Tokio svorio naujagimis laikomas sergančiu makrosomija – būkle, kai vaisius gimdoje užauga gerokai didesnis nei įprasta. Nors tai nebuvo rekordinis atvejis Brazilijoje (2023 m. sausį Parintinse gimė net 7,3 kg sveriantis kūdikis), šis gimdymas vis tiek išsiskyrė tiek savo rizikingumu, tiek motinos patirtais simptomais.
Daniela, trečią kartą tapusi mama, pasakojo, kad jau nėštumo pabaigoje jautėsi neįprastai išsekusi ir varginama didžiulio pilvo. „Nuo septinto mėnesio jaučiausi labai pavargusi. Negalėjau nieko daryti“, – sakė ji. Pasak jos, ankstesni du vaikai gimė normalaus svorio, todėl tokie pojūčiai buvo netikėti.
Atliktas cezario pjūvis
Atsižvelgiant į vaisiaus dydį, gimdymas buvo suplanuotas atlikti cezario pjūvio būdu, kuris vyko Kicheramobimo regioninėje Sertao centrinėje ligoninėje (HRSC). Gimdymas praėjo sėkmingai, tačiau medikai ėmėsi papildomų saugumo priemonių tiek motinai, tiek naujagimiui.
Ligoninės pediatras Paulo Fernandesas paaiškino, kad tokią makrosomiją gali lemti keli veiksniai, iš kurių svarbiausias – moters polinkis į diabetą. Jis taip pat pabrėžė būtinybę stebėti kūdikio būklę po gimdymo: „Svarbu, kad jį prižiūrėtų pediatras ir dietologas.“
Akušerijos skyriaus koordinatorė Cris Angela nurodė, kad HRSC yra specializuotas centras, priimantis sudėtingus gimdymus, todėl atvejis buvo tinkamai valdomas. Pasak jos, visa komanda siekė išsiaiškinti, kas lėmė tokį neįprastą kūdikio svorį, ir užtikrinti tinkamą pogimdyminę priežiūrą: stebėti cukraus kiekį kraujyje, skatinti žindymą, stebėti mitybą bei prireikus taikyti specialius mišinius papildomam kalorijų kiekiui užtikrinti.
Nors istorija nutiko kiek anksčiau, ji vis dar kelia susidomėjimą – tiek dėl fiziologinių ypatumų, tiek dėl sėkmingai atlikto sudėtingo gimdymo. Tai priminimas apie tai, kokia įvairi ir kartais netikėta gali būti motinystės patirtis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!