Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Princas Andrew sulaukė iš karalienės skaudaus gesto – atėmė iš jo karinius titulus. Bekingemo rūmai pranešė, kad karalienė panaikino daugybę karinių titulų ir labdaros pareigų, priklausančių princui Andrew.

Princas Andrew sulaukė iš karalienės skaudaus gesto – atėmė iš jo karinius titulus. Bekingemo rūmai pranešė, kad karalienė panaikino daugybę karinių titulų ir labdaros pareigų, priklausančių princui Andrew.

Toks sprendimas priimtas po to, kai JAV teisėjas pritarė, kad būtų iškelta civilinė byla dėl seksualinės prievartos, kuria kaltinamas princas Andrew.

Vyras kaltinamas, kad seksualiai išnaudojo moterį, kai jai buvo 17 metų, tačiau pats princas Andrew tai neigia.

Bekingemo rūmai ketvirtadienį paskelbė pareiškimą: „Karalienei pritarus ir sutikus, Jorko kunigaikščio karinės rolės ir karališkosios labdaros pareigos buvo grąžintos karalienei. Jorko kunigaikštis ir toliau nesiims jokių viešųjų pareigų ir ginsis šioje byloje kaip privatus pilietis“

Dramatiškas žingsnis įvyko praėjus kelioms valandoms po to, kai daugiau nei 150 karo veteranų parašė karalienei, prašydami atimti Andrew garbingus karinius titulus, pranešė theguardian.com.

REKLAMA
REKLAMA

Panašu, jog princui Andrew karalienė atsuko nugarą ir jis privalės pats spręsti šią problemą ir Elžbieta ll-oji jam nė kiek nepadės.

Tiesa, rūmai sakė nekomentuojantys jų atviro laiško.

Visi princo Andrew titulai buvo nedelsiant grąžinti karalienei ir bus perskirstyti kitiems karališkosios šeimos nariams, pranešė karališkasis šaltinis.

Jis pridūrė, kad jis nustos naudoti titulą „Jo Karališkoji Didenybė“ eidamas bet kokias oficialias pareigas.

Gynybos ministerijos atstovas sakė nekomentuojantis dėl kunigaikščio karinių titulų grąžinimo karalienei ir kad tai yra rūmų reikalas.

Primename, kad kiek anksčiau rašėme, jog Didžiosios Britanijos princas Andrew sensacingame interviu JK televizijai „kategoriškai“ paneigė turėjęs lytinių santykių su viena nešlovę užsitraukusio JAV finansininko Jeffrey Epsteino auka paaugle, teigiančia, kad ji buvo priversta mylėtis su šiuo karališkosios šeimos nariu.

Per beprecedentį valandą trukusį pokalbį transliuotojo BBC laidoje „Newsnight“ princas Andrew patikino „nepamenąs“, jog kada nors būtų sutikęs jį kaltinančią moterį Virginią Roberts.

REKLAMA
REKLAMA

Princas taip pat pripažino, jog, palaikydamas ryšius su J. Epsteinu net po to, kai šis buvo nuteistas už skatinimą užsiimti prostitucija, nuvylė karališkąją šeimą.

Vis tik Andrew pabrėžė nemanąs, kad jo elgesys padarė žalos jo motinai – karalienei Elizabeth II. „Galiu absoliučiai kategoriškai jums pasakyti, kad to niekada nebuvo“, – BBC laidos vedėjai Emily Maitlis  sakė princas Andrew, turėdamas omenyje įtarimus, kad jis triskart turėjo lytinių santykių su V. Roberts, kurios pavardė dabar yra Giuffre.

„Nuosekliai ir dažnai sakydavau, kad mes neturėjome jokio lytinio kontakto“.

„Nepamenu, kad kada nors bučiau susitikęs su šia panele, visiškai nepamenu“, – pridūrė jis. 59 metų princas – aštuntas žmogus eilėje į sostą – jau kurį laiką griežtai kritikuojamas dėl ryšių su multimilijonieriumi J. Epsteinu, kuris rugpjūtį buvo rastas negyvas savo kameroje Manhatano federaliniame kalėjime.

Teismo medicinos ekspertas nustatė, jog teismo dėl kaltinimų prekyba nepilnamečiais lytinio išnaudojimo tikslais laukęs finansininkas pasikorė. J. Epsteinas 2008 metais prisipažino kaltu dėl nepilnametės skatinimo užsiimti prostitucija ir atliko 13 mėnesių laisvės atėmimo bausmę JAV kalėjime, o paskui buvo lygtinai paleistas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau princas Andrew, kartą priėmęs finansininką Vindzoro pilyje ir palaikęs su juo ryšius po jo paleidimo į laisvę, tvirtina, kad tai nemetė šešėlio britų valstybės vadovei. „Nemanau, kad tai kaip nors pakenkė karalienei, tai pakenkė man“, – pareiškė dviejų vaikų tėvas. Tarp J. Epsteino draugų buvo daugybė pramogų pasaulio įžymybių bei politikų, tarp jų būsimas JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir eksprezidentas Billas Clintonas.

V. Giuffre 2016 metais liudijo, kad turėjo lytinių santykių su princu Andrew, kai dar buvo nepilnametė. Bakingamo rūmai ne kartą griežtai neigė tokius pareiškimus. Princas Andrew dešimtmetį iki 2011-ųjų buvo Britanijos specialusis atstovas tarptautinei prekybai ir investicijoms. Kai buvo pradėta intensyviai domėtis jo ryšiais su J. Epsteinu ir kitais prieštaringai vertinamais veikėjais, jis šio posto atsisakė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų