Princas Williamas su Harry pasirodė viešumoje: stovėjo atskirai vienas nuo kito

Balandžio 17-ąją į paskutinę kelionę išlydimas karalienės Elžbietos II vyras. Jo karstą taip pat neš princas Williamas bei Harry, kurie buvo atskirti vienas nuo kito. 

Williamą ir Harry atskyrė jų pusbrolis Peteris Philipsas. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Edinburgo hercogas ne kartą minėjo nenorintis didelių iškilmių – ir, panašu, kad koronaviruso pandemija prisidės prie princo norų išpildymo.

Ceremonija, kurioje dalyvauja vos trisdešimt artimiausių princui Philipui žmonių, vyksta Vindzoro pilyje, šventojo Jurgio koplyčioje.

Didžiosios Britanijos gyventojai neturi galimybės atsisveikinti su hercogu ne tik paisant Philipo norų, bet ir norint, kad iškilmės netaptų COVID-19 židiniu. Norintys atsisveikinti su princu, tą gali padaryti internetu. Karališkosios šeimos internetiniame puslapyje paskelbta elektroninė užuojautų knyga, o vietoje gėlių prašoma paaukoti vienai iš princo Philipo remtų labdaros organizacijų. 

Transliaciją nuo 16.20 val. galite stebėti čia:

Ant karsto guli ir jo karališkojo laivyno kepurė bei kardas. 

Kaip karalienės sutuoktinis, princas Philipas turi teisę į valstybines laidotuves. Vis tik princas šios privilegijos atsisakė dar būdamas gyvas, tad jam bus surengtos paprastos ceremoninės laidotuvės, kaip ir princesei Dianai, bei karalienės motinai. Laidotuvių dieną princo karstas bus perkeltas iš privačios Vindzoro rūmų koplyčios į šventojo Jurgio koplyčią specialiai modifikuotu Land Rover automobiliu. Ši kelionė, kaip planuojama, prasidės penkiolika minučių iki laidotuvių ceremonijos pradžios ir užtruks vos aštuonias minutes. Karališkosios šeimos nariai pėsčiomis eis paskui karstą, karalienė Elžbieta II į koplyčią vyks atskirai. Pakeliui į koplyčią šalikelėje bus išrikiuoti karališkojo laivyno, oro pajėgų bei kitų karališkųjų pajėgų kariai. 

Gedulingas mišias laikė Vindzoro dekanas ir Canterburio vyskupas. Mišiose dalyvauja tik karališkosios šeimos nariai ir privatus velionio hercogo sekretorius. Dalyvauja ir JAV gyvenantis princas Haris, tačiau jo žmonai Meghan gydytojai dėl nėštumo patarė į laidotuves neskristi. Lygiai penktą valandą Lietuvos laiku visoje Didžiojoje Britanijoje bus paskelbta tylos minutė. Princas bus palaidotas karališkojoje kriptoje. 

Laidotuvių dieną pasibaigs aštuonių dienų valstybinis gedulas, kurio metu visos šalies vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo. Karališkoji šeima gauna dvi savaites gedulo – šeimos nariai vykdys savo pareigas apsirengę juodai ir užsirišę gedulą simbolizuojančius raiščius. Dieną po princo Philipo mirties visoje Didžiojoje Britanijoje ir Gibraltaro sąsiauryje karališkosios pajėgos iššovė po vieną patrankos šūvį kas minutę – iš viso 41-ą kartą – princo atminimui. Pagrindinės partijos Anglijoje, Škotijoje ir Velse laikinai sustabdė rinkimines kampanijas kito mėnesio rinkimams. Parlamento Bendruomenių rūmai pirmadienį sušauks susirinkimą, skirtą pagerbti princo atminimą. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų