OKT/Vilniaus miesto teatras sugrįžta į pagrindinę Berlyno sceną

Po ilgų klajonių gastroliuojant įvairiausiuose pasaulio kampeliuose, OKT/Vilniaus miesto teatro trupė sugrįžta į pagrindinę Berlyno sceną – Hebbel teatrą. Čia vykstančio „Nordwind“ festivalio programoje bus pristatytas vilniečių spektaklis „Dugne“. Tai jau ketvirtasis Oskaro Koršunovo spektaklis, rodomas Hebbel teatre.

„Nordwind“ festivalis – tai kone mėnesį trunkanti scenos menų bei muzikos bienalė, vykstanti trijuose Vokietijos miestuose: Berlyne, Drezdene ir Hamburge. 2006-aisiais įkurtas nedidelis festivalis vos per keletą metų peraugo į pagrindinę platformą, kasmet pristatančią įdomiausius Vokietijos bei Skandinavijos ir Baltijos šalių menininkus. Šiemet scenos menų programoje, greta Oskaro Koršunovo – latviai Alvis Hermanis ir Valters Silis, estas Mart Kangro, norvegas Fredrik Hannestad, suomis Juha Valkeapaa, švedė Charlotte Engelkes. Kasmet festivalis pritraukia daugiau nei šimtą menininkų.

Berlynas – svarbus taškas Europos teatriniame žemėlapyje, kuriame gimė nemažai novacijų, vėliau pasklidusių po visą Europą. Hebbel teatras yra pagrindinė teatrinio importo Berlyne scena, užmezgusi tvirtus tarptautinius ryšius bei pristatanti garsių užsienio režisierių spektaklius.

REKLAMA

Režisierius Oskaras Koršunovas – dažnas svečias Berlyno teatruose. Dar 2001 metais Schaubuehne teatre, dalyvaujant vietiniams aktoriams, pristatyti Mariuso von Mayenburgo pjesės „Šaltas vaikas“ skaitymai. Iš karto po to Schaubuehne publikai pristatyta lietuviška „Ugnies veido“ interpretacija.

„Dugne“ – tai jau ketvirtas OKT/Vilniaus miesto teatro spektaklis, pristatomas pagrindinėje Hebbel teatro scenoje. Anksčiau čia jau yra rodyti Williamo Shakespeare`o „Vasarvidžio nakties sapnas“ bei „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ ir Michailo Bulgakovo „Meistras ir Margarita“.

„Dugne“ festivalio „Nordwind“ programoje bus rodomas gruodžio 7-8 dienomis.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų