• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Režisierius, aktorius Ramūnas Rudokas kartu su komanda pristato brangiausią šiais metais Lietuvoje filmą „Laikinai jūsų“. Sudėtingo kūrybinio proceso metu jam pavyko puikiai suplanuoti savo laiką ir nenutolti nuo šeimos reikalų. „Šeima labai daug padėjo. Kiek galėjome, tiek kartu ir veikėme“, – pasakojo jis naujienų portalo tv3.lt laidoje „Kažkas naujo“.

Režisierius, aktorius Ramūnas Rudokas kartu su komanda pristato brangiausią šiais metais Lietuvoje filmą „Laikinai jūsų“. Sudėtingo kūrybinio proceso metu jam pavyko puikiai suplanuoti savo laiką ir nenutolti nuo šeimos reikalų. „Šeima labai daug padėjo. Kiek galėjome, tiek kartu ir veikėme“, – pasakojo jis naujienų portalo tv3.lt laidoje „Kažkas naujo“.

REKLAMA

Ramūnas Rudokas režisavo naujausią lietuvišką istorinį filmą, sukurtą pagal Antano Šileikos romaną „Laikinai jūsų“. Jį kūrė Rolando Skaisgirio prodiuserinė kompanija „Singing fish“.

Vienas brangiausių filmų Lietuvoje

Filmas, kaip režisierius pasakojo naujienų portalo tv3.lt laidoje „Kažkas naujo“ yra brangiausias, sukurtas šiais metais Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai kalbame apie šešis nulius, ne apie mažesnes sumas. Lietuvoje gaminami filmai, kaip ir kiti du mano filmai, gali kainuoti 100-200 tūkstančių eurų. Tai yra normali suma.

REKLAMA

Aišku, tai yra lašas jūroje, palyginus su didžiausio biudžeto europiniais arba amerikietiškais, holivudo ar bolivudo filmais. Tiek jie išleidžia savo reklaminei kampanijai, o kartais, dar daugiau.

Mūsų žiūrovų pasiekiamumas yra kitoks. Bet, jeigu pažiūrėtų šitą filmą milijonas žiūrovų, tai būtų puiku. Labai linkiu visiems Lietuvos nuostabiems žiūrovams, kino teatrų maniakams, ateiti į šį filmą ir jį pasižiūrėti. Jūs tikrai nepasigailėsite“, – kalbėjo R. Rudokas.

REKLAMA
REKLAMA

Stipri komanda – sėkmės garantas

„Laikinai jūsų“ nebūtų sukurtas, jei ne stipri komanda. Ramūnas ja itin didžiavosi.

„Turėjau labai gerą komandą. Dailininkų komanda buvo fantastiška, paskaičiusi istoriją, puikiai išmananti savo darbą. Žinojo, kaip viskas turi atrodyti kadre. Be to, labai gerą kostiumų dailininkų komandą, kurie labai gerai žinojo laikmetį.

Ir turėjau savo vidinę komandą, nes taip pat žinojau, kaip atrodė tas laikmetis, tuometiniai kostiumai, kokie turėjo būti kareivių kostiumai, vyrų, moterų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne paslaptis, tada mokiausi „Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje“, čia buvo dar iki 90-ųjų. Man teko mokytis 8-9 istorijas, iš kurių laikiau egzaminą: pasaulio teatro istoriją, pasaulio kultūros istoriją, dailės istoriją, architektūros istoriją, kostiumų ir panašiai.

Visus šiuos dalykus labai gerai žinau, nes turėjau juos išmokti. Tada nebuvo taip, kad gali nusirašyti, pascrollinti po stalu telefoną ir pagooglinti.

Komandoje buvo net trys scenaristai ir dar daugiau žmonių, kurie dirbo su scenarijais. Tarp jų – ir aš, ir Rolandas Skaisgirys bei dar keli žmonės. Daug laiko praleidome diskutuodami ir tobulindami.

REKLAMA

Pirmiausiai, mūsų scenaristai nesugadino romano, perteikdami jį į scenarijų. Praktiškai niekur nenukrypo nuo istorijos“, – tikino jis.

Romano autorius nuoširdžiai džiaugėsi šiuo sumanymu

Romano „Laikinai jūsų“ autorius Antanas Šileika dalyvavo filmo peržiūroje. R. Rudoko žiniomis, jis paverkė ir pasidžiaugė.

Autorius labai apsidžiaugė, kai sužinojo, jog pagal jo romaną bus statomas filmas.

„Jis sakė: „Man šokas, aš toks laimingas, jau visa Kanada žino, kad mes statome filmą.“ Antanas yra labai fainas, kiek man teko matyti, su ašaromis balse, sužavėtas tuo reiškiniu, kad jo knyga yra ekranizuojama.

REKLAMA

Holivudiniame pasaulyje tai yra visiškas furoras autoriui. Mūsų mažasis Holivudas irgi pasistengė. Manau, su juo turėsime įdomų pokalbį.

Antanas buvo atvažiavęs į vieną filmavimo pamainą, paklausė manęs „O kas tas, taip keistai apsirengęs?“ Sakau: „Čia Justas Adamonis, jūsų pagrindinis veikėjas.“

Tuo metu Simonas Storpirštis, kuris atliko šį vaidmenį, atsisuko, o Antanas nustebęs tarė: „O, tikrai, aš taip ir įsivaizdavau.“ Manau, gerai atlikome kastingą ir surinkome tinkamus aktorius“, – šypsojosi režisierius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip rado aktorius?

Tiesa, šiam filmui nė nereikėjo organizuoti kastingo. Ramūnui skaitant romaną akyse iš karto vėrėsi aktorių veidai.

„Skaitydamas apie pagrindinį veikėją, iš karto mačiau Simoną Storpirštį, moteriškam personažui nuo pat pirmų akimirkų įsivaizdavau Akvilę Žirgulytę, skaitydamas apie pagrindinį moters personažą mačiau Justiną Nemanytę. Ir taip toliau.

Buvo šiek tiek ir naujų žmonių. Kadangi su kino ir televizijos industrija dirbu jau arti 20 metų, ateina supratimas ir atkeliauja tie žmonės, kurie su manimi dirba. Tiesa, jau dirba net ir jų suaugę vaikai. Pavyzdžiui, Simonas. Su jo tėčiu Arūnu daugybę metų kartu filmavomės seriale „Moterys meluoja geriau“.

REKLAMA

Aš kartais galvoju – kiek gi man metų. Ar tie patys 22, kaip buvo tada, ar jau 23. Labai keistas jausmas. Man tai viduje tiek pat, kiek tada“, – juokėsi jis.

Šeimyninis gyvenimas nenukentėjo

Filmavimo darbai truko apie pusę metų. Nors ir tas laikas buvo intensyvus, tačiau R. Rudokui pavyko rasti pusiausvyrą tarp darbų ir asmeninio gyvenimo.

„Aš ne iš tų menininkų, kurie gali sau leisti pasakyti savo antrajai pusei: „Tu, mažule, dabar sėdėsi namie, nuveši į darželį vaiką ir jį paimsi, susitvarkysi su juo, plius, dar dirbsi naują darbą.“

REKLAMA

Kaip tik mano žmona neseniai pradėjo dirbti grožio industrijoje ir tais metais buvo jos pirmieji žingsniai. Kai mes filmavome filmą, ji leido šaknis į savo pradžią. Jai tie keli mėnesiai irgi buvo premjera, ieškojo savo stiliaus.

Plius, man reikia skirti laiko ir sau. Jeigu aš bent valandą per dieną nenuvažiuoju į sporto salę, jaučiuosi blogai. Turiu padaryti mankštą, prajudėti. Tai turiu viską susidėlioti, neskaitant to, kad dar turiu ir filmavimo pamainą, kuri trunka 12 valandų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tad nebuvo taip, kad pasakiau, jog manęs nebus tiek ir tiek mėnesių.

Šeima labai daug padėjo. Kiek galėjome, tiek kartu ir veikėme, bet nebuvo taip, kad aš viską atmesčiau ir sakyčiau: „Dabar aš menininkas, filmuosiu.“

Buvo lėkimo, bėgimo, bet mažai nervų, nes turėjau labai profesionalų požiūrį iš visų departamentų, kurie susiję su filmavimu“, – džiaugėsi Ramūnas Rudokas.

Apie filmą „Laikinai jūsų“

Pagal tarptautinį bestselerį pastatytas ilgametražis vaidybinis filmas „Laikinai jūsų“ jau lapkričio 24 d. pasieks kino teatrus. Filmo ištraukos perkelia į 1920-ųjų Lietuvą – ką tik nepriklausomybę atgavusią valstybę, kurios galėjo ir nelikti. 

REKLAMA

Kontržvalgybos agentą Justą Adamonį, kuris yra istorinės asmenybės Jono Budrio prototipas ir filmo „Laikinai jūsų“ centrinė figūra, įkūnijo aktorius Simonas Storpirštis.

Dramatiškame detektyve taip pat vaidina Justina Nemanytė, Ramūnas Rudokas, Nerijus Gadliauskas, Agnė Šataitė, Šarūnas Datenis, Ainis Storpirštis, Jonas Gricius, Karolis Kasperavičius, Akvilė Žirgulytė, Evaldas Jaras ir kiti.

slamstas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų