naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su paskutinės stadijos smegenų augliu kovojančios rusų aktorės, serialo „Mano puikioji auklė“ žvaigždės, Anastasijos Zavorotniuk būklė, kaip teigia šaltiniai, vis dar tokia pati.

Su paskutinės stadijos smegenų augliu kovojančios rusų aktorės, serialo „Mano puikioji auklė“ žvaigždės, Anastasijos Zavorotniuk būklė, kaip teigia šaltiniai, vis dar tokia pati.

REKLAMA

Moterį pakirtęs smegenų auglys – iššūkis net medikams, mat ši onkologinės ligos forma laikoma itin reta.

Kokie ženklai gali išduoti apie šią klastingą ligą?

Pirmieji smegenų auglio simptomai gali būti staigi ir nepaaiškinama nuotaikų kaita, kalbos ar suvokimo pokyčiai, žmogus gali pradėti kalbėti su „kitu pasauliu“, galvos skausmai, nuovargis, pykinimas, vėmimas.

Gali sutrikti eisena ar mąstymas. Kartais pasireiškia kraujotakos sutrikimai ar požymiai primenantys insultą: rankos ar kojos gali pasidaryti ne tokios judrios.

Dažniausi smegenų navikų sukelti simptomai, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytojus, yra galvos skausmas ir traukuliai, nors kartais navikas gali nesukelti jokių simptomų. Galvos skausmas, dažnai paūmėja fizinio krūvio metu arba anksti ryte.

REKLAMA

Riziką susirgti smegenų vėžiu didina užterštas oras, cheminės medžiagos, elektromagnetinių laukų poveikis. Smegenų navikai vis dažniau randami pas jaunus žmones, kurie mėgsta daug kalbėti telefonu arba dažnai naudojasi elektroniniais prietaisais. Taip pat naviko atsiradimui smegenyse poveikį gali turėti ir maistas bei psichologinė įtampa. Susirgimui įtakos gali turėti ir genetinis ligos paveldimumas.

REKLAMA

Tai pat šį onkologinį susirgimą gali sukelti pagalbinis apvaisinimas in vitro, taip pat – grožio (jauninimo) procedūros, kurioms naudojamos kamienines ląstelės. Rusijos žiniasklaida pranešė, kad smegenų vėžys A. Zavorotniuk aptiktas 2018 m. rudenį po trečiojo vaiko gimimo.

Sutapimas ar ne, bet prieš ketverius metus taip pat nuo smegenų auglio mirusios garsios rusų atlikėjos Žanos Friskės sveikata pablogėjo taip pat po pagalbinio apvaisinimo procedūros. Tuo metu gydytojai svarstė, kad auglys dar iki nėštumo galėjo būti labai nedidelis, o nėštumas ligą tik galėjo paskatinti.

REKLAMA

Serga ir dukra

Rusijos aktorė ir toliau kovoja su sunkia liga. Aktorės artimieji yra atsiriboję nuo viešumos ir daug nekalba apie jos būklę, tačiau visai neseniai jos dukra Anna kreipėsi į socialinio tinklo sekėjus ir atvirai prabilo apie savo išgyvenimus ir atskleidė, jog pati 2 metus kovoja su liga.

Anna nusprendė išsamiai papasakoti apie savo diagnozę.

Maždaug prieš dvejus metus visuomenė sužinojo apie siaubingą Anastasijos Zavorotniuk diagnozę – smegenų vėžys. Pasirodo, kad sunkiai serga ir jos 25-erių dukra Anna, kuri atvirai prabilo apie save.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano brangieji, jaučiu, kad atėjo laikas jums atvirai ir labai nuoširdžiai papasakoti apie tai, kas su manimi vyksta. Jūs dažniausiai matote mano besišypsantį veidą, o aš jums transliuoju savo džiaugsmą ir gerą nuotaiką. Tiesą sakant, taip nėra. Mano sieloje yra didelė drama, man sunku su ja gyventi. Mano diagnozė: depresija, prislėgta nuotaika, nerimas ir panikos priepuoliai. Šia liga susirgau maždaug prieš dvejus metus, metus save slopinau stipriais vaistais ir tik pabloginau savo kūną. Likusius metus kovojau su liga padedama specialistų“, – prisipažino aktorės dukra.

REKLAMA

Vėžys atsinaujino

Praėjusių metų gegužė žiniasklaida pranešė, kad geriau pasijutusi aktorė ir vėl išgirdo liūdną žinią. 

Pasak draugų, anksčiau gydytojai leido Zavorotniuk plaukioti. „Viskas buvo gerai, baseinas tam tikru etapu jai tikrai padėjo kaip gera kineziterapija. Svoris nesumažėjo, tačiau ji pasijuto geriau. Bet tada Anastasija baseine pasijuto blogai. Apžiūrėjus paaiškėjo, kad galvos svaigimas atsirado dėl vėžio atsinaujinimo. Dabar gydytojai daro viską, kad vėl sustabdytų ligą“, – teigiama tinklalapyje kp.ru.

REKLAMA

Teigia, kad neišeina iš namų

Vidinis šaltinis teigia, kad Zavorotniuk nebus gydoma užsienyje. Dabar, priduria jis, ji beveik neišeina iš namų. „Vyras ją apsupo tokiu rūpesčiu ir meile, kiek ne kiekvienam sveikam žmogui duodama, ką jau kalbėti apie sergančią. Jie gyvena labai uždarai. Anastasija visą laiką yra savo namuose“, – pasakoja jis.

2019 m. vasarą žiniasklaidoje pasirodė publikacijos apie tai, kad galimai Anastasija Zavorotniuk turi smegenų auglį (glioblastomą). Oficialaus šios informacijos patvirtinimo nebuvo nei iš aktorės, nei iš jos artimųjų. Nepaisant to, diagnozę gydytojai netiesiogiai patvirtino 2020 m. pokalbyje su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu per susitikimą dėl genetinių technologijų plėtros.

Balandžio 3 dieną Anastasijai Zavorotniuk sukako 50 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų