Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį sinoptikai gerų orų šalyje nežada, tačiau tūnoti namuose tikrai neverta – muziejuose rengiama ne viena įdomi paroda, tautiečiai raginami paklausyti koncertų ar pažiūrėti filmų. Tinklalapis LRT.lt siūlo šiuos savaitgalio renginius.

Savaitgalį sinoptikai gerų orų šalyje nežada, tačiau tūnoti namuose tikrai neverta – muziejuose rengiama ne viena įdomi paroda, tautiečiai raginami paklausyti koncertų ar pažiūrėti filmų. Tinklalapis LRT.lt siūlo šiuos savaitgalio renginius.

REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienį bei sekmadienį yra ką pamatyti sostinėje. Ketvirtadienį prasidėjo 11-asis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Per 11 festivalio dienų bus parodyti filmai iš garsiausių kino festivalių, tarp jų ir lietuvių kino kūrėjų premjeros.

Lietuvių kino premjerų programą pradės režisieriaus Audriaus Stonio filmo „Kenotafas“ premjera. Programoje – ir režisieriaus Vytauto V. Landsbergio filmo „Trispalvis“ apie partizanus premjera. „Scanoramoje“ debiutinį ilgametražį filmą „Galutinis tikslas“ pristatys Ričardas Marcinkus, jo premjera sekmadienį. Programoje bus galima išvysti ir bendrą Vokietijos bei Lietuvos filmą „Julija“ (rež. – J. Jackie Baier).

Lapkričio 7-ąją Energetikos ir technikos muziejuje atidaryta paroda „Sustok, akimirka žalinga!“. Kasmet į Vilniaus sąvartynus kartu su komunalinėmis atliekomis išmetama apie 2 tūkst. tonų smulkiosios buitinės technikos. Žalą aplinkai žmogus daro savo jėgomis ardydamas buitinę techniką. Kokį miestą paliksime po savęs? Paskendusį šiukšlėse, užterštu gruntiniu vandeniu, atliekomis springstančiais paukščiais ar švarų, šviesų, puoselėjantį tvarų santykį su gamta?

REKLAMA
REKLAMA

Parodoje pristatomi du egzistuojantys vartojimo scenarijai-segmentai. Gerąjį scenarijų, kai vartotojas sąmoningai atiduoda buitinę techniką perdirbti, iliustruoja muziejinė, Lietuvoje pagaminta buitinė technika, iš perdirbtos elektronikos įrangos išgaunamos antrinės žaliavos. Blogasis – sąmoningas ar nesąmoningas elgesys, kenkiantis aplinkai – iliustruojamas audiovizualine medžiaga bei savavališkai ardomos buitinės technikos objektais, faktais ir statistika.

Vilniuje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, atidaryta paroda „Michalo Roubos Vilnius“. Tai – parodų triptiko „Europos miestai“, skirto Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai, antroji paroda.

Parodoje pristatomas vienas ryškiausių Vilniaus tarpukario menininkų, aktyvus įvairių meninių institucijų narys, meno pedagogas, tapytojas, peizažistas M. Rouba (Mykolas Rauba). Dailininko kūryba Lietuvoje iki šiol žinoma fragmentiškai, nes Lietuvoje šio menininko kūrinių yra nedaug, didžioji jų dalis yra Lenkijos muziejuose ir privačiose kolekcijose.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspozicija suskirstyta į dvi temas, sudaryta kontrasto principu. Pirmoji – tauraus, didingo Vilniaus vaizdiniai, artimi Jano Brunono Bulhakos Vilniaus kūriniams.

Parodoje, kuri veiks iki gruodžio 8 d., eksponuojami 34 tapybos darbai ir dokumentinė medžiaga.

Lapkričio 7–10 d. Kaune, „Žalgirio“ arenoje, 11-ąjį kartą organizuojama specializuota mados, stiliaus bei grožio paroda „Moters pasaulis 2013“. Parodos lankytojai turės progą susipažinti su 300 įmonių, iš kurių 20 bus iš Latvijos, Estijos ir Slovakijos, pristatomomis paslaugomis ir produktais, dalyvauti net 29 seminaruose, stebėti 17 mados ir stiliaus pasirodymų. Laisvalaikio zonoje suaugusieji galės išbandyti įvairius užsiėmimus, o mažieji žaisti, kol jų tėveliai apžiūrinės parodą.

Užsidaro pusantrų metų Kaune veikusi „Fluxus ministerija“. Šeštadienį, 21 val., „Fluxus ministerijoje“ numatomas rezidentų pasirodymas, o 22.30 val. ant scenos lips ir pasirodymą surengs grupė „Saulės kliošas“.

REKLAMA
REKLAMA

Savaitgalį puiki proga aplankyti ir Lietuvos zoologijos sodą, kurį dar šią savaitę papildė Kinijos muntjakų jauniklis. Kaip skelbia sodo darbuotojai, tai lyg iš pasakojos „Bembis“ nužengęs mažasis elniukas. Tarptautinėje raudonojoje knygoje įrašyti Kinijos muntjakai Lietuvos zoologijos sode pirmą kartą apsigyveno tik šių metų gegužės mėnesį. Puikus įrodymas, kad Kinijos muntjakų porelė Amelija ir Jaris puikiai adaptavosi sode, yra spalio pradžioje gimęs jų mažasis jauniklis. Gyvūnai susilaukia jauniklių tik tada, kai gauna jiems pritaikytą ir subalansuotą racioną, yra prižiūrimi, jiems užtikrinamos geros gyvenimo sąlygos.

Dobužinskio kultūros ir estetinio lavinimo centras šeštadienį, 11 val., kviečia ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus, jaunimą ir jų tėvelius atvykti į Šeimos popietę linksmai ir kūrybiškai praleisti laiką meistriškumo pamokose „Kūrybos paslaptys“. Susirinkusieji turės galimybę išmėginti jėgas foto-video, animacinių filmukų kūrimo, aprangos dizaino, keramikos ir kitose srityse. Renginys nemokamas.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio LIONS klubas ir „Gera Muzika Gyvai“ visus muzikos gerbėjus kviečia į ypatingą išskirtinės energetikos labdaros koncertą – projekto „MaLituanie“ pristatymą Panevėžio bendruomenių rūmuose. Koncertas mokamas, jo pradžia – šeštadienį, 20 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų