Raudondvario dvaro direktorė: „Nėra lengva moterims pilis statyti“

Jau šį sekmadienį laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė kvies žiūrovus į pasaka virtusį Raudondvario dvarą. Vienos gražiausių Europos moterų Barboros Radvilaitės įkvėptą Renesanso architektūros brangakmenį atgaivino kita stipri moteris – dvaro direktorė Snieguolė Navickienė.

4

Raudondvario dvarą galima vadinti meilės simboliu: Žygimantas Augustas, prieš pasipiršdamas gražiajai Barborai Radvilaitei, norėdamas jai įtikti, įteikė dovaną – Raudondvario žemes. Barbora Radvilaitė panoro jose pastatyti reprezentacinę pilį, vėliau atsirado parkas ir kiti statiniai.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Raudondvario dvaro direktorė: „Nėra lengva moterims pilis statyti“

Bėgant amžiams vienus pilies šeimininkus keitė kiti, čia gyveno Radvilos, Zabielos, Tiškevičiai ir kitos garsios šeimos. Sykį pilis net buvo pralošta... Vėliau čia buvo vaikų namai, universitetas ir tik visai neseniai, Kauno rajono savivaldybei susigrąžinus pilis, jos direktore tapo S. Navickienė – atkakli ir tikslui atsidavusi moteris.

Neįveikiamų užduočių nėra

Sunku moterims pilis statyti, tačiau tikrai nėra tokios užduoties, su kuria nesusidorotų stipri moteris, tai įrodo laidos viešnios pastangomis naują gyvenimą pradėjęs Raudondvario dvaras. Šiandien čia ne tik vyksta įvairūs edukaciniai renginiai, užsiėmimai, vestuvės, bet ir filmuojamos televizijos laidos – būtent čia vyko šių metų „Išsipildymo akcija“.

Laidos vedėjos K. Rimienės kalbinama dvaro direktorė atvira – viskas pareikalavo milžiniškų pastangų ir laiko, kurį teko „atimti“ iš šeimos.

„Skyriau tikrai labai daug laiko, neskaičiavau valandų, ko gero, šeima per tą laiką, kurį atidaviau dvarui, nukentėjo“, – teigia Snieguolė. Tačiau šiandien būtent šios stiprios moters pastangomis Raudondvario dvaras tapo traukos centru, kurį įvertino ir Europos Komisija.

Europos Komisijai buvo pateikta paraiška „Istorinių pastatų pritaikymas tam tikroms veikloms, visuomenės reikmėms“, projektą Komisija įvertino aukščiausiais balais ir apdovanojo specialiu prizu už turizmo veiklą ir pastatų pritaikymą visuomenės reikmėms.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų