Puikių formų trenerė Burlinskaitė – apie tai, kaip po švenčių greitai grįžti prie sveikos mitybos: yra net kelios gudrybės

Tikriausiai visi sutiktų, jog po švenčių grįžti į įprastą darbo bei mitybos režimą, sekasi ne taip ir paprastai, net jei šventės šiais metais ir buvo kitokios. Vis dėlto kaip tai padaryti kuo mažiau skausmingai, kad vėliau sau dar ir padėkotumėte, yra išties įmanoma.

6

Žinoma kūno rengybos trenerė Indrė Burlinskaitė pasidalino savo patarimais bei užsiminė ir apie Naujųjų metų stalo idėją, kuri tikrai pamalonins jūsų skrandžius, o kartu ir nepridės nepageidaujamų kilogramų – žinoma, jei jausite saiką.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Puikių formų trenerė Burlinskaitė – apie tai, kaip po švenčių greitai grįžti prie sveikos mitybos: yra net kelios gudrybės

Kaip ir vėl grįžti į sveikos mitybos ir sporto ritmą?

Nepaisant to, kad Indrė puikuojasi pavydėtinomis kūno formomis, kas signalizuoja ir apie didžiulę jos valią, žinoma moteris atvira – per šventes net ir ji leidžia sau atsipalaiduoti, kuriam laikui pamiršti apie sveiką mitybą ir sportą. 

Tiesa, ji pabrėžia – visa tai galioja tik trumpam laiko tarpui. „Šventiniu laikotarpiu leidžiu sau pasilepinti viskuo, kuo tik noriu. Labai mėgstu įvairiausius saldumynus, tad leidžiu sau pasimėgauti ir jais, bet visada jaučiu saiką. Tai yra tam tikras įprotis, kuris mane lydi nuolatos. O motyvacija mano paprasta – labai nekenčiu to jausmo, kai esu apsunkusi, aptingusi, persivalgiusi. Nenoriu to patirti, tad dėl to visuomet stengiuosi laiku pasakyti „stop“, – sako trenerė.

Jau nuo šiandien Indrė grįžo į įprastą savo režimą: „Pradėjau namuose daryti mankštas, vėl grįžtu prie sveikesnės mitybos režimo. Truputėlį atsipalaidavus, labai svarbu po to sugebėti pasakyti tam „stop“. Esu sau pasakiusi, kad nuo pirmadienio – jokio riebaus netinkamo maisto mano racione nebus.“

Ir nors atrodo, kad šitaip „pamiršti“ šventes ir visus ne pačius sveikiausius patiekalus – ne taip jau paprasta, I. Burlinskaitė pasidalijo patarimais, kurie niekuomet nenuvilia.

„Pirmadienio rytą pradėjau nuo treniruotės, namuose visi saldainiai yra suslapstyti, tad nėra nieko tokio, ką mes galėtume čiupti ir valgyti. Taip yra žymiai geriau, nes jei namai yra apkrauti saldumynais, silkėmis ir bandelėmis su grybais, atsispirti yra labai sunku. Mes su Liudu todėl namuose paliekame tik tuos maisto produktus, kuriuos mes galime valgyti. Žymiai lengviau yra dar ir tada, kai pasidarai treniruotę, startuoji nuo sporto. Atsikėlusi tuščiu skrandžiu pasidariau treniruotę, tada skaniai pavalgiau vėlyvų pusryčių – grikių ir kiaušinio, kaip įprastai. Ir viskas – dabar nė nebeturiu noro nukrypti į lankas“, – šypsosi ji.

REKLAMA

O ką Indrė patartų tiems, kuriems į įprastą režimą grįžti ne taip paprasta? „Visų pirma, reikėtų nusistatyti tam tikras ribas. Reikėtų su savimi susitarti, kada gi bus ta paskutinė diena, kada dar leisite sau suvalgyti tą paskutinį norimą saldainį. Ir viskas – tada pradėti savo įprastą kasdienį režimą. Didžiausios klaidos būna tada, kai žmonės paleidžia vadeles ir nesugeba laiku sustoti ir tie persivalgymai ima tęstis diena iš dienos“, – siūlė žinoma moteris.

Taip pat Indrė pasidalijo patarimu, kaip šiek tiek save pergudrauti. Kadangi pati itin mėgsta saldumynus, Indrė tikėjosi, kad ir šiandien, jų atsisakius, nebus taip lengva. Dėl to tam pasiruošė iš anksto – dar vakar vakare pasigamino sveikuolišką desertą. 

„Jei labai norėsis kažko prie kavos, tai tuo deserčiuku save lengvai ir nuraminsiu, nes jis tinka ir tokioms dienoms, kaip ši, ir apskritai visiems žmonėms, kurie nori laikytis dietos, bet kartu – ir pasilepinti skanesniu, įdomesniu maistu“, – savo patarimais dalijosi trenerė.

Pasidalijo idėja Naujųjų metų stalui

Naujieji metai šiemet taip pat bus kitokie – didžiulius vakarėlius keis ramūs pasibuvimai tik su šeimos nariais namuose.

Tokį ramų pasisėdėjimą planuoja ir Indrė kartu su savo sužadėtiniu Liudu Vaisieta. Tiesa, kaip išduoda trenerė, būtent tokie vakarai jai ir patinka labiausiai.

„Aš apskritai esu naminukė – galėčiau visuomet sėdėti namuose ir man tai labai patiktų (šypsosi). Tik gal truputėlį norisi šviesos, saulės… Šiandien atsikėlus buvo tamsu, tai ir tos motyvacijos kažką veikti per daug nėra. Bet jei būtų gražus oras, būtų daug sniego, šviestų saulytė, tai ta nuotaika būtų geresnė – net ir namuose pabūti jokių problemų nebūtų. Kadangi mes su Liudu liksime namuose per Naujuosius metus kaip ir visi kiti Lietuvos žmonės tokiu periodu, tai kažką kuklaus pasigaminsime, praleisime laiką jaukiai ir romantiškai“, – įsitikinusi ji.

REKLAMA

Ir nors apie šventinį stalą Naujųjų metų išvakarėse dar per daug negalvojo, kartu su mylimuoju Indrė mėgsta laikytis vienos taisyklės.

„Kol kas apie Naujųjų metų šventei skirtą maistą dar per daug nemąstėme, nes šiemet ir tie Naujieji metai bus kitokie. Mes su Liudu būsime dviese namuose, tad mūsų stalas, žinoma, bus kuklus. Mes visuomet esame už tai, kad neprisidarytume per daug maisto, kad nereikėtų jo išmesti ir kad tiesiog nepersivalgytume. Viskas turi būti su saiku“, – sakė ji.

Tiesa, taip pat žinoma moteris turi ir vieną idėją: „Apie tai dar pamąstysime, bet, galbūt, nuspręsime pasidaryti sushi. Tikrai siūlau pabandyti šį patiekalą pasigaminti patiems. Namuose sushi gaminami žymiai sveikiau, nei restorane. Labai rekomenduoju – tai tikrai papuoš jūsų šventinį stalą. Naujiems metams taip pat ketinu pasigaminti kažką, kuo esu jau dalinusis „Fitlovers family“ „Instagram“ paskyroje, arba sugalvosiu kažką naujo.“

Indrė savo gerbėjus dažnai stebina įvairiais desertais, kurie savo sudėtimi – kur kas sveikesni, nei įprastiniai. Tiesa, žinoma moteris neslepia – net ir čia svarbu jausti, kada sustoti.

„Kaip ir vieno geriausio pratimo kažkuriai kūno daliai nėra, taip ir vieno kažkokio patiekalo, pačio geriausio deserto, kurį bus galima valgyti, kiek nori be sąžinės graužaties, ir jis tikrai neis į kūną, nėra. Tu gali valgyti patį sveikiausią maistą, bet jei tai darysi be saiko, su persivalgymais, tai kūno formoms irgi gali pakenkti“, – primena ji.

Anot jos, valgyti iš tiesų galima viską, o tą ji kartais daro ir su mylimuoju, nepaisant to, kad abu žavi savo kūno formomis ir valia.

„Mes ir su Liudu nesame tokie, kad kažkam sakytume griežtą „ne“ – jei kažko norime, tikrai suvalgome. Jei kurį vakarą užsimanome, suvalgome net ir picą. Ir nuo to nieko blogo nepasidaro, jei tai netampa blogu įpročiu. Pakenkti gali tik tai, ką darome nuolatos ir tai tampa blogu įpročiu. O jei tai darai retsykiais, tai tikrai nepakenks. Tad, kaip ir sakau, visi tie desertai, kuriais aš dalinuosi, tinka visiems, kurie prisižiūri savo kūno formas, laikosi dietos. Juos tikri galite pasigaminti – svarbu tik jausti saiką“, – sakė žinoma moteris.


Rašyti komentarą...
S
Saulė
2020-12-29 01:02:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šarlatanai tokio tipo treneriai. Raumenuko nerasta, nežino kas yra salėje rimtai dirbti.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų