivalio metu kūrybiškai susipins teatras, muzika ir kinas į bendrą meninę dabarties Sluškų rūmų kuriamą istoriją. Renginių ciklą pradės Vaido Kublinsko režisuota popietė pagal Justino Marcinkevičiaus kūrybą „... turbūt galės“. Fotografijų paroda primins istorines Sluškų rūmų akimirkas, atskleis iki šių dienų išlikusio architektūros ansamblio žavesį. Originalus festivalio atidarymo akcentas - teatralų suolelio, kurį sukūrė dailininkas Algimantas Sakalauskas, atidengimas.

Festivalio lankytojai turės progos pamatyti tris intriguojančius spektaklius. LMTA Vaidybos ir režisūros katedros diplomantai (kurso vadovės Silvija Krivickienė ir Dalia Storyk) parodys du spektaklius. Pastatymas „Glasai“ (pagal J. D. Selindžerį (Salinger) atskleidžia Glasų šeimos jauniausio vaiko Franės išgyvenimus ir dvasinius ieškojimus. Antrajame spektaklyje pagal Marijos Irenės Fornes „Dumblą“ išsiskiria ugningos scenos, kuriose juokas persipina su autoironija, drama - su komedija. Vaidybos ir režisūros katedros II kurso bakalaurai (vadovė doc. Adrija Čepaitė) netikėtą atvirumą, istorijas ir paslaptis žiūrovams dovanos spektaklyje „Monologai“.

REKLAMA

Visus tris vakarus publiką džiugins įvairi muzika. Jaunų profesionalių muzikų rankose gitaros, akordeono, tenorinės birbynės, perkusijos, kanklių, fleitų ir kitų instrumentų atliekamos melodijos stebins netikėtomis improvizacijomis. Tai Liaudies instrumentų ir akordeono katedros bei Džiazo katedros dėstytojų ir studentų dovana festivalio lankytojams. Muzikos mokymo studijų centras ir Vilniaus folkloro ansamblis „Laukis“ (vadovė Lijana Šarkaitė-Viliums) kviečia į popietę, kurioje bus prisiminti tradiciniai liaudies šokiai.

Baigiamajame Sluškų rūmų meno festivalio renginyje svečiuosis Kauno muzikinio teatro solistas, LMTA Kauno fakulteto absolventas Egidijus Bavikinas. Bohemiškus nuotykius žada Šoblės kino klubo filmų naktis.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų programose šįmet esama naujienų - stojančiuosius kviečia nauja bendrosios muzikos didaktikos programa ir ketverių metų studijų programa „Muzika ir sveikata“. Teatro ir kino fakultete šįmet renkamas Oskaro Koršunovo vaidybos ir Gintaro Varno režisūros kursai, taip pat siūloma garso ir vaizdo režisūros programa bei vaizdo operatorių montažo specialistų programa.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų