tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios metų šventės yra laikomo šeimos švente, kuomet namus užpildo prie šventinio stalo sėdinčių artimųjų šurmulys.

Didžiosios metų šventės yra laikomo šeimos švente, kuomet namus užpildo prie šventinio stalo sėdinčių artimųjų šurmulys.

REKLAMA

Vis dėl to, šis pasimatymas su seniai matytais artimaisiais ne visada gali būti malonus, ypač tuomet, kai kalba pasisuka apie vaikus ar vestuves, rašoma pranešime spaudai.

Specialistų klausiame, kaip reaguoti į šiuos klausimus ir ką daryti, jog poros santykių nepaveiktų šventinė įtampa.

Etiški atsakymai į neetiškus klausimus

Kaip pasakoja psichologė bei koučingo specialistė Laura Zabilienė, šventinis laikotarpis yra ir vienas gražiausių, ir kartu vienas pavojingiausių mūsų psichologinei sveikatai, metas. Natūralu, jog prieš šventes patiriame daugiau streso ir emocijų nei įprastai: skubame patys ir stebime sumaištį aplink mus. Visa tai neigiamai veikia ne tik kiekvieno mūsų emocinę būseną, bet ir bendravimą bei santykius su artimiausiais žmonėmis.

Psichologės teigimu, šventiniai pietūs su artimaisiais neretai tampa viso šio sudėtingo laikotarpio aukščiausiu emociniu tašku, kuomet sukaupta įtampa prasiveržia sulaukus neetiškų namiškių klausimų apie romantinius santykius, vestuves ar vaikus.

REKLAMA

„Išgirdus nemalonius ir neetiškus klausimus mūsų pasąmonė mums padiktuoja du scenarijus: skatina bėgti nuo situacijos arba šioje situacijoje tiesiog sustingti.

REKLAMA

Pirmuoju atveju mes pykstame, agresyviai ginamės ir stresą bei pyktį išliejame ant artimiausių žmonių, kaip mūsų partneriai. Antruoju atveju – mus apima nežinomybės jausmas bei stipri apatija į aplinką. Abiem atvejais kenkiame ne tik sau, bet ir esantiems arčiausiai mūsų“, – apie elgesį išgirdus neetiškus klausimus pasakoja L. Zabilienė.

Paklausta, kaip tokiose situacijose reaguoti, specialistė pataria iš anksto kartu su savo partneriais apgalvoti galimą reakciją: išankstinis pasiruošimas panašioms situacijoms mus nuramina ir nelauktai neišmuša iš vėžių, mūsų organizmas tokiu atveju nepatiria nenumatyto pavojaus, nuo kurio reiktų gintis bei nebando aktyvuoti limbinės smegenų sistemos, kuri vadovaujasi instinktu, jog mes netikėtai susidūrėme su kažkokia grėsme.

REKLAMA

Etiškas atsakymas į panašius klausimus, pasak psichologės, galėtų būti: „Šiuo metu atsakyti į šį klausimą negalime, tačiau kai situacija pasikeis – jus apie tai informuosime“ arba „Šis klausimas yra asmeniškas, jei mūsų nuomonė pasikeistų – būtinai jums pranešime“.

Šventinę įtampą įveikia artumas

Erotinių prekių parduotuvių tinklo Fantazijos.lt atstovų teigimu, didžiųjų švenčių laikotarpiu fizinių įmonės parduotuvių konsultantai dažniau nei įprastai sulaukia porų klausimų, kaip numalšinti susikaupusį stresą ir atsipalaiduoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Paskutiniais metais tarp mūsų klientų ryškėja aiški tendencija – poroms kalėdinis laikotarpis dažnai sukelia stresą, todėl šventiniu laikotarpiu sulaukiame ne tik klientų, ieškančių dovanų savo antrosioms pusėms, bet ir į pardavimo vietą užsukančių porų, kurių pagrindinis tikslas – rasti prekę, suteiksiančią malonumą ir atsipalaidavimą abiem“, – teigia atstovė Deimantė Lembartienė.

Anot pašnekovės, poroms šventiniu laikotarpiu puikiai atsipalaiduoti ir numalšinti susikaupusį stresą gali padėti įvairūs žaidimai, kurie ne tik paskatins aptarti intymias temas, bet ir padės atsipalaiduoti, pažinti vienas kitą, atitrauks mintis nuo nemalonių ir stresą keliančių klausimų per šventinius pietus ar įtampą ruošiantis šventėms.

REKLAMA

„Dažnai nutinka, jog porai patiriant daug streso, atšąla ir jų intymūs santykiai, sumažėja aistra. Tokiais atvejais suartėti ir atsipalaiduoti gali padėti gana paprasti sprendimai: kas vakarą poroje atliekami erotiniai masažai, naudojant afrodiziakinius aliejus, ar erotinių kortų žaidimai, paįvairinantys rutiną. Tai ne tik leis užsimiršti šventinį stresą, bet poros gyvenime padės vėl įžiebti aistrą, o kartu ir padės drauge atlaikyti nepatogius šventinius klausimus“, pataria  atstovė.

REKLAMA

Kaip sumažinti įtampą?

Psichologės L. Zabilienės teigimu, jog švenčių metu patirtume kuo mažiau streso ir išlaikytume „sveikus“ santykius su savo antrąja puse, pirmiausia, mums reikia kasdien stebėti savo emocijas, atskirti, kas mums sukelia didžiausią stresą.

Pasak specialistės, apie patiriamą didelį stresą labai dažnai signalizuoja suprastėjusi mūsų atmintis. Patiriant nuolatinį stresą mes pamirštame ir, atrodytų, elementarius dalykus: užsakyti žadėtą dovaną, paimti siuntą iš paštomato ir pan. Natūralu, kad tai gali tapti ir viena ginčų su partneriu priežastimi.

REKLAMA
REKLAMA

„Vienas paprasčiausių pratimų – kiekvieną vakarą, leidžiant laiką kartu su savo partneriu, vienas kitam garsiai įvardinti nuo 1 iki 5 dalykų, kurie pagal patirto streso lygį jums sukėlė daugiausiai įtampos ir nuo 1 iki 5 būdų, kaip šią įtampą galėtumėte sumažinti.

Šis pratimas ne tiks bus puiki savianalizės praktika, bet padės suprasti ir jūsų partnerį: kaip jis jaučiasi, kodėl šiandien elgėsi vienaip ar kitaip ir kaip jam galėtumėte padėti“, – teigia psichologė.

Ankščiau Kalėdos turėjo šiokią tokią prasmę..Dabar kiti laikai,lakstimas po pardatuves ir jiekojimas dovanų.Prie stalo prasideda ėdimas ir gerimas.Dar paskui keitimas dovanomis.Po švenčių i polikliniką,nes sustreikavo sveikata.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų