Oskaras Koršunovas apie Joną Vaitkų: pirmasis mokytojo išbandymas buvo valanda tylos

„Pirmas susitikimas su Jonu Vaitkumi buvo nepamirštamas. Tranzavome su draugu iki režisieriaus sodybos. Pasiklydome ir tik pavakarį, kaip kokie partizanai, išlindome iš miško. Ir matom – tolėliau Jonas Vaitkus lauką aria“ – pirmą pažintį su būsimu mokytoju prisimena režisierius Oskaras Koršunovas. Netikėtą Jono Vaitkaus portretą žiūorovai gali išvysti ir naujame Jokūbo Viliaus Tūro dokumentiniame filme „Apie Joną“, kuris šiandien, antradienį, rodomas sostinės kino centre „Skalvija“.

Filme iš arti fiksuojamas ne tik teatro grando darbas su aktoriais repetuojant Williamo Shakespeare’o „Karalių Lyrą“, bet ir retai matoma kasdienybė namuose bei sodyboje. Būtent kasdienišką Joną Vaitkų iš pradžių pažino ir jo mokinys Oskaras Koršunovas.

„Sužinojęs, kad Jonas Vaitkus renka aktorių ir režisierių kursą, iškart įsinorėjau pas jį studijuoti. Tačiau būsimus režisierius priėmė tik vyresnius nei 25 metų amžiaus, jau su teatrine patirtimi. Man tuomet buvo 19 metų, neturėjau jokių šansų įstoti. Štai tada ir sugalvojau pats susirasti Joną Vaitkų – su draugu nutranzavome iki jo sodybos. Pirmos akimirkos buvo pilnos tylos“, – prisimena O. Koršunovas.

REKLAMA

Režisierius pasakoja, kad kartu su Jonu Vaitkumi sėdėjo po klevu, vakarieniavo ir gerą valandą neištarė nė žodžio. „Supratau, kad tai buvo pirmas mokytojo išbandymas – išbandymas tyla. Laukiau, kol jis pirmas manęs ko nors paklaus“, – sako O. Koršunovas.

Po ilgai trukusios tylos būsimas režisierius su Jonu Vaitkumi prakalbėjo visą naktį. Pasak jo, šios akimirkos buvo gera gyvenimo mokykla, kurią jis patyrė ir vėliau, studijų metais.

„Man Jonas Vaitkus visada buvo kūrybingas ir įdomus menininkas, mokytojas. Kitiems gal jis ir atrodo nelengvas – tai todėl, jog bendraudamas su žmonėmis jis linkęs improvizuoti ir provokuoti. O ten, kur yra improvizacija, atsiranda ir nesaugumo jausmas. Studijų metais tarp mūsų nuolat kildavo ir konfliktų. Buvau net išėjęs iš kurso, trenkęs durimis jo kabinete. Tačiau iki šiol Jonui Vaitkui esu dėkingas, kad man, jaunam studentui, suteikė kūrybinę laisvę“, – prisimena režisierius.

J. Vaitkus išmokė mąstyti ir mylėti

Kad teatro maestro yra griežtas, bet teisingas, teigia ir aktorius Arūnas Sakalauskas. „Kai stojau į Jono Vaitkaus kursą, jis man atrodė subrendęs, visiškas senis. Tada jam buvo 37 metai, o dabar man jau 53 metai, bet vis tiek jį iki šiol tokį prisimenu“, – juokiasi aktorius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų