Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį vakarą TV3 savo žiūrovus pakvies išvysti pirmąją, tikrų įvykių įkvėpto serialo „Kurmis“ seriją. Baltijos šalių šnipinėjimo istorija nepaliks abejingų, o šiomis dienomis ji tampa ir dar aktualesnė.

Šį vakarą TV3 savo žiūrovus pakvies išvysti pirmąją, tikrų įvykių įkvėpto serialo „Kurmis“ seriją. Baltijos šalių šnipinėjimo istorija nepaliks abejingų, o šiomis dienomis ji tampa ir dar aktualesnė.

REKLAMA

Likus kelioms akimirkoms iki premjeros, vieną pagrindinių vaidmenų seriale sukūręs aktorius Emilis Pavilionis dalijasi savo patirtimi – apie vaidmenį, darbą su tarptautine komanda ir priežastis, kodėl tai nebus dar vienas neįtikėtinus Džeimso Bondo nuotykius primenantis serialas.

Anonsas:

Istorijos apie šnipus – ne taip toli nuo realybės

Serialas „Kurmis“ yra įkvėptas iš tiesų nutikusios istorijos, kuri sudavė bene didžiausią smūgį Aljanso šalių saugumui nuo Sovietų sąjungos subyrėjimo. Tai – Rusijos šnipo Hermano Simmo išdavystė. Niekam neįtariant, H. Simmas, užėmęs Estijos gynybos ministerijos saugumo vado pareigas, daugiau kaip dešimtmetį Rusijos užsienio žvalgybai nutekindavo slaptą, vidinę NATO informaciją.

Vieną pagrindinių vaidmenų seriale sukūręs aktorius E. Pavilionis įsitikinęs, jog šiandienos fone šis serialas įgavo kitą prasmę. „Vykstant karui Ukrainoje, nuolat stebint kiekvieną Rusijos krustelėjimą bei bandant atspėti sekančius šios šalies vadovų žingsnius, šis serialas tikrai tampa aktualesnis nei įprastai. Mes, paprasti civiliai, didžiąją dalį informacijos apie vienus ar kitus nedraugiškų šalių galimus ėjimus sužinome būtent iš tų „gerujų kurmių“ (įvairių šalies saugumo struktūrų), dirbančių mums ir dėl mūsų. Jie gyvena po priedanga, tamsoje, ir į šviesą išlenda tik tuomet, kai atkasa ką nors visiems labai vertingo“, – įsitikinęs aktorius.

REKLAMA

Šiame seriale, anot Emilio, pabandytas atskleisti tokių po priedanga gyvenančių žmonių šydas. Deja, kaip sako aktorius, ten, kur yra gėrio, būtinai atsiras ir blogio – būtent tai mes išvysime jau šį vakarą. „Pagrindinis serialo personažas – į Baltijos šalis atvykęs, Portugalijos piliečio pasą turintis, Rusijai slapta dirbantis agentas Soaresas (aktorius Andrius Bialobžeskis). Jis įvairiausiais būdais bando prisikasti prie aukšto rango Baltijos šalių pareigūnų ir tuomet juos amoraliausiais

REKLAMA
REKLAMA

būdais šantažuoja, jog šie perdavinėtų NATO bei savo šalių paslaptis Rusijai. O kai reikia, jis gali prasmegti skradžiai žemę – visai taip, kaip tikras kurmis“, – intriguoja E. Pavilionis.

Nors paties E. Pavilionio kuriamas vaidmuo seriale kardinaliai kitoks nei A. Bialobžeskio, aktorius neslepia – ši, iš tiesų nutikusi istorija, šnipinėjimo skandalais jį paskatino domėtis ir realiame gyvenime. Tiesa, čia, kitaip nei seriale, daug informacijos nesužinosi net ir norėdamas…

„Susipažinęs su scenarijumi, pradėjau ieškoti daugiau mūsų regiono saugumo agentų ar šnipų istorijų. Buvau išties nustebęs, jog kone kiekvieną mėnesį Lietuvos, Latvijos ir Estijos viešojoje erdvėje atsiranda naujų panašaus pobūdžio istorijų. Tik, deja, jos būna labai menkai aprašytos – didžioji dalis informacijos apie tuos įvykius būna įslaptinta ir paprastiems civiliams nepasiekiama“, – pasakoja jis.

Dirbo su tarptautine komanda

Kaip pasakoja E. Pavilionis, prie serialo „Kurmis“, kuriame jis įamžino Beną Gustaitį, dirbo tarptautinė komanda – visa tai sukėlė malonių, papildomų iššūkių filmavimo aikštelėje. Visgi nepaisant to, viską atpirko puiki aktorių komanda, su kuria teko kartu filmuotis.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo tikrai daugiau streso nei įprastai, bet mane supo puiki aktorių komanda. Gavau nuolat džiaugtis nuostabia moterų draugija – Jolanta Dapkūnaitė, vaidinanti Beno mamą, gražuolė Karina Stungytė – Beno žmona, Renata Kutinaitė – Beno darbovietės meilė. Taip pat turėjau garbės padirbti su niekaip nepasenstančiais profesionalais – tokiais, kaip buvusį agentą vaidinantis Vytautas Kaniušonis, artimą Beno šeimos draugą, prisidirbusį bankinką Michailą Gordijevskį vaidinantis Jurgis Damaševičius bei A. Bialobžeskis, kuris įkūnija visą šį pragarą užkūrusį niekšelį“, – pasakoja aktorius.

E. Pavilionis žinomas ir iš kitų populiarių serialų, kaip, pavyzdžiui, „Gaujų karai. Karveliai“. Tik jame, priešingai, nei „Kurmyje“, aktorius vaidino blogietį. Ir nors dažniau gauna būtent tokius vaidmenis, aktorius neslepia, kad svarbiausia, apie ką yra pats kūrinys, kuriamo personažo siužetinė linija, laukiančios scenos ir komanda, su kuria dirbi. Anot jo, būtent pastaroji neretai vaidina ypatingą vaidmenį. Šįkart su dauguma už kadro esančių žmonių aktorius jau yra dirbęs prie kitų projektų, tačiau visus juos vadina žmonėmis, kuriuos kiekvieną kartą sutikus iš smagumo sužybsi akys.

REKLAMA
REKLAMA

„Man pasisekė, jog per 5-6 metus man teatre teko išleisti apie 25-30 naujų spektaklių. Tai reiškia, sukurti tiek pat vaidmenų. Jų buvo visokiausių, tad tikrai suprantu, jog įvairiausiuose batuose gali būti smagu, įdomu. Galiausiai, iš patirties žinau, jog visuose, net ir tamsiausiuose personažuose, galima rasti šviesos – nesvarbu, jog kai kurie jo veiksmai kartais kertasi su mūsų moralinėmis vertybėmis. Galima tai užgožti. Net ir didžiausią blogietį galima paversti tuo, už kurį „sirgs“ žiūrovas, o didžiausią šventuolį – nekenčiamu“, – įsitikinęs E. Pavilionis.

Visgi seriale „Kurmis“, aktoriaus įkūnijamo B. Gustaičio personažo situacija, yra gana sunki. Jaunas vyras nuolat užstrigęs ieškojimuose ir nė nespėjus išspręsti vienos mįslės, netrukus jam jau tenka imtis kitos. Ir visgi tokios veiksmo scenos, kaip su šypsena sako E. Pavilionis, jam leidžia mėgautis visais tais berniukiškais dalykais, iš kurių dar pripažįsta neišaugęs.

„Kadangi turėjau nemažai veiksminių scenų, kur reikia bėgti, sekti ar spręsti labai nekasdieniškas situacijas, kurdamas Lietuvos saugumo agentą Beną Gustaitį norėjau, jog jis būtų kuo labiau panašus į eilinį jauną vaikinuką. Kartais kreivą, šleivą, į kai kuriuos šnipų pasaulio įvykius reaguojantį ne taip, kaip daug matęs Džeimsas Bondas, o kaip jaunas, neseniai saugume pradėjęs dirbti vaikinukas. Norėjosi jį kuo labiau pritempti prie realumo. O kiek tai man pavyko, vertinti jau jums“, – šypteli aktorius ir kviečia nepraleisti serialo premjeros.

REKLAMA
REKLAMA

Serialas „Kurmis“ kviečia artimiau susipažinti su slapta veikiančiu Rusijos šnipu Vladimiru Sergejevu, plačiau žinomu kaip „Soares de Figueiredo“ ar tiesiog „Portugalu“ (akt. Andrius Bialobžeskis). Baltijos šalims atgavus nepriklausomybę, šis itin pavojingas šnipas ima nuolatos nepastebimai čia veikti. Tačiau tas, kurio „nėra“, skaudžiai kerta visiems, kurie pasitaiko jo kelyje, mat didžiausias jo tikslas – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atkurti buvusios KGB ir Rusijos Federacijos žvalgybos agentų ir šnipų tinklą. Baltijos šalys čia pasirinktos neatsitiktinai – jos vis dar turi didžiulį sovietinių šalių palikimą, o siekiant valdžios, kai kuriuos vis dar lengva papirkti, įbauginti ar kitaip paveikti…

Serialas „Kurmis“ – jau šiandien, 20.30 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų