Prancūziški Žiemos ekranai“ keliasi į Kauno „Romuvą“

Visą savaitę Vilniuje švietę septintieji „Žiemos ekranai“ savaitgalį keliasi į Kauną. Nuo pirmadienio prancūziško kino festivalis suksis „Romuvos“ kino teatro ekrane.

Kaunas - gero kino mylėtojų miestas. Tuo įsitikinome nuo pat pirmųjų „Žiemos ekranų“ peržiūrų laikinojoje sostinėje. Jau 6-tus metus ten gabename frankofoniškų filmų juostas ir sulaukiame daug dėmesio“, - sako prancūzų kultūros atašė Lietuvoje Odlenas Šapuji (Audelin Chappuis).

Anot jo, šiemet atsirado galimybė kino seansus rengti senajame „Romuvos“ kino teatre. „Šiame sename, bet jaukiame kino teatre yra visos galimybės rodyti filmus iš 35 mm kino juostos, o tai mūsų festivaliui labai svarbu“, - tikina kultūros atašė.

Kaune bus parodyta beveik visa „Žiemos ekranų“ programa, kuri buvo rodoma sostinės kino teatruose. Kauno kino mėgėjai turės galimybę pasijuokti komikų Žako Tati (Jacques Tati) ir Pjero Etekso (Pierre Etaix) ilgo ir trumpo metro filmų seansuose. Kauniečiai turės galimybę pamatyti net 8 iš 11 pagrindinės programos filmų, tarp jų - didžiulio populiarumo Vilniuje sulaukę „Prisiminimai iš viešnamio“, belgų brolių Dardenų (Dardenne) „Berniukas su dviračiu“, festivalio komedija „Pas Džino“, kontroversiškasis „Išauš ir mūsų diena“ ir kiti. Kaune bus parodyta ir režisierės Kler Deni (Claire Denis) 1994 m. sukurta liūdna kino juosta „Aš nenoriu miego“ - filmas, kurį „Žiemos ekranai“ skiria anksti mirusiai aktorei Katerinai Golubevai, vaidinusiai Šarūno Barto filmuose.

Pirmadienį festivalis Kaune pradedamas 2010 metų filmu „Orli“, kurio veiksmas vyksta garsiajame Paryžiaus „Orli“ oro uoste.

Nuo vasario 2 dienos „Žiemos ekranai“ viešės ir kituose Lietuvos miestuose - Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir pirmą kartą užsuks į Nidą.


Rašyti komentarą...
a
atomas
2012-01-30 15:54:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na va, renginys kuriame galiu apsilankyti
Atsakyti
0

F
Festas
2012-01-30 18:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka=i ar Atomas buvęs Romuvos kino teatre. Aplinka tikrai pribloškianti, išlaikytas senas geras filmo įvaizdis. Lauksime šių filmų ir savo mieste.
Atsakyti
0

N
Nerijus
2012-01-30 19:34:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas is kauno patariu nuvykti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų