• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karaliaus Karolio III turtas nuo 2023 m. padidėjo net 12 mln. dolerių, o tai reiškia, kad šiandien jis yra turtingesnis, nei kadaise buvo jo motina, karalienė Elžbieta II. 

Karaliaus Karolio III turtas nuo 2023 m. padidėjo net 12 mln. dolerių, o tai reiškia, kad šiandien jis yra turtingesnis, nei kadaise buvo jo motina, karalienė Elžbieta II. 

REKLAMA

Remiantis „Sunday Times Rich List“ 2024 m. turtingiausiųjų sąrašu, britų monarcho asmeninis turtas siekia 770 mln. dolerių. Tiesa, turtingiausių Jungtinės Karalystės asmenų sąraše jis yra tik 258-as. 

Tai reiškia, kad nuo 2023 m. karaliaus turtas padidėjo 12 mln. dolerių. 

Karaliaus Karolio III turtas taip pat gerokai viršijo jo motinos, mirusios karalienės Elžbietos II, turėtą turtą. Pagal 2022 m. „Sunday Times“ turtingųjų sąrašą, karalienės Elžbietos II asmeninis turtas prieš jos mirtį tų pačių metų rugsėjį siekė 468 mln. dolerių.

Princų George'o ir Archie krikštatėvis turtingesnis už karalių 

Tačiau karaliaus asmeninis turtas net neprilygsta Vestminsterio hercogo Hju Grosvenoro, kuris yra princo George'o krikštatėvis ir kurio šeimos grynasis turtas siekia 12,8 mlrd. dolerių, rašo „The Sunday Times“.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad H. Grosvenoras taip pat yra princo Archie krikštatėvis, nors princas Harry ir Meghan Markle nusprendė viešai neatskleisti savo sūnaus krikštatėvių vardų.

REKLAMA

Buvęs karaliaus padėjėjas yra sakęs, kad karalius Karolis III po 1996 m. įvykusių skyrybų su princese Diana, atstatė savo turtą taupydamas iš Kornvalio kunigaikštystės gautą pelną. 

„Po to kapitalo sunaikinimo jis ėmė apdairiai kaupti iš hercogystės gautus pinigus. Čia nekalbame apie didžiules sumas – keliasdešimt milijonų, ne daugiau. Buvo nuomonių, kad Camilla į jų santykius įnešė nemažai pinigų, bet tai tikrai nėra teisinga“, – teigė buvęs karaliaus padėjėjas. 

REKLAMA
REKLAMA

Kornvalio kunigaikštystė yra didelis 1 mlrd. dolerių vertės turtas, į kurį įeina žemė, ūkiai, namai ir kitas turtas. Kunigaikštystė taip pat nuomoja komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą Londone, Milton Keinse ir Kornvalyje. Iš jos gaunamos pajamos, kuriomis remiamas Velso princas, jo šeima ir labdaringa veikla.

Princas Williamas paveldėjo šį turtą iš savo tėvo po karalienės Elžbietos II mirties 2022 m. rugsėjo mėn.

Tuo tarpu kaip vertingiausiu karaliaus turtu yra įvardijamas Sandringamo dvaras Norfolke ir Balmoralo pilis Škotijoje. Jam taip pat priklauso daug kitų nekilnojamojo turto objektų, įskaitant Highgrove House Glosteršyre, Anglijoje ir namą Velse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tikrąjį britų karališkosios šeimos turtą apskaičiuoti labai sunku, nes jų asmeninių papuošalų, dovanų ir kitų daiktų vertė nežinoma, be to, jie turi vieną didžiausių pasaulyje meno kolekcijų.

Karalius Karolis III taip pat kasmet iš Jungtinės Karalystės vyriausybės gauna mokesčių mokėtojų finansuojamą suvereno dotaciją, skirtą oficialių pareigų atlikimo ir namų, įskaitant Bakingamo rūmus, išlaikymo išlaidoms padengti.

Aš panašiai tiek pragėriau vakar.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų