• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Renginių industrijos asociacijos valdyba, kurią sudaro daugybė žinomų žmonių – Agnė Grigaliūnienė, Gediminas Jaunius, Simonas Čepėnas, Artūras Butkevičius bei daugelis kitų, trečiadienį vykusiame posėdyje nusprendė atviru laišku kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę.

Renginių industrijos asociacijos valdyba, kurią sudaro daugybė žinomų žmonių – Agnė Grigaliūnienė, Gediminas Jaunius, Simonas Čepėnas, Artūras Butkevičius bei daugelis kitų, trečiadienį vykusiame posėdyje nusprendė atviru laišku kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę.

REKLAMA

Išplatintame pranešime spaudai tiesiogiai kreiptąsi ir į Saulių Skvernelį.

Minėtą atvirą laišką pateikiame apačioje:

„Teigiamai vertiname Vyriausybės iniciatyvą neriboti žiūrovų skaičiaus renginiuose, tačiau norime atkreipti sprendimų priėmėjų ir visos visuomenės dėmesį į iki šiol neišnaudojamas galimybes tinkamai parengti renginių organizavimo tvarką Lietuvoje esant pasaulinei COVID-19 pandemijai.

Renginiai gali vykti ir jie gali vykti saugiai. Renginių industrijos asociacija Vyriausybei aktyviai siūlo savo ekspertinę patirtį ir laiką, kad Operacijų vadovo rengiami saugumo reikalavimai ir rekomendacijos pasiektų pagrindinį tikslą – renginiai vyktų saugiai, o svarbi kūrybos ekonomikos šaka tinkamai prisitaikiusi galėtų būti maksimaliai naudinga visuomenei tiek ekonomine, tiek ir socialine prasme.

REKLAMA
REKLAMA

Apgailestaudami turime pripažinti, jog pasigendame atviro dialogo, grįsto nuoširdžiu noru drauge su srities ekspertais, turinčiais vertingos profesinės ir praktinės patirties, ieškoti pačių geriausių sprendimų Lietuvos žmonėms. Renginių industrijos asociacija vienija ir arenas, ir renginių organizatorius (nuo didžiausių iki mažų, nuo viešų renginių organizatorių iki privačių švenčių planuotojų), tad kartu su epidemiologais galime parengti realiai įgyvendinamas ir realiai veikiančias taisykles pagal renginio vietą, renginio pobūdį, žiūrovų skaičių ir panašiai.

REKLAMA

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino naują renginių organizavimo tvarką – nuo rugpjūčio 16 d. iki rugpjūčio 31 d. atvirose erdvėse renginiai galės vykti, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 1 tūkst. dalyvių; renginiuose uždarose erdvėse dalyvauti galės 600 dalyvių. Nuolat atnaujinamą renginių organizavimo tvarką, nors ir laikome tinkamu reagavimu į dinamišką situaciją, tačiau pasigendame strateginio planavimo.

Renginių industrijai planavimas – vienas esminių veiklos dėmenų. Todėl labai svarbu, kad renginių organizatoriai, renginių vietų valdytojai ir žiūrovai galėtų iš anksto bent preliminariai žinoti, kaip elgtis keičiantis epidemiologinei situacijai. Iš Vyriausybės, šioje dinamiškoje situacijoje, tikimės aiškios formulės, kurios galimą pavyzdį pateikiame kaip pasiūlymą:

REKLAMA
REKLAMA

„Planas A“: epidemiologinė situacija gera (normali), viskas vyksta pagal vieną tvarką; „Planas B“: jei X susirgimų 100 tūkstančių gyventojų per Y laikotarpį (pvz. 2 savaites) - toje lokacijoje renginys gali vykti, bet būtina taikyti specialias priemones (pvz.: matuojama temperatūra, žiūrovai tik su kaukėmis, didinami atstumai ir kita); „Planas C“: esant X susirgimų 100 tūkstančių tam tikroje lokacijoje, renginys vykti negali; jei situacija pagerėja, grįžtame prie plano, atitinkančio anksčiau aptartus kriterijus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atkreipiame dėmesį, kad atpažįstame pasikartojantį politikų, o ypač Operacijų vadovo komandos uždarumą, pasireiškiantį nenoru bendradarbiauti su sričių ekspertais. Tai matėme COVID-19 krizės pradžioje, kuomet į virusologų ekspertinę nuomonę buvo numojama ranka, kai kurie jų net buvo mėginami nutildyti. Kaip puikiai visi prisimename, vėliau Operacijų vadovo komanda vis dėlto rėmėsi pastarųjų įžvalgiomis ir patarimais. Kviečiame nekartoti šios klaidos renginių sektoriuje ir nešvaistyti laiko teoriniams eksperimentams – laikas į diskusiją telktis sektoriaus ekspertus ir rimtai ruoštis jau prasidedančiam rudens sezonui ir ateinantiems metams.

REKLAMA

Kaip premjeras Saulius Skvernelis pasakė, su šiuo virusu, teks gyventi ilgą laiką. Turime tinkamai prisitaikyti, atsižvelgdami į visuomenės poreikius bei lūkesčius. Renginiai atliepia svarbų sociokultūrinį visuomenės poreikį ir reikšmingai prisideda prie visuomenės emocinės sveikatos, kuri, kaip pastebi sveikatos specialistai, šiuo metu pasižymi ypač aukštu nerimo lygiu. Manome, kad renginių sektoriaus problematikai būtina skirti atskirą dėmesį, nepainiojant su kitomis verslo sritimis, kurios, nepaisant pirmosios COVID-19 bangos sukeltos panikos ir nežinios, dabar sėkmingai prisitaikė.

REKLAMA

Renginiai yra būtini emocinei sveikatai, tačiau jie vertingi, kai vyksta gyvai. Renginiai svarbi ekonomikos dalis, tad, jei bus taikomi ribojimai, valstybė turi būti pasirengusi remti verslo sritis, kurioms nustatomi draudimai ar ribojimai. Parama turi būti suplanuota į priekį, kad įmonės aiškiai galėtų žinoti, jog galės išlaikyti savo darbuotojus. Tam jau šiandien reikalingi konkretūs Vyriausybės veiksmai – subsidijos, PVM lengvatos ir panašios priemonės, kurių paketus, priklausomai nuo rengiamų scenarijų, taip pat reikia planuoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie renginių industrijos sektorių svarbu suvokti, kad šie klausimai apima dešimtis tūkstančių sektoriuje veikiančių darbuotojų ir šimtų tūkstančių vartotojų, kuriems šios paslaugos svarbios ir sveikatos požiūriu, interesus. Renginių organizatoriai, renginių vietų valdytojai yra pasirengę dėti visas įmanomas pastangas, kad būtų užtikrintas visuomenės saugumas. Sąmoningumo bei atsakomybės už savo veiksmus skatinimas – svarbus edukacinis dėmuo, kurio užtikrinimas yra Vyriausybės kompetencija. Organizatoriaus pareiga – atsakyti už tai, kas jo galioje.

REKLAMA

Pasigendame aiškios metodikos, nustatančios organizatoriaus ir renginio dalyvio atsakomybių ribas. Tarkime, nėra dezinfekcinio skysčio renginio vietoje ar darbuotojai nedėvi apsauginių kaukių – tai organizatoriaus atsakomybė. Visgi žiūrovai, jei pažeidžia taisykles ar nesilaiko nustatytos tvarkos, pavyzdžiui į renginį įėjo su kauke, vėliau sėdi be jos, atsakomybę turi prisiimti patys. Šios tvarkos ruošime tikėjomės dalyvauti, Ministrui Pirmininkui viešai, prieš išeinant atostogauti, pavedus ministrams rengiant šias tvarkas konsultuotis ir su sektoriaus atstovais. Deja, renginių sektoriaus atstovai nebuvo įtraukti net ir po atskiro pasisiūlymo Kultūros ministrui, o aiškios metodikos nėra iki šiol. Tikimės, kad šis mūsų viešas kreipimasis bus išgirstas ir netrukus galėsime išsamiai pristatyti savo siūlymus, padėsiančius geriau užtikrinti visuomenės saugumą ir kitus svarbius poreikius tenkinančius aspektus.

REKLAMA

Norime paprašyti visuomenės lyderių ir sprendimų priėmėjų bei žiniasklaidos priemonių vadovų atsakingai skleisti informaciją, ją įvertinant ir nepagrįsto nerimo kėlimo požiūriu. Pastebime įsitvirtinantį naratyvą, neva kultūros renginiai yra didesnės rizikos užsikrėsti COVID19 virusu zona.

Suprantame, kad visuomenei gerai žinomų asmenų istorijos susilaukia didesnio nei įprasta susidomėjimo, o šiuo metu net keletui žinomų žmonių paskelbus apie užsikrėtimą koronavirusu, viešojoje erdvėje yra ypač daug diskusijų šia tema. Vis dėlto objektyvaus pagrindo teigti, kad renginiai yra didesnio pavojaus zona, nei kiti visuomeniniai susibūrimai, tokie kaip paplūdimiai, įvairios prekybos vietos ir kitos viešos susibūrimų vietos, nėra. Tad pagrįstai tikimės, kad bus išvengta bet kokių renginių sektoriaus diskriminavimo apraiškų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasirašo – renginių industrijos asociacijos valdybos nariai, kurie pasiruošę neatlygintinai skirti savo laiką ir žinias darbui kartu su jumis.“

Gediminas Jaunius, Kūrybos namų ELITAZ vadovas, RIA valdybos pirmininkas, Agnė Grigaliūnienė, OLIVE | Gyva komunikacija vadovė, Andrius Žiauberis, TIKETA ir SIEMENS ARENA vadovas, Artūras Butkevičius, TIGRIS vadovas, Audrius Mackevičius, PROPELLER vadovas, Diana Bukantaitė-Kutkevičienė, DOMINO teatro vadovė, Donatas Simanaitis, Lietuvos bušido federacija vadovas, Katerina Lapienė, KOREKTUS vadovė, Marijus Olekas, LIETUVIS vadovas, Mindaugas Krasauskas, GARSO FABRIKAS vadovas, Simonas Čepėnas, ROOTSLIVE vadovas, Tomas Balčiūnas, EVENTUM GROUP vadovas, Vaidotas Motuzas, VIDEOPROJEKTAI vadovas, Valdas Petreikis, VšĮ Baleto teatras vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų